2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar siz bebeklerinizi reflü yatağında mı yatırıyorsunuz yoksa düz yatakta mı? Düz kafa yastığı aldım reflü yatağında kullanamıyorum ama. Düz yatak için yapılmış galiba

Yarın sabah 7 30 da yatış 9 da doğum olacak inşallah dualarınızı bekliyorum Allahım hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah mutlaka yanına al dediğiniz birsey var mı acaba
Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏😍 arkadaşlar yazmış al diyeceklerimi zaten inşallah çok kolay geçer doğumun da sonrası da☺️
Bizde bugun yazdırdı anaokuluna bizim ögleden sonra gidecek ve 1 Eylül de başlıyacaklar bizim ki çok çok heyecanlandım bakalım gittiğimizde durum ne olacak 😊
Oy süper hayırlı olsun kuzucuğa 😍 evet güzel heyecan gerçekten. Ben de eşim de öğretmeniz bize tam gün daha uygun oluyor ama anasınıfları ikili oluyor genelde öyle olunca da mecbur sabahçı olması gerekiyor artık ilk hafta zorluk yaşarız erken uyanma kahvaltı. Bizim oğlan biraz fazla yayarak yapıyor da yemek işlerini 🤦 umarım çok zorlanmadan alışır sabahçı olmaya
Merhaba kızlar doğumu geçen hafta yaptim siteye giremedim doğum sonrası ayak şişmesi yaşayanlar ne yaptı çözüm olarak 1 haftadir ayaklarim şiş
Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah 🙏 Bi hafta 10gune gecer az daha sabret
Kızlar bende doğumumu yaptım kızıma kavuştum hayırlısıyla bide sezeryan acım geçerse benden iyisi yok
Sağlıcakla büyüsün inşallah 🙏 hemencik de geçsin hiç wc gaz problemi yasamadan hemoroid yasamadan amin🙏

Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏😍 arkadaşlar yazmış al diyeceklerimi zaten inşallah çok kolay geçer doğumun da sonrası da☺️

Oy süper hayırlı olsun kuzucuğa 😍 evet güzel heyecan gerçekten. Ben de eşim de öğretmeniz bize tam gün daha uygun oluyor ama anasınıfları ikili oluyor genelde öyle olunca da mecbur sabahçı olması gerekiyor artık ilk hafta zorluk yaşarız erken uyanma kahvaltı. Bizim oğlan biraz fazla yayarak yapıyor da yemek işlerini 🤦 umarım çok zorlanmadan alışır sabahçı olmaya

Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah 🙏 Bi hafta 10gune gecer az daha sabret

Sağlıcakla büyüsün inşallah 🙏 hemencik de geçsin hiç wc gaz problemi yasamadan hemoroid yasamadan amin🙏
İnş cnm yaa
Bizimkini tuvaletten sonra poposunu ben siliyorum. Senin oğlunda durumlar nasıl cnn

Canım selam, sütün yetmediğini nasıl anlıyorsun? Ben bugün doktora gittim 3600 doğmuştu benim bebe, 10. Gün kontrole gittiğimizde 3400dü, şimdi 3870 olmuş 10 günde 400 gr almış ama inan imanım gevredi 2 saat emziriyorum şaka yapmiyorum uyu uyan indir kaldır 2 sa buluyo ve kafayı yiyorum. Muhtemel süt az geliyor bebiş az çekiyor. Doktor hastane çıkış kilosuna göre iyi almış dedi bana anne sütüne devam dedi mama vermiyorum. Versem mi ne yapsam onu da bilmiyorum buradaki çoğu arkadaş veriyor kafam karıştı 😕
Canım kilo alıyorsa sütün yetiyor demekki, sütün varken mama verme, benim sütüm çok az onu da emmiyor zaten, sağıp veriyorum yetersiz olduğu için mama da veriyorum.

Kızlar siz bebeklerinizi reflü yatağında mı yatırıyorsunuz yoksa düz yatakta mı? Düz kafa yastığı aldım reflü yatağında kullanamıyorum ama. Düz yatak için yapılmış galiba
Ben reflü yatağı kullanıyorum düz kafa yastığı da almıştım benim reflü yatağına uygun aslında ama oğlum asla kafası düz yatmıyor öyle uyumayı sevmiyor kendi kendine hep sağa sola yatırıyor bu yüzden alıp da kullanamadığım nadir ürünlerden oldu düz kafa yastığı

Kızlar bebegim sürekli kusuyor ve fışkırarak kusuyordu her beslenme sonrası ve hep hıçkırık tutuyor..ağlama nöbetleri her gün ☹️
Az CC mama da versem fazlada versem kusuyor bu durum beni çok üzüyor.Az öncede burnundan kustu cok tedirgin oldum bildiğin oluk oluk hem burnundan hem ağzından fışkırtarak kustu .
Sizde böyle bir durum yaşadınız mı?Reflüden şüpheleniyorum fakat burnu dan kusmasıni internette araştırırken pilor stenozu diye birşey okudum moralin hepten bozuldu ağladım biraz.Aylik kontrolüne daha var Eylül'ün 6si gibi
Yarın sağlık ocağına gideceğiz.İnsallah kilo vermemiştir bakalım bu kadar kusmaya🥺
Kusma benim bebegimde de vardi hickirikla beraber. Bugun kontrolumuz vardi. Dr. Bir ikac verdi. Mamanin icine katin dedi. Denedik ve cidden kusma yok su an. Butun bebeklerde oluyormus uzulme

Arkadaşlar merhaba ben cuma günü kızımı doğurdum. Kızım 7-24 emiyor memeden ayrılmak istemiyor. Meme de uyuyor kaldırıp yatırınca yatağına meme diye aranıp ağlıyor. O kadar çok emiyor ki her emdiğini fazlasıyla kusuyır. Artık yara olacak memem emzirmesem ağlıyor. Vae mı benim gibi olan

Popodan aşagı mı :KK57: aman Allahım seni azminden, sabrından dolayı tebrik ediyorum cnm benimki omuzdan biraz daha aşagıda daha dün kesmeye niyetlendim gerçekten tebrik ediyorum seni :KK51:
Soyle gostereyim 🤣🤣 cok zor oluyor ama kv kestirme diyor bende kiyamiyorum kaynanamin izin vermemesi de bahanem oluyor 🤣 birde bu hali 2 ay once cekildi suan daha da uzun cok cabuk uzuyor en son 1 yil once omuzlardan biraz daha asagi kestirmistim

Eklentiler

• A7F8A4C9-2211-439A-BE03-ADFD687856D4.jpeg
    A7F8A4C9-2211-439A-BE03-ADFD687856D4.jpeg
    134,5 KB · Görüntüleme: 81
Kızlar çok şükür doğum yaptım ben de. Maceralı oldu biraz. Hem normal doğum sancısı çektim hem sezaryen 😔 Açılma vardı sancım da vardı. Yatış yapıldı. Üç saat içinde hızlandı açılma suyumu bir patlattılar kakasını yapmış 😔 5 dk içinde apar topar ameliyata aldılar. 40+5 haftada 3040 gr 49 cm oldu

Kızlar çok şükür doğum yaptım ben de. Maceralı oldu biraz. Hem normal doğum sancısı çektim hem sezaryen 😔 Açılma vardı sancım da vardı. Yatış yapıldı. Üç saat içinde hızlandı açılma suyumu bir patlattılar kakasını yapmış 😔 5 dk içinde apar topar ameliyata aldılar. 40+5 haftada 3040 gr 49 cm oldu
Canim aklim sendeydi butun gun .gozun aydin darisi basima olsun bari.tek Ben kaldim galiba 🥴

Maşallah cnm Gözün aydın saglıkla büyüsün bebişin 😍🙏
Çok şükür ki saglıkla kucagına almıssınız cnm büyük geçmiş olsun

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün 🤲🏻

Kızlar bizim bu gün yenidoğan bebek kontrolü vardı.
Sarılık değeri 15
Testislerinde sağ kısımda su toplaması var
Kaşlarının ortasında damar kan toplaması var
3 üde takip altında olacak.

Canim benimmm merhaba evet sukur yaptim dogumumu...ben de bebegim de saglikliyiz bugun eve geldik🥰🙏...Rabbim razi olsun senden de burdaki herkrsten de....benim 2gundur agrilar var yani fik yuruyemiyorum sezeryandan beri...asiri canim yniyor bir de.mememde yara.olustu...arwen.emerken asiri.aciyor.ne ypacam bilemiyom ...lansinoh da philips kpaata etki etmedi
Ben badger in nursing balm ini aldım. Gümüş kapak da aldım. İkisini de kullandım. Gümüş kapağı doğumdan çıktığım gibi kullandım meme ucum çok hassaslaştığı için. Balm i ara ara sürdüm çok düzenli değil. 3. Gün meme ucum baya kabuklanmıştı yara olmuştu bi tanesi baya çatlayıp kanadı.
4. Gün emzirme eğitimi aldım hastanede 😂 yarım saat kadar bir ebe yardımıyla emzirdim. Sütümün yeterli olduğunu da o söyledi ben az sanıyordum. Yoksa makinayla sağıp ölçeceklerdi de. Memeyi güzel alamıyormuş benim bebe meğerse. Orda öğrettiler nasıl ağzına sokuşturacağımı. İlk tutunurken başkası yardım etti bazen kafasını düzgün oturtmak için. Memeyi düzgün almaya başladığı an acılarım geçti. Kabuklar 3 4 gün sonra tamamen gitti.
Şimdi sadece hassas. 2 hafta oldu. Gümüşlere bile ihtiyacım kalmadı gibi. Sadece pamuklu göğüs pedi kullanıyorum. Sütyensiz doğrudan kıyafete değmesi rahatsız ediyo ki zaten olur olmadık her yere akmaya başladı şu anda sütler.
Benim normalde çok hassastır, denize girince tuzlu sudan bile çatlayıp yara olurdu. Ona rağmen geçti. Biraz sabır ve bebenin memeyi doğru almasına dikkat et. Yapamıyorsan bi ebeden destek al geciktirmeden, sağlık ocağına gitsen de yardımcı olurlar.

Şimdi nasılsınız iyisinizdir inşallah
Kızlar bizim bu gün yenidoğan bebek kontrolü vardı.
Sarılık değeri 15
Testislerinde sağ kısımda su toplaması var
Kaşlarının ortasında damar kan toplaması var
3 üde takip altında olacak.
Rabbim şifa versin inşallah sarılığa dikkat et

X