2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Şimdi nasılsınız iyisinizdir inşallah

Rabbim şifa versin inşallah sarılığa dikkat et
Normal doğum çok çok iyi sezaryen zormuş
Merhaba kizlar Ben bebegin hareketleri azaldi diye hastaneye kontrole geldim.bebek iyi gorundu ama gunum gecti diye nst den sonra suni sanci onerdiler.ya bu gece ya Sabah baslatacaklar.dualariniza bizi de eklerseniz sevinirim.
Hadi hayırlısı canm mekonyum hep korkutuyordu başıma geldi doğum o kadar güzel ilerliyordu ki bir anda apar topar ne olduğunu anlayamadım. Çok şükür yutmamış sanırım şuan yanımızda hiç küveze alınmadı. Biraz hırıltı var hapşırma var sabah doktora soracağım. Benim bişeyim yok aslnda bebek neden byle anlamadm

İnş cnm yaa
Bizimkini tuvaletten sonra poposunu ben siliyorum. Senin oğlunda durumlar nasıl cnn
Kakada temizlik biz yapıyoruz aynı şekilde canım oğlum okuldayken yapmıyor eve gelince yapmaya ayarlıyor kendini merak etme senin oğlun da öyle ayarlar düzenini
Sağlıcakla büyüsün inşallah düzelir canım biraz büyüdükçe anasının kokusunu çok seviyor ayrılmak istemiyor napsin tek bildiği sensin
Oy geçmiş olsun canım neyse ki tutmamış Rabbim sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin inşallah
Merhaba kizlar Ben bebegin hareketleri azaldi diye hastaneye kontrole geldim.bebek iyi gorundu ama gunum gecti diye nst den sonra suni sanci onerdiler.ya bu gece ya Sabah baslatacaklar.dualariniza bizi de eklerseniz sevinirim.
Kolaylıkla sağlıcakla kavuşun inşallah çok kolay geçsin

Kizlar emzik veriyomusunuz bebeklere.gaza iyi geliyor diye okudum bikac yerde.nasil alistirdiniz kullanmasina.bide tuttu tutmadi meselesi var.neye gore tutuyorki.
Ben veriyorum erken acikinca iyi oyaliyor ama her zaman tutmuyor cok ac olunca mama veriyorum zanediyor ya da gece veriyorum iyi oluyor

Ah darısı bana aynen canım. Ben de burnuna aspiratörle çekiyorum öyle uyanıyo evet. İşkence yapmadan olmuyor :/ inş canım daha da çok olur sütümüzz bi de kana kana emseler daha ne isteriz.
Canım kilo alıyorsa sütün yetiyor demekki, sütün varken mama verme, benim sütüm çok az onu da emmiyor zaten, sağıp veriyorum yetersiz olduğu için mama da veriyorum.
Canım inşallah bol bol gelir sütün, bir anne için çok zormuş gerçekten sütün yetmemesi vs yıpratıcı. Hepimizin bebişler tospik olsun.

Ben de aynı durumdayım. 12 Ağustosta doğum yaştım sürekli emiyor kızım. Hele ki gündüzleri emmeden durmuyor. Fazla geliyor eminim sürekli de kusuyor

Kızlar siz bebeklerinizi reflü yatağında mı yatırıyorsunuz yoksa düz yatakta mı? Düz kafa yastığı aldım reflü yatağında kullanamıyorum ama. Düz yatak için yapılmış galiba
Reflü yatağında yatırıyorum bizim reflü yatağının kendisinde düz kafa yastığı gibi bir oyuntu var ama sizde öyle bi yastık yeri yoksa belki kullanabilirsiniz

Ben de aynı durumdayım hayatım boyunca görmediğim kilolardayım. Sütüm olsun diye sürekli bi şeyler yiyorum. Böyle giderse doğumda gidenleri de alırım geri

Canım hiç öyle düşünme, süt için gerekli olan en önemli şey bol bol su içmek. Karbonhidrat hiç yemezsen kilo verirsin. Ben bunları yapıyorum ama henüz tüm giden doğum kilosu ve ödemeleri saymazsak kendi çabamla sadece 1 kilo verebildim. Hareketsizlikten midir yoksa yeterince aç mı kalmıyorum anlayamıyorum

Bende seni çok merak etmiştim geçmiş olsun gözünüz aydın

Kizlar emzik veriyomusunuz bebeklere.gaza iyi geliyor diye okudum bikac yerde.nasil alistirdiniz kullanmasina.bide tuttu tutmadi meselesi var.neye gore tutuyorki.
Ben verdim ama emziremediğim için mecbur kaldım verdim. İlk verince aldı şapur şupur emdi. Biberonda verdim şimdi hem emiyor hem biberon hem emzik. Hepsi bir arada. Abimizde hiç birini vermemiştim oysa ne büyük kolaylıkmış resmen kendime eziyet etmişim.

Günaydın kızlar sağlık ocağından geliyoruz benimki çok kusuyordu bahsetmiştim her beslenme sonrası fışkırtarak diye..
Tartildi şuan 18 günlük ,doğum kilosu 3440 di sonra 80 g vermişti 6.gün kontrolünde doğum kilosunu yakalmisti yani verdiği 80 Gr geri almıştı.
Şimdi 13 gün sonra yani bugün 3800 olmuş hemşire çok iyi dedi sadece sagmayla bu kiloyu aldıysa dedi..Aralarda mamada verdiğimi söyledim.Baslarda 30 CC vermeme rağmen iyi kilo almış ben 3-4 gündür 50 ye geçtim gerçi versem daha fazlasını da alıyor ama kusuyor işte Zaten reflude de sık az vermek gerekirmiş.
Gerçi reflü 2.haftada ortaya çıkıyormuş yenidoganlarda zayif olurlarmis genelde kustuklari için sürekli sanırım..bizimkine yeni 18gunluk oldu gerçi bakalım 1aylik kontrolünde anlaşılır artık inşallah böyle devam eder

Bende veriyorum canım zaten memeyi emmedigi için meme reddi gibi derdim de yok.
Çok ağladığı durmadigi zamanlarda ağzına tutusturuyorum düşük uykuya dalıyor büyük kurtarıcı .
Markasında öyle pahalı markalardan değil de baby zaten ben inanmıyorum öyle şeylere yok anne göğsüne en yakın fln..
Tutacağı varsa tutuyor bebek.

We baby yazacaktım tel otomatik düzeltmiş

Mama artı sağılmış süt ve bazen emzirme mi yapıyorsunuz ? Nasıl bi beslenme düzeni izliyordunuz yani emzirince peşine mama mı yoksa diğer öğün mama mı? Ben hala bi beslenme düzeni oturtamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…