2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sağdım canım sağıp sağıp döktüm onca sütü. Başlarda çok iyi geliyordu sonra azaldı. Tabi bu süreç beni çok yıprattı, çok yordu sanırım sonuç olarak da azaldı sütüm.
crp antibiyotik kullanırken bile 5. Günde 20lerde falandı.benim de dren yeri iltihap yapmıştı.

Benim bebek de 3400 doğdu 10. Gün doğum kilosunu yakalamıştı tabi günde iki kere mama geri kalanı anne sütü ile. benim sorunum şu ki uyandırmak bazen çok zor aktif emmiyor max 10 dk emiyor ve 1-1.5 saatte bir uyanıyor bazen de uyku hiç uyumuyor saatlerce gözleri açık ve uyumadığı zaman memede sürekli. Geçen gün bu gözleri saatlerce açık olduğu anlarda memeye koydum ikisini de emdi memelerim yumuşadı bi ağlamaya başladı fln gaz değil altı kirli değil medela kiralamıştım ben hastane tipi pompadoğumdan sonra onunla bi çekeyim dedim damla damla zar zor geliyor baktım ki sütüm bitmiş yani. Sıkınca bir damla geliyorsa sütün var diyolar ama hayır benim de elimle sıkınca bi damla geliyodu ama pompa boş çekmeye çalıştım yoktu yani. Kalktık mama yaptık yedi ve uyudu. Yetmediğini böyle anladım. Şu an günde bir ya da iki kere mama veriyoruz doktor çok kilo almış derse 1. Ay kontrolünde duruma bakıcam 31 ağustosa randevu almayı düşünüyorum doktora sorayım seni de etiketlerim burda Senin bebeğin günde kaç kez kaka çiş yapıyor? (Benim çocuk çiş sayısı 10 un üstünde kaka da 4-5 oluyor bi kere 2 oldu sanırım kabızdı biogaiadan sonra 4-5 oldu emdikten sonra bebek memen yumuşakken hiç sağdın mı kaç cc çıkıyor? Benim çok emince bazen memelerim yumuş yumuş oluyor ordan anladım

Bu arada eşimin dediğine göre günde 20-30 gr gayet iyi seninki 10 günde 400 gram yeterli besleniyor demek ağlamıyor tekrar tekrar yalanmıyorsa sorun yok demektir bence

Kalın birsey mi alsam ince şallardan mı
Benim sabahlığım beyazdı zaten ayağa kalkınca giyip yatağa geçerken çıkarırsın bir şey olmaz en az bir çift çorap götür ben doğumdan gelir gelmez daha ayağım uyuşukken eşimden çoraplarımı giydirmesini istedim bacaklarımı örttüm üşütmemek için sıcak su torbası götürmemiştim pişman oldum bir de kayısı incir kompostosu götürdüm onu içtim

Kayısı komposto yaptım bugün birde kek yaptım cevizli üzümlü çorap da koydum 3 çift sıcak su torbasını sırtına mı koymak için lazım oldu

Uyku kaç gündür yok inan ki çok endişeliyim. 2 takım sabahlığım var ikiside beyaz bunu tahmin etseydim koyu bir tane alırdım
İnce bi hırka bluz bile olur, yani kalkacağın zaman giyersin sadece.
Ben kontrole diye gittim, yarım saat sonra çocuk kanala girdi diye ameliyathaneye aldılar beni.
Hiç böyle beklemedim, erken geldi, iyi mi kötü mü oldu bilmiyorum çünkü erken gelmesi de zor oldu bayağı. :)))

Böyle planlında zor bence şimdiden korku bastırdı acaba sağlıklı mı sıkıntı olacak mı diye kura kura kafamda çarpıntı başladı

Böyle planlında zor bence şimdiden korku bastırdı acaba sağlıklı mı sıkıntı olacak mı diye kura kura kafamda çarpıntı başladı
Öyle de şok, ağrı bile hissetmiyodum, doktora sıra beklerken eve giderim kahvaltı ederim çamaşırları toplarım ütü yaparım diye kafamda plan yapıyordum. Bir anda bebek kanala girmiş, iyi ki yolda doğurmadın, hemen hasta yatışa git dedi. Yanımda kimse yok, hastane çantam yok, eşim doğuda iznini doğuma ayarlamış adam. Bir anda kendimi hastane odasında buldum gram ağrım bile olmadan.
En azından insan kendini hazırlar, başıma ne geleceğini bilmeden verdiler elime önlüğü, bunu giy ameliyathaneye iniyoruz diye. İki buçuk saat sürdü, kendi ameliyatımı izledim. Hem kistimi, hem üç miyomu, hem de sağ yumurtalığımı aldılar beraberinde. Nefes alamadım defalarca bir sürü farklı iğneler yaptılar, sakinleştirici verdiler. Eve geldim, iki gün ağrıdan duramadım, oturup kalkarken ağlıyordum acıdan. Meğer doktor ağrı kesici yerine soğuk algınlığı ilacı vermiş.
Neler neler çok yazdım ama :)) Çok şükür bugüne. Çoğu kişinin kolay geçen doğumu benim yanlış ilaç ve uzun ameliyat olayımdan sonra zorlu olmuştu. İkinci çocuk dediklerinde bir miktar ürperiyorum şuan.

Kalın birsey mi alsam ince şallardan mı
Bence ikisinden de al. Kalın fazla gelir odada. Terler soğursan o da kötü. Odada ince olanı kullanırsın yürütmeye kaldırdıklarında koridor belki serin olur orada kalını örtersin omuzlarına.
Sıcak su torbası da al mutlaka. Benim gazım yürüyerek çıkmadı. Ayaklarımın altına sıcak su torbası koydum öyle rahat ettim

Bizde bugun yazdırdı anaokuluna bizim ögleden sonra gidecek ve 1 Eylül de başlıyacaklar bizim ki çok çok heyecanlandım bakalım gittiğimizde durum ne olacak

Kayısı komposto yaptım bugün birde kek yaptım cevizli üzümlü çorap da koydum 3 çift sıcak su torbasını sırtına mı koymak için lazım oldu

Gaz sancı yapınca kullanırsın benim sırtımın sol tarafında sancı yapmıştı su şişesine kantinden kaynar su doldurttu eşim ayrıca rezene çayı da alabilirsin yanına refakatçin için de sallama çay uyuma pek olmadığı için içersiniz beraber doğum için de korkma ben ne oldu diyesiye odama çıktım Allah yardımcın olsun şifa versin tez vakitte

Ozaman buyene kadar emzir Sonra kisitlarsin inşallah cabuk kilo alir

Aynı durumdayiz tamamen emme olarak 5-10dk emiyor uykuya geçiyor uyandırmaya çalışıyorum ayağına vuruyorum rahatsiz ediyorum tık yok. Gözü açık olduğu anlarda veriyorym memeyi alıp doyuyorsa o zaman doyuyor benim de. Çiş kaka hali de aynı senin dediğin gibi baya çiş yapiyoruz 5 kere falan da kaka ama öyle kaka çok büyük miktarlar değil. Emzirme sonrası sağdığımda da max 60 ml çıkıyor her iki göğüs bir iki kez 90 oldu yani. Aynen canım bilgilendirirsen çok sevinirim takıntı oldu bende de yiprandim etraftakiler de mamaya karşı ama bı sefer uyumaynca huzursuz olunca ben de çok yorgun oluyorum valla. Hep 1 aylık olunca geçer daha iyi olur diyorlar ama bilemiyorum kafam çok karışık

Sütünü sağan var mı? Kaç cc geliyor? Yani sütüm yeterli mi değil mi nasıl anlarım? Sabah emdikten sonra sağınca 80 cc geldi akşamları ise emdikten sonra 30-40 geliyor gelmiyor. gece falan 20 cc zor çıkıyor. (2 göğüsten çıkan cc hepsi) bebek büyüdükçe süt ihtiyacı arttıkça karşılayacak mı bu kadarcık süt?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…