2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kaç cc mama veriyorsunuz? sütüm yeni yeni artıyor. emiyor ama yutma sesi çok duymuyorum bazen emzik gibi kullanıyor. bazen sağılmış süt veriyorum 60 cc 2-3 saatte bir mama veriyorum 50-60 cc kadar. iştahla yiyor. kusma olmuyor peşine. tabi her arandığında meme de veriyorum ama mamasız doymuyor.
Hangi marka mama kullanıyorsunuz? Gaz yapmayan çabuk sindirilen kabız yapmayan mama biliyor musunuz?
Holle ve Evolvia arasında kaldım kullanan var mı?

Kendinize bakabiliyor musunuz kızlar ya da sadece ben mi beceremiyorum 🙄
Saçlarımı duş alınca anne Topuzu yapıyorum ertesi günki duşa kadar öyle kalıyo. Dizleri çıkmış pijamalarımla ve uykusuz gözlerimle harika görünüyorum ben 😪😬
Kendine balmak mı😳 hayatımda sedece 3 şey var: ter-süt ve gözyaşı

Kaç cc mama veriyorsunuz? sütüm yeni yeni artıyor. emiyor ama yutma sesi çok duymuyorum bazen emzik gibi kullanıyor. bazen sağılmış süt veriyorum 60 cc 2-3 saatte bir mama veriyorum 50-60 cc kadar. iştahla yiyor. kusma olmuyor peşine. tabi her arandığında meme de veriyorum ama mamasız doymuyor.
Hangi marka mama kullanıyorsunuz? Gaz yapmayan çabuk sindirilen kabız yapmayan mama biliyor musunuz?
Holle ve Evolvia arasında kaldım kullanan var mı?
Sma comfort kullanıyorum. Aynı sizin durumunuzdayım. Her öğün emzirmeye çalışıyorum ama süt az olduğu için doymuyor. Bir öpün mana bir öğün eğer varsa sağdığım sütü veriyorum 30 ml. Ben biberon kullanıyorum. Umarım meme reddi olmaz. Siz mamayı ne ile veriyorsunuz ?

Sma comfort kullanıyorum. Aynı sizin durumunuzdayım. Her öğün emzirmeye çalışıyorum ama süt az olduğu için doymuyor. Bir öpün mana bir öğün eğer varsa sağdığım sütü veriyorum 30 ml. Ben biberon kullanıyorum. Umarım meme reddi olmaz. Siz mamayı ne ile veriyorsunuz ?
Ben 30 verdiğimde doymuyor 3 günlük iken yoğun bakıma yatmıştık orada 45 verdik siz adım adım yükseltin dediler şuan 60 ile doyuyoruz haliyle süt yetmiyor :KK43: Mamayı biberon ile veriyorum henüz meme reddi olmadı ama olacak diye çok korkuyorum bazen geceleri uykuda meme almıyor biberonu alıyor bazen de kolayca alıyor. Meme reddini daha yoğun hissedersem başka bir yöntem arayacağım :KK43:
Sma confort nasıl memnun musunuz? ben biraz organik ve gaz sorunu az olsun diye araştırdığımda Holle ve Evolvia arasında kalmıştım ama Sma da çok beğeniliyor

Kızlar bende şükür 40+6 da normal doğum ile kavuştum kızıma 💕
Elbette doğumun her türlüsü kolay değildir
Ama benim ilk doğumumdu bu tecrübeden sonra normal doğum yapabilmiş insanları yürekten tebrik ediyorum bidaha doğursam sezaryen olurdum ne yalan söyleyim 🙈
12 saatte doğum yaptım sanırım 20 kere falan sezaryen kararı aldım ama tabi beni kimse dinlemedi 😅
Özellikle doktor seçimimi bu yönde yapmıştım
Hatta bi ara başka hastaneye kaçmayı falan bile düşündüm 😅
Kimseyi normal doğumdan korkutmak değil niyetim sonu güzel elbette 😍
Allah hepinize evlatlarınızla güzel ömür versin🧿
Doğumun başlaması nasıl oldu canım? Nasıl ilerledi

Kızlar size çok komik bişey sorcam ya, doktor ultrasonda bi resim vermiş canlı resim, bebek yüzünü kapatıyor ama sadece burnu ve yanağı gözüküyor yanağında siyah bi nokta var yani karartı gibi, küçük bişey. Ben yaz başında çilek yiyip parmağımı yanağıma sürmüştüm direkt o geldi aklıma acaba leke yada ben gibi bişey mi 🤣🤣 herkes dalga geçiyor kocaman bi ben yada leke bile olsa ultrasonda gözükmez diyorlar. Siz böyle bişey duydunuz mu hiç

Ya kizlar benim ikizlerden biri çok haraketli diğeri ise hiç haraket etmiyor nadir yani. Çok uyuyor ayılması çok zor oluyor ancak anne sütünü kaşık biberon ile verdiğimde 30 dk da 50 ml yiyor. Sarılık değeri 10 du. Doktor sarılık yok diyip gönderdi. Sizce bu normal mi sürekli miskin olması. 35 haftalık doğmasına veriyorum ama korkuyorum bi yandan :KK43:

Kızlar nasılsınız bugün kontrolümüz vardı doktor sarılık için kan almadı kilo ölçtü sadece ve kızım iki günde sadece 10gr almış kızım göğsümü güçlü güçlü emmiyor 5 dk sonra uyuklama başlıyor ama şırınga ile göğsümü emerken süt ya da mama verdiğimde cuk cuk yutuyor. Gün içinde sürekli göğsümde olmak istiyor sürekli aranıyor ama canavar gibi emmiyor emzik etti beni resmen. Doktor bir meme bir mama vereceksin dedi. Emzirdikten sonra kalanı sağıp onu da ver dedi mama verirken sağdığımı da bir sonraki emzirmenin arkasına vermemi söyledi emzirdim 50ml süt sağıp verdim ve çok fena kustu burnundan geldi süt. strese girdikçe de sütüm azalıyor ne yiyip içeceğimi de şaştım ben bu beslenme döngüsü ile nasıl baş edeceğim bir bilen varsa yardım etsin lütfen bana bu şekilde beslenme düzeni oturtan var mı?
selamlar kuzum, ben ilk ay bebeğimi kucağıma bile alamamıştım hastanede kaldigim için.. süt gelsin diye sağıyorduk ama çok çok az süt geldi. saydığımız sütü de yoğun ilaç kullandigim için bebeğe yollayamiyorduk.. dedim artık çocuk memeye hiç alışmaz benim de sütüm gelmez 😔 ama çok şükür azar azar olan sütüm takviyelerle arttı. Memeye alışması 2 haftami aldı asla emmiyodu hatta hircinlasip agliyodu. e tabi biberona alışmış mama fazla fazla geliyo ordan.. 2 hafta o ağladı ben ağladım ama bişekilde tuttu memeyi. şimdi 5 aylık bende hem meme hem mama veriyorum. malesef sütüm onun için yeterli değil.. biz hipp1 kullanıyoruz 4 5 öğün yiyo 5 ölçek.. mamadan önce mutlaka meme veriyorum. onun dışında saat başı meme vermeye çalışıyorum bazen güzel emiyo bazen inadi tutuyo yine ağlıyo emmiyo.. bu ay gece uykusu biraz daha uzadı çok şükür.. gece 12de emziriyorum sonra mama veriyorum 5e 5bucuga kadar uyuyo. kilo alması normal gözüküyor bizimkinin. Doktorun illaki bir yol gosterir sıkma canını.. stres ve uykusuzluk sütün düşmanı gerçekten şöyle düşün yani hiç sutun olmayabilirdi ya da sütün olup meme ucunda yara olabilirdi emzirmezdin.. gene şükür azda olsa sütümüz var.. Allah'ın izniyle az çok şifa olacak bebeklerimize ♥️ bir de bizim doktor önemli olan aranizdaki duygusal bağ dedi yani sütüm yok diye üzülme göğsüne koy kokunu alsin sana baksin dokunsun güvende hissetsin kuzucuk😍

Doktor fazla kilo almış deyince mamayı azalttık dün kontrolü vardı iki günde 10gr almış bu sefer de ayarı bir tutturamadık sanırım sarılık değerimiz yine arttı çünkü gözü açılmıyor

13 günlük aslında ilk gün bile sütüm(kolostrum) gelmişti 3.gün normal süte döndü göğüslerim şişti doldu ama sarılık yükselince moral bozukluğu emememesi vs derken azaldı sütüm😔 foruma çok sık yazıyorum bu ara ama danışıp yardım isteyecek başka kimsem yok gibi hissediyorum
Hic moralini bozma lutfen goguslerini sagsaydin keske. Ayrica sutu gelen bir anneye nasil olurda mama vermesini oneriyorlar anlamiyorum. Doktordan doktora degisiyor galiba. Benim ilk cocugumda o hatayi bende yaptm sariligi yuksekti 13 filan doktor israrla mama vermemiz lazim anne sutu sariligi dahada yukseltir hem yeterli olmaz cocugun idrar ve diskisiyla atacak filan sizde biliyorsunuzdur bunlari… hastanede korkudan mama verdim 4 gun kalmistk o arada hep sagdim kendimi onuda biberonla veriyordm eve gelince memeyi almak istemedi cok zor zmanlar gecirdim ilk annelik gercekten zor oluyor.. diger iki cocugumdada sarilik yuksekti fototerapi aldilar ama mama verilmesini kabul etmedim ve bebeklerim daha cabuk toparlandi daha sakin ve mutlu bebekler.. simdi bebegm 11 gunluk ilk 3 gun emmeye bile uyandiramiodm sarilik 7 di sonra emmeye uyanmaya basladi 3 saate bir gunduz 1 saat uyankti ama hala cok uyuyor bence anne karnindan dunyaya alisma surecleri boyle gecicek uzun uzun yazdim endiselerini azicikta olsa giderebilmek icin kalbini ferah tut insallah bu gunlerde gececek🙏

ACİL YARDIM
kızlar erken doğum nedeniyle oğlumun sağ gözü capaklankyo kanal problemi var Egzama oldu yüzünde hepsiyle uğraşırken gaz basladi sabah 5 damla biogaia akşam nurse harveys 10 damla verym genel durumu iyi ama bazen sancilaniyo saatlerce fitil vs bişi kullanıyo musunuz 50 günlük neredeyse şuan.
Bende damlaları kullanıyorum ayrıca doktorumuz bır cay bardagı suya bır cay kasıgı kımyon koy kaynat süz hergun bır ıkı kasık ver dedı bıze ıyı geldı sızde bır doktorunuza sorun faydası olabılır ama mutlaka yaprsan suzmeyı unutma

Ya kizlar benim ikizlerden biri çok haraketli diğeri ise hiç haraket etmiyor nadir yani. Çok uyuyor ayılması çok zor oluyor ancak anne sütünü kaşık biberon ile verdiğimde 30 dk da 50 ml yiyor. Sarılık değeri 10 du. Doktor sarılık yok diyip gönderdi. Sizce bu normal mi sürekli miskin olması. 35 haftalık doğmasına veriyorum ama korkuyorum bi yandan :KK43:
Benım oglumda sarılık 40 mız cıkacak ama daha tam gecmedı anne sutu ver mutlaka dedi doktor kac haftalık suan bılmıyorum ama bızımkıde cok cok zor uyanıyordu pecetıyı ıslatıp elıne yanaklarına koyup uyndıryrdım bıraz bıraz sımdı acıkınca kendı uyanıyo

Kızlar size çok komik bişey sorcam ya, doktor ultrasonda bi resim vermiş canlı resim, bebek yüzünü kapatıyor ama sadece burnu ve yanağı gözüküyor yanağında siyah bi nokta var yani karartı gibi, küçük bişey. Ben yaz başında çilek yiyip parmağımı yanağıma sürmüştüm direkt o geldi aklıma acaba leke yada ben gibi bişey mi 🤣🤣 herkes dalga geçiyor kocaman bi ben yada leke bile olsa ultrasonda gözükmez diyorlar. Siz böyle bişey duydunuz mu hiç
Ben de bir ultrasonda anlında öyle bi leke görmüştüm, doktora sonra sordum cihaz bazen her noktayı algılamıyor görüntü sağlayamıyor oralar siyah karartı olarak leke olarak görünüyor demişti. Sonra o ultrason kağıdını aldığımız günün videosunu izledim, gerçekten de öyle bir leke yok tesadüf doktorun dondurup çıktı aldığı an belirmiş.

Emzirmeye gidiyor musun ya da sütünü gönderiyor musun? Biz öyle yapmıştık emzirmeye giderken sağdığım sütleri de götürmüştüm. Sonra bende de enfeksiyon çıkınca emzirmeyi kesmek zorunda kaldık biberon ile mama vermeye başladım. Biberona alışınca emmez dediler ama çok şükür ki emiyor da süt yok işte. Emzik niyetine boş boş emiyor beni. Humana stil tea kullanıyorum su içiyorum tatlı şeyler yiyorum ama yok inşallah artar sütüm.
Evet gidiyorum günde 2 kez sagip sütte bırakıyorum ama benimki de beni emmiyor savaşıyoruz emme saatinde inşaAllah alışır biran önce..Bende de enfeksiyon çıktı ama cerrahiye bağlı crp yuksekliginden antibiyotik iğne kullanıyorum ama sütü bırakın demedi doktorlar sizde emmese bile sagmaya devam etseydiniz keşke ama bırakmayın belki çoğalır inşaAllah

Kızlar bende şükür 40+6 da normal doğum ile kavuştum kızıma 💕
Elbette doğumun her türlüsü kolay değildir
Ama benim ilk doğumumdu bu tecrübeden sonra normal doğum yapabilmiş insanları yürekten tebrik ediyorum bidaha doğursam sezaryen olurdum ne yalan söyleyim 🙈
12 saatte doğum yaptım sanırım 20 kere falan sezaryen kararı aldım ama tabi beni kimse dinlemedi 😅
Özellikle doktor seçimimi bu yönde yapmıştım
Hatta bi ara başka hastaneye kaçmayı falan bile düşündüm 😅
Kimseyi normal doğumdan korkutmak değil niyetim sonu güzel elbette 😍
Allah hepinize evlatlarınızla güzel ömür versin🧿
Maşallah cnm Gözün aydın saglıkla büyüsün 🙏😍

X