2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim benimmm merhaba evet sukur yaptim dogumumu...ben de bebegim de saglikliyiz bugun eve geldik🥰🙏...Rabbim razi olsun senden de burdaki herkrsten de....benim 2gundur agrilar var yani fik yuruyemiyorum sezeryandan beri...asiri canim yniyor bir de.mememde yara.olustu...arwen.emerken asiri.aciyor.ne ypacam bilemiyom ...lansinoh da philips kpaata etki etmedi
Gözünüzaydınnnn hoşgelmiş minnoş Arwen 🥰 İkinizinde iyi olmasına çok sevindim canım maşallah size 💙🧿 Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin; hayırlı, sağlıklı, uzun ömrü olsun kuzunun😍 lansinoh ben de hiç işe yaramadı mustela aldım sonra o bir tık daha iyi geldi ama yine de çok iyileştirdi diyemem, gümüş kapakta pek fayda etmedi, en iyi gelen kendi sütümü emzirmeden önce sürmek meme ucuma bunu dene, bana büyükler söylemişti oralı olmamıştım 🙈

Canim benimmm merhaba evet sukur yaptim dogumumu...ben de bebegim de saglikliyiz bugun eve geldik🥰🙏...Rabbim razi olsun senden de burdaki herkrsten de....benim 2gundur agrilar var yani fik yuruyemiyorum sezeryandan beri...asiri canim yniyor bir de.mememde yara.olustu...arwen.emerken asiri.aciyor.ne ypacam bilemiyom ...lansinoh da philips kpaata etki etmedi
Gümüş kapağı mutlaka dene benim acılarımı bir kaç saat içnde dindirdi şimdi bebeğin emmesi dışında asla çıkarmıyorum gece gündüz meme ucunda gümüş kapaklar var

Gözün aydın cnm Allah analı babalı büyütsün inşallah 😍🙏

Yhaa bilmukabele🥰🙏.ah sormayin bebegime sirfnbu agrima dayanamadim diye mama verdirdim...o kadar cok canim yaniyor ki ne yapacagimi bilemiyorum ve kendimi caresiz hissediyorum...emzirdikce mi gecer onu da bilmiyom🙄
Doğru emzirme tutuslarina bak canım memeyi iyi kavramayinca yaralar oluyor
Bugün doğum yapalı 6. günüm ama ayaklarım ve ayak bileklerim özellikle sol halen şiş sizde de böyle oldumu ne zaman ve nasıl geçer bilmiyorum
10 gune kadar geçer demişti doktorum bana
Kızlar bugün doğumum olucak nasip olursa benide dualarınızdan eksik etmeyin olurmu
Sağlıcakla kavuşun inşallah 😍

Kızlar günler çok yoğun geçiyor. Uykusuzluk aldı başını gidiyor. Gündüzleri abimiz olduğu için yatamıyorum,eee gece mesaisi de malum çöyle derin Bi uykuya ihtiyacım var:uykucu:
Aksam olup ikisi de uyur uyumaz yatiyorum bende canım yoksa uykusuzluk bitirir😂 küçüğe emzik veriyor musun baba işe başlıyor artık oğlumla ilgilenmeye vakit bırakmıyor bazen bizim minik😂 versem mi acaba emzik diye düşünüyorum 😣😂

Aksam olup ikisi de uyur uyumaz yatiyorum bende canım yoksa uykusuzluk bitirir😂 küçüğe emzik veriyor musun baba işe başlıyor artık oğlumla ilgilenmeye vakit bırakmıyor bazen bizim minik😂 versem mi acaba emzik diye düşünüyorum 😣😂
Cnm oğlum ne yazık benden de geç yatıyor mecbur o yatana kadar bende yatamıyorum. Ana okuluna yada kreşe göndermeyi düşünüyorum.
Cnm emzik büyük kurtarıcı alıyorsa bence ver. Ben veriyorum bazen bırakmıyor bazende tiksiniyor🤷😊

Son düzenleme:
Esim zaten yok şuan. Eve anca izinlerde gelebiliyor. Annem de sadece gece birkaç saat bakıyor ( O bile çok iyi geliyor )
Gündüzleri bebekle tekim. Mecbur kalınca her türlü bakılıyor. Gazı olduğu günlerde su içmeye hatta tuvalete gitmeye bile fırsat bulamıyorum.
Bravo size cidden çünkü ben şu an asla tek bakamıcam gibi geliyor Ankaraya dönmek istemiyorum bi seçim hakkım olsa artık burda yaşarım yani o derece korkuyorum tek kalmaktan bir saat bi yere gitti annemle kardeşim Allaha dua ettim uyanmasın diye çünkü elim ayağım titrer bilmiyorum… Mecbur kalınca bakılıyor demişsiniz inşallah bu bilgiye çok ihtiyacım var kendime güvenim bu konuda sıfır 😔

Agustos anneleri merhaba
Bebeklerin KİMLİKlerine basvurmaya gittikten sonra hemen orda mi veriyorlar yoksa eve postayla mi geliyor bir sure sonra
Bilgi verebilir misiniz acaba

Cnm oğlum ne yazık benden de geç yatıyor mecbur o yatana kadar bende yatamıyorum. Ana okuluna yada kreşe göndermeyi düşünüyorum.
Cnm emzik büyük kurtarıcı alıyorsa bence ver. Ben veriyorum bazen bırakmıyor bazende tiksiniyor🤷😊
Oğlum baslicak anasinifina sabahçı olacak tam gün degil ama o bile yeter bana zaman kalmasina😂 en azindan rahatca ev isini yemeği hallederim😂 okula başlayana kadar idare ediyim emziksiz olmazsa alir denerim
Bravo size cidden çünkü ben şu an asla tek bakamıcam gibi geliyor Ankaraya dönmek istemiyorum bi seçim hakkım olsa artık burda yaşarım yani o derece korkuyorum tek kalmaktan bir saat bi yere gitti annemle kardeşim Allaha dua ettim uyanmasın diye çünkü elim ayağım titrer bilmiyorum… Mecbur kalınca bakılıyor demişsiniz inşallah bu bilgiye çok ihtiyacım var kendime güvenim bu konuda sıfır 😔
Kimler kimler çocuk bakıp büyütüyor ya da kimsesiz ne şartlarda büyümek zorunda kalan yavrular var zorlanabilirsin tek kalinca da ama kesinlikle yapamayacagin bir şey degil☺️ inan kendine ve ne kadar çabuk yalniz bakmaya adim atarsan alisman da o kadar kolaylasir👍
Agustos anneleri merhaba
Bebeklerin KİMLİKlerine basvurmaya gittikten sonra hemen orda mi veriyorlar yoksa eve postayla mi geliyor bir sure sonra
Bilgi verebilir misiniz acaba
Gecici kimlik belgesi veriliyor başvuruda kagit seklinde, birkaç gune de posta ile eve geliyor

Çooook şükür top top et olsun boğumları oluşsun inşallah 🙏🏻O düzeni ben de nasıl oturtucam bilmiyorum Ankaradan Mersine geldim bugün ben de kavimler göçü yaşandı sadece oğlanıj eşyaları tüm bagaj artı arka koltuklar gelmişken burdayım artık 😂 eşim giderken ağladı ilk defa ağlarken gördüm onu evi bırakmanın böyle üzücü bi yönü var ama gerçekten tek bakamıyorum hala tam anne gibi değilim emzirdim ya mesela gazını annem yapıyo bazen kardeşim susturuyor yok yani ben halledemedim 😅şu an tek dileğim tek başıma bakmayı başarmak 🙏🏻
Ooh ne güzel yapmışsın kardeşinle annenle geçirirsin bu süreci, deniz havası alsın Can bey😀benimde niyetim de senin gibi bakalım İzmire gitmek bu ayı geçirip havalar az serinlesin diye bekliyorum. Kendimiz toparlanana kadar destek alıcaz, iyi ki var aileler🙏🏻❤️ Haftasonları hasretine dayanamaz gelir artık eşin😀 Evi bırakmak zor oluyoda dönüşte daha toparlanmış, enerjik dönersin bak, hepsine değer bebişte toparlanır.Sonra da yavas yavas alışcaz düzene girecek hiç gözünde büyütme , sağlıklı olalım da hepsi halledilir🌸

çok giremiyorum bu sıra . takip edemedim yazılanları.
biz bebegimizin böbrek genişlemesi için kontrole gittik gebelikte tespit edilmişti . hala devam ediyormuş bi taraf 10 mm . antibiyotige başladı doktor.ama önümüzdeki hafta içi şehir dışında cocuk nefrolojisine de bir görünecegiz.
birde kalbinde üfürüm var dediler ultrasonla bakıldı.2 tane delik varmış kapanma ihtimali yüksek olan delikler bunlar dedi.
dili de sürekli dışarda bebeğimin doktor kan alındıgında troitlerine baktırın dedi.
idrar tahlili kültürümverdik onlar cok şükür temiz çıktı.
sürekli koşturma ile geciyor anlayacagınız.
sizlerden dua istiyorum. bebeğim bu sürecleri saglıklı bi şekilde atlatsın inşallah.
ben çok kötü degilim sütüm gitmesin diye elimden geldigince düşünmemeye çalışıyorum.
Canım merhaba geçmiş olsun öncelikle.. bizimde detaylıda böbrek genişlemesi teşhisi vardı. Bugün 13 günlük olduk doktorumuz kontrolde böbrek ultrasonu için 1.ayı bekleyelim dedi.. üsteleyerek sordum üstelik. Siz kaçıncı gününde çektirdiniz acaba ultrasonu ben geç olmasından korkuyorum 😔

Kızlar merhaba .. bizim göbek bağımız 11. Gün düştü yani 3 gün önce.. az önce altını değişirken farkettim kanamis. Akşam üzeri bir şey yoktu şimdi kanama olmuş biraz.. böyle birşey yaşadınız mı yani düştükten 3-4 gün sonra falan .. normal mi ya da
🙋‍♀️ 2/3 defa hafif cok hafif kanama oldu bizim gobek bagimiz 6 gunde dustu doktora gittigimde bakti hic bir sorun yoktu

Bir haft geçti sezeryanımın üzerinden, günden güne çok daha iyi hissedeceksiniz hiç merak etmeyin. Acısa da ağrısa da dik yürüyün. Ağrı olursa sadece parol al dedi bana doktorum ç. Meme başı yarası bebekle uyum sağlayıncaya kadar devam ediyor ben lansiloh kullanıyorum, emzirme öncesi ya da sonrası aklıma geldikçe karbonatlı su yaptım onunla meme başını siliyorum. Philips kapak da var bazen onu kullanıyorum. Bugun hastane tipi pompa gelecek kalanı onunla sağıp saklamayı düşünüyorum meme sertlikleri rahatsızlık verebiliyor. Uykusuzluğa alışmaya çalışıyorum. Yalnızlık bir taraftan güzel bir taraftan Zor hafiften lohusa depresyonu yaşıyorum ağlama krizleri basıyor baştan beri. Oğlum bana anne olmayı öğrettiler bunları aşacağım.

Oğlum baslicak anasinifina sabahçı olacak tam gün degil ama o bile yeter bana zaman kalmasina😂 en azindan rahatca ev isini yemeği hallederim😂 okula başlayana kadar idare ediyim emziksiz olmazsa alir denerim

Kimler kimler çocuk bakıp büyütüyor ya da kimsesiz ne şartlarda büyümek zorunda kalan yavrular var zorlanabilirsin tek kalinca da ama kesinlikle yapamayacagin bir şey degil☺️ inan kendine ve ne kadar çabuk yalniz bakmaya adim atarsan alisman da o kadar kolaylasir👍

Gecici kimlik belgesi veriliyor başvuruda kagit seklinde, birkaç gune de posta ile eve geliyor
Tesekkur ederim🥰

Kızlar bebeğim 13 günlük, kabız oldu 🥺 Son iki gündür mama az içmeye başlamıştı. Nasıl geçer acaba, mama ve meme daha çok teklif ediyoruz ama ağzını mühürlüyor açmıyor. Anne kabız olunca bebek de oluyor gibi bir şey okudum internette, aslı var mı acaba, ben de ayağa kalkamadığım için zorlanıyorum bu aralar 😌
Termometreyle kakasini yaptir ben kizima oyle yapiyorum yedigine dikat ett emziriyorsan sulu yemeye calis domates biber tuket sutune gectikleri icin bebekte bundan yararlanacak

Çok geçmiş olsun inşaAllah atlatır sağlıcakla kalır 🤲 size bir sey sormak istiyorum acaba en son ultrason da böbrek kaç mm di hatirliyormusunuz doğumdan önce son ultrason ölçüsü böbreğin?
37 nci haftada 5-3 mmdi sonra 38-39 da asistanlara muayene oldum . 5-9 dediler 9 olan sonırda ztn doguma az kaldı dendi.
şiş yapması normal allahtan ben düzelecegine inanıyorum. inş öyle olur.
dili sürekli dışarda onu anlamadım gitti. cok nadir içeri koyuyor dilini

Kızlar Sma Comfort kullanıyorum. Bebeğime sütüm yetmiyor, 24 günlük oldu fakat çocuk da kilo almıyor. Üç saatte bir 60 ml veriyorum. Aralarda da emziriyorum. Mama kullananlar ne kadar veriyorsunuz?
Aralarda neden emziriyorsun 🙄 3 saate bir 60ml gayet iyi aralarda emizrme bende kendi saga nekadar cikiyorsa ustunu tamamla cnm cok sik beslemek mideyi genisletiyormus

5250 olmuş canim %50 fazla kilo almiş dedi 😥. Yarım saat önce acıkti yedirmeyip ayagimda salladim 2 saat dolunca 60ml sütümü sağıp verdim doymadı , yıktı ortalıği . Ağlarken damakları titriyor cadının. Mecbur 20ml daha yaptımda sustu. Birde bittikten sonra sinirli sinirli bakıyor bana. 😂 platese mi başlatsam ne yapsam
Masallah kac kilo dogmustu canim

X