2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Anladım yani her bebek kendine özel tabiki beslenmesinde zamanla oturacak aşırı yüklemek de iyi değil bende 2 en gec 3 saate bir en az 60 cc veriyorum dahasini isterse de ekliyorum öncelik anne sütü benimkide 20 25 dk ediyor yoruluyor bende sagdigimi veriyorum bi şekilde düzene oturuyor😊 şuanlik gaz yada karın ağrısı için birsey vermedim doktor mu yazdı o damlayı
25 dk tek gögüsten mi? 2 göğüs enme süresi mi 25 dk. Birde biberonla mı veriyorsunuz . Bende 2.3 saate bir 60 cc yapıyorum sütümü sağıyorum emdirmeye çalışıyorum 2 gündür 5 ile 10 dk anca emiyor zorla alıyor. Bırakacak diye korkuyorum. Sütüm de tam çoğalma dı🙈

25 dk tek gögüsten mi? 2 göğüs enme süresi mi 25 dk. Birde biberonla mı veriyorsunuz . Bende 2.3 saate bir 60 cc yapıyorum sütümü sağıyorum emdirmeye çalışıyorum 2 gündür 5 ile 10 dk anca emiyor zorla alıyor. Bırakacak diye korkuyorum. Sütüm de tam çoğalma dı🙈
Ya söyle sakin olduğunda uyanık olduğunda bi göğusten 20 dk emiyo o emerken diğer gogsumden süt akıyor onada mochi manuel pompayi koyuyorum o emerken diger gogusten rahat 30 cc süt çıkıyo memeyi bırakınca diğer memeyi de vermeye çalışıyorum ama saginca haliyle süt azalıyor bende bu sefer sagdigim sütü biberonla veriyorum lansinoh marka biberon kullanıyorum doğal naturel wave o yüzden meme reddi yaşamadım meme ucuna benziyor bu arada meme ucum benimde çok az o yüzden çabuk yoruluyor ama istese güzel kavriyor

Tek tek yazamıyorum kızlar hepinizden Allah razı olsun. Eğer benım kızım de yaşasaydı %90 engelli olacaktı zaten tabi takdiri ilahi ben evladımı her türlü baş üstünde taşırdım da rabbim böyle layık gördü. Minicik taputun içinde önümde gidiyor pamuk elleri bugun soğuk toprağa girecek. Çok sıkıntılar atlattım pek kolay hayatım olmadı daha 25 yaşındayım ama buda daha bi betermiş. Nasıl geçecek bilmiyorum rabbim kimseye yaşatmasın
Canım benim yaşadığın kolay değil ama daha yaşında küçük ben 38 yaşında bebek için uğraşmaya başladım 7 kayıp ve biri ni de küçük bir tabutla toprağa emanet ettim. Allahım sana da bana olduğu gibi dayanma gücü versin hiç pes etme kendini de yıpratma lütfen.

Yok cnm doktor yazmadi doktor vitamin d3 yazdi bunu ben kendim aldım etrafimda 2/3 dogumunu yapmis cok arkadasim var onlarda bu ilaci kulaniyor onlarin tavsiyesiyle aldim almanyada doktorlara kalsa ac brakacaklar bebekleri 😁 onu verme bunu verme neymis bebek bir gogusten 10 dk digerinden 10 dk emecekmis 3 saate 1 🤷‍♀️ Gelde doktora anlat sutumun yetmedigini cocuk emiyor sut az geliyor yoruluyor brakiyor 15/20 dk sonra tekrar ac mama takviyesi yapma diyor nekadar vermem gerek diyorum ml soylemiyor uyuz oluyorum sadece benden emecekmis takviyeye gerek yokmus doymuyor ki cocuk bu geceyi hazir mama ile gecirdik karni 40/60 ml ile doyuyor 3 saat uyuyor cocuk yoksa geceler zehir oldu ac oldugu icin uyumuyor uyutmuyor 😁 bu ilaci gercekten tavsiye ediyorum bebek cok guzel gaz cikartiyor midesi rahatliyor geceyi sorunsuz geciriyoruz k konuda
😃😃 bize gelen ebe de çocuk aç kalıyor 20 gr düştü diye mama vereceksin dedi. Önden emzirmeye çalış sonra biberonla takviye dedi. Şimdi çocuk memeyi almak istemiyor. Birde 120 cc öğünde alması gerek dedi. Kafam allak bullak benim. Sütüm okadar çıkmıyor delirmemek içten değil.

Benim hamilelik boyunca hiç böyle bi sorunum olmadı hamilelik öncesinde de yoktu eşimde de yok ailede de yok. Ama olmasa da olurmuş sizin de bu hastalığınız olabilir ama çocukta olmayabilir. Biz topuk kanı verdik tsh 39 (biliyorsunuzdur inanılmaz yüksek bi değer bu) çıktı hemşire aradı sinir krizi geçirdim siz ne diyorsunuz diye. Ama en azından ilacı var tedavisi var ne gerekiyorsa yapıcaz . Biz de hemen koşa koşa çocuk endokrinologuna gittik damardan alıp baktılar bu sefer 9 çıktı (bu da yüksek ama en azından 39 değil) Bazen doğumsal olarak bu olabiliyormuş ya da üç yaşına kadar ilaç kullanıp kullanmayacağına karar verilecek. Doktor haftaya bir daha kan istedi düşme trendi gösteriyorsa ilaca gerek yokmuş. Ancak düşmezse ya da artarsa ilaç başlanacak çünkü 9 da yüksek bi değer. Siz içinizi ferah tutun doğumsal bi anomali bu belki kendiliğinden nötralize olacak dedi doktor şu an beklemedeyiz biz de. Allah dermansız dert vermesin diye kendimi telkin ediyorum. Netleşsin durum ilaca başlamak istiyorum zaten internette korkunç şeyler yazıyor zeka geriliği, cücelik vs 😔Allah korusun inşallah hepimizin bebeğini 😔
Canım geçmiş olsun, internetten okuma lütfen felaket tellalı siteler. Çocugunun üzerine bile getirme öyle şeyleri. İnşallah korktuğun gibi bir durum çıkmayacaktır🙏🏻
Allah razı olsun rabbim kimseye yaşatmasın. Siz benden etkilenip kötü şeyler düşünmeyin yazmayacaktım ama arkadaş sorunca cevap verdim. Bana oldu başkasına olacak diye birşey yok lütfen etkilenmeyin daha kötü hissederim
Rabbim acını hafifletsin arkadaşım başka ne denir bilemedim, çok üzüldüm. Bu işin peşini bırakma ama senin hatan ne demek ilk doğumun bide. Doktorum beni riskli gördü eve bile göndermeden acil sezaryene aldı bu kararları doktorlar verir. Allahım çok aratmadan kucağını boş bırakmasın🙏🏻
Canım bana 15 gün sonra başlanacak bir damla verildi probiyotik mikroorganizma içeren takviye edici gıda adı SYMBIOSYS Bifidrop.
Bize de bugün verdi bu damladan kaka cok yapıyor kilo alımını yavaslatır, antibiyotik kullanmıştı küvözde ayrıca bağırsaklarını düzenlesin dedi

Ya söyle sakin olduğunda uyanık olduğunda bi göğusten 20 dk emiyo o emerken diğer gogsumden süt akıyor onada mochi manuel pompayi koyuyorum o emerken diger gogusten rahat 30 cc süt çıkıyo memeyi bırakınca diğer memeyi de vermeye çalışıyorum ama saginca haliyle süt azalıyor bende bu sefer sagdigim sütü biberonla veriyorum lansinoh marka biberon kullanıyorum doğal naturel wave o yüzden meme reddi yaşamadım meme ucuna benziyor bu arada meme ucum benimde çok az o yüzden çabuk yoruluyor ama istese güzel kavriyor
Benimde meme ucum büyük aslında minik ağzına mı büyük geliyor anlamadım biberonun ucu minik birde çok yorulmadan doyuruyor karnını bende avent biberon kullanıyorum. Anne göğsü formu diyor ama ucu minikcik benimkine nazaran😊

Aynı durumdayız ☹️ benim göğsü emse de doyacagi kadar geldiğini düşünmüyorum çünkü nerdeyse 40 CC mama içiyor. Sütümü sagmaya çalışıyorum ne kadar geldiğini görmek için hergun bı öncekine göre daha iyi ama doymak için cok yetersiz. Göğüs ucum benim de yok gibi biberondan emince ona alışıp tutamayabiliyor. Sağma makinası güzel cikariyor ucu ondan sonra emzirmeye çalışıyorum. Şu ameliyat acılari geçse göğüs açısına katlanicam bı şekilde ama daha geçmedi.
Ben bugun mochi pompayla sutumu sagdim ve sut gelmeye basladi. Sut gelince bebis de emmeye basladi. Deneyebilirsin istersen. Ama yine de mama takviyesi yapiyorum

En güzeli memeden alışmaşı tabiki ama işte bazen aç kalmasın diye veriyoruz biraz büyüsün memeyi daha iyi tanır bak beslensin sağlıklı olsunlarda arada maaş takviyesi de olur yapacak birşey yok☺
Aynen memeden daha iyi uuansada memeyi veriyorsun ne guzel kolay rahat boyle gece gunduz kendini sagman lazim zornoluyor ama yapacak birsey yok

3 saatte bir mi 90 cc veriyorsun. Dr bununla ilgili birşey dedi mi? Kaç kiloydu kızın? Canım birde damlanın adını yazabilirmisin? Bizde çok kıvranıyoruz. Çörek otu yağı aldım göbeğine sürüyorum olmadı. Ebe rezene 10 cc ver günde dedi oda eh işte. Yavrum çok kıvranıyor.
Normalda her zaman farkli emiyor benden emdiginde 3 saate bir 60 cc hazir mama verdigimde 40 cc ile karni doyuyor ama o gece ilk defa benden 60 emdi doymadi ustune 30 da hazir emdi ama 60 i gecmiyor 2 gundur
Anason cay ver geceleri biraz o da iyi geliyor ben Lefax veriyorum gunde 2/3 damla

Eklentiler

• 5D9B41BC-B6E0-477C-9311-63140A0E1AF2.jpeg
    5D9B41BC-B6E0-477C-9311-63140A0E1AF2.jpeg
    73,1 KB · Görüntüleme: 15
Allah onların belasını versin kaç haftlık olmuş hala o çocuk niye içeride… kordon dolanmış ne normal doğumu.. hesabını sor Rabbim buna sebep olanların yakasını iki cihanda bir araya getirmesin
Hala devlet hastanelerını savunan insanlar var sankı babalarının hayırlarına yapıolar o ameliyatları,, mılletın ödedıgı vergılerle alıolar maaslarını herseylerını🤬

Benimde meme ucum büyük aslında minik ağzına mı büyük geliyor anlamadım biberonun ucu minik birde çok yorulmadan doyuruyor karnını bende avent biberon kullanıyorum. Anne göğsü formu diyor ama ucu minikcik benimkine nazaran😊
Yani illaki biberondan hızlı geliyor në kadar yavaş akimli da olsa memeden o kadar hızlı gelmiyor alisacaklar inşallah zamanla 😊

kızlar dogum yaptım.
bebekte iyi benim agrılarım başladı.
emziriyorum ama süt gelmiyor . moralim bozuldu.
sıcak su torbası koydum ama
Hayırlı olsun canım hemen gelmemesi normal bol su ic humana çay al birde sakıın bebek aç kalmasın gerekirse mama ver kaşıkla siringayla ağrıların bu gün agir olur sonra geçer inşallah

Hala devlet hastanelerını savunan insanlar var sankı babalarının hayırlarına yapıolar o ameliyatları,, mılletın ödedıgı vergılerle alıolar maaslarını herseylerını🤬
Gecen gun kizginligimi dile getirmistim diye burda.linc yedim..herkes isini layikiyla yapmiyor.malesef.arkalarinda devlet var nasilsa salla.basini al maasini davranan sorumsuz her meslek erbabindaki insanlari cekemiyorum sayet...

😃😃 bize gelen ebe de çocuk aç kalıyor 20 gr düştü diye mama vereceksin dedi. Önden emzirmeye çalış sonra biberonla takviye dedi. Şimdi çocuk memeyi almak istemiyor. Birde 120 cc öğünde alması gerek dedi. Kafam allak bullak benim. Sütüm okadar çıkmıyor delirmemek içten değil.
Benimde çikmiyor en fazla 80 ama 60 emiyor şukur mama sadece gece veriyorum cunku uykulu kizimdan 30 dk once kalkmam lazim kendimi sagmam lazim diye zor geliyor bende gece 2 defa hazirnmama veriyorum 60 yapiyorum ama 40 emiyor gunduz sagdigim icin benden 60 ile doyuyor 120 cok degilmi 🧐

X