2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben Bi hata yaptım bugun marketten aylık alışverişimizi yaptık. eşim poşetleri arabadan kapıya indirirken bende hiç sezeryanlı halime bakmadan 3limin alacagı kadar poşeti aldım buna karpuz, soğan, patates vb şeylerde dahil şimdi sezeryan kesiğinin sol tarafı agrıyor. İnş açılm falan olmamıştır yaa😬
ve evimiz 4 katlı ve asansör yok

Oy oy senide oğlunuda yerim ne güzel anlatmışın ya kendim yaşamış gibi bi hoş geldi duygulandım. Allah bağışlasın canım. Yarın bende tadıcam inş aynı duyguları doğum var 🥰
😊 Tesekkurler canim. Sen de hayirlisiyla saglikla al kucagina insallah. Cok guzel duygular bunlar. Ruyada gibiyim. Darisi isteyen herkesin basina...

Doğum yapan arkadaşlara sorum var cevaplarsanız çok sevinirim. Normalde 9 eylüldeydi ama erken gelicek. Nişann geldi ve2 cm acilmam var. Kasilmalarimda mevcut. Fakat arkadaşlar ayağı kalktıgımda yürümekte çok ama çok zorluk çekiyorum eşim destek olmasa afedersiniz wc ye bile gidemiyorum. Bu durumu yaşayan oldu mi acaba?

Doğum yapan arkadaşlara sorum var cevaplarsanız çok sevinirim. Normalde 9 eylüldeydi ama erken gelicek. Nişann geldi ve2 cm acilmam var. Kasilmalarimda mevcut. Fakat arkadaşlar ayağı kalktıgımda yürümekte çok ama çok zorluk çekiyorum eşim destek olmasa afedersiniz wc ye bile gidemiyorum. Bu durumu yaşayan oldu mi acaba?
37 de sezeryanla alindim bende ama öyle birşeye rastlamadım bebek doğum kanalına girmişse ondan zorlaniyorsundur belki

Yürümekte neden zorluk çekiyorsun? Diz agrisi bacak agrisi falan mı, yoksa kasilmalardan dolayı mı?

Kızlar ben Bi hata yaptım bugun marketten aylık alışverişimizi yaptık. eşim poşetleri arabadan kapıya indirirken bende hiç sezeryanlı halime bakmadan 3limin alacagı kadar poşeti aldım buna karpuz, soğan, patates vb şeylerde dahil şimdi sezeryan kesiğinin sol tarafı agrıyor. İnş açılm falan olmamıştır yaa😬
ve evimiz 4 katlı ve asansör yok
Ağır taşıma dedi doktor banada 1 ay benim oğlumda 3 gunlukken sarılık tan bir gece hastanede yaptık bende çok harap ettim kendimi çok ayakta durdum mosmor oldu göbeğim doktor dedi çok zorlamissin dikkat edicez birsey olmaz bikereden ama ağır kaldırma sıcağa yakın suyla masaj yap duş al

Canım bende de oldu bebiş kafasını kanala tam kitlemişti doğum pozisyonu almış yani oyuzden dönmeyi vs bıraktığı için zayıf hareket hissedilmesi normal dedi doktorum tabi yerleri de artık daralıyor.
Yani hareketsiz değilde güçlü hareketleri azaldı diyebilirim.
Doktor şüpheye düşünce tatlı ye sola yatar gibi otur 10 hareket say demişti bana sende öyle yapabilirsin 😇
Kızlar günaydın. Herkesler doğurdu sanırım ama 🙈 Son haftalarımızdayız biz acaba son haftalarınızda bebek hareketlerinizde azalma hissetmiş miydiniz? 😬
Bebekte hareket azalması doğumun habercisi bence bende doktora gittim kaşinti sebebi ile sabah da suyum gelmis ben tabi suyum oldugunu anlamadim normal akinti zanettim 🤣 randevuya gittigimde nst bagladilar bebegin kalp atisi 98/95 kadar dustu kasinti falan unutuldu hemen hastaneye gonderdiler hastanede de kalp atisi bi normal oluyor bir yavasliyordu yatis yaptim hastaneye tam 1 sat sonra da suyum komple patladi kizim dogdu ☺️Hareket azalmasi hisettiginizde panik olmayin (benim gibi :KK43: )

Ben emzirip sağıyorum boşaltamadan uykuya dalıyor günlük sağdığım sütü de emzirme esnasında takviye ediyorum sağmaya bugün başladım 30cc olunca bıraktım yine de mama vermem gerekir mi ki?

Doktorum banda gerek yok iyi kurula yeter dedi ama eşim bant aldı eczaneden onu yapıştırdık duştan çıkınca bandı söküp kurulayalım dedik bandın altından su aktı😂 güya su geçirmesin dedik yapıştıramamışız😂
Sütünüz yetiyorsa mama vermenize gerek yok bence sağdınız sütten verebilirsiniz ne güzel bol bol geliyorsa

Cok tesekkur ederimm..evet gun aldik saglikla olsun🥰🙏aslan burcu olsun istiyordum bir de tarih uyumu var diye sansimi denemek istedim..doktoruma sordum olurmu 21.08.21 diye...hani en ufak bir sakincasi varsa tabiki bebegimin sagligi onemli dedim...o da yok 38+2olmus oluyorsun hic de zarari yok zati bebis iri 2.5 hafta ilerde dedi .oylece o tarihte karar kildik...mama onerin icin de cokca tesekkur ederim...bi tane alip hastane cantasina koymak istiyorum ne olur ne olmaz🥰senin minnos nasil?alisabildin mi annelige?heyecani apayridir simdi🥰bir sikintiniz yoktur insallah?🌸tum guzel ve huzurlu gunler sizin olsun insallah😍🙏
Evett senin cimcime önden gidiyordu maşallah🧿tarih evet uyumlu😎 gayette normal 38+2 sağlıkla gelsin minnoşumuz🥰sıkıntımız yok çok şükür ama benim oğluş biraz moklu teyzesi 🙈😂 emip emip mokluyor ortalığı 😂 annelik çok güzel çokkkk öyle güzel ki arayı açmadan bir tane daha doğurmak istiyorum🥳🙏🏻💙💝 zor ama çok güzel Allahım isteyen herkese nasip etsin bu müthiş duyguyu🙏🏻 Amin canım benim hepimizin olsun güzel günler, sağlıklı kolay bir doğum diliyorum ben de 🥰🌸😘

Sevgili anneler 5 ağustos günü kızımı kucağıma aldım. 38+3 günlük dünyaya geldi meleğim. Bir gece önce kasilmalarim başlamıştı ama düzensiz gibi geliyordu bana ama baya canımı da açılıyordu. Rutin kontrol randevuma gittim NST iyi çıkmadı sancı vardı bebeğin kalp atışları güven vermedi doktora. Acilden serum takılıp tekrar doğumhanede NSTye bağlandım. Sancilar artmış kalp atışlarındaki düzensizlik devam ediyordu. Doktor bu şekilde eve yollayamam seni dedi. Suni sancı verip bebeğin durumuna göre yol izlicegimizi söyleyip yatışımı yaptı. Suni sancı verilmeye başlamasıyla ani kalp atışları düşüşü yaşadı bebeğim bizi çok korkuttu. Apar topar ameliyathaneye alındım ve sezeryanla doğum gerçekleştirildi. Normal doğumu çok istiyordum ama kısmet değilmiş. O an öyle bir andı ki hiçbir şey bebeğimden önemli değildi. Sezeryandan korkuyorum diyen ben o an tek korkunun bebeğimi kaybetmek olduğunu gördüm. Çok şükür bin şükür sağlıkla aldım kızımı kucağıma. Kilosu 2640 olarak doğdu. Zayıf bir bebek olmasına rağmen ciğerleri çok güçlü çok şükür küvez ihtiyacı duyulmadı. Ertesi gün hastaneden taburcu olduk. Goguslerim çok büyük ve ucu tam olarak yok bebegim tutamıyor. Tutsa da çok az emip bırakıyor. Bu yüzden ilk günler mama takviyesi verdim. Suan sütüm çok birikiyor göğsümde sagip onu veriyorum. Mamayi sadece gece bir kere veriyorum. O da kilosu daha çabuk toparlasın diye. Emzirmek Emzirmeye devam etmek çok istiyorum. Biberon kullanmıyorum sandığım sütü verirken kaşık biberonla veriyorum. Sürekli denemeler çalışmalar yapıyorum bebeğimle. Zamanla iyice kavrar düzenli emmeye başlar mı? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
Esra ertuğrul var bebek hemşiresi onu takip edip zoom programlarına katılın. Emzirme konusunda ve bebek bakımı konusunda çok faydalı bilgiler veriyo

Evett senin cimcime önden gidiyordu maşallah🧿tarih evet uyumlu😎 gayette normal 38+2 sağlıkla gelsin minnoşumuz🥰sıkıntımız yok çok şükür ama benim oğluş biraz moklu teyzesi 🙈😂 emip emip mokluyor ortalığı 😂 annelik çok güzel çokkkk öyle güzel ki arayı açmadan bir tane daha doğurmak istiyorum🥳🙏🏻💙💝 zor ama çok güzel Allahım isteyen herkese nasip etsin bu müthiş duyguyu🙏🏻 Amin canım benim hepimizin olsun güzel günler, sağlıklı kolay bir doğum diliyorum ben de 🥰🌸😘
Ahh teyzesi kurban🥰saglikla buyusun insallah ...biz ve bizim gibi evlat sahibi olmak isteyen herkese Rabbim nasip etsin insallah 🙏minik tekmeleri bile beni boyle mutlu ediyorsa kim bilir mis kokusu nasilsldir diyorum🥲aminn canim.benim.cokca tesekkur ediyorum...seni de minnos oglusumu da.cokca opuyorum....saglikla kardeslerinin dogacagi gunleri de konusmayi nasip etsin Rabbim bize🥰🙏

X