2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Soyliyorum surekli Cocuklar icin endiseleniyorum diye ya aniden birsey olursa diye ama Yok .bilseydim Boyle olacagini yatici bakici arastirirdim simdiye kadar.guvenebilecegim Birini bulurdum ama simdi ha deyince bulamam kimseyi ozellikle Corona zamani.zaten cocuklara bakmak ayri enerji gerektiriyor ,yemekleri , temizlikleri..katlaniyorum artik Cocuklara bagirirken buluyorum kendimi sonra oturup uzuntuden agliyorum.

Ahh canim senelerdir benzer şeyler yaşiyorum. Keşke yakın olsak yardim ederdim elimden geldiğince.

Merhaba kizlar,
Canim cok slkkin.yurtdisindayim ve 2 kucuk cocugum var cogunuz hatirliyordur.esimin tarafindan kimsem Yok burada ama annem ve babam Bana cok yakin.kendi isyerlerinde calisiyorlar.kardesim sehir disinda uni okuyordu bitirdi 1 ay once ve Hala tesrif etmedi bazi seyleri bahane ederek.sevgilisini birakmak Zor geliyor isin asli.neyse 39. Haftaya Girdim ve bekliyorum ki Annem daha cok basimda dursun cocuklarim icin.aniden dogum baslarsa kimsesizler gibi ele gune gelin cocuklarima bakin demek istemiyorum.o anda kime ulasip Kimi bulabilecegimi de bilmiyorum zaten.esim uzakta calisiyor kendi isyerimizde.onun basimda durmasi demek isyerini kapatmak demek Belli bir sure.dogum sinyali alinca kapatip gelecek ama uzun surecektir.her neyse cok bunaldim kendimi kimsesiz caresiz hissediyorum resmen.ben mi abartiyorum sizce?
Benim de eşimin tarafından kimsem yok burda, annem babam da 1 saatlik mesafedeler, annem söylüyor geleyim ütünü temizliğini yapayım diye ama şimdilik ihtiyaç duymuyorum, yavaş yavaş yapıyorum kendim ama benim ilk cocugum o yüzden böyle rahatım, evde 2 tane daha cocukla gerçekten zor, hele dogum baslarsa o çocuklar nolacak diye ben de endişe ederdim o konuda çok haklısınız. İlk gebelik gibi değil sizinki gerçekten yardım edecek birisi lazım, artık dogum başladığını hissettiğiniz anda hemen çağıracaksınız inşallah eşinizin işte olmadığı bir saate denk gelir dogum da.

Hastanede kilosuna göre söylüyorlar. zaten bir kac hafta sonra bebek kendi istedigi miktari belirliyor ve doymazsa agliyor. Önemli olan ilk 10 gün aç bırakmamak. bende önce emzirdim sonra az bir mama hazirlayip takviye yaptim. Çok şükür sarılık vs es geçti. Simdidd emziriyorum ama sonrasinda eger araniyorsa 30ml mama hazirliyorum. Zaten doymazsa yıkıyor binayı 😂
bende vericem mama . emzirme destek sistemi şeklinde hem mememi de uyarsın diye 😂😂
valla hastane verme dese de vericem umrumda degil ondan cc arastırmasına girdim 😂😂😂
sütle aynı anda mamayı cekerse de anlamaz saflık anına gelir diye düşünüyorum.
kan uyusmazlıgı var bizde etkilensin istemiyorum

İyi geceler kızlar..Sizler günde kaç kez emziriyorsunuz yada mama veriyorsunuz?Bana hemşire 2saatte bir emzir demişti 3saati geçmesin uykuda olsada uyandır dedi.
Ama ben şuan süt sağma makinasıyla emzirebildigim için o kadar sık aralıklarla emziremiyorum.Bazen uykuda çok kalıyor 4-5 saat uyandırmaya kıyamıyorum bazende zor uyuyor çünkü 😰
Haliyle 2saatte bir emziremedigim icin sanırım 25ml lik mama ondan yetmiyor versem dahada istiyor çünkü.
Siz kaç ml veriyorsunuz ve günde kaç kere emziriyorsunuz?

Selam canım, 2-3 saatte bir 60 ml şuan. 2 haftalık olduk

Sezeryan olan anneler ilk duşunuzu ne zaman aldınız nasıl aldınız bir de sargı bezi var mıydı dikiş yerinizde duş alacağım da bilgi alayım dedim sizden öncesinde
Ben hastaneden gelir gelmez aldım canım yani doğumdan 1 gün sonra akşamına duş almıştım.. zaten su geçirmez bant yapistiriyorlar. 4 gün oldu ben doğum yapalı 3 defa duş aldım herhangi bir sorun olmadı.. rahat rahat alabilirsn

Sezeryan olan anneler ilk duşunuzu ne zaman aldınız nasıl aldınız bir de sargı bezi var mıydı dikiş yerinizde duş alacağım da bilgi alayım dedim sizden öncesinde
Ben ertesi gün eve geldim ve duş aldım. Doktorum her gün duş al dedi özellikle hatta. Yapıştırma dikiş sezeryan yerim ince bir bez şeffaf şekilde

İyi geceler kızlar..Sizler günde kaç kez emziriyorsunuz yada mama veriyorsunuz?Bana hemşire 2saatte bir emzir demişti 3saati geçmesin uykuda olsada uyandır dedi.
Ama ben şuan süt sağma makinasıyla emzirebildigim için o kadar sık aralıklarla emziremiyorum.Bazen uykuda çok kalıyor 4-5 saat uyandırmaya kıyamıyorum bazende zor uyuyor çünkü 😰
Haliyle 2saatte bir emziremedigim icin sanırım 25ml lik mama ondan yetmiyor versem dahada istiyor çünkü.
Siz kaç ml veriyorsunuz ve günde kaç kere emziriyorsunuz?
Benim sezeryandan hemen sonra odaya iner inmez sütüm geldi ama şöyle bir aksilik oldu tek göğsümde yara çıkmıştı doktor ve hemşireler bnu vermeyin dedi tek göğse yuklendik.. şuan o göğüs cillik yara içinde..
Diğer göğsüm düzeldi de Allah'tan ondan emziriyorum bir yandan sagiyorum bir yandan da en az 30ml mama hazirliyorum her öğün icin.. yani her öğünde toplamda 60ml süt ve mama almış oluyor. Günde 8-9 öğün veriyorum şimdilik

Ben eve gelir gelmez duş aldim. Tabi cok uzun kalmadim. Cıkıncada sezeryan yerini güzelce kuruladim çünku doktor nemli kalmasın dedi.

Sanırım bu durum yenidoğan için normal herkeste var çünkü ben serum fizyolojik sıkıyorum burnuna açılsın diye bu ara altını açsam da artık kar etmiyo serumu sıkınca ağlayıp uyanıyor sonra özür diliyorum 🙈🥺 Bu gece resmen kriz yaşadık asla düzgün emmedi e tabi sabah ortalığı yıktı açlıktan şimdi yeni yattı uyandırmam gerek bunun stresini yaşıyorum şu an ben de 🙈
Bizimde devreler yancak bu gidişle zorla uyut 2 saat sonra uyandır onlarında düzeni kakmıyor 😊

Benim sezeryandan hemen sonra odaya iner inmez sütüm geldi ama şöyle bir aksilik oldu tek göğsümde yara çıkmıştı doktor ve hemşireler bnu vermeyin dedi tek göğse yuklendik.. şuan o göğüs cillik yara içinde..
Diğer göğsüm düzeldi de Allah'tan ondan emziriyorum bir yandan sagiyorum bir yandan da en az 30ml mama hazirliyorum her öğün icin.. yani her öğünde toplamda 60ml süt ve mama almış oluyor. Günde 8-9 öğün veriyorum şimdilik
Benden çok süt geliyoe göğüslerim aşırı sert ve ağrıyor ama bebeğim kavrayamiyor 😔şuan manuel pompayla sağiyorum 2saatte bire alarm kurdum artık.Keşke biraz emebilse.
Bu arada siz manuel pompami elektrikli pompami kullanıyorsunuz?
Elektrikliden daha fazla mı süt geliyor acaba yoksa sadece daha zahmetsiz mi.
Haftasonu oda gelicek bakalım.

X