2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok geçmiş olsun burada bu tip kaç tane olay okuduk bilmiyorum çok üzgünüm… umarım çabucak toparlar bebeğiniz umarın hiçkimse yaşama

Canim zaten bebis birzaman sonra kendi istedigi düzeni oturtuyor. Ama çokta yakin araliklarda beslemek hem bebegi hem anneyi yoruyor. Oglum saat başı emerdi 3 yaşina kadar emdi . Kizimda 1.5 maksimum 2 saati aşmiyor. Bir ara 45dakika 1 saatte istedi ama oyaladim yine 2saate çıktık. Bazi arkadaslarim 3.5 4 saatte besliyoruz diyor öyle bebelere özeniyorum valla.

Canımmm sen kendini ayakta tut. şuanda prenses en güvenilir yerde. Benim kızımında şekeri hastanede 35 e düştü sonra normale döndü ama yinede ben günde 2 defa sütümü sağıp ölçüyorum.birde süt versemde yarım ölçek veya 1 ölçek mama hazirliyorum yerse yiyor.

Eğer sarılık riski yoksa bende açıldığında doyurmak istiyorum zaten uyandırmak nerdeyse yarim saati buluyor bakalım 7 günlügüz canım inşallah kilo alımı güzeldir bu uyku düzenine rağmen
Bir haftada anca doğum kilolarına dönüyorlar şu an kilo alimi yoktur. Doğumdan sonra ödem atıyorlar yavaş yavaş şimdiden sonra belli olur canım

Canım çocuk doktoru şöyle dedi ; kg başına günlük minimum 120ml besleme yapacaksın. bebeğin kilosu örneğin 4 kg ise günlük en az 480ml beslenecek.

Merhabalar kızlar yarın sabah 8.30 gibi sezeryanım var dualarınızı bekliyorum tavsiyeleriniz varsa ona da açığım
Sağlıcakla kavusmussunuzdur inşallah
Hayırlı olsun canım inşallah en kısa zamanda iyileşir kucağında gidersin evine
Kızlar doğum öncesi hastaneler kan testi istiyorlar mı? Tam kan sayımı gibi vb.
Evet canım kan idrar yapıldı bana haftaya doğumum cuma da pcr yapılacak inşallah
Hayırlı olsun canım sağlıcakla birlikte evinize de döneceksiniz inşallah merak etme
Aynen her meme aradığında veriyordum bende oğlumda kendileri de sağolsun çok sık emerdi
Kizlar Bende dogurdum hem dakikada bir gelen normal sanciyi hemde epidural sezeryani tattim.kizima kavustum Allah herkese bu duyguyu yasatsin.merak ettiklerinizi cevaplayabilirim
Sağlıcakla büyüsün inşallah minik
Canim benim her çocuk ayri tecrübe . Birbirimizle paylaşa paylaşa bugünleride aşıcaz inşallah.
Canım bir şey sormak istiyorum emzirirken nasıl yapıyorsun oğlunun yanında emzirirken dikkat ediyor musun? İlgisini çekiyor mu emzirmen? Benim oğlum 4 yaşında ama emzirme sürecinde gizlesem mi açık mı olsam merak ettim
Gece hiç uyuyamadım sabah 7 den sonrs dalmışım doğum yapmışım ama bebeğin vücudunda çok değişik şeyler vardı yumru gibi çok kötüyüm kızlar çok etkilendim
Güzele yor canım totikler açık kaldıkça saçmalıyor rüyalar zaten uyuyamıyoruz doğru düzgün onlardandir sıkma canını

Beyaz olanı hemen giyme derim. Sezaryende ameliyat yapılacak alanı dezenfekte etmek için boyuyorlar ya giydiğin kıyafetlerin batıyor. Ne kadar silseler bile kalıyor. Benim hasta bezini de doğru düzgün bağlamamışlar farkında değildim bi baktım pijamanın altı falan kan olmuş. İlk yürüyüşünü falan yap ondan sonra değiştirirsin. Oh mis gibi tertemiz giyinirsin.

hanımlar ben de hsg çektirdim doktor raporun hazır olması 15 günü bulur dedi. anlayan var mı aranızda?

Eklentiler

• Screenshot_20210805-221010_Google.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20210805-220944_Google.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20210805-220930_Google.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 36

Evet canim kardeside olsa emzirirken örtü örtüyorum.bezlerkende yanimizda durmuyor. Sadece banyo yaptirirken bazen izlemek istiyor o zamanlardada kızima minik kilodu var onu giydiriyorum.birlikte yıkıyoruz en sonunda oglum gidiyor ben yanluz giydiriyorum. Elbetteki kardesi birsey olmaz ama mahremiyet egitimi bu yaslarda verilirse ilerdd çocuk sinırlari daha iyi kavrar ve karşi cinsin alanina saygi duyar diye düşünüyorum.

cok dogru bi yaklaşım:)
kimi hiç umursamıyor sonra ki zamanlarda sıkıntı yaşanıyor sonra

Ben de çok dikkat ederim canım oglumu ben ve babasi dışında kimse yikasin istemem. Biz giyinirken dikkat ediyorum. Kardeşi için de dikkat edecegim ama emzirme olayini merak etmistim ortu zor olur biraz sicakta diye

Arkadaslar merhaba...daha once bende olmayan hemoroid denilen popomda bir sivilce gibi birsey peyda oldu son 10gundur... Bugun acimaya basladi ne ypmam lazim bilmiyorum...gebelige bagli mi olustu acaba...benim gibi olan var mi?

kızlar bebeğim 20 günlük oldu gazı var sürekli ıkınıyor ve gaz çıkartmaya çalışıyor. bezimiz sürekli az aza kakalı kirli oluyor.yarı sulu mukusu kaka yapıyor.gunde kaç kere kaka yapması normal.sadece anne sütü emiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…