2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kesinlikle saçma bir algıymış bu yeni doğan bebeğin o gıdayı ilk etapta sütten alması çok zor. Biraz araştırırken öğrendim kan uyuşmazlığı da sarılığı tetikliyormuş kesinlikle kullan mama. Zehir vermiyoruz bebeğe sonuçta. 39+0 da doğum yaptım her şey yolunda iken 1 günde bu ortaya çıktı ben mama versem olmayacaktı
dua için teşekkür ederim Allah tüm bebeklere sağlık sıhhat versin inşallah

yine de buna şükür . hep öyle düşünün iyi düşünün iyi şeyler olsun bende bu forum ve arkadaşım sayesinde ögrendim cogu seyi .

Merhaba bizim seninle günlerimiz aynı bende salı günü 38 olucam cuma günü de epidural sezeryan ile doğum yapıcam kısmetse. Akıntım vs olmadı benim ama doktor benden de herhangi bir tahlil vs istemedi cuma günü doğum yapıcam istese isterdi sanırım. Uzun zaman oldu tahlil yaptırmayalı benimde

Hadi bakalım canim hayırlısıyla gelsin inşallah senin miniğin de iyi olduğunda haberdar edersin bizide.

Canim benm bir aydir oyle sadece sag elim ve sag ayagim sis. Sag elimde uyusuyor. Olabiliir dedi doktor bendede tansiyon yok. Banada buaralar ates basmalari oluyor

Teşekkür ederim cevabın için canım, getirdiler yanıma gece 12’ye doğru Bir saat emdi, uyudu. Ama aslaa yatağına yatmıyor , illa kucağımda uyuyacak Doğumdan sonra annesinden ayrı kaldığı için öyle yapıyormuş yavrum Güvenli bağlanma için feda olsun sana bu tutulmuş kollar annecim

Kavuşmanıza çok sevindim, gözünüz aydın. Doğum nasıl başladı?
Aynı gün bekliyorduk benim çocuğun gelesi yok. Cumartesi gün nst çekilirken bir anda bir annenin doğum seslerini duydum, sancı gitti çocuk yukarı kaçtı midemi tekmeliyor. Bak evladım şurdan hoooop çık gel kucağıma diyorum yok.

Çok teşekkür ederim Aslında pazartesi günü sabahı doktor randevumuz vardı. Güne her zamanki gibi başladım. Öğlen saat bir gibi karnımın altı ağrıyarak kasılmalar başladı. Regl sancısı gibi. Önce düzensizdi, 15, 20, 12, 16, 10 dk gibi. Daha önce böyle bir şey olmadığı için doktoru aradım. Hastaneye geçmek için erken dedi, düzenli olarak 10 dkda bire düşmesini bekleyelim dedi. Saat dört gibi nişan ve bir saat sonra suyum geldi. Kasılmalar 5 dkda bire düştü. Suyum geldiği için yatışım yapıldı. Hastaneye ön kapıdan girdik, 10, kata çıktık. Doktor gelene ebe Sabahat hn kontrolleri yaptı. Geldiğimde 5 cm açıklık vardı. Saat 17 gibiydi. Yaklaşık İki saatte 10 cm oldu, doğumhaneye gittik. 25 dk sonra doğdu kızım Kahvaltıyla durduğum için sanırım halsiz kaldım, çok efektif ıkınamadım. Ebe karnıma bastırmak zorunda kaldı Pozitif doğum hikayesi sayılabilir benimki de belki, şimdi kucağımda uyuyor melek gibi. Her şey geride kaldı. Allah senin ve tüm doğum bekleyen anne adaylarına sağlıklı doğumlar nasip etsin

Geçmiş olsun. Benim doğumdan sonra çıktı hemde 3 tane büyük yumurta çok zorladı beni. Doktorum buz masajı verdi. Buz masajı bitince orası uyuşuyor burun spreyi sıktık ardından krem sürdük iç dış. Sende doğum öncesi tabiki doktoruna da sorarak bunları yaparsan doğum sonrası rahat olabilirsin.

Tesekkur ederim dogumdan sonra olsa bukadar telaslanmicm ama suan zaten buyuk ve aciyor dogumda nasil ikincam bu hemoroidle

Canim hepimiz ilk günler panikledik. Ben 2 saatte bir doyuruyorum. Ilk haftalar gece gündüz 2 saatte bir uyandirdim. Simdi uyandikca veriyorum. Yani 2.5 saati aşmiyoruz . Zaten benim kız kurulmus saat gibi uyaniyor.
Benim kizda 1 saat arasi bazen 2 bazen 3 saat arasi uyanio yemek yiyor bazende yarim saat icinde tekrar ac doktor memeyi her aradiginda ver diyor o kendi duzenini kendi oturtacaktir diyor dogrumu bilmiyorum ben meslemek konusunda cok saata bu yuzden takilmiyorum ama uykusuzluk beni benden aliyor zombi gibi geziyorum ortalikta

Eğer sarılık riski yoksa bende açıldığında doyurmak istiyorum zaten uyandırmak nerdeyse yarim saati buluyor bakalım 7 günlügüz canım inşallah kilo alımı güzeldir bu uyku düzenine rağmen

Te
Canim hayirli olsun oncelikle doktorum bana en fazla 3 saat demisti . Benim kız daha 3 saat üstuste uyumadi zaten
Tesekkur ederim canım sen bizden onde olunca tecrübelerine ihtiyacım oluyor inan 2.hamilelik bile olsa unutmusum herşeyi 6 yılda.artik biraz erken uyandırmaya çalışayım zaten yarim saatimiz uyandırma aktivitesi ile geçiyor.

Canim benim her çocuk ayri tecrübe . Birbirimizle paylaşa paylaşa bugünleride aşıcaz inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…