2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar selamlar bebeklerini saglikla kucagina alan annelerimiz gozunuz aydin Allahim herkesin cocuklarina saglik sihhat uzun omurversin 🤲🏻 Saglik sorunu yasayan yavrularimizida biran once sifa versin insallah 🤲🏻🤲🏻Bende 39+4 olarak sabirsizlkla bekliorm oglumu. Amerikada yasiyorum cok aktif olarak gruba yazmasamda gonderileri siklikla okuyorum . Burda sistem cok farkli en fazla 3 kez ultrasona giriorsnz ve su haftaya kadar bir kez bile nts baglanmadm😆diger 2 gebelklermdede ayni sekildeydi. Ozeniorm kizlar siklkla bebeklern gelisimini takip edio 😞neyse biraz uzun oldu kbakmayin aslinda bi sorum olacakti herhangi bir kabizlk yasamama ragmen su son haftada hemoroidim portledi ve cok aciyo cok korkuyorum iyilesmezse dogumda ikinmadan dolayi hemoroidm dahada kotulesip cikar diye korkuorm …doguma hemoroidle giren varmi
Ben girdim canım benimki çok minik bir hemoroid şuan çok fazla acımıyor 🙏

Processes Processes Canım ben doğum yaptım Memorial’da. Herkes çok güleryüzlü ve ilgili. Bebeğim yoğun bakımda şimdi, inşallah her şey güzel olur 🥰
Hayırlı ömürlü olsun, sağlıkla büyütün kuzunuzu🧿… inşallah en kısa zamanda yanına gelir annesi 😍
Memorial konusunda bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim

Peki ayni zamanda suni sanci da almışmiydiniz? Benim nisan geleli 4 gün olacak, aciklik da 2 cm ama hala tek bir sanci bile yok.
Evet zaten 40 haftam tamamlanmıştı benimde nişanım gelmişti 1cm açıklıkla gittim ve suyum çok azalmıştı ama hiç sancım yoktu. 5 cm açılma olana kadar 10 saat epiduralsiz suni sancı çektim çok yorulunca epidural istedim.

kızlar az önce otururken birden sag ayagım ve sag kolum şişti.
tatlı yemiştim birden sıcak bastı. oda da ısınmış zaten farkında varmadım. şimdi ayaklarımı yukarı kaldırdım biraz.
tansiyonumu ölçtüm normal çıktı. ama sadece sag taraf olması korkuttu.
fikri olan var mı neden olmuştır?

Sezeryan sonrası omuz ağrısı yaşayan oldu mu 🙄 dikişlerimde hiç acı yok ama omuz ağrısı bitiriyor beni 🤧 kızımı kucağıma alamayacak kadar ağrıyo şu an 🙁
Bende de biraz oldu, gelen bi arkadasım hemen şal at omuzlarına o ağrı cok zor geçiyo demişti sezaryenin ilk gününden itibaren omuzlarımı üşütmemeye calıstım ya sabahlık ya bi şal alıyorum. Sıcak kompres yapabilirsin
Merhabalar herkese, ben de 38+6’da bu akşam doğum yaptım. Normal doğumla doğdu kızım, süreç çok hızlı ilerledi ama çok güçlü ıkınamadığım için ebe karnıma bastırmak zorunda kaldı. Zor oldu doğum biraz o açıdan. Bebeğimi de yanıma getirmediler hala, 19.25’te doğmuştu kızım, hala yoğun bakımda. Kan gazı değerlerine bakıyorlar. Oksijenlenmesini sağlıyorlar. Başına böyle bir şey gelen var mı, endişeliyim 🥺
Canım benım bebeğime de bakmışlardı kan gazı değerilerini takip ettiler . Sıvı yuttugu için biraz nefes sorunu yaşamış sanırım. Biz eve geldik bi sorun cıkmadı üzülme. Önlem amaçlı bakıyolardır daha iyi bebek için. Bir an önce çıkar inşallah🙏🏻

Kızlar ben beyaz gecelik takımı aldım bir tane de uyduruk penye geceliğim var sezaryenden çıkınca ilk hangisini versinler sizce hemşirelere beyaz olan kirlenir mi acaba önce idareten aldığımı giyip biraz toparlanınca mı beyaz olanı giyeyim sizce doğum yapan anneler cevaplarsa sevinirim☺️

Merhaba hanımlar perşembe günü 12 de kızım sezaryen ile dünyaya geldi her şey çok güzel gelişti ertesi gün yani Cuma akşam taburcu olduk ama Cumartesi bebeğimde gariplik sezinledim hareketi azaldı hamur gibi oldu acile gittik yoğun bakıma aldılar şekeri düşmüş bebeğimin :KK43: 3 günlük bile olmadan sezaryenli halimle koşturdum gerçekten annelik bambaşka bişeymiş ben elim kesilse yatan insandım.
kuvözdeki kızıma dua edin :dua:
Doğum yapanlara hayırlı olsun sorunsuz süreç olsun inşallah, yapacak olanlara da Allah kolaylık versin dilerim.

Kizlar selamlar bebeklerini saglikla kucagina alan annelerimiz gozunuz aydin Allahim herkesin cocuklarina saglik sihhat uzun omurversin 🤲🏻 Saglik sorunu yasayan yavrularimizida biran once sifa versin insallah 🤲🏻🤲🏻Bende 39+4 olarak sabirsizlkla bekliorm oglumu. Amerikada yasiyorum cok aktif olarak gruba yazmasamda gonderileri siklikla okuyorum . Burda sistem cok farkli en fazla 3 kez ultrasona giriorsnz ve su haftaya kadar bir kez bile nts baglanmadm😆diger 2 gebelklermdede ayni sekildeydi. Ozeniorm kizlar siklkla bebeklern gelisimini takip edio 😞neyse biraz uzun oldu kbakmayin aslinda bi sorum olacakti herhangi bir kabizlk yasamama ragmen su son haftada hemoroidim portledi ve cok aciyo cok korkuyorum iyilesmezse dogumda ikinmadan dolayi hemoroidm dahada kotulesip cikar diye korkuorm …doguma hemoroidle giren varmi
Bende 2 yıl önce hemeroid oldum bebek baski yapınca ağrıyor normal doğum da ikinmadan kaynakli tekrardan hemoroif yenilenmesinden korkuyorum ama doktor bir şey olmaz dedi

İyi geceler güzel anneler ben Eylül anneleri grubundayım 35. haftamdayım iki gündür sizi de takibe başladım doğum yapanlar gözünüz aydın Allah sağlıkla analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah küvezde olan bebişler tez vakitte sağlıkla annelerinin kucağında olsun inşallah hamile annelerimiz de sağlıkla yavrularına kavuşsun inşallah

Merhaba hanımlar perşembe günü 12 de kızım sezaryen ile dünyaya geldi her şey çok güzel gelişti ertesi gün yani Cuma akşam taburcu olduk ama Cumartesi bebeğimde gariplik sezinledim hareketi azaldı hamur gibi oldu acile gittik yoğun bakıma aldılar şekeri düşmüş bebeğimin :KK43: 3 günlük bile olmadan sezaryenli halimle koşturdum gerçekten annelik bambaşka bişeymiş ben elim kesilse yatan insandım.
kuvözdeki kızıma dua edin :dua:
Doğum yapanlara hayırlı olsun sorunsuz süreç olsun inşallah, yapacak olanlara da Allah kolaylık versin dilerim.
kızınız ismi nedir?
birde mama takviyesi falan yapmışmıydınız?

kızınız ismi nedir?
birde mama takviyesi falan yapmışmıydınız?
Kızım Işıl. Mama takviyesi 2-3 kez yaptım onu da azıcık. dünden beri sütümü sağarken farkettim gelmiyordu sonradan arttı azıcık. Bana emiyorsa azıcıkta olsa yeter mama verme illa anne sütü dediler ama mama verin ilk etapta sütü kontrol edip gıdadan düşünce şekeri düşüyormuş. hastaneden çıkarken 77 idi değeri acile gittiğimizde 35 e düşmüş.

Kızım Işıl. Mama takviyesi 2-3 kez yaptım onu da azıcık. dünden beri sütümü sağarken farkettim gelmiyordu sonradan arttı azıcık. Bana emiyorsa azıcıkta olsa yeter mama verme illa anne sütü dediler ama mama verin ilk etapta sütü kontrol edip gıdadan düşünce şekeri düşüyormuş. hastaneden çıkarken 77 idi değeri acile gittiğimizde 35 e düşmüş.
ben sütüm gelse de mama vermeyi düşünğyorım.
haftanızın iyi olması sebebiyle bu soruyu sordum.
ama allahın izni ile şekeri toparlar ışıl bebegin .
bizde ismi ile dua edelim 🙏

malesef toplumda mama verme mama verme diye oluşan sacma sapan bir toplum var.
benim korkmamın sebebimkan uyuşmazlıgımızda var bizim ondan sarılık ihtimali daha yüksek gözüküyor o yüzdne vermek istiyorum sütüm gelirse de .

Kızlar 35.haftanın içindeyim, doktora normal doğum için başka ne yapabilirim dedim, hafif yürüyüş yeterli şuan dedi ve 37den sonra daha sık cinsel birliktelik önereceğim dedi. Şaşırdım ya o halde ne cinsel birlikteliği :/ yani çok zor olmaz mı? bi kaç doktora daha sormuştum öneri ama ilk defa duydum bu öneriyi

X