2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Amin canım seni bulmuşken bir şey soracağım ☺️ Doğum sonrası kanaman ne durumda benim bir hafta bile sürmedi desem ne olur ne olmaz diye günlük ped kullanıyorum ama doktor yavaş yavaş azalacak demişti benim direkt bitti gibi oldu..
Benim hala devam ediyor canin ama az az çogunlukla lekelenme tarzinda devam ediyor. Ana ilk 10 gün yogun sürdü. Ara arada yogun akinti oluyor

Çok biliyorlar sen takılma, çok gördük kızların 41 haftada gelişlerini 42 haftayı görenleri öyle birşey yok bebek kendi miadını bilir demekki bu kadar durması gerekiyormus kız erkek farketmez👍 Senin ki geldi gelecek 2 cm açıklık var, sancı var insallah bugün yarın güzel haberlerini alırız 🤲🐣
İnşAllah öyle olur Allah razı olsun canım 🥰

Ilk gunler cok zor uyanir sarilik riskide oldugu icin uyuma egilimi daha cok oluyor.uyandirmak icin islak mendille sirtini bacaklarini sil.bezini degistir her emzirme oncesi.hatta bezini degistirirken poposunu ilik su ile yika hem uykusu daha guzel aciliyor.ayaklarini siktirabilirsin.bunlari bana bebegim kuvozde kaldiginda hemsiler anlatmisti.ayak siktirma haric hepsini denedim zaman zaman.hastanede iken hemsire bebegin yanaklarindan bastirarak zorla ittiriyordu memeyi okadar derin uyuyorlar.
Evet bilirubin yüksekliği buna sebep oluyormuş hafif sarılığı var bizimkinin zaten😔tüm söylediklerinizi yapıcam ıslak mendille silmek aklıma gelmemişti onu artık yaparım net 🙏🏻

Canım annelik hüznü yaşıyorsun çok normal en ufak olumsuzlukta doğum sonrası hepimizde olan şeyler.. İlk dogumdan sonra normal doğum yapamadım yok sezeryan oldum sütüm gelmiyor diye ağladım durdum günlerce baş ağrısı da cabasiydi.. Ama elimden geleni yaptım saat başı en geç iki saatte bir oğlumu memeye aldım zorlayarak uyandırmaya emzirmeye çalıştım ve benim oğlum mamayi da kabul etmiyordu iki hafta içinde her şey normale döndü sütüm de geldi hatta sütten üstüm basım ıslanırdi ped ya da kalkan olmadan dolasamazdim.. Şimdi daha rahatım zamanla sütüm de artacak.. Zorda kalırsam mamada veririm hiç sıkma canını sen ne kadar iyi olursan bu süreç o kadar kolay geçecek ❤️
Allah razı olsun inşallah benim de o günlerim gelir bilmiyordum emzirmenin bu kadar zor olabileceğini inşallah bu da geçecek haklısınız biraz da doğum sonrası depresyonu da olabilir bu ağlama istekleri 🙏🏻

Saat başı uyandırmaya çalışım canım. Uyuyorsa sarılık başlamış olabilir. Ayaklarını sıktırarak masaj yap en iyi o şekilde uyanıyorlar. Üstünü soy bezini çıkar. Bir şekilde zorla uyandır. Uyanmazsa sütünü sık kaşıkla da olda ver. Uyanmama sebebi şekeri düşüyor maalesef çok dikkatli olun. İlkinde biz de anlamamıştık bir gece mavi ışık tedavisi oldu sarılıktan. Bol bol emzir kakasıyla atacak sarılığı. Sütün yoksa ya da azsa mama vermekten çekinme. Biberon kullanmadığın sürece sıkıntı olmaz. Kaşık biberon ya da şırıngayla verebilirsin. Emzik ve biberon meme reddi yapar

Çatı muayenesi yaparken uyarı veriyor bazı doktorlar. Benim çatı muayenesinden iki gün sonra doğum olmuştu
İnanılmaz doğru yazmışsınız tam olarak böyle. Hafif sarılık var dedi doktor sık sık emzir dedi ben de öyle yapıyorum topuk kanı için gittik asm ye o da emzir dedi çok sık kaka yapıyor aslında inşallah atıcak bu sarılığı 🙏🏻 Eşimin pediatrist arkadaşının da doğumdan sonra hemen sütü gelmemiş o da sağıp memeye alıyormuş sağdığı sütü enjektörle bebek meme emerken yandan yandan veriyormuş ki meme reddi olmasın diye biz de enjektörle veriyoruz ama bazen dayanamayıp veriyorum biberon sadece bi kez genelde gece az da olsa uyuyabilmek için 😔 geceleri ben de mama takviyesi yapıyorum şimdilik şu sarılık geçene memeler terbiye olana kadar da devam edicem çok şükür tabi ki ama çok zormuş emzirmek hayatta en zorlandığım konu bu oldu 😔

Aminn🥰🙏Cevabiniz icin cok tesekkur ederim .laninsoh o halde zararli degil🌸surup normal emzirebiliyoruz demekki
Ben lansinoh almıştım ancak yapısın hiç sevmedim nasıl söyleyim yapış yapış. Ama tavsiye üzerine mustela aldım o kadar güzel ki el kremi gibi hafif bi krem lansinoh bence yapışık gibi ikisinde de siliinmesine gerek yok direkt kullanılabiliyor ama benim oğlum zaten yeni yeni kavrıyor memeyi ağzı kaymasın diye siliyorum

Selam kızlar bildiğiniz üzere kaşıntım vardı gece doktora meil yazdım sabah 10 da gel dedi . sabah kalktim dusumu aldim evden çıktım çamasırım islanmiş ama akintidir diye umursamadim 😬 doktora gittim kaşıntı sebebiyle nst ye bagladiklarinda bebegin kalp atislarinin yavasladigini fark ettiler 95 e kadar dustu 😭 nasil sikinti stres korku yasadim anlatamam aglaadim hemen hastaneye gonderdiler burda da ilk nst te idare ediyordu almanyada sezeryan vermiyorlar bildiginiz uzere (istege bagli degil) gerekirse imza atmak istedigimi soyledim yeterki cocugu kurtarsinlar diye ogleden sonra bi nst te daha yapacagiz dediler hastaneye yatisim yapildi odaya aldilar yataga tam yattim suyum patladi oysa sabah zaten akiyomus ben fark etmedim normalda akintim da oluyor diye 🤷‍♀️ suyum patladi 10 dk geçmedi agrilarim basladi hemen baktilar 5cm aciklik vardi saat 14:00 da tam 17:00 de acikligim 10 cm ulasti 17:14 te de kizim dunyaya gozlerini acti 😍😍😍 Allahima sukurler olsun Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin insallah biz siramizi saldik kurtulduk darisi tum hamislerin basina en saglikli ve guzel sekilde yavrularini kucaklasinlar ❤️

Hastanede ve evde kanama için ped olarak ne kullandınız canım. Hasta bezi mi kilot şeklindeki depend lerden mi? Hangisi rahat olur tavsiyeniz nedir

Benim sezeryan oldugundan ilk gün yandan yapistirmali hastane bezi kullandim. Kilot bezi giymek için eğilemedim. 2.günü kilot beze geçtim.3.günden itibaren normal pede geçtim.

Selam kızlar bildiğiniz üzere kaşıntım vardı gece doktora meil yazdım sabah 10 da gel dedi . sabah kalktim dusumu aldim evden çıktım çamasırım islanmiş ama akintidir diye umursamadim 😬 doktora gittim kaşıntı sebebiyle nst ye bagladiklarinda bebegin kalp atislarinin yavasladigini fark ettiler 95 e kadar dustu 😭 nasil sikinti stres korku yasadim anlatamam aglaadim hemen hastaneye gonderdiler burda da ilk nst te idare ediyordu almanyada sezeryan vermiyorlar bildiginiz uzere (istege bagli degil) gerekirse imza atmak istedigimi soyledim yeterki cocugu kurtarsinlar diye ogleden sonra bi nst te daha yapacagiz dediler hastaneye yatisim yapildi odaya aldilar yataga tam yattim suyum patladi oysa sabah zaten akiyomus ben fark etmedim normalda akintim da oluyor diye 🤷‍♀️ suyum patladi 10 dk geçmedi agrilarim basladi hemen baktilar 5cm aciklik vardi saat 14:00 da tam 17:00 de acikligim 10 cm ulasti 17:14 te de kizim dunyaya gozlerini acti 😍😍😍 Allahima sukurler olsun Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin insallah biz siramizi saldik kurtulduk darisi tum hamislerin basina en saglikli ve guzel sekilde yavrularini kucaklasinlar ❤️
Ay maşallah canım valla çok sevındım 🥰 hayırlı evlat olsun inşallah rabbim hayrlı sağlıklı ömürler nasip etsin

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün darısı başımıza artik

Hikayenin sonunda eve geldim diyeceksin sandım 😅 hayırlı olsun 😍 Allah analı babalı büyütsün 🥰 bebek nasıl peki iyi mi 😍

Canım bak ben ogluma hazir mama vermiyecegim diye direndim küveze aldilar. Etraftan mama vermeyi öcü gibi gosteriyorlardı. Sanki ma verirsem bebegime kötulük yapacagimi kötü anne olacagimi hissediyordum. Sakin bu hataya düşme.bebegin icin en mukemmel anne sensin. . Simdi ozellikle geceleri mama veriyorum. Sen iyi olursan bebeginde iyi olur. Emzirirken dua oku bol bol .daha lohusasin akıl karisikliklarin cok normal. Bak gorürsun tosun pasa olur o annesi.
❤️❤️❤️❤️tecrübeli annelerden bunu duymak çok güzel sütüm gelmedi diye kimler kimler sürekli arayıp annemi eşimi rahatsjz edip sütümü sürüyor edepsizler. Gel sen emzir diceksin bunlara aslında. Yapıcam canım bunları yeter ki toparlasın 🙏🏻

X