2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar, sezaryen olanlar gaz kolay cıkarmak için ne önerirsiniz ? Yürüyorum ama cıkmadı bu yüzden bişey de yiyemiyorum :KK43: Bebeğim de küvözde hala kanama çok olunca sıvı yutmuş 2800 dü en son ultrasonda ama 2440 gr doğdu :/
Süt sağma makinesi almamıştım, bebek ayrı olunca hemşireler istedi hemen aldık süt gelmesi için 2-3 saatte bir 15 dk sağıyoruz. Sezaryen olacaklar için bi ihtiyaç olabilir.
Ayrıca iyi ki yanıma aldığım dediğim şey depend oldu mutlaka alın.
Havalar çok sıcak ama yanınıza bir şal ya da hırka alın. Omuzlarını mutlaka koru şimdi anlamazsın sıkıntı yaşarsın dedi hemşireler. Çorapta giydim bu sıcakta ayaklarım çok üşüdü.
Süt artırıcı takviye içeçekler aldırmamı istediler. Siz yanınızda bulundurun.
Hareket etmeye çalış canım hareket edince çıkar gazın da. Evet çorap giyiliyoe ya üşüyor o ayaklar ne kadar sıcak olsa da😂 bebişin de en kısa sürede gelir annesinin kucağına merak etme sana da toparlanma süresi veriyor miniğin 😍
Kizlar su son 2 gündür aksama dogru böyke gec saatlerde koltuga uzaniyorum. Bebek assiri derecede aktiv. Cok fazlasiyla oynuyor. Böyle rahatsiz edecek sekilde. Doguma yakin diyemi böyle siz ne diyorsunzz?
Ayy günün geçince doğurdu gibi göstermiş gebelik takvimin bi an merak ettim ama olmamış sağlıcakla vaktiyle gelcek annesi 😍 benim de bu aralar gece yatmadan önce çok hareketli eşimle şaşırarak izliyoruz hareketlerini 😂 umarım gece kuşu olmayız 😂
Geldik ağustos ayına 🧡 artık teker teker doğum haberleri gelir hayırlısıyla acısız sağlıklı bir şekilde bebişlere kavuşalım 🤩
Ayy evet bakalım ağustosun ilk annesi kim olacak😍

Ayy doğuma az kaldı ben daha beşik dün aldım 😂 hatta dün bakmaya gittim mağazadan iki üç haftaya gelir falan diyince netten aldım neyse ki bugün kargoya veriyolar da ptsi salı elime ulaşacak 😂 ne bu rahatlığım anlamadım 😂 işlerimi bitirsem bari dogurmadan😂😂

Gunaydin anneler

Eklentiler

• Screenshot_20210801-074128.png
    Screenshot_20210801-074128.png
    244,9 KB · Görüntüleme: 79
Günaydın 💐 bu gece bana çok ağir geçti baş ağrısı burun tıkanıklığı,boğaz ağrısı papatya çayı yaptım boharını soludum çayını içtim önerebileceginiz baska birsey varmi 🤒
Bende bu durumu yeni atlattım nezle olmuştum.Burun tıkanıklığı yerini burun akıntısı, hapşırık,boğaz agrisina bıraktı.Hamilelikten dolayı vitamin bile vermediler sadece parol.Onun haricinde bol nane limon varsa bal blve bitki çayları ula geçirdim papatya ve rezeneyle🙂

Aa inşallah burda vardır hiç sormadim normalda var ama korona sebebiyle belki burda da yapıyorlardır sormam lazim inşallah vardır çok rahat gozukuyor baktigim kadariyla
Rahat degıl ama dogumu hızlandırıyor,, ebe öyle demisdi bana daha cok sancin geliyor daha hizli doguruyorsun demisdi öylede oldu

Kızlar, sezaryen olanlar gaz kolay cıkarmak için ne önerirsiniz ? Yürüyorum ama cıkmadı bu yüzden bişey de yiyemiyorum :KK43: Bebeğim de küvözde hala kanama çok olunca sıvı yutmuş 2800 dü en son ultrasonda ama 2440 gr doğdu :/
Süt sağma makinesi almamıştım, bebek ayrı olunca hemşireler istedi hemen aldık süt gelmesi için 2-3 saatte bir 15 dk sağıyoruz. Sezaryen olacaklar için bi ihtiyaç olabilir.
Ayrıca iyi ki yanıma aldığım dediğim şey depend oldu mutlaka alın.
Havalar çok sıcak ama yanınıza bir şal ya da hırka alın. Omuzlarını mutlaka koru şimdi anlamazsın sıkıntı yaşarsın dedi hemşireler. Çorapta giydim bu sıcakta ayaklarım çok üşüdü.
Süt artırıcı takviye içeçekler aldırmamı istediler. Siz yanınızda bulundurun.

Canım benim ilk sezeryan dogumumda korkunc agrilarim oldu ben sezeryan yerleri aciyor saniyordum meģerki gaz sancım varmis 3 gün hastanede yattim. Ya gazin var diyende olmadi. Hasta bakıcı sicak sicak caylar ve sehriyesiz tavuk suyu iç dedi. Yoksa hastaneden cikamayacaktim. Eczanede süt arttirici caylar var onlardan sıcak sicak iç . Bu sezeryanda bol bol yürüdüm sıcak sicak çaylar içtim ve tuvaletim olmasada sürekli wc ye gidip oturdum o yüzden erken atlattim. Kiloya takılma çabucacık topatliyorlar

Kızlar dün doktora gittim.Çatı muayenesi yapti dr , açılman gok dedi bebek baskı yapmaya baslamis yavastan dedi. Haftaya dogumu bekliyorum belli olmaz tabi ama dedi. Yani nst de sanci cikmasi ,aciklik yok . Sadece bebegin baski yapmaya baslamasiyla boyle tahminde bulunmasini ciddiye alamadim😀 Almali miyim sizce boyle denilip dogumu baslayan var mi

Kızlar dün doktora gittim.Çatı muayenesi yapti dr , açılman gok dedi bebek baskı yapmaya baslamis yavastan dedi. Haftaya dogumu bekliyorum belli olmaz tabi ama dedi. Yani nst de sanci cikmasi ,aciklik yok . Sadece bebegin baski yapmaya baslamasiyla boyle tahminde bulunmasini ciddiye alamadim😀 Almali miyim sizce boyle denilip dogumu baslayan var mi
İlk doğumumda çatı muayenesinde baskı çok iyi dedi doktor ve iki gün sonra doğum yaptım 😃 muayene ederken biraz uyarı da verdi sanırım canım acımıştı

Tam olarak kacinci hafta ve gündesin canim, benim de acilma yoktu da merak ettim

@alpago7 @yetkn18 kızlar yara olmaması için ne yapıyorsunuz bence lansinoh hiç etkili değil sudokrem var evde onu mu sürsem kalkanım var şu plastik di mi ne mana o anlayamadım ben açık bırakıyorum memeyi bugün eve geçtik hava almaması mı gerek
Tecrübelerime dayanarak söylüyorum kesinlikle ayva çekirdeği. Bir de hametan krem kullanabilirsin. Ayrıca gümüş kalkan çok etkili olduğu söyleniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum hiç kullanmadım.

X