2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hepinize çok teşekkür ederim tek tek yazamadım. Dün akşam oksapar kullandığım için genel anestezi ile sez oldum. Bebeği hala vermediler ağlamamış önce küvöze almışlar ama birazdan getireceklermiş. Bende yeni kendime geldim. Biraz fazla kan kaybetmişim. Kendime geldikçe yazacağım sorularım da olcak tecrübeli annelere. Herkese hayırlı doğumlar. Bel ve kasık sancılarını önemseyin. ❤️❤️
Canım benimmm oğluşun dünyaya hoş geldiii 💙💙💙🙏🏻Maşşallah size 🧿sen dinlen güzelce annesi sonra ihtiyaçları olacak bize çok 💙sen önce kendini toparlamayı dene 🙏🏻

Beni de kalkan biraz daha rahatlattı kanamiyor artık ama yaralar tam olarak geçmedi zamanla normale dönecekler sabredelim ☺️
alpago7 alpago7 yetkn18 yetkn18 kızlar yara olmaması için ne yapıyorsunuz bence lansinoh hiç etkili değil sudokrem var evde onu mu sürsem kalkanım var şu plastik di mi ne mana o anlayamadım ben açık bırakıyorum memeyi bugün eve geçtik hava almaması mı gerek

Canı
Arkadaşlar selamlar, doğumdan sonraki 4. Günden sesleniyorum. Sezeryan yeri ve içi hala acıyor, ilk sezeryanımda tam hatırlamıyorum ama bu kadar uzun sürmemişti sanki ağrım. Doğum yapanlar sizde nasıl durumlar?
Henüz yapmamış olanlara Allah'ım kolay doğumlar versin inşallah 🙏
m geçmiş olsun benim ilk sezaryenim ama hiç dikiş ağrım veya iç ağrım yok sen hareket ediyor musun ben dün gece yani ilk gecede çok hareketliydim bence çok iyi geldi yarın sabah eşime bi baktorıcam en son doktor görmüştü olmadı pansuman yaptır o bölgene ağır zaten taşıma ama her hareketi yap dedi kdaın doğumcu çıkarken hastaneden

Evet olabilir ben normal hiç düşünmüyorum. Daha doğrusu bende birazcık vajınusmus ta var o yüzden korkuyorum çok. O yüzden direkt sezeryana alınacak. Bugün gittiğimde herşeyi normal dedi çok ödemin var cok fazla tutmak istemiyorum dedi doktorum. Bende ciğerleri gelişmişse gelişiminde bir sorun yoksa 38+3 te alabilirsiniz ozmn dedim. Ama tahlil vs hiç birşey istenmedi. Bende ona şaşırdım. Haftaya 37+4 te kontrolüm var belki ozaman gittiğimde ister artık bilmiyorum. Epidural yapmamı önerdi bir de doktorum. Artık hakkımızda hayırlısı
Benim de vajinismus geçmişim var normali istedim ama o an kasılmaktan kontrol edememekten çok korktuğumdan sezaryen tercih edeceğim. Zaten çatı muayenesi oldum hiç açıklık yok sancı yok sonu beklersem bebek olacak 4 kilo asla doğuramam. Riske atmadan sezaryen yapmalıyız sanırım

Kızlar, sezaryen olanlar gaz kolay cıkarmak için ne önerirsiniz ? Yürüyorum ama cıkmadı bu yüzden bişey de yiyemiyorum :KK43: Bebeğim de küvözde hala kanama çok olunca sıvı yutmuş 2800 dü en son ultrasonda ama 2440 gr doğdu :/
Süt sağma makinesi almamıştım, bebek ayrı olunca hemşireler istedi hemen aldık süt gelmesi için 2-3 saatte bir 15 dk sağıyoruz. Sezaryen olacaklar için bi ihtiyaç olabilir.
Ayrıca iyi ki yanıma aldığım dediğim şey depend oldu mutlaka alın.
Havalar çok sıcak ama yanınıza bir şal ya da hırka alın. Omuzlarını mutlaka koru şimdi anlamazsın sıkıntı yaşarsın dedi hemşireler. Çorapta giydim bu sıcakta ayaklarım çok üşüdü.
Süt artırıcı takviye içeçekler aldırmamı istediler. Siz yanınızda bulundurun.
Hayirli olsun bebeginiz ve insallah en yakin zamanda minnosunuzla saglikla evinize donersiniz🙏siz kacinci haftanizDa dogum yaptiniz?

Valla canım benim kiz inatçı çıktı hala çıkmak istemiyor şimdi de zorla çıkartacağız galiba 😀 anneannem yanimzda izine geldi ayın 7 sinden sonra gidiyor o zamana kadar dogurmaya çalışıyorumki o da görsün bebeği yoksa ta 2 ayda gelecek tekrar bakalim doktorum bir de tarihini atlatırsa hemen gel çünkü sende şeker var dedi alakasi ne acaba 🤔
Seker bende de var ....benim bebek hftasina gore iri...ama sadece iri bebek olmasi sikinti degil sikinti su ki dogum esnasinda komlikasyonlar gelisebilir..ornegin dogunca bebekler anneden ayrildiklari icin aniden sekerleri inebiliyor ve Allah korusun cok kotu senaryolar olusabiliyor...veya anne karninda sekerin bianda yukselmesi 500-600leri gormesi yani ani bebek olumleri olabiliyor...bu sebepten dogumu yapacak.doktor da dikkatli olmali ve hastane de yogun bakim unitesi olmasi sart bence..dogar dogmaz zaten topuktan hemen kan alinip kan sekerine bakiyorlar bebegin ....yani o yuzden seker riskli bir durum...benim resmen elim bogrumde🙄saglikla alsak hepimiz kollqrimiza bebeklerimizzi🙏

Seker bende de var ....benim bebek hftasina gore iri...ama sadece iri bebek olmasi sikinti degil sikinti su ki dogum esnasinda komlikasyonlar gelisebilir..ornegin dogunca bebekler anneden ayrildiklari icin aniden sekerleri inebiliyor ve Allah korusun cok kotu senaryolar olusabiliyor...veya anne karninda sekerin bianda yukselmesi 500-600leri gormesi yani ani bebek olumleri olabiliyor...bu sebepten dogumu yapacak.doktor da dikkatli olmali ve hastane de yogun bakim unitesi olmasi sart bence..dogar dogmaz zaten topuktan hemen kan alinip kan sekerine bakiyorlar bebegin ....yani o yuzden seker riskli bir durum...benim resmen elim bogrumde🙄saglikla alsak hepimiz kollqrimiza bebeklerimizzi🙏
Off allahim inşallah saga salim aliriz yavrularimizi kucagimiza korktum simdi 😫

Maşallah canim darisi basima bende dun eve geldim agrilarim normal siradan agrilara dondu nişan dediginiz benden gecen haftadan beri sumukumsu bir akinti var ama cok fazla slime gibi dun de altan falan bakinca hafif kanamam oldu simdi o akinti sarimsi yerine kahverengi geiyor ama camasirima dusmuyor peceteyle silince geliyor yapiskan bir akinti
Yok seninki normal akıntı. Nişan sancıyla geldi sümüksü kırmızı kahve karışımı biraz fazla. Sonrasında sancı gitmedi. Direk hastaneye gittik açılma başlamış dediler. Senin de yakındır ç0nki önden o sümüksü akıntı bendende gelmişti bende nişanı o sanmıştım. Güzel haberlerini bekliyoruz.

Benim de vajinismus geçmişim var normali istedim ama o an kasılmaktan kontrol edememekten çok korktuğumdan sezaryen tercih edeceğim. Zaten çatı muayenesi oldum hiç açıklık yok sancı yok sonu beklersem bebek olacak 4 kilo asla doğuramam. Riske atmadan sezaryen yapmalıyız sanırım
Benimde aynı şekildeydi, sabah önce çatı muayenesi yaptı çok kasıldım , bacaklarımı açamadım. Doktor zaten açılma var normal doğumda kendini kasarsın bebek strese girer kanama artar dedi sez. oldum bende canım
Hayirli olsun bebeginiz ve insallah en yakin zamanda minnosunuzla saglikla evinize donersiniz🙏siz kacinci haftanizDa dogum yaptiniz?
Çok teşekkür ederim, 38+0 dı tam

Kızlar benim akşam 9dan beri düzensiz sancılarım vardı gece 3 gibi nişanım gelip sancılarım daha şiddetli olmaya başlayınca hastaneye geldik henüz açılma 1 cm yatışım yapıldı sabaha doğum olabilir dediler dua edin lütfen bana👶 açılmanın artması için önerileriniz varsa alırım
Allah yardımcın olsun canım yürüyüş iyi geliyor açılmaya birde plates topu ben çoğunlukla plates topu kullandım açılmaya çok faydası oldu.😊

Canim benimkide 28 gün erken geldi o yüzden banada doktor bu çocuga mama vermemek kötülük olur dedi. Oyüzden 2 ay mama vermeyi düşünüyorum. Bende uykusuzum ćok, oyüzden geceleri sadece hazir mama veriyorum.sütümü sağıp gündüz hem emziriyorum hemde sağdigim sütü veriyorum. Bu düzende daha rahat oldu gibi. Yoksa gündüz tahammülsüz oluyorum. oğlumlada ilgilenmem lazim. Hergün enaz 1 hikaye kitabı okuma 30 dakikada ders tekrarlarimiz var aradada soru kağitlari hazirliyorum matematik işlemleri için. Sonrasinda ödül istiyor. Bugün pizza ve tatlı istedi yaptim .o da çocuk bütün ilgimi bebeğe verirsem üzülür içine atar diye korkuyorum oyüzden biran önce dengeyi ve düzeni kurmam lazim. Bizde Sma confort kullaniyoruz memnunuz. Birde gaz damlasi var.
Senin işin bana göre 2 kat. Benimde ilk olunca tecrübesizlik yavaş yavaş ayarlıyorum bıgün ilk defa 3 saat uyumuşum. Ama ölü gibi yattım kesintisiz enerji geldi. Sarılığımızda yokmuş. artık hürkan beye temmellik yok anneyi emecek. Yetmezse mama takviyesi😊
Teyzesi uykusuz ve çok yorgunum şuanda tek hayalim duş yapabilmekEki Görüntüle 2894865 . Ama rabbime şükürler olsun evlatlarim yanimda. Sizlerdende güzel haberler aldikca motivasyonumuz artıyor. 😍
Yerim ben seni maşallah sana allah nazarlardan korusun.

Kızlar sizde de oluyormu böyle bebek sanki nefes alıp veriyor gibi yapıyor bir süre düzenli sonra geçiyor karnımın aynı yerinde.. hıçkırıklarini biliyorum o ritmik kalp atımı gibi ama bu farklı sanki nefes alıp veriyor gibi yapıyor belli bir süre araştırıyorum bulamıyorum bir türlü nette
Benimki yapıyor dediğin hareketi seni anladım. Çok hafif inip kalkıyor karnın bi yeri bakınca görüyorsun. Bende huzursuz bacak sendromu var çocuğa da geçmiş ayağını sallıyor yumuşak yumuşak 😂 ultrasonlarda denk geliyoruz bazen. Öyle birşey olabilir.

alpago7 alpago7 yetkn18 yetkn18 kızlar yara olmaması için ne yapıyorsunuz bence lansinoh hiç etkili değil sudokrem var evde onu mu sürsem kalkanım var şu plastik di mi ne mana o anlayamadım ben açık bırakıyorum memeyi bugün eve geçtik hava almaması mı gerek
Canım şöyle anlatayım bebek göğsü doğru tutmaya alışana kadar ne yaparsam yapayım benim göğüsler de yara kanama oluyor iki seferdir.. Lansinoh nemli tutuyor kuruyup kanamanın tekrarlamasını biraz olsun engelliyor bence yoksa iyileştirdiğini düşünmüyorum ben bir de yikamak zorunda kalmiyorsun göğsü bebeğe tekrar verirken başka bir krem kullandığım dönemde doktor karbonatlı su ile sileceksin derdi zorluyordu her seferinde hele evde yalnızken bunu yapmak.. Kalkan da şu işe yarıyor akan sütler birikiyor en başta ve göğüs ucun yaradan acidan dolayı hassas olduğu için sütyene ya da pede sürtünmesine engel oluyor gündüz takıyorum ben.. Hava ile temas konusunda emin değilim.. Biriken süt de o an emzirirken geldiyse biberona aktarıyorum beklediğini düşünüyorsam bebeğin yüzünü ya da göğsümu siliyorum o sütle.. Yaraları en iyi anne sütü iyileştirir demişti doktor.. Umarım anlatabilmisimdir düzene girine kadar emzirme olayı bunları yaşayacağız..

X