2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İki komsum var beni ne zaman görseler "ohh sezeryan olucaksin zaten kesip alıcaklar, aman ne var sanki " diyorlar.. sanki tshirt ümü kesicek doktor, sanki kağıt kesiyor

Demekki bu haftalardan sonra bunu deneyimlemeye devam edeceğiz, çok enteresandı ama ya bir an geliyor mu demedim değil ☺
Ayy ben baya doğuruyorum sanıp eşime koş bebek geliyo dedim tabi göbeğimden eğilemiyorum eşim eğilip baktı aşkım gelen giden yok dinlen istersen dedi

Bugün Ağustosa kadar beklemez bebek falan diye tekinsiz tekinsiz konuştu bizimkiler ya. Yok karnım aşağı iniyormuş bilmem ne. Eşimin gelmesine 10 gün var. Tek başımayım. Zaten evhamliyim. İyice bozdular moralimi ya.

Banada aynısını diyorlar korkmadım da değil hani daha 35 haftadayim aşağı inmiş karnın deyip duruyorlar evham yapıp doktoruma sordum kontrole gidip sen dinleme onları dedi eczacımda konuşma komsularinla dedi

ya o ses duyma olayı hayalim .
ama bend epanik atak var.
ben duyunca da tansiyonum anasını aglatabilirim :)
Ben de çok isterdim o ilk sesini duyabilmeyi ama korkum ağır basıyor. Normalde kan verirken bile kendimden geçiyorum. Kusmaktan bile son derece korkuyorum. o ameliyat anını hayal bile edemiyorum. Sakin kalamam asla.
senin doktorun doğum için gün vermedi henüz değil mi ? Benim doktorum devletten özele geçiyor ağustosta. 3 gün sonra kontrolüm var. Bakalım ne zaman gel diyecek tekrar.

12-13 agustos diye konuştuk tam 39+0 oluyor ama bayramdan sonra kontrolüm var 37 gibi işte .
eger bi sıkıntı olmazsa o gün sezeryan için tahlilerini de yaparız dedi.
bebiş öncesindem gelmezse tabi inşallah.

ben doktorla genel anestezi işini konuşmadım daha. ama kendisi benim detaycılıgımdan bıktıgı için genel yapalım seni diyebilir

Bu aralar buna benzer bir sürü şey duydum. Cidden moral bozmaktan başka insanların işi gücü yok. Ki ben erken doğumla kızımı kaybettim ne karar korktuklarımı bildikleri halde özellikle söylüyorlar sanki.

Kan sulandırıcı kullanaan arkadaşlar( isimlerimizi hatirlayamadim şuan ) doktorlarimizla doğum sekli hakkinda konustunuz mu hiç? Benim hala muallakta ,doktorumda izne cikti bayramdaki sonraki haftada yok. İyice bu belirsizlikte stresi tavan yapmiş durumda

Canım herkes kendince yorum yapıyor. Benımde kimse normal doğum yapacağıma inanmıyor başta kendi annem olmak üzere beni paranoyak yaptılar baya bilinç altım diyor artık yapamayacaksın diye

Benim bebeğimde başı aşağıda ve biraz koca kafalı önde gidiyo hareket ettiğinde inanılmaz baskı oluyo dün hatta cıkıyo sandım oturdum kalkamadım acayip bir baskı vardı aşağıya doğru resmen itme gibiydi. Artık normal sanırım. Doktorum belden başlayıp kasıklara gelen ağrın olunca hemen iletişime geçelim demişti.
Ben kullanıyorum, oksapar 6000 günlük. Birkaç hafta önce doktoruma sormuştum benim tercihim sezaryen oluyor bu durumlarda genelde demişti bende üstelemedim. Benim niyetim , olursa normal doğumu beklemekti bunu söyledim. 3 gün önce son kontrolde karar vermeli miyiz artık doğum şekline dedim. O da biraz daha bekleyelim bebeği az takip edeyim iğneyi azaltıp ya da kesebilir miyim bakcam, öyle olursa bebekte sende uygun olursan normal doğumu bekleriz yoksa 6 Ağustos sez. günü ayarlarız dedi. Yakın bi arkadasımda 39 dan sonra iğneyi 2 güne 1 e düşürüp normal yapmıştı. Doktora bırakmak lazım sanırım son kararı ben risk almıcam ne derse onu yapcam

Ben de oksapar kullanıyorum canım 4000.normal doğuma hiçbir şekilde engel değil 1 gün önce birakicaz demişti.allah nasip ederse normal doğum yapacağım.

Benim doktorum epidural normal doğum yapma taraftarı ancak ben normal olcak illa diye düşünen biri değilim gelişimini tamamlasın duruma göre hangi doğum şekli uygun olursa onu tercih ederim. İğneyi bir kaç gün önceden bırakırsın ama olurda ani doğum olursa da sorun olmaz sıkıntı yapma dedi

Canım seninkinin de mi kafası büyük benimki iki hafta ileride ve kapanmıyor her hafta gittiğimde hep yine iki hafta çıkıyor karnı da bu hafta bir haftaya yakın geri çıktı aklımda hayal edemiyorum çok zayıf da değil normal kiloda şu an doktorun sana da normal dedi mi benimki hep normal diyor ama karın geriliği bu hafta çıktı

Ben tüy dökücü Krem kullanıcam canım, ağda iyice kasıltır beni diye korkuyorum. Jilet zaten malum erişemiyorum bile oralara, keserim vb korkuyorum. En iyi seçenek tüy dökücü Krem gibi geliyor bana.

Yok temizlik öyle temizlik değil ev temizliği yaptım

Ne biliyim bilinç altıma işliyor benim de. Taşınma aşamasında ev boş hiçbir hazırlık yok. Gördükçe stres yapıyorum. Ya şu boş eve doğarsa ne yaparım kimi nasıl ağırlarım diye. Tabaklarım bile kolilerde.

Ben tüy dökücü Krem kullanıcam canım, ağda iyice kasıltır beni diye korkuyorum. Jilet zaten malum erişemiyorum bile oralara, keserim vb korkuyorum. En iyi seçenek tüy dökücü Krem gibi geliyor bana.
Bende öyle temizlik zannettim tatlım yanlış anlamışız fito krem var onu sürerim dedim ağda sonrası, tüy dökücü mantıklı ama beceremem pek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…