2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok geçmiş olsun sizdeki çikolata kisti dedikleri mi acaba? Bide ilk doğumunuz mu bidaha tekrarlama durumu olur muymuş biliyor musunuz ?
Benimki normal yumurtalık kıstıydı. Hamilelikten önce de yıllardır vardı. 1.5 cme kadar düştü. Mr filan çektirdim çok uğraştım. Sonra doktorum hemen hamile kal dedi, tedavi olmana gerek yok küçülecek vs. Dedi. Ama bebekle beraber büyüdü 15 cm oldu. Ilk doğumum tekrarlar mi bilemiyorum.

Kızlar doğum oncesi kendim sıcaktan uyuyamiyordum. Simdide kızımla birliktd uyuyamiyoruz . Çocuk yandi kavruldu huzursuz oldu. . Klima bakmaya başladik.
Ay valla bayram diye memlekete geldik bin pişman oldum burası istanbula göre cook daha sıcak klima aldık bizde bayram dönüşü gelecek kargodan ve kurulacak inşallah ben vantilatör olmadan yatamiyordum zaten sıcaktan bebise de yazık alın aldırın hesabı valla durum

İnşallah bi daha tekrarlamaz doğumun buna iyi geldiğini duymuştum

Merhaba, daha once cevap yazmistim sizinle ayni endiseleri duyan ve sebepleri Sunan arkadasa.umarim yaziya denk gelmissinizdir.sadece ilave olarak sunu eklemek istiyorum, hayatin her ani risklerle, olasiliklarla doludur.bunu Anne olunca daha cok idrak edip, daha korumaci oluyoruz ozellikle cocuklarimiza karsi.2 cocugumda mekonyumlu dogdu 40+4 ve 40+2 de.son haftalar slk kontrollerimiz oluyor ki Turkiyedekiler ultrasonlu, nst li ..vs. burada ebe mezruyla Karin olcup hamilelik haftasiyla uyumuna, karindan el muayenesiyle bebegin pozisyonuna ve kacinci seviye asagida olduguna bakiyor kalp atisi, tansiyon disinda.hareket azligi, sanci, kanama, ...gibi durumlarda hastane her zaman elimizin altinda.
Annelik surekli endise duymaktir biliyorum ama bunu bebeginizin Anne karninda ki gelisimine ve ya dogumuna mudahale ederek veya ettirerek gideremezsiniz.bebeklerin Burunlari tikansa ve farketmesek risk, kussalar cevirmesek risk, emzirirken uyuyakalip meme altinda biraksak risk ...ve daha neler neler.Allah hepimizin yavrularini her turlu kotuluklerden korusun

Kızlar bebeğin çok hareket halinde olması da sorun mudur acaba? Bugun tuhaf tuhaf hareket ediyor
Tuhaf derken çok mu farklı hareket ediyor? Benim cok hareketli normalde ben doktora sormuştum sanki sıkıntısı var rahatsız oluyormus gibi cok hareketli dedim doktor da güldü biz her zaman çok hareketi severiz ne kadar hareketli o kadar sağlıklı demişti Yine de içinize sinmeyen bişeyler varsa kontrol ettirin.

Merhabalar, mekonyumlu doğmuşlar ama belli ki aspire etmemiş sizinkiler çok şükür çünkü bu çok tehlikeli bir şey. 42. Haftalık doğumu bırakmayı doğal bulmuyorum ben, doğal gidişatı 38+5 te yapılan sezaryen doğum bozmuyor o zaman 50 inci haftaya kadar gelmezse de beklemeye devam edelim doğal gidişat bozulmasın diye… Zaten çocuğun gelmeyi tercih etmesi diye bi şey de yok çocuk hadi artık doğayım gelişimim tamam annemi babamı göreyim diye suyu bilinçli olarak patlatmıyor zaten hepsinin dünyaya alışma süreci olan 0-3 ay yani 4. Trimester dönemi oluyor. Endişe de şüphe de hayatın içinde olan duygular, yeteri kadar olması gerekiyor her şeyden şüphe duymak da hayatı yeterince zorlaştırır, yukarıda sizin yorumunuzdu sanırım doktorların 38de çocuğu aldığını çünkü yeni gebelere yer açmak için bunu yaptıklarını yazmışsınız esas dert para kazanmak olsaydı yeni gebelikler 3-4 haftada bir muayene edilirken 38 den sonra zaten esas sık sık muayeneden para kazanılıyor dert para kazanmak olsa zaten esas 38den sonra bekletirler haftada bir üç günde bir muayeneyle para kazanma derdine düşerlerdi doktorlar. Bence şüphe güvensizlik duyuluyorsa doktorun tek derdinin para olduğu düşünülüyorsa zaten o an vazgeçmek gerek o kişiden hizmet almaktan. 42. Haftadan sonra doğan bebek artık postmatüre oluyor aynı prematüre gibi birtakım tıbbi sorunlar doğuruyor. (Endişe değil bu tamamen bilimsel gerçekler) Ben o komplikasyonlar için 42. Haftayı beklemezdim endişe ettiğim için değil komplikasyonlar çoğaldığı için siz göze alıp beklersiniz sizin seçiminizAmin inşallah ne prematüre bebeklerimiz ne postmatüre bebeklerimizde hiçbir sıkıntı sorun olmaz tek önemli şey sağlıkla kucağa almak

Canım içime sinmemek değilde normalde böyle hareketli değildi sakin bir kızdı bakalım yine de şey yaparsak acile giderim olmadı

42. Haftayi beklemenin dogru olup olmadigiyla ilgili fikir belirtmemistim.sadece ingiltere de 40+ Dan sonra siyirma oneriliyor ama bazi anneler, Burada sunulan, sistem isleyisinde olan 42. Haftayi bekliyor.42 den sonra mudahale ediliyor sezeryan ve ya suni sanci vs.ile. gebe normal dogum a uygun degilse 39 da sezeryana aliniyor.ha biz bu konuya nereden geldik kacirdiysaniz yazayim.gecen 1 arkadas doktoru bayrama gidecek diye erken sezeryana alindi hicbir saglik sorunu yokken ve Hala bebek kuvozde sanirim.dun de normal dogum bekleyen bir arkadasa 38. haftada siyirma islemi yapilmis, 1cm lik acilmasi var diye.ilk dogumda ozellikle cogu Kisi 1-2cm lik aciklikla haftalari deviriyor.dun siyirma yapilan arkadastan Hala ses yok.umarim iyilerdir.ve tabii ki doktorlar bayram tatiline cikacak diye, 38i bile doldurmadan hastanelerde dogum sirasini bekleyenleri siz daha iyi bilirsiniz esinizden dolayi. Turkiye'de doktor tecrubem cok Yok ama gerek buradan okuyup sahit olduklarim gerekse orada ki tanidiklarimin paylastiklari tecrubelere dayanarak cogu doktorun maddiyata onem verip, ozellikle gebelik ve dogumda hasta haklarini ve sagligini hice saydigini goruyoyorum.bu arada, tabii ki hicbir doktor AC acikta degildir ama sunu unutmayin dunyada ki aclik ve sefalet zenginlerin doyumsuzlugundan kaynaklidir.

Kızlar doğum oncesi kendim sıcaktan uyuyamiyordum. Simdide kızımla birliktd uyuyamiyoruz . Çocuk yandi kavruldu huzursuz oldu. . Klima bakmaya başladik.
Yaa bende dusunuyorum klima almayi normalde evimiz sıcak olmazdi ama bu sene cok sıcak. Korkuyorum da bi yandan klima carpar diye. Cok muallakta kaldim ama ev bakiyorum 28 dereceyi aşıyo sıcaklık. Bebekler için cok fazla iyi degil bu kadar sıcak olması da. Bende alacagım sanirim iyi de klima almak lazim önemli o da hangisi bebekler için en iyisiyse artık..

Bana soran olmadı canım kabul ediyormusun diye soran olsaydı bende kabul etmezdim zaten. İşlemi yaptıktan sonra söyledi bana. Ama zaten bebek geleceği vakit belli ister doktor erken getirmeye çalışsada geleceği yoksa gelmez dün işlem yapıldı biraz kanama oldu geçti ve hiç sancı falan yok ne zaman isterse o zaman gelicek inşallah. Tahminim gününü dolduracak hatta 41 bile olabilir çünkü ailede hep 41 i görenler var. Hayırlısı nasılsa öyle olur inşallah

Sıkışırsa ne olur korktum şimdi ?
Ya yok korkma canım benim ya vakumla felan çekiyorlar bisekilde ama doğum öncesi egzersizleri yaptin mi, psikolojik olarak hazır mısın bunlar önemli bence, bunlar tamamsa su gibi olur doğum ama benim acı eşiğim çok düşük o yüzden kendimi kasma ihtimalimi düşünüyorum yoksa vücudumuz bebek doğurmaya hazır. Tamamen benim kuruntu korkularım işte.

Hangimizin bitmedi ki...en son 34hafta onceydidahasi da var zaten
aynen valla kocama sokulamıyorum yabanci gelmeye başladı utaniyorum bildigin simdiden dogumdan sonra nasil yakinlasacagiz diye dusunmeye basladim cok zor gibi geliyor bebek gelince zaten onunla ilgilenecegim esime vakit olurmu bilmiyorum

İnşallah hersey hepimiz için normal geçen ben ağrıdan yana falan korkum yok agriya çok dayanıklıyım şu vakumla çekmeye karşıyım deforme falan yapıyormuş riski de var diye korkuyorum allah iyidir inşallah herşey çok guzel olacak

Valla bende gereksiz düşünuyordum ama. Sicaktan cocuk pisik oluyor agliyor agladikcada atesi cikiyor oyüzden sorarak alicam. Yani ne matka ve özellik diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…