2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar selamlar, bu araya bayram girmesi çok fena oldu yaaa, ya bu arada Allah korusun sancı gelse bişiy olsa napıcaz.. doktorum benim yerime başka doktor olacak hastane dedi gerçi, hastane de çok yakın ama ben yine de korkuyorum. Bebiş de büyüdü iyice sanki sığmıyor durduğu yerde yavrum.. Doktorum da ayın 29 una gün verdi doğum için.. son 9 gün bakalım inşallah, sağ salim geçse şu son günler inşallah

Canım parmağıyla rahim ağzını zorluyor içeri ittiriyor bi miktar kanatıyor. Can yakıcı bir işlem zor dayandım. Bundan önce çok alttan muayene oldum hiç canım acımamıştı
Canım bu sıyırma islemini dogumu baslatmak icin mi yapiyololar.? Senin ilk mi ikinci dogumun mu. Benim ikinci dogumum olucak doktor haftaya masaj yapıcam vajinaya falan biseyler geveledi sıyırma işleminden mi bahsetti acaba. Ilk dogumumda yapmamisti ama hic bu tarz bisey. Hic dokundurtmayayim en iyisi sıyırma demedi de masaj dedi herhalde

Valla bende gereksiz düşünuyordum ama. Sicaktan cocuk pisik oluyor agliyor agladikcada atesi cikiyor oyüzden sorarak alicam. Yani ne matka ve özellik diye
Kıyamam ya yaz bebegi ne zormuş Ihtiyaç gercekten uyuyamiyorum bende. Bu gece ozellikle saksı gibi oturdum balkonda. Ruzgarindan aşırı rahatsiz oldugum yer zerre esmiyor Alalım klima en iyisi. Haberleselim canım

Kıyamam ya yaz bebegi ne zormuş Ihtiyaç gercekten uyuyamiyorum bende. Bu gece ozellikle saksı gibi oturdum balkonda. Ruzgarindan aşırı rahatsiz oldugum yer zerre esmiyor Alalım klima en iyisi. Haberleselim canım

İşin kötüsü insan kendi olunca 2 karsilikli cam açıyor faydalaniyor ama çocuk olunca tek cam açıliyor onunda hic bir faydasi olmuyor. Ben özellikle hava değişimi yapan bir ürün istiyorum. oglum kış bebesiydi valla çok rahatmiş şimdi anladim. Hava soguktj ama en azindan nefes alabiliyorduk.

Doktorlar özel devlet fark etmez izinleri var ise kullanırlar oturup bayram tatiline gitmemelerini bekleyemezsiniz kimse için tatillerini ertelemek durumunda değiller (dinlenmek çalışanın hakkıdır diyor tc anayasası 50. Madde) Ha nöbetçi olurlar zaten kalırlar , ancak böyle bir zorunluluk yokken tatile çıkacaklar diye doğuma almıyorlar kimseyi. Mutlaka o arkadaşımız nefesimden bahsediyorsunuz sanırım seçenek sunulmuştur ona o bunu tercih etmiştir. Zaten burada sormuştu sizce ne yapim doktoruma yaptırmak istiyorum demişti. Yani yaptırmak zorunda değildi. Burada anlatmıştı da zaten geçmişte bir kaybı olduğu için doktora güvenmesinin önemli olduğunu.
Ayrıca hayır ben bilmiyorum hiç de duymadım bir hastanenin bayram tatili diye komple dükkanı kapatıp gittiği nerde görülmüş?? 38 i doldurmadan doktorlar izne çıkacak diye gebeleri fln patır patır doğuma almıyolar devlette??? Bunu nerden çıkarıyorsunuz??? Şu an herhangi bir devlet hastanesine gitseniz zaten nöbetçi kadın doğum doktorları var aynı şekilde anlaştığınız özel hastanede doktorunuz izne çıkmış olabilir ama mutlaka bir kadın doğumcu orda özel hastanede vardır zaten ani doğumlar için??? Kurbanlık koyun gibi doktorlar izne gidecek diye patır patır kesiliyor mu sanıyorsunuz insanlar??? Şu an doğum yapsak herhangi birimiz devlet hastanesine gitsek hemen gereği yapılır zaten. Buradaki durum insan sırf o doktor doğurtsun istediği için bunu tercihen seçebilirler. Bunun önünde engel yok. Ha ben kendi açımdan söyleyim kendi doktorumu elbette isterim ama olmazsa da olmaz hepsi doktor hepsi doğurtuyor benim kafama göre ben bu seçimi yapmazdım. Ama ben 42. Haftayı da beklemezdim mekonyumu aspire etmemeleri tamamen bir şans bakın ikisinde de aynı şey olmuş Allah korumuş benim için beklemeye değmez. İnsanlar hak ettikleri çalıştıkları saatlerin karşılığını alıyorlar eğer istemiyorsanız özelde tercih etmezsiniz o doktoru bu ne bir açgözlülüktir ne de dünyadaki sefaletin kaynağıdır. Siz maaşınızı kazandığınız parayı dünyada sefaletin bitmesi için çokça harcayın olur mu?

Keşke gidip şikayet etseniz size sorulmadığı için. Çünkü hayatımda hiç böyle bi şey duymadım hele ki devlette. Sizi erken doğurtmasının hiçbir faydası yok cebine para da girmiyor siz ille de o doktoru istemiş miydiniz?

Kızlar doğum oncesi kendim sıcaktan uyuyamiyordum. Simdide kızımla birliktd uyuyamiyoruz . Çocuk yandi kavruldu huzursuz oldu. . Klima bakmaya başladik.
Canım tavsiyem şu öncelikle inverter klima seçin içlerinde en gelişmiş özelliklere o modeller sahip. Sonrası odanın büyüklüğüne göre vs ayarlanır. Bir de zaten üstünde tente var ya onu direkt yukarı ayarladı eşim bir de yönünü de ayarlayabiliyorsun biz salonda anne yanı beşiğinin üstüne vurmayacak şekilde ayarlayacağız Belki de bu üç beş günlük sıcaktır bu bilmiyorum ki ankara 8-10 derece düşecek gösteriyor bir iki güne. Eşimin arkadaşı pediatrist onlar da taktırdı klima, benim bebeğimden bir hafta önde bebekleri bekliyorlar onlar da doğumu buhar makinesi var ise evde üstüne de vurmuyorsa hiç sorun değil dedi pediatrist olan.

Yazılarınızı okuyorum çok güzel ve bilgilendirici yazıyorsunuz ancak çok şükür ki 2 çocuğunuzu da sağsalim kucağınıza almışsınız. Ne yazıkki insanlar kötü tecrübeler yaşayınca kendini sizin kadar rahat doktorun eline bırakamayabiliyorlar. Bende daha önce 2 düşük yaşadım . Bu gebeliğimde bu haftalara kadar gelebilmemin sebebi tabiki Allah nasip etti o ayrı ama kendimi doktorlara emanet etmedim . O nedenle insanların riskleri düşünerek en aza indirmek istemesi çok normal. Bende çelişkiler yaşadığım bir dönemdeyim doğum şekli ile ilgili. Keşke herkesin geçmiş hikayesi mutlu mesut olsa ve normal doğumdan başka bir seçenek ya da ekstra riskleri düşünmesek :) umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde bebeklerimize kavuşuruz

Akışına bırakın kızlar siz ne planlarsanız planlayın bebek ne isterse o olur ben kızımda o kadar hazırdım ki normal doğuma hatta gelmiyor diye ağlamıştım kaç kez ve bekledim 41+2’de sezeryan ile doğdu eşim ben buraya kızımla eşimi almaya geldim ikinizi de şu saatten sonra riske atamam deyince hayırlısı buymuş demek ki dedim ve 54cm 4150gr doğdu 3900 beklenen kızım nasıl doğururdum bilmiyorum hayırlısı neyse o şekilde kavuşalım yavrularımıza kimse normal sezeryan canını sıkmasın sağlığımızla kavuşalım inşallah bebişlerimize
Hangimizin bitmedi ki...en son 34hafta onceydidahasi da var zaten
Artık aklıma gelen en son şey kaldı ki 1 ay önce darılıyordum sen beni artık beğenmiyor musun diye hele bir de tatlım yumağım gibi yuvarlaklığıma dokununca sinirime gidiyordu ahh bu sıcaklar yatakta dönemiyorum uyuyamıyorum ceryanda yatsam hasta olurum diye korkuyorum… ödemlerim de cabası…

Ay bende biran önce bayram geçsin diye bekliyorum bu nedenle

Arkadaşlar klima almayI aklının ucundan dahi geçiren varsa düşünmesin alsın. Klima geldiği günden beri ( kasık ağrılarım hariç) rahat rahat uyuyorum. Gün içerisinde sürekli duşa giriyodum artık çok rahatladım. Evden dışarı çıkmak istemiyorum. Klimayı kapatınca bile sanki nefes alamıyomuşum gibi oluyırum :) Salona taktırdık ama kapıları açınca diğer odalara da gidiyo gece vs yatak odası baya serin oluyo. Bizim burda geceleri de çok sıcak yürüyüşe çıkıyoruz eve kendimi zor atıyorum . Eşim sen soğuğa çok alışmışsn diye dalga geçiyo :)

Bence de akışına bırakmak gerek seçimimiz var iyi kötü hepimizin sağlıkla gelsinler inşallah ya maşşallah ne tombiş bebek doğuruyormuşsun sen genetik heralde senin bu bebeğin de tombiş olabilir benim bebiş normal sınırlarda gidiyor inşallah son 9 heyecan dorukta

Gunaydin sanirim aramizda algi sorunu var ya da siz on yargili okuyorsunuz yorumlarimi kisisellestiriyorsunuz esinizin mesleginden dolayi.ben doktorlarin izne cikmalarini elestirecek birsey yazmadim Bunu aklimdan bile gecirmem.yonetmelikte var ve ya Yok .
Size cevap mahiyetinde kendimi,tecrubelerimi ya da fikirlerimi ne kadar aciklamaya calissam da pek faydali olamiyorum anlatmakta burada ki yonetmeligin gebeyi 42. Haftaya kadar,gebe isterse bekletebildigini (bu Benim fikrim ve tercihim degil) , her gebeligin,dogumun, hayatin basli basina bir risk oldugunu, mekanium aspirasyonundan veya baska NORMAL dogum komplikasyonlarindan ya da bazilarinin sirf canim tatli yapamam edemem korkularindan ,...Vs dolayi sezeryan tercih etmelerinizi anlayabiliyorum.saygi duyuyorum...ama sizden de normal dogum yapmak isteyenlere, bebegin dogal gelisimine karismayan , biyolojik suresini bekleyen ailelere saygi duymasini bekliyorum.cunku bizim burada yazdigimiz en ufak bir istatistiki bilgi bircok bebegi etkileyecektir.ben Mesela sezeryanin, erken dogumun eksilerini komplikasyonlarini yazmiyorum etkilememek icin kimsenin istegini, psikolojisini.
Cocuklarim aspire edilmedi, enfeksiyon kapmadi, sarilik disinda tedavi gormediler cok sukur.yani demek ki gunlerini bekleyen bebekler icerde Kaka da yapsa aspire edilemeyebiliyormus.cok da sey degilmis.umarim hicbir bebek dogar dogmaz oyle seyler yasamaz.
Ben cok sukur yettigi kadar yiyip, harcayip fazlasini gercekten ihtiyac sahibi olan kisilerle paylasan biriyim.bitirmeye gucum yetmez tabii ki ama az da olsa sefaleti azaltmaya yetiyordur.

Iyi bayramlar

Sagol canim benim. Esime sordurayim inverter klimayi. Şart valla yoksa bu yaz bitmez gibi.

Son düzenleme:
Merhaba ne yazik ki Ben de Gul bahcelerinden gecmedim Sizin gibi.6 sense de 2si gecikmis 3 dusuk, sayisiz hamilelik testi, doktor randevulari, kesif ameliyatlari, tedavi arayislari, bitmek bilmeyen depresyon yasadim.esimin sperm sayilarina bakildi en son.sonucu aciklayan doktor cok dusuk ama imkansiz degil dediginde Ben 4 haftalik hamileydim ve cok sukur oglum 7 olacak.3 ve 6 sene sonra plansiz 2. cocugum daha oluyor cok sukur.biraz da kaderci olmak gerekiyor sanirim.hakkinizda Hayirlisi olsun.

Yeni ev aldik ama içinde oturanlar bir türlü çıkmıyor. Şimdi oturduğumuz eve taktirsam 15 gün için tak çıkar olacak. 21 gün sonra doğumum var. Ne olacak bilemiyorum. Zaten ben yerleşene kadar eylül gelecek şu sıcakları cektigimle kalacağım. Cinnet geçiriyorum resmen ya. Ev bulamadık deyip duruyorlar. Iki aydır bir ev bulunamaz mı

Aramızda algı sorunu diye bi şey yok sizin algılarınıza bu olaya bakarak yorum yapamam hadsizliğin lüzumu yok. Size sadece yazdıklarınız üzerinden cevap veriyorum niyet okumuyorum direkt yazdıklarınıza. Yazdıklarınızı daha iyi ifade edebilirseniz sorun olmaz. Eşimin mesleğinden dolayı değil ben hiç adını bile geçirmedim sizinle konuşmamız esnasında. Siz doktorların açıkça para kazanmak için ya da tatil yapmaları için çocukları erken aldıklarını iddia etmişsiniz yorumlarınızda ben de direkt olarak buna cevap verdim. Eşimi duruma karıştırmadım bile şahsileştirmenün lüzumu yok zaten eşim kadın doğurtmuyor bile. Açıkça insanların para için bebeklerin ve annelerin sağlığını riske attığını söylemişsiniz ne münasebet ne hakla? Bu kadar güvenmiyorsanız seçmezsiniz zaten bu ülkede de Allah sizi doktorların eline düşürmesin paranoid varsayımlara gerek yok paramı alacaklar o yüzden böyle o yüzden böyle yapıyorlar diye. Sakin olun yani hastanede doktor kalmadı sanki ilginç. Ben vajinal doğuma karşı değilim bence çok da güzel bi şey çabucak ayaklanacaksınız çabucak iyileşeceksiniz ne güzel 42. Haftayı bile bekliyorlar burda diye yazıyorsunuz ya burdan biri çıkıp hastaneye gidip doktorlara 42. Haftayı bekleyelim diyebilir ve bu postmatüre demek en basitinden googlea postmatüre yazınca çıkan komplikasyonları bilmeden vebale girmiş oluyorsunuz. Siz de doğru yönlendirme yapın o zaman. Artısını eksisini yazın doğal olan buymuş gibi göstermeyin. Daha fazla söz sarf etmek istemiyorum herkesin gönlüne göre olsun inşallah doğumu

Sagol canim benim. Esime sordurayim inverter klimayi. Şart valla yoksa bu yaz bitmez gibi.
Çok zor zamana denk geldik kışın doğan çocukta ne var giydirirsin kalorifer zaten her yerde var ama yenidoğanı nasıl soyucaz üşürler diyolar hakkımızda hayırlısı şu iki ayı atlatsak biz de çocuklar da rahat eder sonbahara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…