2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar yarın saat 8 de çocuk kliniği olan bir hastanede randevum var bebeğimin kalp kapağında ki soruna bakacaklar ona göre doğumu da nasıl yapacağımı söyleyeceklerini umuyorum. Bana da yarın dualarınızı eksik etmeyin lütfen herşey yolunda gitmesi için. Biraz gerginim.🙈

Arkadaslar merhaba..bizim doktorumjz bize kordon kani saklamayi onerdi acikcasi ben de sicak bakiyorum...Rabbim lazim etmesin ama gunumuzde grip olur gibi bi ton kotu hastalik turemis ve kapmak kolaylasmis....yaptiran veya yaptirmayi planlayan var mi?ucretlerini hic arastirdimiz mi?

İmdat kızlar Ebebekten mamajonun elektrkli süt sağma makinesini almıştım vat diye gece bozuldu bebeğim erken doğdu sağmadan doymuyor. Uzun ömürlü yarı yolda abırkamayacak elektrkli sağma makinesi öneren varmı saba ilk işim gidip almak şimdi elle felan sağıp doyurdum

İmdat kızlar Ebebekten mamajonun elektrkli süt sağma makinesini almıştım vat diye gece bozuldu bebeğim erken doğdu sağmadan doymuyor. Uzun ömürlü yarı yolda abırkamayacak elektrkli sağma makinesi öneren varmı saba ilk işim gidip almak şimdi elle felan sağıp doyurdum
Lansinoh hem uygun fiyatli hem de baya kaliteliymis...ben de aldim teklisni ama henuz kismet olmadi..oneri uzerine almistim

Yok tatlım kendi iki çocuğuda sezeryan yaptı.Onu da annesi doldurmuş ama annesi 7 kürtaj düşükler vs de var ve üstüne 4 cocuk doğurmuş peşpeşe haliyle onda olması normal.Bu da her normal doğum yapanın aynı olacağını düşünüyor beynine böyle yerleşmiş😁 öyle birşey yok için rahat olsun👍
Çok teşekkür ederimmm tatlımm ya😍🥰

Kızlar çatı muayenesinden korkanlar var sanırım korkmanıza gerek yok geçen gittiğimde çatı yaptı hiç ağrı olmadı ama bu gün gittiğimde zaten 1 cm açılmam var açılmayı hızlandırmak için sıyırma yaptı ay canımdan can gitti ve Eve geldiğimde kanlı akıntım oldu resmen rahmin girişini zorladı. İnşallah çektiğim acıya değer de hızlanır açılma 38+3 üz
Neden bu kadar erken siyirma yaptilar ki daha 2 haftan var gununu doldurmana? anlamiyorum Turkiye'de hic mi onemi Yok bebeklerin miladini doldurmasinin? Gecen de bir Arkadasin bebegini 37de aldilar zevki.bebegin ve annenin erken dogumdan dolayi cektiklerinin cekeceklerinin hic mi onemi Yok? 🥺

Neden bu kadar erken siyirma yaptilar ki daha 2 haftan var gununu doldurmana? anlamiyorum Turkiye'de hic mi onemi Yok bebeklerin miladini doldurmasinin? Gecen de bir Arkadasin bebegini 37de aldilar zevki.bebegin ve annenin erken dogumdan dolayi cektiklerinin cekeceklerinin hic mi onemi Yok? 🥺
Valla artık gelsin gözüyle bakıyorlar heralde canım bende anlamadım daha 41 e kadar yolu var ama açılma var ve rahim hala biraz sert dedi yumuşamamış ve sıyırma yaptı tetiklemek için ay bilmeden gittim ama canımdan can gitti bir dakika falan resmen dişimi sıkıp bitsin diye dua ettim.

Arkadaslar merhaba..bizim doktorumjz bize kordon kani saklamayi onerdi acikcasi ben de sicak bakiyorum...Rabbim lazim etmesin ama gunumuzde grip olur gibi bi ton kotu hastalik turemis ve kapmak kolaylasmis....yaptiran veya yaptirmayi planlayan var mi?ucretlerini hic arastirdimiz mi?
Meraba benim de doktorum önerdi ama burdan firma adı söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama iki secenek sundu bir tanesi acıbadem diğeri sabancılara ait bir kuruluş 😬 ben ikinci seceneği tercih ettim. Güvenilir. Laboratuarları cerrahpaşada. Bunu uzun süre arastırdım aklıma yattı. Kesinlikle kordon kanı çok önemli ben hem kanını hem de kordon mezenkim dokusunu saklattırcam

Valla artık gelsin gözüyle bakıyorlar heralde canım bende anlamadım daha 41 e kadar yolu var ama açılma var ve rahim hala biraz sert dedi yumuşamamış ve sıyırma yaptı tetiklemek için ay bilmeden gittim ama canımdan can gitti bir dakika falan resmen dişimi sıkıp bitsin diye dua ettim.
Hayirlisi olsun canim ya artik olmus bitmis.saglikla gelsin insallah.boyle seyleri okuyunca Kan beynime sicriyor.hamile biziz, cilesini, kahrini biz cekiyoruz.tamam Sicak, yemek yenmiyor, nefes almK Zor, osu busu var ama cocuk dogurmak tasimak dogurmak bu kadar keyfi olmamali ya.dogayi dengede birakmak lazim.cok mudahale yapiliyor Turkiye'de.karsi fikirler vardir saygi duyuyorum ama bebeklere uzuluyorum ya.
cok erken bir haftada degilsin ama yine de Kabul etmeme hakkiniz var her onerileni.2. dogumumda 40+2 de yapalim mi dediler Kabul ettim ve ayni gece dogurdum.kolay dogum diliyorum.

Merhaba kızlar yarın saat 8 de çocuk kliniği olan bir hastanede randevum var bebeğimin kalp kapağında ki soruna bakacaklar ona göre doğumu da nasıl yapacağımı söyleyeceklerini umuyorum. Bana da yarın dualarınızı eksik etmeyin lütfen herşey yolunda gitmesi için. Biraz gerginim.🙈

Canimm hersey yolunda gidecek insallah. Yavaş yavaş tüm zorlukları aşıcaz Allah ın izniyle

Onu doktoruma sormustum hurafe deyip gulmustu😂bebeknamniyon sivisi icinde o da rahimde mideyi nasil etkilesin demisti bana😁
Aynı düşüncedeyim sadece bebek kilolu olunda biğdeye baskı yaptığı için ekşime oluyor saçlı olup olmamasıyla alakası yok bencede

Ya kızlar bişey kafama takılıyor 🤨 bu konuda çok fazla konu okudum haliyle takıldım kaldimm.... normal doğum sonrası cinsellikte eşler arasında sorun yaşanıyormuş his kaybı ya da bollaşma vs. Bu konuda bi bilginiz ya da fikriniz var mı ?
Ayni korku bendede var 😀benim eşimle 2 nci evliliğim ilk evliliginden bir oglu var 4.700gr gelmiş dunyaya normal dogum . Bende merak ettim eşime sordum 🤣 fark ediyormu diye o da bildigin kova dedi 🤣🤣🤣 okadar çok mu hisediliyor dedim ya bana neden soruyorsun dedi e sen tecrubelisin dedim kiskanclik yaptigimdan degil merak ettigimden soruyorum dedim evt farkli dedi 😄 o keşke secenegim olsa normal dogurmazdim 🙄 ama maleseff sonra kendimi eksik hisetmekten korkuyorum

Kordon kanı saklamanın maliyetli olduğunu duymustum sahsen imkanım olsa kesinlikle yapardım. Ama oğlumun göbek bagını saklıyorum ne olur ne olmaz diye çünkü tıp mucizelerle dolu hayırlısıyla bu oğluşumda gelseydi onun da saklayacağım

Kızlar alt açma sehpası alcak olan ya da alan var mı? Hangi markaları önerirsiniz
Bel fıtığım olduğu için aldım ben, yatakta, koltukta eğilip değiştirmek zor gelebileceği için. İkea Gulliver modelini aldım. Üstünü de orada değiştirmeyi, masajlarını da orada yapmayı planlıyorum. Bu biraz pahalı ama uygun bir model daha vardı. Letgo uygulamasında yarı fiyatına satanlar var. Ben de işim bittiğinde ya kardeşime veririm ya da letgo’dan satarım diye düşündüm 🤗

Hayirlisi olsun canim ya artik olmus bitmis.saglikla gelsin insallah.boyle seyleri okuyunca Kan beynime sicriyor.hamile biziz, cilesini, kahrini biz cekiyoruz.tamam Sicak, yemek yenmiyor, nefes almK Zor, osu busu var ama cocuk dogurmak tasimak dogurmak bu kadar keyfi olmamali ya.dogayi dengede birakmak lazim.cok mudahale yapiliyor Turkiye'de.karsi fikirler vardir saygi duyuyorum ama bebeklere uzuluyorum ya.
cok erken bir haftada degilsin ama yine de Kabul etmeme hakkiniz var her onerileni.2. dogumumda 40+2 de yapalim mi dediler Kabul ettim ve ayni gece dogurdum.kolay dogum diliyorum.
Aynı şekilde oğlumda 38+5 çatı muaynesi sıyırma işlemi yapıldı kanlı akıntım geldi ertesi gün suni sancı verdiler sabahtan akşama kadar herhangi bir ilerleme olmadı suni sancı ağrı bile yapmadı bende ve sezeryana alındım. Belki 40 haftalarda olsaydım etkilerdi. Ama hafif tansiyon yüksekliği oluyordu bende sanrıım o yüzden erken oldu

Aynı şekilde oğlumda 38+5 çatı muaynesi sıyırma işlemi yapıldı kanlı akıntım geldi ertesi gün suni sancı verdiler sabahtan akşama kadar herhangi bir ilerleme olmadı suni sancı ağrı bile yapmadı bende ve sezeryana alındım. Belki 40 haftalarda olsaydım etkilerdi. Ama hafif tansiyon yüksekliği oluyordu bende sanrıım o yüzden erken oldu
Saglik sorunu varsa tabii ki mudahaleye kimsenin diyecek lafi Yok ama keyfi yapilanlara hak veremiyorum ne yazik ki.

Cnm inş güzel haberlerle alırsın dualarım seninle 🙏🙏🙏

Ayni korku bendede var 😀benim eşimle 2 nci evliliğim ilk evliliginden bir oglu var 4.700gr gelmiş dunyaya normal dogum . Bende merak ettim eşime sordum 🤣 fark ediyormu diye o da bildigin kova dedi 🤣🤣🤣 okadar çok mu hisediliyor dedim ya bana neden soruyorsun dedi e sen tecrubelisin dedim kiskanclik yaptigimdan degil merak ettigimden soruyorum dedim evt farkli dedi 😄 o keşke secenegim olsa normal dogurmazdim 🙄 ama maleseff sonra kendimi eksik hisetmekten korkuyorum
Canım 4700 gr da tabiki olur, ne kadar yırtılmıştır o, normal doğuma almamaları lazımdı iri bebek olduğu için, bebek de sıkışabilirdi ama 3000-3500 gr bebegi normal doğurdun diye öyle pek hasar kalmaz, ha kaldı mı küçük bir operasyonla duzelttirebilirsin bunun sıkıntısına girme hiç, doktoruna da bir konuş de ki benim acı eşiğim düşük, kan tutuyor görünce bayılıyorum sezaryen olsam olmaz mı bunları düşündükce çok geriliyorum falan şansını bi dene bakalım ama onda da karnında koca bir kesi izi kalıyor işte.

X