2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kuzucuk en kısa zamanda eve de gelecek annesi inşallah 😍 abi napti hos daha anlamamıştır ama merak ediyorum seninle aynıydı benim oğlanın yaşları kardeş tepkilerini cok merak ediyorum
Merhaba, buyuklerin kiskanmasi biraz da ailenin ve cevrenin tavrina bagli. Bunun bilincinde olup yaklasmak gerekiyor Cocuklara.

Evet evet bize de öyle bi robot süpürge bi klima sırf hamilelik dolayısıyla alındı 🤣🤭bide diyolar ki emzirirken çok enerji harcanıyormuş daha da terlicez gibi duruyor klimalı odadan bi yere gitmem ben bebemde benimle durur🤣 bursanın havası da ankaraya benziyor belki denizden rüzgar esiyordur belki o da şu an ülkecek sıcaklıyoruz 😅
Valla şimdiden oturduğumuz yerde bu kadar terliyorsak emzirirken ne oluruz bilemedim 🤣 herkes odadan çıksın emziricem diye yayın yaparım artık 😄
Kızlar yürüyüşü koşu bandında yapsak onun da faydası olur değil mi
Hareket harekettir canım faydası tabi ki olur

Artık doğum çantamı hazırladım rahat nefes alabilirim temizliği de dün yaptırdım çiçek gibi oldum 🌸😊
Bebiş için
5 tane 2 li takım
7 tane zıbın
2 battaniye
Önlük eldiven bere
20 tane bez
4 tane alt açma örtüsü
temizleme pamuğu
ıslak havlu
biberon(ne olur ne olmaz diye)
pişik önleyici krem
7 tane ağız mendili
2 tane büyük müslin örtü
Kendim için
1 gecelik 1 lohusa takımı 1 pijama Terlik Depend ped iç çamaşırı havlu
Havlu peçete göğüs pedi
Kızlar eksik bir şey var mı?
Göğüs pompasını sizce koymalı mı?

Dünden beri kızım çok hareketli değil. Benim iştahım yok süt ve suyla yaşıyorum gibi. O yüzden mi böyle acaba 🙄
Allah korusun son anda kötü bi şey olursa diye aklım çıkıyor 😔 olumsuz düşüncelerden kurtulamıyorum 😑
Günde 10hareket diyordu kızlar sanki canım o kadar sıcak ki gariplerimin de içerde kipirdamaya halleri olmuyordur😂
Merhaba, buyuklerin kiskanmasi biraz da ailenin ve cevrenin tavrina bagli. Bunun bilincinde olup yaklasmak gerekiyor Cocuklara.
Allahtan psikolojik danışmanım canım da bilincliyim bu konuda hamilelik sürecini çok iyi geçirdik umarım doğum sonrası da aynı şekilde olur
Valla şimdiden oturduğumuz yerde bu kadar terliyorsak emzirirken ne oluruz bilemedim 🤣 herkes odadan çıksın emziricem diye yayın yaparım artık 😄

Erkeğin olmadığı her yerde açıp açıp emziriyosun merak etme utanma olmuyor hiç emzirme döneminde 😂 ben memesiz halimden bile utanmayip her yerde emziriyordum😂😂 erkek olan bir yerde dönüp arkamı emzirdigik bile cok oldu😂 besleme olayı sonuçta ayıp günah yok

Dünden beri kızım çok hareketli değil. Benim iştahım yok süt ve suyla yaşıyorum gibi. O yüzden mi böyle acaba 🙄
Allah korusun son anda kötü bi şey olursa diye aklım çıkıyor 😔 olumsuz düşüncelerden kurtulamıyorum 😑
Canım az yiyorsan ondan hareketsizdir. Benimki de az yedigim zaman az hareket ediyor. Büyük porsiyon yiyemiyorsan sana tavsiyem bol kuruyemiş ve meyve tüket. Hem sana enerji gelir hem kızın canlanır😘

Erkeğin olmadığı her yerde açıp açıp emziriyosun merak etme utanma olmuyor hiç emzirme döneminde 😂 ben memesiz halimden bile utanmayip her yerde emziriyordum😂😂 erkek olan bir yerde dönüp arkamı emzirdigik bile cok oldu😂 besleme olayı sonuçta ayıp günah yok
🤣🤣🤣 öyle canım ayıp günah yok da utangaç bi insanım biraz 🤭 belki 1-2 derken bende senin gibi olurum 😄

Artık doğum çantamı hazırladım rahat nefes alabilirim temizliği de dün yaptırdım çiçek gibi oldum 🌸😊
Bebiş için
5 tane 2 li takım
7 tane zıbın
2 battaniye
Önlük eldiven bere
20 tane bez
4 tane alt açma örtüsü
temizleme pamuğu
ıslak havlu
pişik önleyici krem
7 tane ağız mendili
2 tane büyük müslin örtü
Kendim için
Havlu peçete göğüs pedi
Ben göğüs pompası,çarşaf pike takımı,kendim ve bebek için çorap, göğüs ucu kremi de koydum

🤣🤣🤣 öyle canım ayıp günah yok da utangaç bi insanım biraz 🤭 belki 1-2 derken bende senin gibi olurum 😄
Aynen zamanla insan cekiniyor ama sonra alisiyor.benim buyuk oglum 7 olmak uzere.Karsi cinsi, cinselligi...Vs kesfetme zamanlari o yuzden biraz dikkat etmeyi planliyorum ama pratikte ne kadar basarili olurum bilmiyorum.

Bebiş için
5 tane 2 li takım
7 tane zıbın
2 battaniye
Önlük eldiven bere
20 tane bez
4 tane alt açma örtüsü
temizleme pamuğu
ıslak havlu
pişik önleyici krem
7 tane ağız mendili
2 tane büyük müslin örtü
Kendim için
Havlu peçete göğüs pedi
Ben hala hazırlamadım hatta ütülenmeli gerekenler de var. Benim gideceğim hastaneler normal doğum bir, sezeryan iki gün yatacak şekilde alıyorlar. Gerçekten bu kadar eşya gerekir mi bilmediğim için soruyorum

Ya şu an beni tedirgin eden de bu valla hadi kendi babama derim de inşallah kayınbabamlar çok kalmaz ben yatak odasına çekilip saatte bir ter içinde çocuk emzirmek istemiyorum ya 🥴 umarım herkes çeker gider tek dileğim bu salon ve klima bana kalır ya 🥴

Ben hala hazırlamadım hatta ütülenmeli gerekenler de var. Benim gideceğim hastaneler normal doğum bir, sezeryan iki gün yatacak şekilde alıyorlar. Gerçekten bu kadar eşya gerekir mi bilmediğim için soruyorum
Eksik olmasın fazlası olsun orda sıkıntı çekmektense yanımızda bulunsun dedim ben. Hastane evime yakın ama ben lazım olanı söylerken birini söylesem diğerini unuturum kesin. O yüzden fazlaca koydum.
Ya şu an beni tedirgin eden de bu valla hadi kendi babama derim de inşallah kayınbabamlar çok kalmaz ben yatak odasına çekilip saatte bir ter içinde çocuk emzirmek istemiyorum ya 🥴 umarım herkes çeker gider tek dileğim bu salon ve klima bana kalır ya 🥴
Lohusalık belki de her şeyi yaptırır 🤣 bizimde burda kimsemiz yok herkes bizim evde kalıcak nasıl olacak hiç kestiremiyorum 1 haftada kendimi toparlamış olur herkesi göndermiş olurum inşallah.. doğumu geçtim bu stresim başladı benim de 😅

Eksik olmasın fazlası olsun orda sıkıntı çekmektense yanımızda bulunsun dedim ben. Hastane evime yakın ama ben lazım olanı söylerken birini söylesem diğerini unuturum kesin. O yüzden fazlaca koydum.

Lohusalık belki de her şeyi yaptırır 🤣 bizimde burda kimsemiz yok herkes bizim evde kalıcak nasıl olacak hiç kestiremiyorum 1 haftada kendimi toparlamış olur herkesi göndermiş olurum inşallah.. doğumu geçtim bu stresim başladı benim de 😅
Aynı durumdaymışız bizimkiler de gelecekler hayır evde bir misafir odası var zaten yani nasıl o kadar insanla sıcakta olucaz bilmiyorum 😔ben annemsiz zaten yapamam o gerek ama gerçekten diğer kimseyeihtiyaç yokken keşke gelmeseler keşke bi görüp gitseler ya da 😔

Canım az yiyorsan ondan hareketsizdir. Benimki de az yedigim zaman az hareket ediyor. Büyük porsiyon yiyemiyorsan sana tavsiyem bol kuruyemiş ve meyve tüket. Hem sana enerji gelir hem kızın canlanır😘
Sıcaklar beni çok etkiledi😕 kuruyemiş yiyorum ama tek başına yetmiyor tabi. Az önce zorla yemek yedim. Midem bulanıyor şu an. 3 hafta gibi bi zamanım kaldı. Zorla da olsa yiyeyim artık 😕

Sıcaklar beni çok etkiledi😕 kuruyemiş yiyorum ama tek başına yetmiyor tabi. Az önce zorla yemek yedim. Midem bulanıyor şu an. 3 hafta gibi bi zamanım kaldı. Zorla da olsa yiyeyim artık 😕
Sıcaktan bana da oluyo valla cok haklisin tek tavsiyem akşam hava kararınca falan ye nispeten daha bi serinlik çöküyor Allah yardimcimiz olsun tek kişi olsak neyse de içerdekine üzülüyosun işte :KK43:

Yatak tavsiyeniz var mı acaba? Beşik içine yatak alacağım ama sünger mi visko mu yaylı mı bir sürü çeşit var karar veremedim. Hanginin sitesine girsem doktorların önerdiği bu diyor. Bu doktorlar da aralarında anlaşsa iyi olacak 😂 kafam karışıyor.
Bir de reflü yatağı alacağım, onun için de önerisi olan varsa alırım. Araştırma yapmaktan iflahım kesildi 😅

Kızlar benim kızımdan kalma medela biberonum var ama üzerinden kaç sene geçti emzik silikonu sararmış sizce onu kaynatıp temizleyip kullanabilir miyim güncel fiyatları 350-400’den başlıyor ben aldığımda böyle uçuk değildi fiyatlar🤪

Yatak tavsiyeniz var mı acaba? Beşik içine yatak alacağım ama sünger mi visko mu yaylı mı bir sürü çeşit var karar veremedim. Hanginin sitesine girsem doktorların önerdiği bu diyor. Bu doktorlar da aralarında anlaşsa iyi olacak 😂 kafam karışıyor.
Bir de reflü yatağı alacağım, onun için de önerisi olan varsa alırım. Araştırma yapmaktan iflahım kesildi 😅
Alacaksan yataş al, bence tamamen sünger olmasın çok sert olur ve terletir. Yaylı da alma. Yataş cottony var benim ölçülerim uymadi malesef alamadim o yüzden, yoksa onu alacaktim. Bir yüzü sünger bir yüzü koton. Visko da çok matah bişey degil gene en iyisi pamuk, yük, sünger karışım olanlar.

reflü yatağı sevi bebe öneriyorlar ama ben almadim ihtiyaca göre bakarim diye düşünüyorum.

Bu sabah erken kalktım kahvaltıda çok yemedim ve yemek yap vs derken biraz ayakta kaldım bebiş çok oynamadı sonra muz yedim bir tane sütle ve bir avuç ceviz. Sonra uzanıp dinlendim başladı yeniden oynamaya. Canım istemese de çorba karpuz yedim şimdi aç kalmamalıyız hafif enerjisi yüksek faydalı şeyler ye bence. Muzu dilimle üzerine bal ceviz ekle sütle ye ya da çorbanın yanına avakado ile salata yapıp ye mesela…

Ben nasipse bebek 3-4 haftalıkken evime döneceğim için yatak almadım park yatağın içine kızım doğduğunda kullandığım yün yatağı koyacağım baş kısmını yükseltip. Evimizde de yaylı yatak var ahşap beşiğinin içinde. ablasında da reflü yatağı almadım kendim eğim vermiştim biraz yün yatakta yatıp sonra ortopedik yatağa geçmiştik

X