2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim doktorum bugün ultrason muayeneye baktı ve açılma yok dedi
Benimki de hep ultrasondan bakıp açılma yok demişti ama 37 de çatı muayenesi yapacağım uygun musun normalde değil misin diye dedi çatı yapısı sanırım elle anlaşılıyor hiç istemiyorum

ultrasonla göbekten anlaşılmıyor mu nasıl yani?
Hayır canım o dediğin rahim ağzı kısalığı. Rahim ağzı kısalığı ızunluğu için karın da olur alttan da. Ama açıklık için alttan muayene şart kimine elle bakılıyor kimine probla bana acile gitmiştim probla baktılar… doğumun başlayıp başlamadığını iki şey belirler dedi doktor 1: nst 2: açıklık var mı o yüzden sancı fln var diye bu haftalarda acile giderseniz bakarlar

Bebeğim sarılık oldu elektrıklı pompa alıcam onerınız varmı kızlar
Ben lansinoh aldım ama kullanma fırsatım olmadı gene olarak beğeniliyor sarılık çoğumuz yaşıcaz buna üzülmeyin olur mu sakin olun zaten sarılık seviyesi çok yüksek ise gerekeni yapıp fototerapiye alırlar siz sık sık emzirin ama aç kalmasın çocuk mama takviyesi yapın açlık artırıyor sarılığı

Senin açılma var mı bu arada canım archerwoman
Hayır canım yoktu çok şükür ben kasılmalar sonucu gittim çok korkuyla ama iki üç hafta önceydi belki de başladı açılmaya şu an 12 gün sonra sezaryen tarihim ama bi daha baktırmadığım için bilmiyorum zaten beni ağrım olunca acilden hastabakıcıyla tekerlekli sandalyede kadın doğuma gönderdiler yolda yürürken doğurma ihtimalim olur diyeymiş eşim söyledi yoruldukça açılma artabilir bu yüzden yürümeme bile izin vermediler. Doğum başlangıcı için eğer suyun gelmediyse ama sancın var ise nst ve açıklığa bakarlar senin öyle bi şüphen mi var peki?

klima çarpmaz mı ya yenidoğan bebişi. ben kısa kollu sıfır kol zıbınlar aldım. onları giydirmeyi düşünüyom sadce gecede uzun kol.

İyi çok şükür sorun çıkmamış canım. Eşinin söylediği gibi yürüme falan açılmayı hızlandırıyor ya bende ondan birazcık şey ettim. Aslında şüphem değil de endişe diyelim canım. Dün eşim olmadan yürüyüşe çıktım biraz bel ağrım oldu bebekte sanki aşağıda gibi de aklıma geldi acaba öyle bişi olabilir mi diye. 1cm falan açıklık olunca durabiliyormuş ya daha hızlandırmıyım diye. Ama madem ultrasonda belli olmuyor biraz daha temkinli olayım squatı da haftaya başlarım 36 dan sonra. Nst de sancım falan çıkmamıştı şükür.

klima çarpmaz mı ya yenidoğan bebişi. ben kısa kollu sıfır kol zıbınlar aldım. onları giydirmeyi düşünüyom sadce gecede uzun kol.
Doktorlar sıcaklığın 22-26 derece aralığında olmasını istiyorlar canım şahsen bende klima kullanıcam sıcaktan pişmesin yavrucağzım.

Sancı çıkmaması da iyi canım çünkü onu engellemek açıklıktan daha zor açıklıkta yatar kalkmazsın en kötü. Ben azıcık yürüsem karnım taş gibi oluyor çalışmayı bıraktım zaten evdeyim sadece ev işi yapıyorum ( ev işi ilginçtir ki karnımı çok sertleştirmiyor benim ) dinlene dinlene yapıyorum belki ondandır. Sen içini ferah tut ve yorgunluk hissettiğin anda dur kesinlikle. Vücut sinyal verir zaten yorgunluk durumunda. Hiç kötüyü düşünme Zaten ben bugün 37+0 ım artık o kadar hantallaştım ki elimde değil çok şey yapamıyorum dinlenme modundayım eğer vajinal doğum istiyorsan açıklık sağlayacak şeyleri 36+6 dan sonraya bırakabilirsin bence (hurma squat gibi) çünkü 36+6 bile tıpta prematüre sayılıyor Sağlıkla gelsin minnoşlarımız

Doktorlar sıcaklığın 22-26 derece aralığında olmasını istiyorlar canım şahsen bende klima kullanıcam sıcaktan pişmesin yavrucağzım.
Biz sırf bu yüzden eve klima aldık eşim Adana doğumlu 22 temmuz doğum tarihi çocuğu küçükken o sıcakta pişirmişler eskiler. Klima temiz ise ve direkt çocuğa vurmuyorsa hiç sorun yok pediatristler. Biz de çalıştıracağız şu an klimasız durulmuyor bizim evde Ankara yarın 38 derece yazık bebelerimize saatte bir 5-10 dk klimayı kapatmadan pencere kapı açarak hava almasını sağlayın odanın yeter diyorlar İnşallah pişiksiz geçirelim

Adana da çocuğu pişik yaptırmaya çok müsait eskiden zaten klima nadir evde vardır herhalde bizimkiler şanslı olacak bizde hem çocuk hemde benim için almış olduk klimaya sarılıp yatıcam o derecedeyim bursa izmirden sonra bize serin gelmişti ama bugünlerde diyorum nerdeeee ankara bir de gündüz daha sıcak oluyo canım aman diyim dikkat et yarına da

Evet evet bize de öyle bi robot süpürge bi klima sırf hamilelik dolayısıyla alındı bide diyolar ki emzirirken çok enerji harcanıyormuş daha da terlicez gibi duruyor klimalı odadan bi yere gitmem ben bebemde benimle durur bursanın havası da ankaraya benziyor belki denizden rüzgar esiyordur belki o da şu an ülkecek sıcaklıyoruz

Direk onune koymacaksiniz ki dedim ya salonda yakacaksiniz onun havasini odalara dagitacaksiniz vantilatoru salon kapisina koyup hani onu gectim bebek dedgilse bile lohusa halimle ben o kadar sicaklik cekemem acikcasi...onu da zaten normal giydirmeyi planliyorum...

Kızlar bu arada bir şey merak ediyorum açılmanın olup olmadığı vajinal muayene ile mi anlaşılıyor? Yoksa ultrasonla rahim ağzı çok kısaldığında mı farkına varılıyor?
Benim perinatolog doktorum ve her gidisimde karnimdan bakiyordu..bugun gittigimde artik bebek buyudu girmemiz zorlasti dedi sonra az bastirinca yok rahim agzin kapali kirkma dedi...hic alttan bakmadi ve cati muayenesini de sacma buluyorum dedi boyoe sacma sey olmaaz dedi ve ben yapmiyorum dedi...bebegin ve senin saglik durumuna gore konusuruz dogum yolumuzu dedi..eskiden catisi dar insan doguramiyormuydu yani dedi ..cok mantikli buldum dedigini... Bazi doktorlarin fazladan muayenee almak icin boyle seylere basvuruyorlar dedi hatta

ultransonla bana göbekten bakıp rahim agzı kapalı diyorlar o nasıl oluyo?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…