2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben biberon arayışını çok yaptım o marka gerçekten Ocak batıran cinsten 😅 medala ve como como aşırı güzel ama çok pahalı. Bunların aynısı muadil ürünler Dr Browns ve tommee tippee ben bunu aldım. Özellikleri aynı anne memesine en çok benzeyen. Yeni doğan bi bebeğin biberon ve memeyi ayırmaması lazım akım hızı da benzemeli memeye. Philips in meme redde yaptığını çok okudum araştırırken. Tommee tippee daha uyumlu hem de kolik olanı gaz önleyici.
Tommee tippeee almaya karar verdim yorumlara bakarak. Ama 150ml olanı yeterli olur mu acaba ? Abimizde ne emzik ne biberon hiçbirini kullanmadım çok zorlandım. Bu sefer doğduğu ilk gün hemen biberon vermek istiyorum.

Ahh yavrumm Rabbim agrisini alsin insallah..annesinin kollarindan ayirmasin🙏onemli bir sey yoktur da saglikla evinize donersiniz insallah🙏

Tesekkürler canim benim. Kuveze almak istediler vermedim normal odaya yatiracagim orda tahlil vs yapilacak eger kanda enfeksiyon çıkarsa küveze alip antibiyotik tedavisi yapilacak.

Slm kızlar pek yazamiyorum. Dün gece prensesim biraz miziklandı. Simdide ateşi var hastaneye getirdik. Insallah enfeksiyon falan olupta küveze almazlar 😢 yüzüme bir bakışi varki içim eriyor.
Ah canim kiyamam geçmiş olsun inşallah onemli birsey degildir cabucak toparlar ❤️🌼

Arkadaşlar havalar çok sıcak, özellikle bizim ev yanıyor. Bu sıcakta doğan bebişlerimizi nasıl giydirelim? Kundaklayalım mı kundaklamayalım mı aklımda deli sorular? Var mı önerisi olan tecrübeli ya da erken doğum yapmış annelerimizden?
Ben hep uzun kollu aldım kiyafetlerini ama eve klima aldık dayanamıyorum sıcaklara çünkü 😂 o yüzden uzun kol takılırız😂
Kızlar hastanedeyim. Bizim kızı durdurmaya çalışıyorlar. Doğuma daha 37 gün vardı. Dualarınıza talibim.
Dualarımız sizinle sıkıntısız atlatırsın inşallah merak etme az açıklıkla baya sabreden bebislerimiz var grupta onlardan olur inşallah senin bebis de🙏
Geçmiş olsun inşaAllah biraz daha bekler bebeğin 🤲 bende 35 ci haftadayim benim bebekte aceleci ilaçlarla durdurmaya çalışıyoruz benim açılmam yok çok şükür ama bebeğin kafası aşağıya aşırı baskı yapıyor ve bir tarafa aşırı toplanma oluyor baskıyla beraber ayakta bile duramıyorum onun için iki gündür nst ye giriyorum adalat ta başladık progestan a başladık her ihtimale karşı antibiyotik başladık duruma göre ciğer geliştirici vurulacak durum takip edilip Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaAllah 🤲
İnşallah senin minnos da vaktine kadar sabreder sağlıcakla kavuşursunuz 🙏
Tesekkürler canim benim. Kuveze almak istediler vermedim normal odaya yatiracagim orda tahlil vs yapilacak eger kanda enfeksiyon çıkarsa küveze alip antibiyotik tedavisi yapilacak.
Çok geçmiş olsun canım enfeksiyon çıkmaz inşallah da hemen toparlar dönersiniz evinize🙏

Kızlar bu arada bir şey merak ediyorum açılmanın olup olmadığı vajinal muayene ile mi anlaşılıyor? Yoksa ultrasonla rahim ağzı çok kısaldığında mı farkına varılıyor?

Kızlar bu arada bir şey merak ediyorum açılmanın olup olmadığı vajinal muayene ile mi anlaşılıyor? Yoksa ultrasonla rahim ağzı çok kısaldığında mı farkına varılıyor?
Açılma için vajinal muayene gerekiyor kimi doktor eliyle bakıyor kimi ultrason probuyla benim probla bakılmıştı

Selam annelerim ,öncelikle Allah hepimizin bebeğini sağlıkla kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin. 34 haftalık hamileyim bilmeden saçlarımın uçlarına keratin sürdüm. Sonra birden kokusunu alınca korktum. Yarım saatte yıkadım.Bi sorun olur mu başına gelen var mı :KK43:

Selam annelerim ,öncelikle Allah hepimizin bebeğini sağlıkla kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin. 34 haftalık hamileyim bilmeden saçlarımın uçlarına keratin sürdüm. Sonra birden kokusunu alınca korktum. Yarım saatte yıkadım.Bi sorun olur mu başına gelen var mı :KK43:
Uçlarına sürdüysen sorun olmaz canım ben saç açtırdım(dibine değmeden)hiçbişey olmadı üzme kendini canım.

Açılma için vajinal muayene gerekiyor kimi doktor eliyle bakıyor kimi ultrason probuyla benim probla bakılmıştı
Anladım canım. Benim doktorum squata falan başlayabilirsin dedi normal doğum düşünüyorsan vajinal muayene etmedi. Bende normalde gün içerisinde kasılmam çok fazla oluyor nst de sancı da yoktu ama açılma vs varsa squatla hızlandırmış mı olurum diye düşündüğümden temkinli davrandım. Haftaya falan başlıyım biraz daha bebişim büyüsün 🥰

Tommee tippeee almaya karar verdim yorumlara bakarak. Ama 150ml olanı yeterli olur mu acaba ? Abimizde ne emzik ne biberon hiçbirini kullanmadım çok zorlandım. Bu sefer doğduğu ilk gün hemen biberon vermek istiyorum.
Benim ilk gebelik pek bilgim yok ama bende küçük aldım olursa gerekirse kullanayım diye yenidoğan için yeterli olacaktır diye düşündüm. Tommee tippee çok iyi tercih bende uzun süre araştırıp onda karar kılmıştım

X