2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar doktor bi de kalp sesını duymak için 10 dakıka denedi de denedi cihazla bebege odaklanıp cihazla duymaya calıştı cok denedi ama bir zararı olmuş mudur? Daha küçücük cok ugrastı kalbıne zarar vermişmidir😣

Yok canim öyle bir durum olsa yapmazdi. Alttanmi bakmisti

ya canım valla anlamadım bende özele randevu aldım ama aklım çok karıştı tüp bebekte geç döllenme olur mu ki
Gec tutunmuştur canım o da olabılır ya da biraz küçüktür gunune gore cok kişi var bebegı 1 hafta gerıden gelen falan 3 aylık 4 aylık bebeklerde bıle oluyo. Kesen yolk sac ve bebek bir once ki muayenene gore buyumuş muydu?

kızlar günaydın. yorumlardan anladığım kadarıyla herkes cinsiyeti çok merak ediyor :) bilimsel bir dayanağı yok söyleyeceğim şeyin ama tecrübeyle sabit ki bulantısı çok olanın genelde kız bebeği oluyor :) kokulardan ben de çok etkilendim o ayrı ama hiçbir zmn yediklerimi çıkarma aşamasına gelmedim ama bu durumu yaşayan arkadaşlarımın çoğunun ve görümcemin kızı oldu :)

Yok yapiyorlar tam detayli ben yeni yaptirdim. Hem hormon hem hemogram hem vitamin şeker tsh vs gerekli bütün degerlerine bakildi. Gebelik rutin testleri diye geciyor. 4 5 tüp kan alıyorlar
Canım bakılmıştır ancak her şeye değil demir evet tsh glikoz hdl ldl evet ama sadece devlet hastanesinin laboratuvarlarında bakılan şeyler var yani aynı şey olmayabiliyordevlet hastaneleri daha geniş bakıyor buna eminim. Yine de sana yeterliyse sorun yoktur zaten🙂

Gec tutunmuştur canım o da olabılır ya da biraz küçüktür gunune gore cok kişi var bebegı 1 hafta gerıden gelen falan 3 aylık 4 aylık bebeklerde bıle oluyo. Kesen yolk sac ve bebek bir once ki muayenene gore buyumuş muydu?
canım ben ilk gittiğimde sadece kese vardı 8 mm di bu sefer gittiğimde kese 14 mm olmuştu fetüs çok küçük dedi ama kıpırtı var dedi bekleyelim dedi korktum

Merhaba arkadaslar uzun zaman sonra yine burdayim. Dun hamile oldugumu ogrendim. 2 oglum var. Hamileliklerim cok zor geciyor o yuzden korkuyorum ogullarima ve kendime bakamiycam diye. Kafam cok karisik 😔 umarim hepimiz hayirlisiyla kucagimiza aliriz bebeklerimizi

1,5 cm olmasın o? Bi baksana ultrason fotoğrafına ne yazıyor. 5+4 çok erken ama şu var eğer transfere göre hesaplıyorsan 5+4 diye o fazla olur. Mesela ben sat a göre 4+5 im döllenmeye göre 2+5 im. Döllendikten 21 gün sonra kalp atışı başlıyor bebekte

1.55 mm olmasına imkan yok o mm de zaten kese bile çok zor görünür kesenin göründüğü ilk ölçülerdir onlar
Evet canım yanlış yazmışım kese 15 mm miş 1.5 cm yani

canım ben ilk gittiğimde sadece kese vardı 8 mm di bu sefer gittiğimde kese 14 mm olmuştu fetüs çok küçük dedi ama kıpırtı var dedi bekleyelim dedi korktum
O zaman bizim aynı gbi benımde 15 mm kesem fetus cok cok küçük hatta bi kalp atısı gelıyo ama benden mi bebekten mi anlayamadılar aynısı işte benımde bir kıpırtı var ben 6. Haftayı sende 7. Haftayı beklıceksın canım ama korkma gerıden gelıyo bence

O zaman bizim aynı gbi benımde 15 mm kesem fetus cok cok küçük hatta bi kalp atısı gelıyo ama benden mi bebekten mi anlayamadılar aynısı işte benımde bir kıpırtı var ben 6. Haftayı sende 7. Haftayı beklıceksın canım ama korkma gerıden gelıyo bence
aynen canım ben 7.haftayı bekleyecğim inşallah büyürler benim ğöğüs hassasiyetm var sadece şuan sende belirti var mı

aynen canım ben 7.haftayı bekleyecğim inşallah büyürler benim ğöğüs hassasiyetm var sadece şuan sende belirti var mı
Gogus hassasıyetı bendede var canım oyle yemeklerden tiksinme cok yok ama biraz var canım yemek yemek istemıyo ama yıyorum oyle mide bulantım falan yok ama herkesın bunyesı farklı canım. Evde kahvaltı istemıyo canım ama dısarda bi yere kahvaltıya cıksak belki hapur hupur yerım yani:)

X