2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba arkadaşlar, bugün test yaptım ve 3. bebeğim yolda. Çok şaşkınım, kimseye söyleyemedim. Sevinçliyim, korkuyorum, kızgınım, yani çok karışığım.

hayırlı olsun sağlıkla kucağına al inşallah ALLAH tan gelen baş göz üzerine belki en hayırlı evladın olacak nasip sağlıklı olsun da

Kizlar gebelik rutin testlerini saglik ocaginda yaptirabilirsiniz. Bosuna covid sürecinde devlete gitmeyin özelede para vermeyin. Saglik ocagindaki hemsire söyledi biz burdan bakalim hastanedeki doktorun bilgisayardan ekranina atar dedi. Zaten herşey online.hem saglik ocaginada gebelik kaydinizin açılmasi lazim. Gebelikte yapilacak aşılar ve rutin testler için ariyorlar

Anladım benim 2 ay olmuştu yaptıralı değişmişmidir acaba

Teşekkür ederim bir sonra 1 ay sonra çağırdı ozaman kendi istemese de ben söylerim yada dediğiniz gibi sağlık ocağında filan yaptırırım

Bendede gebelik öncesi yapıldı ancak sonuçta suanda gebelik var hani tekrar bakılması gerekmiyormu belki değişmiştir değerler bilmediğim için sordum ..Ozaman yapılmaması normal
Canim ben en son agustosta yaptirmistim tum kan tahlillerini daha keseyi gormedim ama doktorum bi degerlerine bakalim dedi tekrar tam kan tahlili d vit b12 tsh aclik sekeri idrar tahlili ve kulturu istedi yaptirdim cuma gunu keseye bakal dedi tahlilleri yaptirmis ol bu arada dedi

Teşekkür ederim bir sonra 1 ay sonra çağırdı ozaman kendi istemese de ben söylerim yada dediğiniz gibi sağlık ocağında filan yaptırırım
Şöyle bi durum var ama sağlık ocakları detaylı kan tahlili yapmıyolar yani bi devlet hastanesi gibi değiller bu konuda. Doktorunuza danışın gerekirse bi defalık bi randevuyla halledersiniz

Kızlar hangi folik asiti kullaniyorsunuz?
Ben folic iod 12 kullanıyorum içinde iyot ve b12 de var aslında b12 şart değil ama olsun. İyot şart ama dahiliyeci de kadın doğumcu da iyotun takviye olarak ilk aylarda alınması gerektiğini söylediler bana Eğer başlamadıysan tavsiye ederim eşimin hamile doktor arkadaşları da hep bunu kullanıyolar.

canım bende dün doktora gittim devlet hastanesi 6+2 gözüküyorsun dedi bebek çok küçük şuan yeni gelişmeye başlamış kalp ritmi küçük küçük var bekleyelim dedi bende çok korkuyorum inşallah gelişir de büyür tam açıklama yapmıyorlar ki

Valla benım kafam cok karısık kesemin boyutu daha buyukmuş ama kaç oldgnu anlayamadım yolk cumartesı gunune gore buyumuş bebek oluşumuda var ben bugun 5+5 teyım onceki doktorum bana 7 haftalıksın deyip durdu kesınlıkle 7 haftalık olamam son adetıme gore hesap yapıyo 28 ekim ama ben tüp bebek hastasıyım ve transferım 21 kasımda oldu ona gore hesap yapmalı. 2. Gıttıgım yerdeki hemşire daha cok küçük ama embrıyoda hareketlenme var cok cok az dedı. Canım bi hareketlenme varsa bekle gec döllenme olabılıyomuş 7. Hafta tam net belli oluyomuş. Benı kürtaja alcaktı herkesın doktoru 7 haftayı beklıyo (gercı ona gore ben 7 haftalık hamıleyım)

ya canım valla anlamadım bende özele randevu aldım ama aklım çok karıştı tüp bebekte geç döllenme olur mu ki

Şöyle bi durum var ama sağlık ocakları detaylı kan tahlili yapmıyolar yani bi devlet hastanesi gibi değiller bu konuda. Doktorunuza danışın gerekirse bi defalık bi randevuyla halledersiniz

Yok yapiyorlar tam detayli ben yeni yaptirdim. Hem hormon hem hemogram hem vitamin şeker tsh vs gerekli bütün degerlerine bakildi. Gebelik rutin testleri diye geciyor. 4 5 tüp kan alıyorlar

Kızlar doktor bi de kalp sesını duymak için 10 dakıka denedi de denedi cihazla bebege odaklanıp cihazla duymaya calıştı cok denedi ama bir zararı olmuş mudur? Daha küçücük cok ugrastı kalbıne zarar vermişmidir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…