2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de 4+5 im tatli sever biri olarak asla canim cekmiyor eksili tuzlu limonlu seyler istiyo canim dusununce bile agzim sulaniyo:)
Kesinlikle canım.normalde bende aşırı tatlı kek seven biriyim kızımda da çok fazla tatli tüketirdim bu farklı oldu acaba erkek mi diyorum.aklıma gelmiyor değil.haklisiniz su an derken bile.eksili tuzlu şeyler ister oldum hayırlısı olsun.

Yeni bir yöntemle
Merhabalar bende çok çok yeniyim galiba sadece evde idrar testi yaptım bakalım Bi kaç gün daha geçsin netleşecek inşallah ağustos annesi olucam galiba
ovulasyon testi yap bence ben hamile olduğumu ordan anlamıştım çizgi silikte olsa ikinci çizgi çıkıyordu ve sonra günden güne ovulasyon testim daha çok kırmızı çıktı hergün yumutlamayacağıma göre hamileyim demiştim.

bunlar zaten hamile kalmadan önce yapılmıyor mu? Yani bende öyle yapıldı hamilelik düşünüyorum dediğimde tüm kan değerlerime bakıldı folik asite başladım sonra da hamile kaldım.
Bendede gebelik öncesi yapıldı ancak sonuçta suanda gebelik var hani tekrar bakılması gerekmiyormu belki değişmiştir değerler bilmediğim için sordum ..Ozaman yapılmaması normal

Sevgili hamişler hiç belirtileriniz var mı nasıl gidiyor ben hamile olduğumu unutuyorum bile
çoğunuz kese, yolk kese gördünüz hatta kalp atışı duydunuz sağlıkla kucaklarınıza da alın inşallah
Buraya da yazmıştım ben tam pozitifi gördüm derken covid geçirdiğim için karantinaya girmiştim
Karantina sürecim bitti kontrolüm bu cuma günü o yüzden keseyi dahi ben henüz göremedim.
O gün her şeyi göreceğim inşallah 5+6 oluyorum kontrol günü bana şans dileyin sürecim sağlıklı olsun

Bendede gebelik öncesi yapıldı ancak sonuçta suanda gebelik var hani tekrar bakılması gerekmiyormu belki değişmiştir değerler bilmediğim için sordum ..Ozaman yapılmaması normal
Bana tekrar gerek yok bir sorun hissettikçe bakılır demişti ama haklısın illa değşen şeyler olmuştur. Sadece aile hekimim idrar testi yaptı karnıma kasıklarıma ağrı giriyor dediğim için. şikayetlerde bulundukça bakacaklar anladığım kadarıyla.

Bende oğlumda cok tatlı yedim. Bu sefer cikolata bile istemiyorum. Tuzlu seyler istiyorum. Bende bu kız mı diye düsündüm

Hayirli olsun. Pazartesiye kadar beklesen belki kalp bile duyardin

Ben de aynı sizin gibiyim benim ilk gebeliğim kıyas yapamam ama hamile kalmadan önce daha çok tatlıya düşkündüm. Şimdi gözüm tatlı görmüyor sadece tuzlu yemek istiyorum bugün 400 gr et yesem yerdim tek başıma o kadar çok et isteği var bende. Limon sıkıp etli çorba içmek lahmacun yemek tavuk döner canım sürekli bunları istiyor kendime inanamıyorum. Belki sigarayı bıraktım diye böyle damak tadım açıldı bilmiyorum

Kızlar doktor randevusu kalp atısı duyulduktan sonrası kan testi filan istendimi sizden? (genel kan sayımı hemogram testi tarzı ) Benden istenmedi de merak ettim
Ben beta hcg için baktırmaya gittiğimde henüz değerim düşüktü ve kese görüneleyeceği için tam kan sayımı ve idrar tahlili istendi kendin doktordan randevu alıp talep edebilirsiniz hamilelikle ilgili bütün değerlerime bakın diye.

Evet kesinlikle değişen değerler baktırın ben eşim dolayısıyla sık sık kan baktırırım d vitaminidir tsh demir bunlar çok değişebilir bunlara özelde para vermek istemiyorsanız büyükçe bir devlet hastanesine gidip kadın doğum pol den randevu alın direkt ben tam sayımı istiyorum demir parametrelerime bakılsın tsh demir t3 t4 hatta rubella toxoplazma deyin zaten devlette çalışan doktorlar genelde karşı koymaz buna tüm değerleri isterler bide idrar tahlili verin

Hayır canım bu şekilde olmaması gerekiyor d vitamini değerim 8e düşmüştü (istenen 30) hiç şikayetim yoktu mesela.. Örneğin iyot eksikliği hamilelikte tehlikeli bu sebeple tsh t3 t4 değerlerine bakılması gerekiyor ve inan tsh çok fark edebiliyor. Arada çok zaman yoksa sorun değil ama ben haziranda hormon testi kan testi dahil kadın doğuma gitmiştim aralıkta hamile kaldım eşim doktor yenilememiz gerek dedi

a o zaman tekrar bakılması çok normal benim daha 1 ay yeni oldu değerlere bakılalı ondan bana şimdilik gerek yok dendi demek ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…