2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Al benden de o kadar allahtan bi tayt almışım pentiden sadece onunla rahat ediyorum çıkıp birşey de alamıyorum

Çok sıkılıyorum işten ayrıldığımdan beri bütün gün evde yalnızım. İyice telefon bağımlısı oldum. Ses oldun diye dinlemediğim podcast kalmadı. Temizlik yapmaya kalkınca gücüm yetmiyor, yürümeye çıksam çişim geliyor sıcak bir taraftan nefes alamıyorum, iyice kilo aldım, oturup ağlayacağım az kaldı. Bir de giydiğim şeyler üç günde küçülüyor.

Al benden de o kadar allahtan bi tayt almışım pentiden sadece onunla rahat ediyorum çıkıp birşey de alamıyorum
Ben esimin tisortlerini ve sortlarini giydim tum hamilelik boyunca...internetten de 2pijama 2tisort aldim hamileler icin doktor randevusunda giyeyim diye...bi de daha once genis beden aldigim yani modeli slaas olan 2elbisem.var yazlik...disarida bunlari giydim donusumlu ama evde kocamin kiyafetleri sgaolsun

Aman ne kadar sıcak olursa olsun üşüyorlar tabiki penye battaniye , çorap, eldiven tulum veya hastane çıkışı alt üst, çıtçıtlı badi, şapka mutlaka olsun ve giydirilsin benimkiler bebeğe hipnoz olmuşlar temmuzda doğum yapmıştım ve burası sahil kasabası annem ablam eşim hiç biri ben sezaryandan çıkana kadar ne bir battaniye çorap eldiven giydirmemisler sıcak diye nasıl kızdım ama faydası yok midesini üşüttü bebeğim hemen kuveze alındı mide için el kadar bebeğe antibiyotik verildi 4 gün kuvezde kaldı şimdi kızım 7 yaşında ama midesi hemen hazır üşütmeye hep dikkat gerekiyor..biraz uzun oldu ama dikkat edin bebekler ne kadarda sıcak olsa üşüyorlar yeni doğdukları da.

Battaniye olarak ne götürmeyi düşünüyorsunuz acaba ?
Malum havalar çok sıcak o zamanda Ağustos sıcakları nohut battaniye götürülmez sanırım müslin olanlar ve penyemi götürmeli
Gotururum bir tane nohut battaniye de yine penye ve muslin de hepsinden olsun
Aynen ben de artık evde kocamın tsortlerini giyiyorum yasasin bizden buyuk bedenli kocalar

Malum havalar çok sıcak o zamanda Ağustos sıcakları nohut battaniye götürülmez sanırım müslin olanlar ve penyemi götürmeli
Pentiden ben de almıştım ilk karnım çıktığında. Ama kilo aldıkça bacaklarım çok kalınlaştı çirkinleşti. normalde de ince değildi gerçi hiç yakıştıramıyorum kendime şu an.akşam üzeri hava serinleyince çıkıp 1 ay idare edecek bi şeyler bakayım diyorum. Cidden giyecek hiçbir şeyim yok
Bi tane nohut bi tane peluş 3 tane de müslin battaniye koydum ben çantama kararsız kalınca hepsini koydum neredeyse

Yarın kontrolüm var. Doktor gün vericem doğum şekline karar ver demişti. normal doğum yapamam düşüncesiyle bana uzak geliyor. Sezaryende de epidural spinal ve genel anestezi seçeneklerinden karar vermem lazım. Epidural ve spinalde de heyecanlanma olasılığım çok yüksek ama bı yandan da genel anestezinin bebeğe ve bana çok yan etkisi olur mu düşüncesi var çok kararsızım. Bu arada belimde skolyoz var epidural ve spinalde zor olur mu bilmiyorum. Tavsiyesi olan var mıdır?

Artık yakıştırıp yakıştırmama bölümünü geçtim ben bir iki elbise bulsam fena olmayacak.

Bi ara ben de giydim baktım dışarı çıkmak gerekiyo mecbur bir kaç parça bişey aldım. Evde sıkıntı yok da dışarısı problem

Ben de heyecanlanirim ve kendi kendime bayilir diye korkuyom ama sakinlestirici bir igne vurabiliyorlarmis spinal ve epidural yaparkenkafa bi milyon oluyormus zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…