2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
bizim ki dün akşam yemeginde ben sacma sapan bi şeyi anşatırken.
sen konuşmayı mı özledin ne tatlı konuşuyorsun diyo.
cocukla konuşmaktan cocuk gibi konuşuyormuşm.
:) kafayı yiyo insan ya . psikolıji filan gitti zaten .
Esimde Bana cocukmusum gibi davranmayi birak diyordu.dogumdan 4sene sonra birakabildim ancak 🤭

Gotururum bir tane nohut battaniye de yine penye ve muslin de😂 hepsinden olsun 😂

Aynen ben de artık evde kocamın tsortlerini giyiyorum yasasin bizden buyuk bedenli kocalar😂😂
Onemli olan ayaklarinda corap ve karin-mide kisminda muslin de olsa ortulu olmasi cok sicakta.bacaklari kollari Salin gitsin

Ben esimin tisortlerini ve sortlarini giydim tum hamilelik boyunca...internetten de 2pijama 2tisort aldim hamileler icin doktor randevusunda giyeyim diye...bi de daha once genis beden aldigim yani modeli slaas olan 2elbisem.var yazlik...disarida bunlari giydim donusumlu ama evde kocamin kiyafetleri sgaolsun😂😂😂
Bende aynını yaptım bugün diyorki çok afedersiniz baxırlarımı da giyebilirsin diyor😃😃😃

Kızlar bugün kontrolüm vardı ama sormayı unuttum dra. Şimdi artık 37 den gün alacağım doğum ağustos yani dr hersey iyi gidiyor dedi ama ne olur bilemem son söz bizimkinin gelmek istemesine bağlı, biz bayramda gitmek istiyoruz şahsi araçla seyahat yasagimiz araç içinde geçerli mi? En güneyden en kuzeye eşimde daraldi bende sicaklardan tansiyonum sinirda cikti tuz vs. komple yasaklandi, bir hafta serin serin yatalım bana da iyi gelir dedik gerçekten yaylayı özledik bayram tatilide uzun, bilginiz var mı uzun araç seyahati yapabilir miyiz? Bu sefer gitmek isteyen benim :))

Kızlar bugün kontrolüm vardı ama sormayı unuttum dra. Şimdi artık 37 den gün alacağım doğum ağustos yani dr hersey iyi gidiyor dedi ama ne olur bilemem son söz bizimkinin gelmek istemesine bağlı, biz bayramda gitmek istiyoruz şahsi araçla seyahat yasagimiz araç içinde geçerli mi? En güneyden en kuzeye eşimde daraldi bende sicaklardan tansiyonum sinirda cikti tuz vs. komple yasaklandi, bir hafta serin serin yatalım bana da iyi gelir dedik gerçekten yaylayı özledik bayram tatilide uzun, bilginiz var mı uzun araç seyahati yapabilir miyiz? Bu sefer gitmek isteyen benim :))
Bana 1 saatten fazla uzun yolculuğa çıkma dedi doktorum geçen ay. Ama benim durumum farklı tabi, erken doğum riskim var.

Ben doktoruma sorarak çıktım haftasonu 3 saatlik yola gittim doktor yasaklamadı ama yine de dikkat et dedi. belim çok ağrıdı başka da bişey olmadı

Bana 1 saatten fazla uzun yolculuğa çıkma dedi doktorum geçen ay. Ama benim durumum farklı tabi, erken doğum riskim var.
Geçmiş olsun canım biliyorum durumunu dikkat et sen riske atma, benim öyle bir durumum şimdilik gözükmüyor birazda ondan cesaret aldık sıcak daha kötü yapmaya başlayınca bir an gidelim diyoruz doğum çantamı hazırlayıp yanımıza alırız her ihtimale karşı
Ben doktoruma sorarak çıktım haftasonu 3 saatlik yola gittim doktor yasaklamadı ama yine de dikkat et dedi. belim çok ağrıdı başka da bişey olmadı
Bugün ebeler bizim buranın sıcağından bebekleri içerde tutamıyoruz gelen geliyor klimayı açın da diyemiyoruz açmayın da zorlanıyorsunuz farkındayız dediler dedim birde bana sorun:)) çok baydı artık son bir haftadır tansiyonum iyi değil inanılmaz gidesim var birilerinin yanında olmak istedim açıkçası eşimde çok istiyor sırf benim icin hayirlisiyla dönüşte de zaten doğumu bekleme haftası sık sık kontrol var su gibi geçer düşüncesindeyim, yolu kisaltiriz yinede 9 saat sürer çekerim gibi bele kalçaya destek yaparım tin tin gideriz dedik ama cumaya kadar karar veririz👍 teşekkür ederim tatlım bilgi için ☺

Canim bende 34. Haftada gittim tatile. Gittigim yer 9 saatlik mesafedeydi. Sen kac saat yol gideceksin? Doktorum 3 saatte bir 15 dk yuruyus yap demisti. Mola vere vere gittik aracimizla.

Canim bende 34. Haftada gittim tatile. Gittigim yer 9 saatlik mesafedeydi. Sen kac saat yol gideceksin? Doktorum 3 saatte bir 15 dk yuruyus yap demisti. Mola vere vere gittik aracimizla.
9-10 saat sürer gibi 1 saat de yayla yolu diyelim iç anadoluyu geçmek uzun sürüyor bir tek o da çankırı üzerinden gideriz kısalır biraz yol, zaten bizde mola vererek gideriz köpeğimiz de var onun icin bile mola sart ama söylediğin iyi oldu canım dediğin gibi yaparsak sıkıntı olmaz sanırım👍

Çok sıkılıyorum işten ayrıldığımdan beri bütün gün evde yalnızım. İyice telefon bağımlısı oldum. Ses oldun diye dinlemediğim podcast kalmadı. Temizlik yapmaya kalkınca gücüm yetmiyor, yürümeye çıksam çişim geliyor sıcak bir taraftan nefes alamıyorum, iyice kilo aldım, oturup ağlayacağım az kaldı. Bir de giydiğim şeyler üç günde küçülüyor.
Kiloyu hiç sorma aldı başını gidiyor. Bir de hamileliğin başında kendi kendime söz vermiştim en fazla 9 kilo alacağım diye. Ev dördüncü kat merdiven inip çıkmak zulüm. Haftada bir iki kere ancak çıkıyorum dışarı. Sıcak ayrı dert. Bir de nisan ayından beri geçmeyen alerjim var. Bütün vücudumu sardı neredeyse. Kaşıntıdan ölüyorum karnım berbat durumda her yerim kabardı ve sıcaklar arttıkça alerji de artıyor.

Ben de heyecanlanirim ve kendi kendime bayilir diye korkuyom ama sakinlestirici bir igne vurabiliyorlarmis spinal ve epidural yaparken😂kafa bi milyon oluyormus zaten
Sakinleştirici yapsa iyi olur tabi 🙈 Sen hangisini düşünüyorsun spinal ve epidural arasındaki farkı da tam çözemedim sadece omurgada sıvının verildiği yer mi farklı acaba. Kalıcı birşey olur diye korkum var yarın Dr a da danisicam ama öncesinde araştırmaya çalışıyorum hangisinden daha çok memnun kalan oluyor diye

Sakinleştirici yapsa iyi olur tabi 🙈 Sen hangisini düşünüyorsun spinal ve epidural arasındaki farkı da tam çözemedim sadece omurgada sıvının verildiği yer mi farklı acaba. Kalıcı birşey olur diye korkum var yarın Dr a da danisicam ama öncesinde araştırmaya çalışıyorum hangisinden daha çok memnun kalan oluyor diye
Normalde epidurali yaparlar ...ameliyatta ise spinal...ama bazen ameliyatta kombine yapiyorlarmis iksiisni.vuruyorlarmis...biri orda duruyor agri oldukc aordan agri kesici ve uyusturma ilaci veriyorlarmis..spinalde ise belden asagi uyusturuyorlar ve direk igneyi cikariyorlarmis ordan diye biliyorum...benim.henuz.belli degil dogum seklim amanormal olsa epidurali isterim ameliyatta da spinal ve epidural kombinesi😂😂

Kızlar aranızda bebeğin yatağı için (hastane odasındaki) altına biraz kalin battaniye üstünede terletmesin diye yastık kılıfı götürecek olan var mı?
Araştırırken başka bir forumda okumuştum gerek oluyormu böyle birşeye

Normalde epidurali yaparlar ...ameliyatta ise spinal...ama bazen ameliyatta kombine yapiyorlarmis iksiisni.vuruyorlarmis...biri orda duruyor agri oldukc aordan agri kesici ve uyusturma ilaci veriyorlarmis..spinalde ise belden asagi uyusturuyorlar ve direk igneyi cikariyorlarmis ordan diye biliyorum...benim.henuz.belli degil dogum seklim amanormal olsa epidurali isterim ameliyatta da spinal ve epidural kombinesi😂😂
Kombineyi bende düşünmüştüm ama kan pıhtılaşması olanlara yapılıyormuş yani tavsiye edilmiyormuş öyle okudum.

Kızlar aranızda bebeğin yatağı için (hastane odasındaki) altına biraz kalin battaniye üstünede terletmesin diye yastık kılıfı götürecek olan var mı?
Araştırırken başka bir forumda okumuştum gerek oluyormu böyle birşeye
Müslin götürecektim ama boyutlar uygunsa düz renk yastık kılıfı da mantıklı.

Kızlar ciğer geliştirici oldum. Doktor bir hafta tuzu azalt mümkünse tüketme dedi. Yemeklerde tüketmemesi çok zor değil ama kahvaltı beni zorluyor. Her gün 3-4 zeytin ile bir küçük parca peyniri yıkayarak yesem beni çok mu fena yapar.
Birşey olmaz cnm 34 te bize de vuruldu yemekleri tuzsuz yedim ama peynir zeytinde öyle kısmadım tuzu bol su iç hiçbirşey olmuyor ☺️ Sağlıkla gelsin miniğiniz🥰

X