2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gebelik şekeri olan arkadaşlar açlık kan şekeriniz nasıl? Yüksek mi çakıyor? İnsülin kullanmak için açlık tokluk değerlerin kaç olması lazım?

Gidersin gitmesine dinlene dinlene gidince yol dokunmuyor, zaten devamlı tuvalet molası veriliyor en azından ben adım başı çişim geldi diye durduruyorum doktor bana şunu söylemişti, gittin bir şekilde doğum başladı, ya yolda ya da gittiğin yerde bebek geldi diyelim.yapabileceğin bir hastane var mı, aksi durum olursa yenidoğan yoğun bakımı var mı? gittiğin yerde doktor araştırıp git hazırlıklı git artık her an her şey olabilir. Gideceğin yerin hastaneye mesafesi de önemli. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik sayılır

Kombineyi bende düşünmüştüm ama kan pıhtılaşması olanlara yapılıyormuş yani tavsiye edilmiyormuş öyle okudum.
Valla ben oksapar kullaniyom ve ekoprin kullaniyorum yaparlarmi bana bilmiyom tabi..evdeki hesap bazen carsiya uymayabilir ama onemli olan bebislerimizin saglikla gelmesinasil oldugunu artik hic takmiyom

Valla ben oksapar kullaniyom ve ekoprin kullaniyorum yaparlarmi bana bilmiyom tabi..evdeki hesap bazen carsiya uymayabilir ama onemli olan bebislerimizin saglikla gelmesinasil oldugunu artik hic takmiyom
Bende oksapar kullanıyorum.Coraspirini 32 de biraktik sen hala devam ediyor musun hapa?
Önemli olan tabikide hepimizin özellikle bizim gibi bir çok kayıp yaşamış olanlar için bebeğin sağlıkla dünyaya gelmesi ama insan doğum sonrası bebeğiyle ilgilenmek istiyor haliyle narkozun etkisi gecince ağrı sızı olabilir o yüzden mümkün mertebe ağrıyi minimum yaşayacağım bir yöntem olsun isterim
Tam kombine anestezi bunun için gibi ama bizim gibi olanlar için riskliymiş Sanırım bende epidural olucam en azından ağrının bir kısmını uyuşukken hissetmem.Ve genelde bir miktar anestezi bebeğe geçebiliyormuş solunumla ilgili sıkıntı yaratabiliyormuş.

Kızlar oksapar+alfamet kullanıyorum (alfameti dünden beri).
Bugün bebeğin hareketleri hic hosuma gitmedi hem hafifledi hem de seyrekleşti. Tansiyon ilacından sonra bunu yasayan var mı?

Kasıkta hafif bir sızı, adet vakti gibi bacaklarda dermansızlık.. gün içinde 4 - 5 kez yaşadım bugün ilk kez. bu durum kasılma veya sancı gibi bişey mi? hissettiklerimin ne olduğunu bilmiyorum. Doktorum bana suyun gelmedikçe kanama olmadıkça panik olma dedi ama sancıları tanımıyorum.

Kızlar oksapar+alfamet kullanıyorum (alfameti dünden beri).
Bugün bebeğin hareketleri hic hosuma gitmedi hem hafifledi hem de seyrekleşti. Tansiyon ilacından sonra bunu yasayan var mı?
Alfamet ben kullaniyorum neredeyse 1bucuk aydir. Gunde 2 kullaniyordum gecen hafta 3e cikardik. Bebegin hareketlerinde hic sorun yasamadim, aksine son donemde daha da hareketli

Alfamet ben kullaniyorum neredeyse 1bucuk aydir. Gunde 2 kullaniyordum gecen hafta 3e cikardik. Bebegin hareketlerinde hic sorun yasamadim, aksine son donemde daha da hareketli
Anladım çok sağolun.
Ben biraz daha takip edeyim olmadı giderim. Zırt pırt acile gitmek de istemiyorum inşallah hareketlenir.

Aynen zaten beni düşündüren bu aslında olmaz olmaz olası tutar gidecegimiz yerde yok en yakın samsun var oraya gidene kadar kimbilir neler olur, zaten tansiyon problem oldu oturduğumuz yerde birde bu eksikti dengeleyemezsem hiç riske atmam bugün birini acil sezaryana aldılar tansiyondan bakalım tatlım karar vermeden üstüne bir yatın derler bir kaç güne netlesir gidip gitmeyecegimiz

Benim de 3kuretajim var...ve evet halen ekoprin kullaniyorum..cumartesi randevum var doktoruma soracagim biraktirmayi dusunuyormu diye ....yani iki turlu de agri kacinilmaz benceama sezeryan.olursak da ben agri kesici igne isterim varsin az da olsa bebek de etkilensim ama en azindam bebegimle ilgilenebileyim.,.sgalikli dogumlqrimiz olsun insallah

Yastik kilifi goturmeyecem sayet cunku bebekler yastiklga ihtiyaclari yokmus ilk zamanlar ama bataniye olarak 1penye 3tane de muslin bez goturecem...bebegin hastanedeki yatagina ytirmadan normal bir muslin sermeyi planliyorum

Gebelik şekeri olan arkadaşlar açlık kan şekeriniz nasıl? Yüksek mi çakıyor? İnsülin kullanmak için açlık tokluk değerlerin kaç olması lazım?
Her doktor farkli skalayi baz aliyor...benim aclik kan sekerim 84-104arasinda son 2aydir...cogu arkadasa 90 ustu unsulin verilmis...benim doktorum 105i gecmedigi.surece unsuline gerek yok dedi..diyetle devam ediyorum ben de ....tokluk da 1.saat tokluk 140 , 2.saat tokluk 120altinda olmasi ideal olani...ben 2.saat tokluk olcuyorum genelde ve o da 105-117bandinda

Kızlar tüm gün ayaktaydım nişan işlerimiz vardı. Ayaklarım davul gibi şişti. Bileğim görünmüyor bacaklarıma kadar her yer şiş. Birazdan uzatacağım ayaklarımı, şişliğin çabuk inmesi için tavsiyesi olan var mı ne iyi gelir

Ayaklarınızın altına yastık koyarak dinlenin bir de bilekten dize dogru sıvama tarzi masaj iyi geliyor odemi dağıtmaya

cevap için teşekkür ederim. Benim açlık yüksek çıkmıyor çok şükür. Hatta bir seferinde 66 çıkmıştı. Ama ben kilolu olunca galiba doktorumun için bi türlü rahat etmiyor. Bugün tekrar bakıldı açlık normal çıktı. Yine de diyet yap, diyetine dikkat et deyip duruyor. Canım tatlı şeyler istiyor ama yiyemiyorum meyve bile doğru düzgün yemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…