2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bezleri fazla fazla alıp stoklamayin . ben sleppy almistim 2 gün iyiydi ama kızımın altı çok pişti yarın primaya geçicez.
Ben tek kutu aldim prima premium care diye...cunku cok kisidennduysum atoklamayin diye ben de yapmadim acikcasi sgalikla bir dogsun vucudu hangisine uyarsa ondan devam ederim..hem indirimler surekli oluyor zten cokca stoklamanin da bir anlami yok..mesela indirim gorunce 3-4paket al.koy kenara.ama bokunu fazlasi bana sacma geliyo

İyi geceler kizlar saat 12de yattım 1de tuvalete kalktım yattım 2de mide yanmasına uyandım maden suyu içip yattım şimdi tekrar 3 te uyandırdı artık oturur pozisyonda uyumaya çalışacağım ahh bizim minikler şimdiden hazırlıyor bizi uykusuz gecelere çok sağol annecim

Bende bir kaç gündür mide yanmasından uyuyamıyorum geceleri evin içinde dolaşıp duruyorum

Al benden de o kadar üst üste iki yastıkla yatıyorum 1’de yattım 2.30-4.30-6.30-7.30 ve en son 9’da uyandım yudum yudum su içip geri uyuyorum suyu çok içince de ağzıma geri geliyor gaviscon içiyorum max 2 saat idare ediyor beni

bende dün gece 1 den beri nefes alamıyorım . gece 3-4 defa kalktım en son salonda uyıya kalmışım balkona bile cıktım :)
akşam üstü bişeyler yiyip yatmıştım anamı aglattı. akcigerime mi baskı yaptı anlamadım ama ölecem sandım. bagıra bagıra artık alsınlar seni kucagıma versinler diyecektim kocam evde olmasa nefes alamamak cok kötü bişeydi nasıl uyuyakaldıgımı hatırlamıyorum

ben artık sabah kahvaltısında ne yicegimi de şaşırdım. hergün kalkıp bişiler hazırlamak zor geliyor valla.
evde olmaktan da bunaldım

Merhaba canım
Ben onu 32. Haftada vuruldum ancak bende suyu az ara ara düzensizde olsa sancı vardı diye tedbir amaçlı 2 doz halinde 12 saatte bir yaptılar
Ve bu şekeri yükselten iğne olduğundan hastanede de yatırdı beni gebelik şekerimiz var die..

Kızlar Selam, hastane çantasını hazırlayacağım bugün. Doğumda bebeğe ilk hangi kıyafetleri koydunuz? Özel hastanede olacak doğum ama onların kıyafet ayarlayacağını düşünmüyorum, bizden isteyeceklerdir. Şimdi yaz olduğu için battaniye, şapka vs vermek gerekiyor mu?

40 g yanlış yazmışım canım orda 400 g yazmak istemiştim.
Ama moralini bozma bazen kilo alımı,boy duruyor doktorun birşey söyledimi.Kacinci haftadasin?
anladim canim 35. haftamdayim doktor total kilo olarak normal oldugunu soyledi ama , eger yemene icmene dikkat etmediysen almamistir dedi . 5 gün sonra birdaha kontrol var ,o zamana kadar beslenmeme dikkat edicem

Canim kiloya takilma banada dogumdan 1 2 gün önce 2800 dendi ama 3350 civari doğdu. Sıkışık bir ortamdalar oyüzden bu haftadan sonraki kilo ölçümleri pekte net olmaz. Sen yinede beslenmene dikkat et.
insallah dedigin gibi ölçümlerden kaynaklidir canim,bende oyle olabilecegini dusunup kendimi sakinlestiriyorum. Ama doktorda beslenmene dikkat et dedibiraz kötü beslenmistim 2 haftadir ,simdi dikkat etmeye basladim tekrar.

ben artık sabah kahvaltısında ne yicegimi de şaşırdım. hergün kalkıp bişiler hazırlamak zor geliyor valla.
evde olmaktan da bunaldım
Al benden de o kadar. Yemek yapmaya artık çok üşeniyorum. Midem 3 gündür durmadan yanıyor zaten canım bi şey istemiyor.
evden çıkmıyorum hiç doktor harici. Her gün duvarları ve televizyonu izlemekten çok sıkıldım. Eşim de geç geliyor akşamları.
geçen sefer doktor bebek zayıf demişti. Yumurta ve süte yüklendim. Çok şükür kilo almış. Ama sıcakta hiç çekilmiyor yumurta.
hepsini bir araya toplayınca can sıkıntısından patlıyorum

Hamile pantolonlarımın üstteki penye kısımları daralmış karnımı çok sıkıyor. Elbise de karnım büyüdüğü için biraz kısa duruyor , rahat edemiyorum Giyecek hiçbir şey bulamıyorum. Kendime bi şey yakıştıramıyorum çok zorlanıyorum hareket etmekte. Ağustos’a çok var mı

Çok fena ya nefes alamıyorum zaten hem ciğerlerime baskı yapıyor hem mideme. Bir de üstüne bu sıcaklar yandık valla cuma günü 37.haftam bitiyor artık dua edeceğim her gün gelsin diye

Bende öyle valla eşim yoğun çalışıyor dün gece 11de geldi bütün gün yalnız çok sıkılıyorum evde köpeğimiz var en büyük destekcim o ama ben bu gidişle yakında konuşmayı unutupe havlamaya başlayacağım

anladim canim 35. haftamdayim doktor total kilo olarak normal oldugunu soyledi ama , eger yemene icmene dikkat etmediysen almamistir dedi . 5 gün sonra birdaha kontrol var ,o zamana kadar beslenmeme dikkat edicem
Her gün süt içmeye çalış canım.
Varsa kaşar peyniri,haşlanmiş yumurta,kefir,ceviz,pekmez,meyvelerden muz özellikle bunları varsa tüketmeye caliş her gün bebeğinin kilo aldığını göreceksin

Benim eşim de genelde 11 gibi geliyo eve. Onun dışında kimseyi gördüğüm yok. Kuş besliyoruz bizde ama onlar da yabani biraz konuşan cinsten de değil. Arada onları dürtüklüyorum kafesin dışından
Köpeğinizin olması çok iyi gerçekten. Evde canlı kıpır kıpır bi şeyin olması bile yetiyor gerçekten

Öyle valla hadi top oynayalım mama vereyim derken bana da oyalanma oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…