2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar suyun geldigini nasil anlariz ya, bu aralar akıntım artti, suyum gelecek de anlamayacagim diye korkuyorum. Akintidan farki nedir acaba yasayan bilen var mi

Kızlar bebeğimin kıyafetlerini yıkadım şükür şimdi ütüleyip hazırlayacam ama poşetleyip hastane çantası hazırlayan varsa resim atabilir mi fikir amaçlı
Ben BİM’den bavul içi düzenleyici almıştım. Onların içine koydum.
7A5D5D9D-186C-4F32-9ECC-0A9657D048AB.jpeg
4403FADE-F8AB-4152-A419-1726E71E3EA8.jpeg

Ben bakayım at istersen ebeyim ben biraz değerlendirebilirim
Sol bebeğin kalp atışlarını beğenmedi canım ikinciye nst istedi. Bunu da yarim saat bakalım dedi tam bir saattir nstdeyim habire uzatıyorlar. Az önce doktor bi geldi biraz daha uzatın dedi gitti

Eklentiler

• Screenshot_20210629-133509.jpg
    Screenshot_20210629-133509.jpg
    319 KB · Görüntüleme: 48
Dün gece yine bel ağrısıdnan uyuyamadım sabah kalktım baş ağrım var şimdiden böyleysem nasıl geçecek bu günler Allah yardım etsin doktorum bana 2 ay önce sezeryan günümü verdi çok erken bir zamandı ama ajandasına yazdı 25 ağustos da bir aksilik çıkmazsa alacakmış tabi daha erken de olabilir dedi

Sol bebeğin kalp atışlarını beğenmedi canım ikinciye nst istedi. Bunu da yarim saat bakalım dedi tam bir saattir nstdeyim habire uzatıyorlar. Az önce doktor bi geldi biraz daha uzatın dedi gitti
Canım normalde bebeklerin kalp atışları 120 ile 160 arasında olması gerekir sol bebeğin kalp atışları 130 civarlarında ama burda önemli olan birsey bebek hareket ettiğinde kalp atışlarını ani olarak biraz daha yükselmesi ve tekrar eski haline gelmesidir çol stabiş gitmiş doktorun p yüzden istemiştir. Tatlı birseyler yiyip tekrar çektirebilirsn çol stres yapma sıkıntı olsa zaten söylerdi. Bazen uyudukları zamanda stabil çıkabiliyor

Canım normalde bebeklerin kalp atışları 120 ile 160 arasında olması gerekir sol bebeğin kalp atışları 130 civarlarında ama burda önemli olan birsey bebek hareket ettiğinde kalp atışlarını ani olarak biraz daha yükselmesi ve tekrar eski haline gelmesidir çol stabiş gitmiş doktorun p yüzden istemiştir. Tatlı birseyler yiyip tekrar çektirebilirsn çol stres yapma sıkıntı olsa zaten söylerdi. Bazen uyudukları zamanda stabil çıkabiliyor
Hareketliydi aslında da bilemedim ikinci nst daha dalgalı. Az önce yanıma geldi baktı suyuna tekrar bakalım bir sey yeyip içme dedi

Kızlar hastane çantasini hazirliyacam koyacaklarimi yazsam bana eksik olanları yazarmisiniz?
4 tane 5li hastane çıkışı
2 tane iç zıbın
2 tane sıfır kol 2 tane yarım kol zıbın
3 tane çorap
3 tane ağız mendili
Yarım kundak
15 tane bebek bezi
Emzik
Islak mendil
Alt temizleme mendili
Alt değiştirme örtüsü
Lazım olursa küçük biberon
1 ince 1 kalın battaniye
Puset

Doğum sonrası hastanenin kendilerine ait kıyafetleriyle bebeği giydiriyorlarmiş

Bebeğin kıyafetleri şimdiden çantaya koyuyoruz ya katlama izi falan olmazmi

Anne için
2 tane pijama takımı
Hepsinden 5er tane iç çamaşırı
4 tane çorap
Terlik
Havlu
Hasta bezi
Havlu kağıt
Orkid
Zemzem
Hurma
Su ısıtıcı
Kahve

Çok istiyolarsa onlar gelsin hem iki işin ucundan tutarlar :kahve::kahve:
Yok canım ben gidicem 9 aylık hamile halimle misafir ağırlıycam. Kurbanı 6 aile kesiyorlar hepsi kayınvalidemlere toplanıyor yemekler yapılıcak sofralar kurulucak bi ton bulaşık çıkacak onlarla tüm gün oturulucak çay içilicek. Hizmetçi lazım bi tane 😅 oda ben oluyorum

Arkadaslar merhaba, gebeligin en basindan beri nemlendirici ve catlak kremleri kullanmama ragmen alt karnimda catlaklar olustu. Artik catlaklari umursamiyorum genetik sonucta ama kizarik gorunumu gecsin daha da derinlesmesin diye hucre yenileyici seyler kullanmak istiyorum. Dogal yaglardan sari kantaron yagini cok duyuyorum ama hamilelikte kullanilir mi bilemiyorum, pek yazi da bulamadim bununla ilgili. Aranizda kullanan var mi diye merak ettim. Sevgiler🌸
Ben kullanıyorum. Ama benim yağın rengi kırmızı. Aynı zamanda badem yağıda kullanıyorum. Ama maalesef ona rağmen yanlarda çatlak oluştu 20 kilo aldım ona bağlıyorum

Valla ben olsam gidemem çünkü hem ağır oluyo insan hemde cidden son günler ben kızmı 38+6 da normal doğurdum örneğin risk bence belki bayrama bile kalmicaksiniz 37 artılarda gelmek isteyecek bilemiyoruz maalesef kızımda kont dr a sormuştum ne zaman gelir diye de adamcağız dedi allahtan başka kimse bilemez şimdi bisey yok 2 saat sonra bile sancilanabilirsin heran değişir demişti 5 gün sonra doğurdum
Evet ya bende o yüzden gitmek istemiyorum 😞 dün geceden beri sancılarım var zaten stres yüzünden mi yalancı sancımı bilmiyorum ama belimden girip karnıma dağılıyo ama şuan çok hafif dayanılacak gibi yalancılı sancıdır diye bekliyorum. Bi iki saat galan olmuyo sonra başlıyor yine düzenli değil. Üstüne birde afedersin ishal olmuşum onun verdiği bi sancımı yoksa doğuma hazırlıkmı anlamış değilim. Artarsa duşa girivem umarım daha gelmez çok erken çünkü 35+3 üz daha 😞

Ben de bir sey sorucam kızlar, denize girmek uygun mu sizce bizim için? Yok deniz salyasıydı, müsilajdı, ilaçlamaydı bilmem neydi 😕doktoruma sordum girebilirsin dedi ama içime sinmiyor siz ne diyorsunuz?

Yok canım ben gidicem 9 aylık hamile halimle misafir ağırlıycam. Kurbanı 6 aile kesiyorlar hepsi kayınvalidemlere toplanıyor yemekler yapılıcak sofralar kurulucak bi ton bulaşık çıkacak onlarla tüm gün oturulucak çay içilicek. Hizmetçi lazım bi tane 😅 oda ben oluyorum
:sinirli::oha::sinirli: Geliyor cinnet diye ben 😅

Arkadaslar merhaba, gebeligin en basindan beri nemlendirici ve catlak kremleri kullanmama ragmen alt karnimda catlaklar olustu. Artik catlaklari umursamiyorum genetik sonucta ama kizarik gorunumu gecsin daha da derinlesmesin diye hucre yenileyici seyler kullanmak istiyorum. Dogal yaglardan sari kantaron yagini cok duyuyorum ama hamilelikte kullanilir mi bilemiyorum, pek yazi da bulamadim bununla ilgili. Aranizda kullanan var mi diye merak ettim. Sevgiler🌸
Merhaba genetik diye biliyorum benim anne kizkardes teyze anneanne hepsinde var catlak. Bende henuz baslamadi belki 7 kilo aldim daha o yuzdendir, son ayda catlayabilirim ama farmasinin calendula oli balsamini kullandim 4.aydan itibaren her banyodan sonra surdum. Catlarsam sonrasinda da onu kullanirim diye dusunuyorum cunku 2 gun de surmesem hala nemli oluyor karnim baya nemlendiriyor. Catlaklari geçirecek hic birsey yok diye biliyorum.

Ben de bir sey sorucam kızlar, denize girmek uygun mu sizce bizim için? Yok deniz salyasıydı, müsilajdı, ilaçlamaydı bilmem neydi 😕doktoruma sordum girebilirsin dedi ama içime sinmiyor siz ne diyorsunuz?
Ben de doktoruma sordum ama ben izmirdeyim müsilaj yok şu an burda.
Üstüne üstlük ben serklajlıyım istirahat halindeyim çoğunlukla. En son serviks iyiydi o yüzden ara ara temiz yerlerde girebilirsiniz dedi.
Ben de haftasonu girdim. Eve dönüşlerde girdim özellikle. Hem ıslak durmuş olmamak için hem de hemen evde duş alabilmek için. Şu an bi sıkıntı yok gibi.

X