2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar alakasız ama aranızda robot süpürge alıp memnun olan varsa markasını modelini benimle paylaşabilir mi rica etsem☺️
Biz roborock s5 max kullanıyoruz. 7 8 ay oldu. Çok memnunum.
Süpürmesi çok iyi. Ama silmesi tırt. Silmesinden performans beklemeyin. 3 4 haftada bir yardımcı geliyor temizliğe. Eski süpürgeyi bi o kullanıyor.
Ben 2 gün yazlıktayım hazır evde yokken çalıştırdım uzaktan. Eve dönünce temiz bulucam mükemmel bişey.
Oda oda haritalama yapıyor bu özellik hepsinde var mı bilmiyorum ama değerli bi özellik. Xiaomi ler bunun yarı fiyatında gerçekten. Özelliklere iyi bakıp kıyaslayıp almak lazım.

Bu son hafta icinde 2 kez ben de o agrilari yasadim. Peki doktor bisey dedi mi dogumla ilgili? Pazartesi kontrolüm var soyleyecegim ben de. Kafası aşagıda oldugu halde vajinama dogru da cok vuruyor nasil yapiyorsa, canım fena acıyor. Acaba cok durmayacaklar mi iceride nedir🤷🏼‍♀️ Bir de benim kız gece gündüz ayırt etmeden çok hareketli sanki hic uyumuyor çok nadirdir hareketini hissetmedigim anlar. Biraz uyur da sakinlesir diye yuruyuse cikiyorum ya da ev işi yapiyorum, o zamanlar bile ittiriyor ordan burdan, hic bisey yapamazsa hıckırıyor surekli 😂
Canım benim 10 gün önce ki kontrolümde suyu sınır altında erken doğum demişti doktorum.
Gebelik şekeri de yüksek çıkmıştı. O zman bana istirhat verdi
Ve oturmak yasak dedi ya yürüyüş ya yatış olack şekildeydim.
Şimdi de bu belirtiler çıktı.
Hareket yönünde diyete başlayalı biraz azaldı ben doyamıyorum ki oda enerjili olsun 🙈

Canım benim 10 gün önce ki kontrolümde suyu sınır altında erken doğum demişti doktorum.
Gebelik şekeri de yüksek çıkmıştı. O zman bana istirhat verdi
Ve oturmak yasak dedi ya yürüyüş ya yatış olack şekildeydim.
Şimdi de bu belirtiler çıktı.
Hareket yönünde diyete başlayalı biraz azaldı ben doyamıyorum ki oda enerjili olsun 🙈
Hmm anladim bu sorunlarin oldugunu bilmiyordum sadece ağrı yuzunden nst ye aldilar sandim. Buradaki bebekler çok güclü merak etme insallah saglikla zamaninda gelecek bebisin. Surda ne kaldi zaten diyetle hem kilo da almazsin 😊 yeter ki suyun normale dönsün, şekerin düzene girsin, bebek alir alacagini senden ac kalmaz.

Canım geçen benim nst de de 70 düzeyinde bir tane sancım çıktı ben gün içerisinde çok kasılıyorum. Düzenli dediğin 15 dk içerisinde birden fazla mı oldu? Benimde perşembe günü bi sonraki kontrolüm

Canım bizde ocak ayında vacuum mop pro kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. S5 ile arasında kalmıştım mağazada çalışan kişi eviniz 180 metrekareden büyük değil ve dubleks değilsw mop pro alın demişti. S5lerde 2 farklı haritayı hafızasında tutabiliyordu sanırım. Öyle farklılıkları var. Tabi yeni modellerde çıktı onlarla da bi karşılaştır istersen. Ama ben kendi kullandığımdan çok memnunum.
Canım ben dakika tutmadım açıkçası.
Çünkü benim doktora gitme şikayetim 3 gündür mide bulantısı kusma ve adet sancısı gibi ara ara sancım vardı ve bu gün hareketini stresten hissedemedim diye gitmiştim.

Hmm anladim bu sorunlarin oldugunu bilmiyordum sadece ağrı yuzunden nst ye aldilar sandim. Buradaki bebekler çok güclü merak etme insallah saglikla zamaninda gelecek bebisin. Surda ne kaldi zaten diyetle hem kilo da almazsin 😊 yeter ki suyun normale dönsün, şekerin düzene girsin, bebek alir alacagini senden ac kalmaz.
Yok canım benim gebeliğim baştan beri hep stres rapor hâlinde geçti.
Gebeliğin tadını çıkaramadım diyebilirim 🙈
Kilo içinde bu haftalara kadar 5 kg aldım 🙈
İnşallah sağlıcakla alacağız kucağımıza

Arkadaslar merhaba..sabah muhabbet uzerine ben arastirmaya basladim...doktorum bende gebelik diyabeti olmasi sebebiyle glifor diye bir ilac vermisti...internette arastirirken b kategorisinde bir ilac oldugu ve cogu doktorlarin da onermedigini gordum... Ailemde 2 dahiliyeci doktor var ve onlara da sordum onlar da inermiyormus bunun uzerine doktoruma yazdim o da bana guven priblemi mi var ..dahiliyeciler bilmez tarzi bir cevap verdi ....glifor kullanan var mi?ben stres oldum resmen ve oturup agladim ...doktorum perinatolog normalde de asiri guvenip sevdigim biri ama 10 doktordan sadece o kullanilir diyor ve ne yapacagimi bilemiyorum..bebegime bisey olursa endisesiyle basa cikamiyorum resmen anksiyetem azdi suan
Ben de glifor kullandım ama 13.haftada bıraktım canım

Göbeğinde çatlak oluşan var mı? Göbek deliğimin solunda 3 çizgi halinde kırmızı çizgi daha bugün oluştu dün yoktu :KK43: bio oil almıştım ama aklıma geldikçe kullanıyordum acaba ne yapsam kalıcı olmaktan kurtarırım veya devamı gelmesin diye?

Kizlar otomatik sallanan ana kucagi alan yada almayi düşünen var mi?
Oğlumda almamistim inat ettik gerek yok diye ama asiri zorlandim.. kolik bir bebekti.. cok yiprandim.
Kizimda almayi dusunuyorum ama marka ve modele karar veremedim
Ana kucağo arayışındayım. Elektrikli mi yoksa normal ana kucağı mı almam gerekiyor bilmiyorum karar veremedim. Babyjörn ve 4moms öneriyor herkes ama onlardan da emin değişilim az paralar değiller

Göbeğinde çatlak oluşan var mı? Göbek deliğimin solunda 3 çizgi halinde kırmızı çizgi daha bugün oluştu dün yoktu :KK43: bio oil almıştım ama aklıma geldikçe kullanıyordum acaba ne yapsam kalıcı olmaktan kurtarırım veya devamı gelmesin diye?
Benim de ortaya çıktı neredeyse iki haftadır şimdiye kadar yoktu 😞 ben de lierac kullandım ama yeterli olmadı sanırım. Bu durum biraz da genetik sanırım :işsiz::işsiz::işsiz:

Kizlar otomatik sallanan ana kucagi alan yada almayi düşünen var mi?
Oğlumda almamistim inat ettik gerek yok diye ama asiri zorlandim.. kolik bir bebekti.. cok yiprandim.
Kizimda almayi dusunuyorum ama marka ve modele karar veremedim
Biz baby plus ın tango salıncağını aldık. Eğer kullanırsa içine daha uzun sığabileceği tek şey oydu diğerlerine 5-6 ay sonra kilosu artınca binemez dendi. Mamaroo alalım dedik kullanıp kullanmayacağı belli olmayan bişeye sadece 6 7 ay için o kadar para da vermek istemedik. Fiyatları uçmuş

Kızlar alakasız ama aranızda robot süpürge alıp memnun olan varsa markasını modelini benimle paylaşabilir mi rica etsem☺️
Geçen sene aldık mop and pro. Bir sürü mi ve roborock modeli karşılaştırdık. Çoklu haritalama yapsın gibi bir isteğin yoksa neredeyse hepsinin çekiş gücü aynı tek farkları pil güçleri. Bütün evi tek seferde hiç biri süpüremiyor şarj olup kaldığı yerden devam edecek o yüzden pil gücü kısmını da pek umursamadık. Silmeden çok fayda bekleme tozu alıyor 😄 süpürme bence fena değil baya toz topluyor . O kadar toz toplamasına şaşırıyorum. günlük açacaksın

Arkadaslar gunaydin benim goguslerimde ve yuzumde koyu lekeler gorulmeye baslandi...hamilelik hormonuna bagliymis diyorlar...ne yapabiliriz ozellikle.yuz.icin

Canım yag kullanmaya devam et at kılı fırça ile fırçala ve çekincen yoksa derma roller kullan. İlerlemesini önlersin en azindan ama her gün yap bence.

X