2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bugün et yerken etin hafif pembemsi olduğunu fark ettim. Tam pişmemişti. Toksoplazma bende fobi gibi oldu. Ne yapsam gidip bi test yaptirsam mı yarın? Biraz fazla mı hassas davranıyorum?

Bu son hafta icinde 2 kez ben de o agrilari yasadim. Peki doktor bisey dedi mi dogumla ilgili? Pazartesi kontrolüm var soyleyecegim ben de. Kafası aşagıda oldugu halde vajinama dogru da cok vuruyor nasil yapiyorsa, canım fena acıyor. Acaba cok durmayacaklar mi iceride nedir🤷🏼‍♀️ Bir de benim kız gece gündüz ayırt etmeden çok hareketli sanki hic uyumuyor çok nadirdir hareketini hissetmedigim anlar. Biraz uyur da sakinlesir diye yuruyuse cikiyorum ya da ev işi yapiyorum, o zamanlar bile ittiriyor ordan burdan, hic bisey yapamazsa hıckırıyor surekli 😂
benim kızım da böyle. Aşırı hareketli. Hele dün gece hiç durmadı. Aşağıya bastırıyor sürekli. İçerde sıkıldı herhalde 😅

benim kızım da böyle. Aşırı hareketli. Hele dün gece hiç durmadı. Aşağıya bastırıyor sürekli. İçerde sıkıldı herhalde 😅
Ya hareketli olmaları aslında cok iyi biseymis ama bazen de korkuyorum kordon dolanacak diye Allah korusun 😊 Zamanında sağlıkla gelirler insallah demek ki tek ben degilmisim yaşayan. Bazen canımı bağırtacak kadar acıtıyor çunku doktora sikayet edicem 😁

mama bende alıp götürmek istiyorum ama marka konusunda ne alacagımı bilmiyorum
Siz bilirsiniz ama gerek var mı mama götürmeye hastanelerin etrafı eczane kaynıyor lazım olursa eşiniz bir koşu gider gelir kızım doğduğunda mama alın dediler 5dk’da elinde mamayla geldi eşim silikon göğüs ucu için de aynısı oldu gümüş kapak olayını da lazım olursa almayı düşünüyorum ben dediğim gibi size kalmış tabi

Kizlar otomatik sallanan ana kucagi alan yada almayi düşünen var mi?
Oğlumda almamistim inat ettik gerek yok diye ama asiri zorlandim.. kolik bir bebekti.. cok yiprandim.
Kizimda almayi dusunuyorum ama marka ve modele karar veremedim
Ben joie marka aldım çok tatlı ablasında hamak kullanmıştım elle sallamak sıkıyordu bazen bu kez otomatik aldık

Ya hareketli olmaları aslında cok iyi biseymis ama bazen de korkuyorum kordon dolanacak diye Allah korusun 😊 Zamanında sağlıkla gelirler insallah demek ki tek ben degilmisim yaşayan. Bazen canımı bağırtacak kadar acıtıyor çunku doktora sikayet edicem 😁
Kötü şeyleri çağırma annesi 😊 Allah’ın izniyle hepimiz sağlıkla kavuşcaz inşallah 🙏
2 hafta önce kontrole gittiğimde doktor kıpır kıpır tombiş yanaklı bi bebek dedi 😅 detaylı ultrasonda da çok hareketliydi. Amma döndün be kızım demişti ☺️Doğunca bu tekmeleri çok özleyeceğim 🤗

Siz bilirsiniz ama gerek var mı mama götürmeye hastanelerin etrafı eczane kaynıyor lazım olursa eşiniz bir koşu gider gelir kızım doğduğunda mama alın dediler 5dk’da elinde mamayla geldi eşim silikon göğüs ucu için de aynısı oldu gümüş kapak olayını da lazım olursa almayı düşünüyorum ben dediğim gibi size kalmış tabi

Ben joie marka aldım çok tatlı ablasında hamak kullanmıştım elle sallamak sıkıyordu bazen bu kez otomatik aldık
benim dogum üni de olursa etrafında bir tane bile eczane yok. arkadasın cocugına lazım olmuştu orda dogum yaptıgında merkezden biz almıştık.
birde ztn alınacak elinde sonunda hersey 5 -10!dk diye ben hazır tutulmamasına karşıyım :)
kullanmazsakta veririz birine hiç olmadı atılır.
ama dedigim gibi ztn üni de olursa şehir merkezine 15 dk falan sadece gitmesi. git gel yapmaya hiç gerek yok 😂

Ay ne guzel canım ınsallah benımkıde haftaya cumartesı gıdıcem oyle cıkar 🤲🏼Senın dogum tarıhı bellı oldu mu

Evet canımmmm 16 temmuz dedi doktor. Benim 2 sat tarihi var 23 ekim ve 30 ekim 1 haftada ileri.ortalama 37+5 dogum tarihi oluyor. Şuanda 2557gr .2 hafta sonra son kontrol var. Dogumda ondan sonraki hafta yani 3 hafta var. Insallah 3 haftada 750 gr falan alırda 3250 falan olur

Kötü şeyleri çağırma annesi 😊 Allah’ın izniyle hepimiz sağlıkla kavuşcaz inşallah 🙏
2 hafta önce kontrole gittiğimde doktor kıpır kıpır tombiş yanaklı bi bebek dedi 😅 detaylı ultrasonda da çok hareketliydi. Amma döndün be kızım demişti ☺️Doğunca bu tekmeleri çok özleyeceğim 🤗
Ayy iste hersey geliyor insanin aklina 🙄 masallah evet özleyeceğiz bence de. Hatta dogumdan sonra unutup aa oynamıyor falan diycez lohusa kafasiyla tahmin ediyorum 😂

Kızlar alakasız ama aranızda robot süpürge alıp memnun olan varsa markasını modelini benimle paylaşabilir mi rica etsem☺️
Ben hamile kalınca eşim ev süpürmemek için aldı😂 , çok memnunum ben Roborock S6Max kullanıyoruz. Çekme gücü çok iyi alan seçip ya da oda seçip yaptırabiliyorsunuz ihtiyaç anında tüm evi yapmasına gerek yok. Silmesi süpürmesi kadar müthiş değil ama yerde duran tozu falan komple alıyor. Size iki tavsiyem var alacağınız modelin evde koltuk altı yatak altına girebilecek mi bakın bir de kesinlikle haritalaması olan bir model seçin gerçekten çok önemli evin haritasını çıkarması 🙏🏻

Kızlar alakasız ama aranızda robot süpürge alıp memnun olan varsa markasını modelini benimle paylaşabilir mi rica etsem☺️
Mi mop 1c almıştım, hem süpürge ve paspas bir arada. Memnunuz biz, belim rahatsız olduğu için evi süpüremiyordum, salıyorum eve güzelce süpüyor, halıları da yaz diye kaldırdım, süpürdüğü yeri siliyor. Daha gelişmiş modelleri var, evin haritasını çıkarıyor, biz biraz uygun bir model almak istedik 🤗

Bence doktorunu degiştir cnm bana da bi doktor suyun 17 cm cook fazla dedi normalda 10 cm olmasi kazim dedi. beni strese soktu ondan sonra 4/5 doktor bakti eevet suyun 17 cm ama bu senin için fazla degil 22/23 cm dan sonrasi riskli oldugunu soyledi . Bazi kadinlara gore 10 cm ideal bazi kadinlara gore 15/17 cm idela herkezin ayni olacak diye birsey yok demisti diger doktorlar mesela dun kontrolde de doktor suyun iyi demisti
Dedigim gibi ben bu saattenn sonra doktor degistiremem cunku o cesaretim olsaydi Amerikada dogum yapmaya giderdim..en basindan beri bu doktordayim kendisi oerinatolog zaten ve suana kadar da hep bir adim ondeydi diger gittigim doktorlara.gore ama bu noktada bu kadar.israrci davranmasina anlam veremedim tabiki

Canim ben roborock s5max modelini tavsiye ederim, ben epey arastirdim cunku alip memnun olmayan arkadaslarim vardi. Uzun uzun baska modellerle karsilastirma videolari izledim, hali temizliginde en iyisi bu model oldugunu gordum. Asiri rahat ettim ben☺️

Kızlar selam.
Bu gün doktora gittim.
Bulantılar ve kusmalarım için serum takıldım.
İdrar kan testi verdim birşey çıkmadı.
Nst mizde düzenli ve hafif sancılar çıktı.
P.tesi tekrar nst var.
Bel ağrısı ve adet ağrısı gibi sancılar ara ara geliyor.
Çok erkenci ve sabırsız bir oğl
Canım geçen benim nst de de 70 düzeyinde bir tane sancım çıktı ben gün içerisinde çok kasılıyorum. Düzenli dediğin 15 dk içerisinde birden fazla mı oldu? Benimde perşembe günü bi sonraki kontrolüm
Canım bizde ocak ayında vacuum mop pro kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. S5 ile arasında kalmıştım mağazada çalışan kişi eviniz 180 metrekareden büyük değil ve dubleks değilsw mop pro alın demişti. S5lerde 2 farklı haritayı hafızasında tutabiliyordu sanırım. Öyle farklılıkları var. Tabi yeni modellerde çıktı onlarla da bi karşılaştır istersen. Ama ben kendi kullandığımdan çok memnunum.

Evet canımmmm 16 temmuz dedi doktor. Benim 2 sat tarihi var 23 ekim ve 30 ekim 1 haftada ileri.ortalama 37+5 dogum tarihi oluyor. Şuanda 2557gr .2 hafta sonra son kontrol var. Dogumda ondan sonraki hafta yani 3 hafta var. Insallah 3 haftada 750 gr falan alırda 3250 falan olur
Insallah canım alırlar kılo 🤲🏼Ne yesem hıc bılmıyorum

X