2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hastaneye giderken bildiğiniz valiz mi hazırlıcaz ya 🤔 ben bebişin kıyafetlerini falan yarın yıkayıp ütü yapıcam hastane çantamı da hazırlıcam daha fazla ağırlaşmadan. Valiz gibi hazırlasak komik mi olur 😅 bir de yenidoğan çeşitim çok fazla isimli yaptırmadım(gerçi kararda vermedik😄) ama çok güzel kıyamayacağım kıyafetleri var. Hastanede ilk vereceğim kıyafet çok mu kirlenir ona göre seçim yapıp koymayı düşünüyorum. Daha önce doğum yapan,bilgisi olan anneler yardımcı olabilir misiniz 😊
Ben de dün yıkadım bugün ütüledim paketledim minik kuşumun eşyalarını 🥰 3 takım aldım bebişe , battaniye koydum. Kendime de 2-3 pijama koyacağım. Atıştırmalık falan doğuma yakın koyarım. Dependin o külotlarından alacağım daha unutmazsam 😅 başka ne koyulur bilmiyorum 🤷‍♀️

Temiz, düzenli durması için ben çekçekli bildiğimiz valize hazırlıcam🙂 Diğer türlü karışır, düzensiz olur belki. Kabin boy valize benim pijamalar fln bebek eşyalarıyla sığmaz sanırım, bebek için daha küçük boy valize ayrı hazırlıcam. İlk takımda. gittiğim hastane önce kendi takımlarını giydiriyo en sevdiğimi fotograf çekimi için ayırcam☺️ Sende en beğendiğini ayır ilk giydirme bence hemen kirlenebiliyomuş.
Bende fotoğraf çekimine en sevdiğimi ayırmayı düşünüyorum işte o ne zaman olur onu çıkaramıyorum 😄 gerçi doğumdan sonra illaki bi üst değiştirme faslımız olur sanıyorum.
Demekki normal fiyatlar.. b
Ben bir tane kabin boy valiz hazirladim.. birde kucuk el cantasi yaptim.. onada acil lazım olacak seyleri koymayi planlıyorum.. sarj aleti islak mendil kendime atistirmalik vs vs.. elimin altinda olmasını isteyecegim seyleri el cantama koyuyorum.. cocuga kıyafette normal zibin olacak ozel bisey vermeyi dusunmuyorum.. zaten eve gidince hemen degisiyorsun..
Doğuma nasıl gidilir ne olur hiç bilemediğimden zihnimde canlandıramadım ama hepsi bi arada olsun istersek valiz daha mantıklı olacak sanırım canım. Ekstradan el valizi de mantıklı son anda şarj aleti ıvır zıvırlar koyma açısından mantıklı gözüküyor. Sanki batabiliyo diye okumuştum buralarda da ondan sormak istedim..
Ben de dün yıkadım bugün ütüledim paketledim minik kuşumun eşyalarını 🥰 3 takım aldım bebişe , battaniye koydum. Kendime de 2-3 pijama koyacağım. Atıştırmalık falan doğuma yakın koyarım. Dependin o külotlarından alacağım daha unutmazsam 😅 başka ne koyulur bilmiyorum 🤷‍♀️
Ben dependi aldım bi köşeye koydum unutmam inşallah koymayı 😅Alt değiştirme örtüsü falanda koyun diyolar canım. Kafamda çeşitli çeşitli sorular var inşallah bişi unutmadan atlatabiliriz bu süreci 😄

Kızlar sezeryan sonrası normal doğum düşünen var mı aranızda? Ben kızımda çok istiyordum normal doğum ama nasip olmadı bu kez eşim risk almamı istemiyor sezeryan ol gitsin diyor sizin düşünceleriniz nedir?
Merhaba, ben geçen yıl Nisan ayında Ssvd ile aldım bebeğimi kucağıma. İlk doğumum sezaryen olmuştu, herkeste aynı olmuyor tabi ki çok rahat geçiren de var ama benim sezaryen sonrası biraz sıkıntılı geçmişti. Bir de normal doğumu çok isterken sezaryen olunca psikolojimi de olumsuz etkilemişti.
Benim ilk doğumumla arasında 10 yıl vardı. İlk doğumdan sonra çok araştırmıştım, çok az doktor destekliyordu. Ama aradan geçen sürede artık devlet hastanelerinde bile ssvd poliklinikleri açılmaya başlıyor. Çok şükür sağlıkla normal doğum yaptım. Eğer gerçekten istiyorsanız mutlaka destekleyen bir doktor bulun. Ama evet deneriz, yapabilirsin diyen herkese de inanmayın. Son dakika vazgeçip tedirgin ediyorlar. Yaptırırım, denerim diyen doktorun mutlaka bundan önce böyle bir deneyimi var mı?, gerçekten destekliyor mu öğrenin. Artık her şey internette var. Doktorun ismini yazdığınız anda onlarca yorum, bir çok bilgi çıkıyor.
Araştırmak isterseniz instagramda "bir sezaryen hep sezaryen değildir" hesabına bakmanızı tavsiye ederim. İl il ssvd yaptıran doktorları listelemişler. Hatta İstanbuldaysanız, Avrupa ve Anadolu yakasını ikiye ayırmışlar. Gönlünüze göre ama en önemlisi sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı dilerim.

Amin inşallah canım. Agrıların bobreklerde mi vardi ? Benim hiç agrim yokki doktora baska sebeble geldim baska sebeble yatirdilar hastaneye ben hic birsey hisetmiyorum sadece kasiklarimda ara ara agri oluyor doktorda diyorki belki bobreklerden agriyor 😁 bebek tasidigimi bilmiyor sanki cogu kadina gore agrisiz sizisiz gecti hamileligim bu doktor neden boyle yapti hic anlamadim bakalim bugun neler olacak
Ağrıdan ziyade böbrek problemleri erken doğum nedeni... O yüzden temkinli davranmıştır doktorun... Hidronefroz herkeste ağrı yapmıyor. Ben de ilk hamileliğimde anlamamıştım... 🤭

Kızlar aşırı halsizlik yaşayan var mı 😔 ilk ve 2. Trimester benim o kadar güzel o kadar canlı geçti ki şu 2 haftadır falan kendimi acayip yorgun hissediyorum garip geliyo. Çabuk yoruluyorum sabahları kalkınca bel ve kalça ağrım var magnezyum kullandığım halde. Demir ve multivitamin de kullanıyorum. İlk trimesterı bu kadar kolay atlatmışken 3. De tepetaklak olmak üzdü beni 😔 sizde aynı mısınız
Canim bende ayni durumdayim bel ve kalca agrisindan mahvoldum gun icinde gozlerim kapanio hep uyukluyorm ama vitamin hic kullanmadim yenilerde basladim hemoglobinim dustugu ve cok yorgun hissettigim icin. Allah yardimcimiz olsun🙏

Ben dependi aldım bi köşeye koydum unutmam inşallah koymayı 😅Alt değiştirme örtüsü falanda koyun diyolar canım. Kafamda çeşitli çeşitli sorular var inşallah bişi unutmadan atlatabiliriz bu süreci 😄

Zaten bütün işi biz yapıcaz ayrıntıları da biz düşünüyoruz eksik olursa dışardakiler tamamlayıversin bi zahmet 🤣

Arkadaslar bu haftalar fazla kilo aliyorum..yani haftada 500gr diyorlar ama ben hftalik neredeyse 1kilodan fazla aliyorum😞bir de diyetteyim guya
Ben de kilom çok güzel gidiyor, ayda 1 kg aliyorum ne güzel diye seviniyordum son 1 haftada 1 kilo almışım, moralim bozuldu her gün yuruyus yapiyorum simdi. Biraz acıkıyorum şekerim 55 çıkıyor, hic oyle olmazdim sanirim bebek büyüdü ihtiyaci arttı, bizden çekiyor artık herşeyi fazla fazla, daha çok kaloriye ihtiyacimiz oluyor. Son 2 ayımız kaldı bari çok almasak son düzlükte. O sicaklarda napcaz yoksa 🤷🏼‍♀️

Sizin okul idareniz 32-37 arası haftalarınızı doğum sonrasına erteliyor mu. Bazıları tatile denk geldiği için yanıyor diyor. Ben de henüz konuşmadım idaremle. Bununla ilgili yazı vs var mı bir bilginiz?
Maalesef yaz tatilindeki dönemde fiili olarak çalışmadığımız için aktarılmıyor doğum öncesi izin sonraya. Telafi eğitiminde çalışırsak anca o zaman aktarma şansımız olur ama onu da verirler mi doğum olacağını bile bile bilmiyorum😂

Yani yaptiracagim ben randevumu da aldim..dedigim gibi doktorum perinatolog bana yaptirabilirsin demedi mutlaka yaptir dedi...yani sanirim doktoruma guveniyorum ve ozellikle de sinovac olma dedi..hani risk olsa bukadar kessin konusmazdi diye dusunuyorum..gecen haftaya kadar ben de olmayacam kesinlikle diyordum ama simdi ozellikle doktorum asini yaptir deyince dusuncem.degisti ....sadece bu grupta olan arkadas varmi onu merak ediyorum😒
Merhabalar, forumda biontech ile alakalı araştırma yaparken mesajınıza denk geldim. Benim doktorum da mutlaka aşı ol ve biontech ol dedi. Pimpirikli ve güvendiğim bir profesör. Böyle demesine çok çok şaşırdım, ancak emzirme döneminde yaptırırım diye düşünüyordum. Siz neye karar verdiniz, aşı oldunuz mu? Çok tereddütte kaldım doktorum böyle kesin konuştuğu için ben de yaptırsam mı diye düşünmeye başladım.

Merhabalar, forumda biontech ile alakalı araştırma yaparken mesajınıza denk geldim. Benim doktorum da mutlaka aşı ol ve biontech ol dedi. Pimpirikli ve güvendiğim bir profesör. Böyle demesine çok çok şaşırdım, ancak emzirme döneminde yaptırırım diye düşünüyordum. Siz neye karar verdiniz, aşı oldunuz mu? Çok tereddütte kaldım doktorum böyle kesin konuştuğu için ben de yaptırsam mı diye düşünmeye başladım.
Ben biontech oldum geçen hafta 32haftalık hamileyim şimdi 33deyim herhangi bir sıkıntı yaşamadım benm doktorum da mutlaka ol eğer covid olursan sonuçları daha ağır olma ihtimali var dedi birde bebekte de antikor oluşabilir dedi o da benm için bir artı. Sonuçta ben bilimle uğraşmadığımdan doktorlar bu konuda en iyisi bilir die oldum. Hakkımızda hayırlısı olsun

Ben biontech oldum geçen hafta 32haftalık hamileyim şimdi 33deyim herhangi bir sıkıntı yaşamadım benm doktorum da mutlaka ol eğer covid olursan sonuçları daha ağır olma ihtimali var dedi birde bebekte de antikor oluşabilir dedi o da benm için bir artı. Sonuçta ben bilimle uğraşmadığımdan doktorlar bu konuda en iyisi bilir die oldum. Hakkımızda hayırlısı olsun
Teşekkür ederim yanıtınız için. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Bebeğe antikor geçmesi de bir artı. Yine de insan çekiniyor 🙁 inşallah doğru kararı veriyoruzdur.

Arkadaslar bu haftalar fazla kilo aliyorum..yani haftada 500gr diyorlar ama ben hftalik neredeyse 1kilodan fazla aliyorum😞bir de diyetteyim guya

Mrb canım bende şeker diyetindeyim ama bu hafta 500gr almışım. Doğuma 28 gün yani 4 hafta kaldı. Hic kilo almam diye düşünüyordum ama alacak gibi duruyorum 😦

Günaydın Kızlarr
Şimdi bebişin kıyafetlerini makineye koyuyorum. Allah giydirmeye nasip etsin inş Allah bu heyecanı herkese yaşatsın inş 🙏😍

Aminn canım sağlıkla sihatle huzurla giydirmek nasip olur inşallah. Benimde yıkamalar bitti ama hala ütüleyip çantam hazırlamaya başlanmadı. 😨. Bu arada şafak 28 gün. Acele etmem lazım

X