2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar günaydın dün gece kahve lekem renk degstrdı kırmızı degıldı ama kahvede degıldı turuncu gıbıydı hemen acıle gıttım dusuk tehlıkem varmıs 😞kese ve bebek ıyı ama aktıf kanaman var dedı ıgne yaptılar ıkı gun sonra tekrar gıdıcem ama cok sukue bebegımin kalbı atıyordu 🤲🏼

Cok gecmis olsun canim. Sabah benimde acık kahverengi lekelenmem oldu. Kurtulamadik şu lekelenmelerden.

Haftaya git kuzum hatta şöyle pazartesi salı değilde cuma git bana pazartesi gel dedi bn riske atmayım dedim cuma gittim ultrason cihazını koyar koymaz hemen belli oldu dış gebelik riskinin olmadığını söyledi çünkü kese önemli ama kesenin nereye yerleştiği de önemli
Hmm peki senin degerin kactı canım

Cok gecmis olsun canim. Sabah benimde acık kahverengi lekelenmem oldu. Kurtulamadik şu lekelenmelerden.
Parlak kırmızı olmadığı sürece korkmayın kızlar stres olmak lekelenme görmekten daha kötü inanın. Rahat olun ki vücudunuz da rahat olsun. Vücudumuz çok garip bir sistem gerçekten. Neyin olma ihtimalini çok düşürseniz inanıp gerçekleştirir beyin. Güzel şeyler düşünüp güzel şeyler hayal edin en kötü anda bile ❤️

İnşallah her ayolduğu gibi yine umutluyum. Baktım hamişler çoğalmış hayır dua fırsatını kaçırmayayım dedim ☺️ 2 düşükten sonra sağlıkla tutar bu sefer inşallah
Rabbim İnşallah kucağını tez zamanda doldursun. Müjdeli haberler al inşallah dilerim en kısa zamanda bebeğine kavuşasın kuzum

Kızlar keseyi hangi degerle kac haftalıkken gördünüz
En az 2000 Değerinden sonra canım.. çok erkenden gitmemek strese girmemek adına daha iyi çünkü minik kese görsen, günde 1 mm büyümesini takip ediceksin, kese büyüse yolk kesesi oluştu mu diye dertleniceksin, sonra acaba bebek oluştumu kalbi attı mı? Bu süreç belki 10-15 gün sürüyor ama insanın ömründen 15 yıl gidiyo sanki. Beklemek zor ama tavsiyem beklemen 🌿

Hadi inşallahh yaa ne zamandır bekliyorsun ilk olcak herhalde dimi😊 Allah bi daha kayıp yaşatmasın inşallah
16 ay olacak 😕 ilk olacak inşallah evet. Düşüklerden sonra bir dünya test yapıldı genetik testler dahil hiçbir sorun görünmüyor düşükler de sebepsiz. Beslenmeye dikkat etmek lazım sanırım. Yediğimiz her şeyde katkı maddesi var özellikle paketli gıdalarda. Ama ben abur cubur çok severim azaltsam da yiyorum yine :kızgın:

16 ay olacak 😕 ilk olacak inşallah evet. Düşüklerden sonra bir dünya test yapıldı genetik testler dahil hiçbir sorun görünmüyor düşükler de sebepsiz. Beslenmeye dikkat etmek lazım sanırım. Yediğimiz her şeyde katkı maddesi var özellikle paketli gıdalarda. Ama ben abur cubur çok severim azaltsam da yiyorum yine :kızgın:
Peki rahimde yada eşinin sperm değerlerinde bi sorun varmı? Sebepsiz mi yani..

Peki rahimde yada eşinin sperm değerlerinde bi sorun varmı? Sebepsiz mi yani..
Rahim filmi çekilmedi ama doktorum bir sıkıntı görmedi eşimin testleri de normal. Biri 8 haftalık düşük diğeri kimyasal. Kimyasal için düşükten saymıyoruz her kadın bunu sık sık yaşıyor dedi kalp atışı alınamayan birden fazla düşük kimyasala göre daha tehlikeliymiş.

Yok tatlım asıl ikiz olduğu için daha sıkıntı 3600 değer tek keseyle olsaydı o gun kalp atışını bile duyabilirdim 😍
Bir şey kalmamış 5 haftaya da gerçi senin 🤗
canım benden senin gibiyim galba .(transferin 12.nci günü) 13 aralık ta beta 1422 di ben , 17 aralıkta kese kontrolüne gidicem . benim de 2 tane kondu bakalım görecegiz.

Parlak kırmızı olmadığı sürece korkmayın kızlar stres olmak lekelenme görmekten daha kötü inanın. Rahat olun ki vücudunuz da rahat olsun. Vücudumuz çok garip bir sistem gerçekten. Neyin olma ihtimalini çok düşürseniz inanıp gerçekleştirir beyin. Güzel şeyler düşünüp güzel şeyler hayal edin en kötü anda bile ❤️

Insallah canim haklisin . 😍😍😍😍

Rahim filmi çekilmedi ama doktorum bir sıkıntı görmedi eşimin testleri de normal. Biri 8 haftalık düşük diğeri kimyasal. Kimyasal için düşükten saymıyoruz her kadın bunu sık sık yaşıyor dedi kalp atışı alınamayan birden fazla düşük kimyasala göre daha tehlikeliymiş.
Doğrudur. Allahım hiçbirimze bu acıyı yaşatmasın inşallah.. Canım sen sürekli Ayetel kürsü felak Nas oku.. Kendini koru bu şekilde.. Sebebi yoksa bazen korkudan da düşüyormuş bebek yada gebelik oluşmuyormus..

Amiiiin inşallah kuzumm ❤️ Oh bi ferahladım böyle okudukça nasıl iyi geldi bir bilseniz 🥰
o zaman sana moralini yüksek tutman için hikayemi anlatayım kuzum. 39 yaşındayım 7 yıllık ilişki ardından anca cesaret ettim evliliğe nedense korkuyodum:) 5 aylık evliyim ilk günden beri korunmuyoruz fsh 10.78 amh 0.59 çıktı eşimde 1. derece varikosel var ameliyatlık değil dedi doktor sperm değerleri iyi idi. her ay ovulasyon testiyle değerlendirdim günlerimi doktor bize pregnacare diye bir vitamin verdi içinde 30 kadın 30 erkek kullanımı için tablet var multivitamin 2. kutumuzu kullanıyorduk. eşime her gün keçiboynuzu özü yedirdim bende son ay regl iken bal çörek otu tarçın ve polen karıştırıp yumurtlamama kdr her gün akşam 1 tatlı kaşığı yedim. Sat 13 kasımdı 24 kasım yumurtlama günümdü. 22-23-24-25 kasımı değerlendirdik. Burada hep hamile arkadaşlarda kasıkta batma die bişey duyuyodum. Bu ay ilk defa ne demek istediklerini anladım sol kasıkta hep batmam oldu. Bat 5 gün kala erken gebelik testi (Predictor) negatif çıktı 3 gün kala aşırı mide bulantısı ve ishal yaşadım akşam birden test yaptık kaset test negatif çıktı. Regl günümde bişey gelmedi. Ertesi gün eve geldim göğsümün uçları büyümüştü yeşil damar belirgindi ve regl sancım vardı test yaptım 2. çizgiyi gördüm silik ama nispeten belirgindi. Hemen kan testi verdim beta 91 ile gebeliğimi öğrendim. Umut her zaman var kuzum Rabbim bana bu yaşta nasip ettiyse hiç bir dua karşılıksız kalmaz inanıyorum. Meryem suresi okudum dualar da ettim Bir de Grabovoi Sayıları var ne kdr inanırsın bilmem ama her gün 777(mucize) 1888711(gebelik) 91688(blokajlar için) olan sayıları rakamları tek tek okuyarak telaffuz ettim. Mucize inşallah benimledir. Kesesi ve kalp atışını da duyarım. Gerçekten Rabbim kimseyi evlat hasretiyle imtihan etmesin. Hasretini çeken herkese Hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

Canim bence pırtilasma testi yaptir. Benimde ilk cocukta hic problem olmadi. 4 senede 5 kimyasal 1 tanede 8 haftalik kürtajim var meger kan pirtilasmasi sorunum varmis. bosuna aci çekmisim. Evet kimyasali her kadin yasayabiliyor ama seninde daha önceleri yasamadiginin garantisi yok.

X