2020 Şubat Anneleri

Şimdiye kadar her yol mübahtı ama artık gece nasıl uyudukları önemli. 3 aya yaklaşan veya daha büyük bebeği olanlara hatırlatmak isterim :) Uyudukları gibi uyanmak isterler. Sallamaya,memede uyutmaya alıştırırsanız onlar uyusa da sizi uyutmazlar :)

Katılıyorum deniz memede uyurdu tek çocuktu sorun etmiyordum bunu. hamile kalınca mecbur sütten kestim ve çocuk bir daha gündüz hiç uyumadı kızı memede uyutmuyorum

Biyerde okumuştum 1 yada 2 yaşına kadar yastıksız yatırmak gerekiyormuş. Bende başta korkuyordum reflü yatağı çok güvenli geliyordu ama sığmamaya başlayınca önce gündüzleri ben uyanıkken normal yatağında sırt üstü başı sağa yada sola dönük yatırdım baktım sıkıntı olmuyor kussada yanağından süzülüyor geceleri de öyle yatırmaya başladım. Pusette çocuk çok ikibüklüm oluyomuş gibi geliyo o yüzden hiç evde koymadım pusete koronadan dolayı dışarı da çıkamadık öyle duruyo evde inşallah 6 aylık olana kadar çıkabiliriz dışarı sizin pusetin markası ne yada resmini yüklermisin pusetin bizimkiyle karşılaştırayım. Ben şimdi bebişi emzirdim kucağımda uyudu o yüzden yerimden kıpırdayıp pusetin resmini çekemiyorum bebişleri meme de uyutmamayı nasıl başarca acaba ayy ne uzun yazdım

Benimki 2 aylık henüz. Gece yanımda yatırıp emzirerek uyutuyorum. Gündüz de ya emerek ya da kucakta gezdirerek uyutuyoruz. Kucaktan indiği gibi açılıyor gözler, gece de yanından kalktığım gibi uyanıyor. 4 ay dolunca uyku eğitimine geçeyim diyordum ama bu sıkıntıyı daha erkenden aşmanın bir yolu varsa öneriye açığım

Bir de sese ve ışığa karşı çok duyarlı, en ufak sese uyanıyor, ilerleyen zamanda uyku ağırlaşır mı acaba, bi fikriniz var mı

Canımbenim geçen hafta akşam. 8 den sabah 9 a uyumadı. Anne dedim ölücem heralde ben bu böyle giderse... seni çok iyi anlıyorum. Dr kolik dedi...
Bende artık sabaha karşı sinirden uykusuzluktan oturup ağlamak istiyorum bizimki kolik değil bence çünkü öyle kolikmiş gibi ağlamıyo mızmızlanıyo sadece. Geceyi gündüzü karıştırdı bence çünkü 6-7 gibi uyuyp 3e kadar uyuyo, uykusuz olduğumdan bende uyuyorum ama sonra da gün bitiyo
Bende normalde koymuyordum pusete de uyumayınca her yolu deniyosun ya o anda yatırdım uyudu bi kez sonra da hep uyumadığında son çare onda sallıyorum. Bende istemiyorum aslında orada uyumasını ama artık sabaha karşı o kadar pilim bitiyoki oradan alırsam uyanır korkusuyla ellemiyorum benimki memede uyumuyo pek uyur numarası yapıyo yerine koymaya kalktığımda açıyo gözleri

Uyuyosa bırak Uyusun zaten ki pusetler bizim düşündüğümüz gibi rahatsız değil aslında bebişler rahat ediyorlar da uyuyolar ama işte insan tesirgin oluyor yine de.
Bizim pusette avıonaut, bebek arabasının yanında bu marka vardı resmini yüklüyorum bende sanki bizimkinin kafa gelen kısmı sizinkine göre daha dar

Eklentiler

• 919C23C5-F271-4924-894E-66B90D490350.jpeg
    128,8 KB · Görüntüleme: 31
Yani bende öyle düşünüyorum rahatsız olsa uyumaz ağlar diyorum yatağına yatırdığımda uyumuyo çünkü. Annemde kambur yapcan çocuğu dedi o yüzden üzülüyorum kemik yapısı bozulursa diye korkuyorum.
Aynen sizin pusetin biraz daha dar duruyo kafa kısmı ama rahatsız etmez herhalde bebişi onu düşünerek yapmışlardır sonuçta

Çok acıyorum poşete verdiğimiz paraya yaaaaaaaa çok sevmiyo bizimki zaten bugün mutfakta masanın üstüne koydum. Yemek yaptım bide balkona çıkardım o kadar içimde kalmasın bari böyle kullanayım
Aaaah ah ne hayallerim vardı
Neyse sağlık olsun da

Kızlar çok kötüyüm biraz sol göğsüm ağrımaya başladı 22.00 gibi ardından aniden üşüme ve titreme geldi bebeği uyandırıp emzirdim ama biraz boşalsada çok ağrıyo ağrısından ağladım duşa girdim zorla hala yatamadım titriyorum ufoyu açtım ısınıyorum bi önerisi olan varmı ilk defa başıma geldi

Çok sevindim cnm. Yaz. Banada söyle. Ben şuan motilium diye bi reflü ilacı var yan etkisi prolaktin homonunu arttırıyor ve süt yapıyor. Doktorum söylemişti. Zaten bebeğimde de reflü vardı. Ona vermek yerine ben içtim. Hem sütümü acayip arttırdı hem bebeğin reflüsünü kesti. Ben 10-20 cc lere sevinirken bugün 80 cc çıktı. Dün 60 cc çıkmıştı tek seferde. Muhteşem bir ilaç ve hiçbir zararı yok sanada bebeğede. Zaten bebeklere bile içirilen bir hap o kadar yani. Kesinlikle denemelisin. Sabah öğle akşam atıyorum 5 günde sütüm arttı. İlk kez bu sabah atletimde ıslaklık vardı düşün.

ateşini ölç cnm mastit olabilirsin

Aynen öyle ben Huy d
Benimde bu aralar atletim ıslak acaba mama vermeden sütümle doyarmı demek yeterli mi acaba

Bebekler ilk 3 ay anne karnında sanırlarmiş kendilerini o yüzden dar yerlerde daha rahat ederlermiş o yüzden sen nerde uyuyosa orda bırak
Ahh ahh aynen canım bu hastalık olmasa kullanırdık belki ama şimdi evde bekliyo işte

Yaaa, çok sevindim sütünün o derece artmasına darısı bana ve tüm sütünü artırmak isteyenlere

Kızlar bizim kız ilginç bir şekilde pusette uyuyor gece 11’sen 3’e kadar uyudu. Sonra kıyamadım aldım. Gündüzde uyuyor hemde Denizin onca gürültüsüne rağmen. Yatağına koyunca çıt sesi duysa kalkıyor

ciddi anlamda spora başladım. Denizde yapıyor kuzum benim Squat yapmayı abarttım ama işe yarıyor bacaklarım ağrıyor çünkü. Kilo vermedim henüz sıkılaşıyorum şu an. Ama evdekiler sabote ediyor pasta börek yapıyorlar sürekli

Masallah canim nazar degmesin kizina uyusun azimle spor yapiosun bende ayni sekilde yapiyorum bacak kol ve gobek hareketleri ardindan kosu bandinda 1 saat hizli yürüyüş yapiyorum aksam yemekden sonra tabi gündüz sadece hareketleri kizim uyudukca yapiyorum azimle yemiyorm cikolata tarzi seyleri 1 ay olacak neredeyse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…