2020 Şubat Anneleri

Sizin mesleğiniz ne nasıl izindekileri çağırma siz doğum iznindesiniz ama

Aynı benimde bende açılmaz diye düşünüyorum ama belki öğretmenleri ara ara çağırabilirler Allah yardımcımız olsun

Bu dönemde çalışmak pek mantıklı gelmiyor . Bizde eşim işe gidip geliyor artık öğlenleri de gelmiyor . Ona rağmen eve girer girmez banyoya koşuyor . Sağlık çalışanı mısınız ?

Kizlar carsamba gunu asimiz var sizce gitmeden once bir cay kasigi calpol iciriyim mi ?

Kızım geceleri hiç uyumamaya başladı 5-6-7 hiç belli olmuyo o saate kadar hep ağlıyo mızmızlanıyo kucakta sakinleşiyo sadece şimdi uyuyo ama ayakta sallayarak ve dalgın uyumuyo birazdan uyanıcak ve yine sabahlıcaz kesin

Kizlar carsamba gunu asimiz var sizce gitmeden once bir cay kasigi calpol iciriyim mi ?
Ben içirmeyi düşünüyorum
Bu dönemde çalışmak pek mantıklı gelmiyor . Bizde eşim işe gidip geliyor artık öğlenleri de gelmiyor . Ona rağmen eve girer girmez banyoya koşuyor . Sağlık çalışanı mısınız ?
Evet hemşireyim.Elimde olsa bende çalışmayacağım zaten ama işte hayat şartları
Benimde eşim çalışıyor. sürekli el yıkıyor dezenfekte ediyor ama ne kadar korur bilemiyorum.

Aşı öncesi ateş düşürücü vermenize gerek yok hiç ateşleri çıkmayabilir.
Ben vermedim çünkü çıkmadı .

Sen 3.ay kontrolüne götürecek misin rotayı ne yapacaksın.
Üç gün sonra üç ay bitiyor bu hafta içi alıp yapıcaz. Hastaneye kontrole götürmiycem. 4.ayda 2.ay aşılarının ikinci dozu için sağlık ocağına götürmek durumundayız ama bu ay elzem bişey yok. Bence sen de hiç çıkarma.

3. Ayın için de mi sonunda mı ben sonunda biliyorum
Sizde bir rahatsızlık verdi mim
Rotavirüs aşısı 2.ayda da yapılsa oluyor. Sadece 2.ay çok aşı olduğu için, rotavirüs aşısı 3.ay da yapılabildiği için genelde bi ay sonraya bırakılıyor çünkü 3.ay başka aşı yok.

Daha küçük sanırım dimi? Gece gündüzü ayırt edene kadar uyku saatleri hep değişir. Ona saatin kaç olduğu farketmiyor henüz :)
2 aylık olduktan sonra doğru uyku alışkanlığı verilirse gece güzel uyur. 2 saatte 1 besleme de biteceğinden sen de uyursun. Biraz daha sabır :)

Aşı öncesi ateş düşürücü vermenize gerek yok hiç ateşleri çıkmayabilir.
Ben vermedim çünkü çıkmadı .
sadece ateş düşürücü değilki aynı zamanda ağrı kesici etkisi de var. rahatlıyorlar birazcık olsun. ben aşılara gitmeden önce veriyorum.

Menenjit aşısını yaptıran var mı? ya da doktoruna soran? kaçıncı ayda yapılıyor bu yahu herkes farklı bir şey diyor eskiden yoktu bu aşı bilmiyorum o yüzden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…