2020 Şubat Anneleri

Boş yere verme derim. Kızım bol bol uyumuştu :)
Ay selozy bizde az önce gittik sağlık ocağından çıkar çıkmaz kafası düştü uyudu hala uyuyo arada çok az kıpırdıyo bende noluyo dedim ama sen böyle yazınca demekki böyle oluyo.İnşallah bizdede ateş olmaz. Seninki o gün baya uyudu mu sürekli?

Menenjit aşısını yaptıran var mı? ya da doktoruna soran? kaçıncı ayda yapılıyor bu yahu herkes farklı bir şey diyor 🤷‍♀️ eskiden yoktu bu aşı bilmiyorum o yüzden.
menenjit 3 taneymis galiba canim bizim elayla begumede diger dozlarini yaptirmamiz lazim, arkadas sordu doktoruna o kendi 4 yasindaki kizina yaptirdi diger dozlarini , yarin eceyi asiya goturucez aslinda ,insallah unutmam sorarim

Ay selozy bizde az önce gittik sağlık ocağından çıkar çıkmaz kafası düştü uyudu hala uyuyo arada çok az kıpırdıyo bende noluyo dedim ama sen böyle yazınca demekki böyle oluyo.İnşallah bizdede ateş olmaz. Seninki o gün baya uyudu mu sürekli?
Evet o gün çok uyudu. Kaldırıp besledim yine uyudu. Gayet halinden memnundu ağrısı olsa ağlar huysuzlanırdı.
sadece ateş düşürücü değilki aynı zamanda ağrı kesici etkisi de var. rahatlıyorlar birazcık olsun. ben aşılara gitmeden önce veriyorum.
Biliyorum ama önce ihtiyaç olacak mı görmek istedim. Kızım keyifsiz de değildi.
Umarım hepsi kolay atlatırlar.
Bu arada menenjit aşısını 3.ayda rotavirüsle beraber yaptıran da var ama 9.ayda yapılıyo diye duymuştum. Ben biraz beklemeyi tercih ediyorum şu durumda.

Menenjit aşısının da iki çeşidi varmış. 1 yaşından sonra yapılan tek doz. 9.ayda yapılanın ikinci dozu da var. İkinci doz 23.aya kadar yapılmalı yazıyor. Yani daha epey vakti var.

Menenjit aşısının da iki çeşidi varmış. 1 yaşından sonra yapılan tek doz. 9.ayda yapılanın ikinci dozu da var. İkinci doz 23.aya kadar yapılmalı yazıyor. Yani daha epey vakti var.
Biz 1.5 yaşındayken tek doz yaptırdık çünkü o zaman haberimiz oldu bu açıdan. Bulunamıyordu birde o tarihte nimenrix’ti adı. Bu menenjit aşısında çoğu hemşire ve doktor bilgilendirmiyor maalesef. Sanırım özel olduğu için vatandaş çemkirmesin diye olabilir. Devlet niye karşılamıyor muhabbeti olabilir.

Kızlar artık bu moddayım. Kızım gece sürekli kalkıyor fön sesi beni uyutuyor onu değil. Birde yatakta dönmeye başladı gece baktım biri beni tekmeliyor . Uyanmış yanımda yatan kız kendini yan çevirmiş. Sabah eşimi uğurlamak için kalktım o arada uyanmış yine dönmüş. Eli kolu hiç durmuyor Saçını çekiyor, kedi gibi burnunu üç yerden çizmiş sürekli de kesiyorum tırnaklarını. Bu kızdan çekeceğim var. Oğlanda gündüz rahat vermiyor sürekli dans ediyoruz. Anlatsam sayfalar yetmez. Bugün herkese sesimi yükseltiyorum yoruldum artık ya sürekli pijama ile gezmekten saçlarımı bağlamaktan sürekli çamaşır asıp ev süpürmekten. Depresyona girdim yine 🤣🤣🤣

Eklentiler

• 92FE2901-1008-4F67-922C-593670F8CDCA.jpeg
    92FE2901-1008-4F67-922C-593670F8CDCA.jpeg
    319,7 KB · Görüntüleme: 18
3.aydan sonra yapılan menenjit aşısı b tipi menenjit aşısıymış ve ikisi farklıymış. Araştırmak lazım kızlar. Ben şu durumda yaptırmam biraz beklerim. Yüksek ateş yaparmış, ağır bi aşıymış.
Malum milletin gelişinden sonra hastalık hortladığı için artık bu da öneriliyomuş
9.ay olan yine ayriyetten yapılacak.

Kızlar o kadar isyan ettim ki bugün. Beterin beteri varmış derler ya . Eşim aradı kötü haberi vereyim mi dedi. Hayır verme dedim çünkü biliyorum neler söyleyeceğini. 2. bir Emre kadar iş yerinden çıkışımız yasaklandı dedi. Şaka gibi. İnş. Korktuğumuz başımıza gelmiyordur burda bir çok yerde pozitif çıktığı için 14 gün karantina yapılıyor bizimde lojmandan çıkışımız yasaklandı. Araba eşimde kaldı adamın üstü başı hiçbirşey yok. İnş. Karantina değildir. 🙏

Ben de öğretmenim iznim 11 Mayısta bitiyor. Muhtemelen de bu dönem açılmayacak okul rapor falan almaya gerek kalmayacak sanırım. Direkt başlayacak miyiz ki
Haziran da açılır belki diueceğim ama insanlar böyle umarsızca gezerse dediğin gibi eylülü görürüz. İnşallah yaz tatilinden almazlar😞 gerçi şu virüs gitsin de başka bişey istemiyorum 🤲🏻

Kızlar o kadar isyan ettim ki bugün. Beterin beteri varmış derler ya . Eşim aradı kötü haberi vereyim mi dedi. Hayır verme dedim çünkü biliyorum neler söyleyeceğini. 2. bir Emre kadar iş yerinden çıkışımız yasaklandı dedi. Şaka gibi. İnş. Korktuğumuz başımıza gelmiyordur burda bir çok yerde pozitif çıktığı için 14 gün karantina yapılıyor bizimde lojmandan çıkışımız yasaklandı. Araba eşimde kaldı adamın üstü başı hiçbirşey yok. İnş. Karantina değildir. 🙏
Eve gelemicek mi nolcak peki ayy allah yardimcin olsun canim ya😞😐

İnşallah inşallah içini ferah tut 🙏 ne işi yapıyordu eşin? Gidişat hiç iyi değil ya

Ben de öğretmenim iznim 11 Mayısta bitiyor. Muhtemelen de bu dönem açılmayacak okul rapor falan almaya gerek kalmayacak sanırım. Direkt başlayacak miyiz ki
Haziran da açılır belki diueceğim ama insanlar böyle umarsızca gezerse dediğin gibi eylülü görürüz. İnşallah yaz tatilinden almazlar😞 gerçi şu virüs gitsin de başka bişey istemiyorum 🤲🏻
Bende il dışındayım mayısta bitiyor benimde acaba son durum ne olur bende merak içindeyim kesin öğretmenleri çağırırlar diye düşünüyorum bende seyehat etmek istemiyorum bu dönemde Allah sonumuzu hayır etsin rapor da vermezler böyle bir dönemde

Geçmiş olsun bu süreci sıkıntısız atlatırsınız inşallah

İyi ki annen gitmemiş. Umarım uzun sürmez

Daha küçük sanırım dimi? Gece gündüzü ayırt edene kadar uyku saatleri hep değişir. Ona saatin kaç olduğu farketmiyor henüz :)
2 aylık olduktan sonra doğru uyku alışkanlığı verilirse gece güzel uyur. 2 saatte 1 besleme de biteceğinden sen de uyursun. Biraz daha sabır :)
Evet canım yeni 1 aylık olduk 😊 ya uyumasa bakınsa falan tamam ama ağlıyo sürekli hoplatıp zıplatmaktan sırtım çürüdü 😂 2 saatte bir besleme olayını en başından beri hiç uygulamadım ben 🙈 ne zaman uyanırsa o zaman emdi 😊 şu gaz dönemi bi geçse de rahatlasa çocuğum 🙏

Eve gelemicek mi nolcak peki ayy allah yardimcin olsun canim ya😞😐
İnşallah inşallah içini ferah tut 🙏 ne işi yapıyordu eşin? Gidişat hiç iyi değil ya
Geçmiş olsun bu süreci sıkıntısız atlatırsınız inşallah
İyi ki annen gitmemiş. Umarım uzun sürmez

Teşekkür ederim arkadaşlar. Eşim asker. Toplantı yapılmış ve kolordu karargahı dışındaki yerlerde karantina olacakmış. Eşim Kolorduda görevi gereği sürekli işte olmak zorunda. şimdilik onların bulunduğu yer alınmamış ama çok sürmez bizi de alabilir diyor. Odasını temizleyen asker pozitif çıkmış 👎🏻 Şu asker uğurlamalar maalesef süreci başlatmış. Binada eşi karantinada olan bayanlar çocuklar kapıdan babalarına sesleniyorlarmış. 😩 şu an burda her an herşey olabilir. Bu akşam gelecek sonra ne olacak bilmiyorum.

Hanımlar iki saatte bir kuralına uyabildiniz mi ? Biz sarılıktan dolayı saat başı beslenme yapıyorduk . Şimdi oğlum öyle alıştı . 45-50 dk olunca ciyak ciyak bağırmaya başlıyor . Sadece geceleri 1.5 Nadire’n 2 saat uyuduğu oluyor . Bebeği 40 günlük olanlar sizde durumlar nasıl beslenme aralığınız ne

X