2020 Şubat Anneleri

Asm deki ebeyi aradik asi icin sabah 9 da en fazla 2 kisi gelin dedi 1 er kisi olarak donusumlu calisiyolarmis o gun ben olmayacagim dedi. Kalca usg sini sorduk suan yapilmiyo acil durumlar disinda dedi eger 3 ayi gecerse usg yerine rontgen cekiliyomus 🙄 2 hafta sonra ozeldeki kendi dr muzla iletisime gecip konusacagim tekrardan gecen gittigimizde yapmak istemedi daha fazla burda tutmayin bebegi sonra yapariz dedi ama nereye kadar ertelencek ki ooff 😞😞
kalça usg için bir radyolog araştırsana özel yeri olan. ben buldum oraya götüreceğim sanırım.
aşı için de ebeye seni alalım evde yap ya da biz gelelim arabanın içinde yapabilir misin diye soracağım.

ikinci ay aşısı iki bacak bir kol. koldan yapılan verem aşısı o yüzden biraz ağır geçebiliyor. ağır aşılara gitmeden önce calpol veriyorum ben. çok ağır atlatmamıştık kızımda. bir de rota var o ağızdan kolay da, bir de şimdi menenjit aşısı varmış. herkes yapılması gereken zamanı konusunda farklı şeyler söylüyor. doktoruma bir sormam lazım.

bu arada annem gitti haftasonu, artık iki çocukla yalnızım gündüzleri. bir de eve kapandık tabii :KK43: bakalım bizi nasıl günler bekliyor..

kalça usg için bir radyolog araştırsana özel yeri olan. ben buldum oraya götüreceğim sanırım.
aşı için de ebeye seni alalım evde yap ya da biz gelelim arabanın içinde yapabilir misin diye soracağım.

ikinci ay aşısı iki bacak bir kol. koldan yapılan verem aşısı o yüzden biraz ağır geçebiliyor. ağır aşılara gitmeden önce calpol veriyorum ben. çok ağır atlatmamıştık kızımda. bir de rota var o ağızdan kolay da, bir de şimdi menenjit aşısı varmış. herkes yapılması gereken zamanı konusunda farklı şeyler söylüyor. doktoruma bir sormam lazım.

bu arada annem gitti haftasonu, artık iki çocukla yalnızım gündüzleri. bir de eve kapandık tabii :KK43: bakalım bizi nasıl günler bekliyor..
Allah kolaylik versin canim tek basina delirmecelere hosgeldin der susarim😁

Ya kızlar kızım emmiyor. 10 gün oldu Resmen meme ile kavga ediyor ama almıyor. Çok ağlıyor ama zar zor emziriyorum. Göğüslerim taş gibi oldu yine. Sabah üstüm başım süt olarak kalktım. Dedim artık yeter ki emsin biberonla vereyim. Sağdım. 15 gün önce bile 100 cc içen kız şimdi 50 cc bile içmedi. Üstelik 4 saattir emmemişti de.
45 günlük olduk 15 günde 200 gr almış evde baskülle önce yalnız sonra onunla tartılıyorum. Doktorla aynı çıkmıştı. Çok üzülüyorum bu duruma sütüm var ama emmiyor.
Açıkçası nazar olduğunu düşünüyorum. Çünkü Kızımın yanakları var. Her gören tontiş diyordu. Çocuk sonra emmemeye başladı. 15 gündür kimseyi gördüğümüz yok evet ama zaten bebeğim o kadar zamandır da emmiyor.
Oglumda ne cekdim ya seni oyle iyi anliyorum ki komsularimla ayni zamanlarda dogum yapmisdik hepsininki zayif benimki tombikdi ve kilosunu hic soyleyemezdim nazar oluyordu solemesemde anlasiliyordu yani gelişimi hep onde gidiodu 8 aylikken bicak gibi kesti emmeyi ne zaman bir yere gitsem gunlerce burnumdan gelirdi okutur ole duzelirdi bence sende okut ve mumkunse kimseye gosterme ya biz cekiyoruz sonra insallah tekrar emmeye baslar seni🙏

Ayrintili usg yi cektirdigimiz doktoru ariyoruz klinigini kapatmis sanirim olaylardan dolayi telefonuna ulasilmiyor ☹️ baskada burada yok sanirim 🤦🏻‍♀️ kucuk yerde yasamak cok zor ya istanbul gibi bi yerden kalk gel burada hicbir sey bulama istedigin gibi :KK43:

Kızlar sallamak bebegi yoruyo gerçekten ben ilk bi ay sallamadım sonra zaman zaman durmadığı zamanlar sallıyoduk hep dahada zor geçiyodu son bi kaç gündür sallamıyoruz hiç daha sakin sallanınca acaba gaz dahamı yerleşiyo miğdeye yatırınca gaz çıkarsada oluyo anlıyoruz tekrar çıkarıyoruz yatıyo oynuyo konuşuyoruz sürekli emzikte sakinleştirmiş olabilir bilemiyorum çok vermiyorum geçi zaman zaman ama daha iyi maşallah,
Bide gaz damlasını bıraktım rezene kimyonda vermiyorum hiç istemiyodum zatende rahatlasın diye napım 😞
Ama ben içiyorum 1 kupa büyük bardak kaynamış suya 1 tk rezene 1 tk kimyon yarım tk anason demleniyo ılıyınca içiyorum 2 saat sonra süte geçiyomuş zaten rahatlatıyo önceden ihmal ediyodum ama günlük yapıcam ,
Hipp anne çayı var ilk zamanlar evet ama şimdi işe yaramıyo doğal taze daha iyi bence belkide büyüdüğü içindir 2 bucuk aylık olduk dayanın kızlar zamanla daha iyi olucak ☺️

Ya kızlar kızım emmiyor. 10 gün oldu Resmen meme ile kavga ediyor ama almıyor. Çok ağlıyor ama zar zor emziriyorum. Göğüslerim taş gibi oldu yine. Sabah üstüm başım süt olarak kalktım. Dedim artık yeter ki emsin biberonla vereyim. Sağdım. 15 gün önce bile 100 cc içen kız şimdi 50 cc bile içmedi. Üstelik 4 saattir emmemişti de.
45 günlük olduk 15 günde 200 gr almış evde baskülle önce yalnız sonra onunla tartılıyorum. Doktorla aynı çıkmıştı. Çok üzülüyorum bu duruma sütüm var ama emmiyor.
Açıkçası nazar olduğunu düşünüyorum. Çünkü Kızımın yanakları var. Her gören tontiş diyordu. Çocuk sonra emmemeye başladı. 15 gündür kimseyi gördüğümüz yok evet ama zaten bebeğim o kadar zamandır da emmiyor.
Mama yiyor mu?
birde kilolu olan bebekler zamanla kilo verirmiş çok mı kilosu vardı

Ben özel radologa gittim 12.ye randevu verdiler özellikle pimpirikli bir birey olduğumu telefonda belirttim dezenfekte yapılıyor mu yoğunluk nasıl diye sordum . Gittiğimde gayet nezihti ortam ,hatta mobilyaları hoşuma gitti. 5 dakikada oldu 125 tl ödedik.

😔 kaç günlük Bebeğin
45 günlük
Oglumda ne cekdim ya seni oyle iyi anliyorum ki komsularimla ayni zamanlarda dogum yapmisdik hepsininki zayif benimki tombikdi ve kilosunu hic soyleyemezdim nazar oluyordu solemesemde anlasiliyordu yani gelişimi hep onde gidiodu 8 aylikken bicak gibi kesti emmeyi ne zaman bir yere gitsem gunlerce burnumdan gelirdi okutur ole duzelirdi bence sende okut ve mumkunse kimseye gosterme ya biz cekiyoruz sonra insallah tekrar emmeye baslar seni🙏
Emiyor ama çok az oda benim zorumla çişli bez sayısı da azaldı. Zaten kaka da yapmıyor 3-4 gündür. Annem de ben de üzerine okuyoruz sürekli. Bu ara kimse görmüyor ama millet foto isteyip duruyor. Göndersen olmuyor göndermezsen olmuyor. Eşim kuzenlerine falan atmış. İlk yorum tombik. Keşke tombik olsa.
Mama yiyor mu?
birde kilolu olan bebekler zamanla kilo verirmiş çok mı kilosu vardı

Yok mama vermiyorum sütüm fazla sağma zorunda kalıyorum. Kilolu bebek değil yanakları farklı böyle tombik duruyor 3300 doğdu 4500 oldu 45 günlük. Yani bence normal bir bebek ama yanakları var.

sallamiyorsan ona şükret sabaha kadar ayagimda tutuom bacaklarm koptu artik sozde elektirikli besik var neyine 😐

Sabah mi olmusdu ben hala gecelerdeyim :KK14: :KK14: bu kiz adami sigaraya baslattirir:işsiz:
Yok ben doğduğu günden beri gece sallamıyorum ama gündüz sallama istiyor sallıyorum gece çok nadir durmadigi zaman sallıyorum

kesintisiz 6_7 saat uyuyormu 😯 hey masallah ,benimki saatbasi kalkiyor valla
Yok canım en fazla 2 saat uyuyor sonra emmeye kalkıyor uyanık olduğu zaman da hep memede zaten.Gecede 3 defa kalkıyor. 1 de 1.5 da uyuyor 3 defa kalkıyor 6.40 gibide uyanıyor uyumuyor 9 a kadar😩

allah yardimcin olsun canim

Siz başladınız mı idari izin mi kullanıyorsunuz. ?Yıllık iznimi kullanacağım sonra ücretsiz izne ayrılacağım. İdari izin kullanamayacağım. Görev yerim Ankara ben Erzurumdayım.
Benim 13 Nisan’da doğum iznim bitiyor. 30 Nisana kadar da okul tatil zaten. Sonrasında muhtemelen ücretsiz izne ayrılacağım. Ben de okulum da İstanbuldayız😉 Allah yardımcınız olsun

Yaaa herkesin sıkıntısı farklı. Benim bıdıkta doymuyor, süt yettiremiyorum🙈 Allah senin prensese iştah bana da bol süt versin inşallah💕

Benim 13 Nisan’da doğum iznim bitiyor. 30 Nisana kadar da okul tatil zaten. Sonrasında muhtemelen ücretsiz izne ayrılacağım. Ben de okulum da İstanbuldayız😉 Allah yardımcınız olsun

Yaaa herkesin sıkıntısı farklı. Benim bıdıkta doymuyor, süt yettiremiyorum🙈 Allah senin prensese iştah bana da bol süt versin inşallah💕
Ben de öğretmenim iznim 11 Mayısta bitiyor. Muhtemelen de bu dönem açılmayacak okul rapor falan almaya gerek kalmayacak sanırım. Direkt başlayacak miyiz ki

Benimde mayısın başında bitiyor iznim. Yıllık izin alacaktım ama ortalık karışık izindekileri çağırıyolarmış hatta. Arkadaşlarımdan virüse yakalananlar var😔 eleman eksiği oluyor tabi onlar hastanede yatınca. Ne olacak nasıl olacak bilmiyorum 😞

X