2020 Şubat Anneleri

Çok zor zamanlar geçiriyoruz tüm dünyaca, Allah güzel günler görmeyi nasip etsin :KK43:
her şey bitsin, eski günlere dönelim artık :KK43:

annemin üç gündür stresten tansiyonu yirmilere kadar çıkıyor. tansiyon hastası zaten. cumartesi uçakla dönecek mecbur, çocuklar babam istanbulda. yasak gelirse hiç gidemez. onun stresini yaşadı sanırım. korktuk gitmeye ama kadın felç geçirse ne olacak aldım randevu medicalden gitti bu sabah. ilaçlarını düzenlemiş, kalbine bakmış vs. orda da şüpheli iki vaka varmış. dün gece de pozitif birini sevketmişler. her yerde var artık. bir şey olsa gideceğimiz hastane kalmadı :KK43: ama önlemler çok iyiydi dedi annem. refakatçi de almıyorlarmış eşimi almamışlar annem yalnız girdi. gelir gelmez banyoya girdi.

annem gidince ne yapıcam onu da bilmiyorum ama tabii tek derdim sağ sağlim gitsin. yalnız idare edicem mecbur. eşim de izindeydi tekrar başladı işe, ona da ayrı korkuyorum. çok karamsarım bir türlü güzel düşünemiyorum bu aralar..
Çok geçmiş olsun. Ben de ailemi ne zaman tekrar görürüm, kızım ne kadar apartman dairesinde hapis kalacak diye düşünüyorum. İlk günler hemen geçip bitecek gibiydi, ilk defa yaşadığımız bişey ve ciddiyetini anlamadık. Artık aylarca böyle sürer mi diye düşünüp duruyorum.
Tabi öncelik sağlık. Umarım en az zararla atlatırız.

Çok geçmiş olsun. Ben de ailemi ne zaman tekrar görürüm, kızım ne kadar apartman dairesinde hapis kalacak diye düşünüyorum. İlk günler hemen geçip bitecek gibiydi, ilk defa yaşadığımız bişey ve ciddiyetini anlamadık. Artık aylarca böyle sürer mi diye düşünüp duruyorum.
Bende aylarca sürecek diye korkuyorum. Şimdiden bunalmaya başladık.

teşekkür ederim canım.
bende başlarda çok ciddiye almamıştım önlemlerimi alsam da geçecek kafasındaydım. ama durumun gidişatı çok ciddi şu son 10 gündür anladı herkes.

iki gün önce kırkımız çıktı, hastane ve aşı dışında hiç dışarı çıkmamıştık zaten.
günlerdir evdeyiz ve daha ne kadar kalıcaz kim bilir. çok daraldık ama sonu güzel olsun yeterki, dayanıcaz inşallah.

Çok zor zamanlar geçiriyoruz tüm dünyaca, Allah güzel günler görmeyi nasip etsin :KK43:

annemin üç gündür stresten tansiyonu yirmilere kadar çıkıyor. tansiyon hastası zaten. cumartesi uçakla dönecek mecbur, çocuklar babam istanbulda. yasak gelirse hiç gidemez. onun stresini yaşadı sanırım. korktuk gitmeye ama kadın felç geçirse ne olacak aldım randevu medicalden gitti bu sabah. ilaçlarını düzenlemiş, kalbine bakmış vs. orda da şüpheli iki vaka varmış. dün gece de pozitif birini sevketmişler. her yerde var artık. bir şey olsa gideceğimiz hastane kalmadı :KK43: ama önlemler çok iyiydi dedi annem. refakatçi de almıyorlarmış eşimi almamışlar annem yalnız girdi. gelir gelmez banyoya girdi.

annem gidince ne yapıcam onu da bilmiyorum ama tabii tek derdim sağ sağlim gitsin. yalnız idare edicem mecbur. eşim de izindeydi tekrar başladı işe, ona da ayrı korkuyorum. çok karamsarım bir türlü güzel düşünemiyorum bu aralar..
Benim annemde iyice bunaldı hiç dışarı çıkamadı. Kendi evi Bahçeli müstakil burda eve tıkıldı. Evini özlemiştir .Bir yanım gitsin istiyor bir yanım iki çocukla ne yapacağım ben diyor. 20 yaşında kız kardeşim var oda sınava hazırlanıyor ondan da fayda yok. Sınavı da ertelendi en azından sınavı bitince bana yardım ederdi. Annem sokağa çıkma yasağı ilan edilirse hiç gidemez. Tabi virüs taşır mı korkusu da çabası.
şu zamana kadar alınan önlemler yetersiz bence herkesin keyfine bırakıyorlar . Allah sonumuzu hayretsin...

Benim annemde iyice bunaldı hiç dışarı çıkamadı. Kendi evi Bahçeli müstakil burda eve tıkıldı. Evini özlemiştir .Bir yanım gitsin istiyor bir yanım iki çocukla ne yapacağım ben diyor. 20 yaşında kız kardeşim var oda sınava hazırlanıyor ondan da fayda yok. Sınavı da ertelendi en azından sınavı bitince bana yardım ederdi. Annem sokağa çıkma yasağı ilan edilirse hiç gidemez. Tabi virüs taşır mı korkusu da çabası.
şu zamana kadar alınan önlemler yetersiz bence herkesin keyfine bırakıyorlar . Allah sonumuzu hayretsin...
herkes kendi ohalini ilan etsin dediler daha fazla söze gerek yok. bu insanlar işe mi gitmeyecek, gitmezse eve kim para getirecek? 2-3 hafta yasak getirip vatandaşına bakabilecek kadar büyük bir ülke değil miyiz bilmiyorum.

sana da allah yardım etsin durumun zor :KK43: ama annen elbet gidecek, belki gitmesi daha iyi annelerimizin. herkes kendi evinde daha iyi olur. bende annemi sağ sağlim göndereyim de kendi yağımızda kavruluruz artık.

Geçmiş olsun
kendin idare edersin inşalah
Bugünde eşimin çalıştığı yerin yanında bi memurda çıkmış komple caddeyi ilaçlamışlar
Şimdi biz tamam dışarı çıkmıyoruzda aynı hesap eşim dışarda aklım hep onda dibimize kadar geldi kızları annem yayla evine götürdü bugün
Keşke şu günlerde çalışmasalar
Patronları izin verse yada bakan artık
para canımızdan önemlimi ya şu günlerde üzüntüden sütüm kesilcek diye korkuyorum allah sonumuzu hayır etsin

herkes kendi ohalini ilan etsin dediler daha fazla söze gerek yok. bu insanlar işe mi gitmeyecek, gitmezse eve kim para getirecek? 2-3 hafta yasak getirip vatandaşına bakabilecek kadar büyük bir ülke değil miyiz bilmiyorum.

sana da allah yardım etsin durumun zor :KK43: ama annen elbet gidecek, belki gitmesi daha iyi annelerimizin. herkes kendi evinde daha iyi olur. bende annemi sağ sağlim göndereyim de kendi yağımızda kavruluruz artık.
En azından 2,3 hafta gitmeseler şu korkuları bi atlaksak eşimde asgari ücretle çalışıyo idare ederiz bi şekilde napalım
Şeytan diyo al patronun numarasını ara bağır çağır çok korktum bugün

Devlette çalışanlar maaşlarını alıyor ama özel sektörde çalışanlar patronlarının insafına bırakılıyor. İnsanlar evden çıkmasın deniyor nasıl çıkmayacaklar. Bu şekilde yayılmasının önlenmesini bence mümkün değil.
Babam akciğer kanseri annem giderken virüs kapar da ona bulaştırır endişesi olmasa çoktan git diyeceğim. Oda olaylar durulur diye kendini avutuyor. Bence durulmayacak. 14 gün kendini izole edemez biliyorum. Bilmiyorum ne yapacağız.

Devlette çalışanlar maaşlarını alıyor ama özel sektörde çalışanlar patronlarının insafına bırakılıyor. İnsanlar evden çıkmasın deniyor nasıl çıkmayacaklar. Bu şekilde yayılmasının önlenmesini bence mümkün değil.
Babam akciğer kanseri annem giderken virüs kapar da ona bulaştırır endişesi olmasa çoktan git diyeceğim. Oda olaylar durulur diye kendini avutuyor. Bence durulmayacak. 14 gün kendini izole edemez biliyorum. Bilmiyorum ne yapacağız.
Tamamen izole edemez belki ama 14 gün sadece ihtiyaçları için odasından çıkarsa, odasını sürekli, diğer yerleri de belli aralıklarla havalansıdırırsa büyük ölçüde korunurlar. Babana hiç yaklaşmayacak. Zor değil aslında. Hem içleri de rahat eder.
Kesinlikle ortalık durlmayacak. Sayının her gün artması şu durumda çok normal. Düşüşe geçmesine çok var malesef. Daha yayılma aşamasında.

Allah gercekten sonumuz hayr eylesin :KK43:
Virusu herkes kapacak bunyesi bagisikligi kuvvetli olanlar grip gibi atlatacak bagisikligi dusuk olup kronik rahatsizligi olanlar olecek deniliyor cok uzucu bir durum 😔
Bagisikligimizi kuvvetlendirmekten baska sanirim yapacak bir seyimiz yok 😓
Bir de moral bozuklugu cok etkiliyomus sistemimizi ama dunya bu durumdaykende insan ister istemez kotu etkileniyo

Bebisler buyuyo yaz geliyo tam disari cikip bol guneste gezme hayalleri kurarken simdiki durumumuz 🤦🏻‍♀️

Belki öncesinde yapsanız. Hatta her akşam bi rutin oluştursanız. Benimki çok rahat ediyor. Dilerim sizinkinede iyi gelir❤🥰
Duş aldığı zaman çok rahat ediyor evet akşam 9 gibi yaptırıyoruz kesintisiz saatlerce uyuyo ama sabaha karşı uyandığında yine aynı oluyor uyumuyor stili bu heralde anlamadım ben😄

Kızlar gunduzleri bebeklerinizi nasıl uyutuyosunuz?
Kucaktami,memedemi,ana kucağı tarzı biseydemi,kendi besigindemi,sallayarakmi,sırtına vurarakmi?
Yenidoganda olsa nasıl alisirsa öyle gider diye düşünüyorum ben ama doğrumu bilmiyorum
Bizimkide bazen çok kolay daliyor bazen çok uğraştırıyor sallanmayi çok seviyor tabiki bende sallıyorum ama uyku eğitmenlerinin yazilarini okuyorum bebeğiniz nasıl uykuya dalarsa uyanıp tekrar uyuyacagi zaman aynı şekilde uyumak istermiş salla salla ömür yetermi😄

Kucaktami,memedemi,ana kucağı tarzı biseydemi,kendi besigindemi,sallayarakmi,sırtına vurarakmi?
Yenidoganda olsa nasıl alisirsa öyle gider diye düşünüyorum ben ama doğrumu bilmiyorum
Bizimkide bazen çok kolay daliyor bazen çok uğraştırıyor sallanmayi çok seviyor tabiki bende sallıyorum ama uyku eğitmenlerinin yazilarini okuyorum bebeğiniz nasıl uykuya dalarsa uyanıp tekrar uyuyacagi zaman aynı şekilde uyumak istermiş salla salla ömür yetermi😄
Vallahi benimki bazen emerken uyuyo bazen emzirip yatırıyorum kendi kendine bakınırken uyuyo bazen sallıyorum beşiğinde hiç belli olmuyo yani 😂 bazende naparsam yapayım uyumuyo 😂🤦‍♀️

Hepimize aynı korku kaygı var Allah yarcımcımız olsun ülke olarak,
Yapılan test sayısı çok az test sayısı arttıkça vakalarda artıyo test sayıları artmalı insanlar dinlemiyo sokakta bir sürü insan var kesinlikle ilk vakada sokağa çıkma yasağı gelmeliydi, eşim özel sektörde sanayide sanayi kapanmaz diyo 1 ay ücretsiz izin yapabiliriz yarı maaşını vericekmiş olsun dedim ama iptal olmuş izne çıkılmıcakmış patronu ile gidip geliyo
zaten ben annemdeyim hafta sonları geliyo burayada çok zor oluyo böyle hergün çok özledim sizi dedikçe içim gidiyo,
Annem çalışıyo ama şirket baya tedbirli 1 hafta gidip 1 hafta gitmiyo bu hafta gitti şirket şöförü alıp bırakıyo belki bu haftadan sonra hiç gitmez dışarı teması olan bi annem oda tedbirli babam evden çıkmıyo sıkılıyo ms hastası diğer hastalıklarıda cabası, en korktuğum o şimdi eve gitsem babam sıkılıcak aklım onda kalıcak en azından arya ile gelip gidip konuşuyo arya duruyomu durmuyomu zaman bi şekilde ilerliyo
Kız kardeşim ünv sınavına hazırlanıyo dersanelerde kapalı evde engelliyoruz onu gibi geliyo aryanın doğumu onu gevşetti biraz gecen seneki puanınada güveniyo biraz kazandı ama gitmedi ben otü de okucam diye sınırları üst düzeyde hanfendinin dışarı işlerini o yapıyo tedbirle gidip geliyo,
Şuna şükrediyorum hamile olsaydık ne yapardık ben zaten panik bi insanım çok zor olurdu, şuan hamile olanların Allah yardımcısı olsun en azından yavrularımız yanımızda ben dışarı çıkmamayada rağzıyım yeterki kimseye bişey olmasın.

Cok isterdim besigine koyayim ninni soyleyeyim basini oksayayim uyusun ama nerdeee 😀 ayakta kucakta sallanarak memede her seferinde farkli bir sekilde uyuyo iste sipa 😂

Bu arada oglum pusetinden nefret ediyo gunduz koyuyorum az isimi goreyim yanimda dursun hemde sallansin icinde diye ciyak ciyak agliyo wc giderken mecbur ona koyup onunla gidiyorum onun haricinde bir de disari cikarken takiyoduk arabasina orda da uyudugu icin duruyodu sizinkiler seviyo mu ?

X