2020 Şubat Anneleri

Gerçekten ben bile bakamıyorum eşim zaten beni anne olarak görüyor artık 🤣🤣🤣
İnşallaah rengi açılır enazından göbek deliğim bile siyah herhangi bir güzellik merkezinde bunun için birşey var mı acaba böyle yaaşayamam çünkü 😢
Benim de ilk gebelogimde olmustu gobegimin ici siyah kabuktu.sonra yara kabugu gibi parca parca dokuldu ben elimle aldim cogunu sabret gececek

Kilo alimi fazla bile 😞 mamayi her zaman vermiyodum zaten 30 60 cc en fazla o da ve hicbir zaman kendimi emzirmeden vermedim 7 24 memede zaten emiyo

Kiz valla gorsen var ya bu cocuk ac emzir dersin vallahi psikolojim bozuldu artik aranmasi aglamasi resmen bana acim ben doyur beni diye bagiriyo hareketleri ama kilo alimi olmasi gerekenden fazla cisli bezleri cok ona ragmen beni yenebiliyo arada az da olsa mama veriyodum psikolojik baski uyguluyo resmen bana 😫😫
Bizde de aynı oluyo canım bazen hatta hastaneden eve ilk geldiğimizde bir gece o kadar çok ağladı ki verdik mama aç herhalde deyip, sonra 1. Haftaki kontrolümüzde kilo alımı iyiydi doğum kilosunun üstüne geçmişti bir haftada doktor gayet iyi dedi vermedim bi daha mama. Ama emsede o aranma durumu hep var bizde de bazen üst üste kaç kere emzirdiğimi hatırlamıyorum ama mama vermiyorum. Bu ay sonu kontrolümüz var yine gören herkes de büyümüş diyor öylelikle içim rahat ediyor. Benim birde göğüslerim çok nadir doluyor gece 3,4 saat uyuyunca yada uzun süre emmezse dolu dolu oluyor onun haricinde hep süt yokmuş gibi 🤦‍♀️ Arada sıkıp kontrol ediyorum ağladığında faln düşünüyorum acaba doymuyo mu aç mı diye ama yinede vermiyorum mama sürekli emziriyorum emdikçe gelirmiş diyorlar süt ona güveniyorum bende 😊

Bizimki de kendini yolup duruyor . Dün gece 5 gibi bir ağlamaya başladı bakıyorum neresi acıyor diye. Ama nasıl ağlıyor babası geldi yan odadan ne oldu diye soruyor. Sakinleştirdik uyumuşuz. Sonra uyandım ki eşim başımda kucağında kız, öykü nerde diyorum sen niye aldın dedim.? Ağladı sen duymadın diyor şok oldum. Gece o kadar uykusuz kaldım ki duymamışım. Sabah yüzünü çizdiği için ağladığı anlaşıldı. Deniz böyle şeyler yapmazdı. Onunda ellerini hemen açtım ama kız iki eliyle resmen yoğuruyor yüzünü 🤣
Ayy kızlarımız adaşmış 😃

MAma veren anneler, ben mamayı bırakmak istiyorm. Oğlum emiyor emerken ağzının kenarında süt birikintileri görüyorm. Doyunca kendi bırakıyor . Ben hala neden mama veriiom bu durum beni çok rahatsız ediyor . Nasıl yapmalıyım . Göğsümde süt düğümleri var ayrıca Sağmakta zor geliyor . Süt düğümü süt akışını engeller mi
Süt düğümü nasıl bişey 🙄

Kızımın meme reddiyle uğraşıyorum. Sağ memeyle sorunu çözüldü sayılır ama bazen biraz emip sinir krizi geçirebiliyor. Sol mememi hala emmiyor. Biraz biberon biraz meme gitmeye başladık ama sık sık beslenmekten gaz sorunu olmaya başladı. Sürekli memede duran bebekleri şimdi tahmin edebiliyorum :KK43:

2 aydır emziği almayan kız emziğe sanki tiryaki ve ben şok 🤣🤣 çok rahatlattı umarım kısa sürmez
Emzirdim yatırdım falan derken gögüslerimde o arada doldu en azından elinide emmek istemiyo sürekli eldivenleri çıkarmamada destek aslında bunun için emzige alisın istiyodum en azından eli ağzına yüzüne gitmiyo gibi bi kaç gün denicem bakalım

Kızlar evde yalnızım. Benim sıpa durmuyo çok huysuz nedenini anlayamıyorum.
Kaka yaptı
Gaz çıkardı
Mama yemiyo biberon almıyo
Kaşıkla vereyim dedim çok az yedi ağlamaya başladı. Gaz çıkardı ama gene
Üzerini değiştirdim bezini değiştirdim acıtıyor mu bişey acaba diye

başka napabilirim neden böyledir

çok zorlanıyorum 😫

2 aydır emziği almayan kız emziğe sanki tiryaki ve ben şok 🤣🤣 çok rahatlattı umarım kısa sürmez
Emzirdim yatırdım falan derken gögüslerimde o arada doldu en azından elinide emmek istemiyo sürekli eldivenleri çıkarmamada destek aslında bunun için emzige alisın istiyodum en azından eli ağzına yüzüne gitmiyo gibi bi kaç gün denicem bakalım
Nasıl yaptın yaa benimki de almadı hiç daha

Kaka yaptı
Gaz çıkardı

çok zorlanıyorum 😫
Karni toksa tum bunlara ragmen amaci huysuzluktur tipki benim oglumun yaptigi gibii 🥴🥴

Valla anneme geldikçe uğraşıyodu,
baya emzik aldım denedik falan sıkılıp bırakyodu sürekli ben kendim hiç üzerine düşmemiştim , 2 gündür durmuyodu ben seni emziğe alıştırıyım da gör dedim sabah sakindi verdim aldı alış o alış 2.ay 9 günlüğüz yani demekki sonradanda alabiliyolar belki seninkide alır elini faln çok emiyomuydu benim kız son zamanlarda sömürüyodu nerdeyse belki oda tetiklemiştir

Kaka yaptı
Gaz çıkardı

çok zorlanıyorum 😫
Tek gazla bitmiyo malesef sürekli gaz oluyo belli bi süre sonra yine gaz giriyo,
Karnına ayaklarına yağ ile masaj yap istersen rahatlar hem popodan çıkar gaz kakasını rahat yapar gibi

Canan_Ela Canan_Ela canım sen süt alerjisi için diyete devam ediyor musun? Vitamin takviyesi alıyor musun özellikle kalsiyum? Bu ara doktora gidemiyoruz malum ama bu şekil beslenme sıkıntı çıkaracak bence

SÜtün az olduğunu yetmediğini nasıl anladın? Doktorun bi ölçü verdi mi ? Aynı soruyu ben soracaktım da . SENde Hipp veriyorsun değil mi
Kilo almadı bir ay boyunca daha yeni doğum kilosunu geçti nerdeyse 2 aylık olacağız ben anlamadım hastalanınca anladık :KK43:((

aptamil veriyorum doktor mama önermedi şimdilik ama bu mama çok rahatsız etti tekrar doktora gidip soracam gelişimi fazlaysa mamayı kesmeli

Bir tatlı kaşığı kadar çıkarıyor 90 bile alır versem 🤣
Tamam bu kusma bile sayılmaz. O kadarcık çıkarması sistemin işlediğini gösterir. Bence kusmadığı sürece beslenebildiği kadar beslemelisin. Fazla gelse anlarsın zaten. 90 da içer 2 aylık olmuş, tabi sen bilirsin.

X