2020 Şubat Anneleri

😂😂 ayy kiyamam ya hep ac bunlar benimkide devamlo yapio o hareketi nefes alamiyo duraksiyo aklim cikiyor🙄🙄oglumda gormedigim seyler halbuki o kizimdan daha cok severdi emmeyi ama kiz saolsun gunlerdir ac gibi abaniyo nefessiz kalio onla beraber bende nefesimi tutuom hemen kaldiiriom felan off off😕😕bu arada kocandaki şans da pes dedirtti🤣🤣
İsyanlarda ama kendi kasindi ben 2 sene dusunmuyodum al sana cocuk dedim bu sabah bak simdi 😂😂

Ne yemiosun canim mesela nelerle beslenion bizede anlat ben oglumda allah neverdiyse yemisdim gaz felan hic dusunmediydim oda sikinti yaratmamisdi saolsun kiz azıma ediyo ama
Bebekle de çok ilgisi var tabi. Kızım çok hareketli uyurken bile durmuyor, zart zurt gidiyor haliyle.
Karnımda da böyleydi sürekli göbeğimde meksika dalgalanmasıyla gezdim 😁
İşte genel öneriler, baklagil ve gaz yapabilcek sebze yemekleri yemiyorum. Sabah ve öğle kahvaltı tarzı beslenip akşam yemeğinde hafif şeyler yiyorum. Yoğurt bile yemiyorum. Bende gaz yapıyor herkese yapmayabilir. Peynirden karşılıyorum. Çay kahve içmiyorum. Meyvelerden de bazılarını yemiyorum. Normalde de çok fazla gaz sancısı çeken biriyim hamilelikte her şeyden çok gaz sıkışmaları zorlamıştı.
Bi de 7/24 çoraplayım. Yatağa da çorapla giriyorum çünkü uyku vakti diye biişey yok günün her saati bir bize.
Çıkarırsam uyku sersemi ağlamasına kalkınca giymeyi unutuyorum sonra farkettiğimde saatlerce çorapsız durmuş oluyorum. O zaman da çok sıkıntısı oluyor.
Bi de keyifli olduğu zamanlar ayak altlarına karnına masaj yapıyorum. Çook mutlu oluyor baya da gaz çıkartıyor.

Ben gaz olmaması için yediklerime çok dikkat ediyorum. Nispeten işe yarıyor. Geçen gün artık büyüdü bi baklagil yiyeyim protein de lazım dedim, demez olaydım. Dün kakasını da yapamamıştı. Gazla birleşti. Allahım çocuk çatlayacak! Sap simplex verdim. Yarım saat sonra osura osura uyuya kaldı. Gece yarısı da kakasını yaptı. O kadar ağladı ki hala dinlenemedi yavrum uyuyup uyanıp tekrar sızıyor. Gaz fena bişeymiş. Süt verdiğim müddetçe katı diyet uygulamaya devam edicem.
Ha bu arada soğuk hiçbişey içilmeyecek. Soğuk tüketilen her şey süte gaz olarak yansırmış.
birsey yiyo musun diye sorsana 🥴
Rezene kimyon cayi
Anason
Melisa
Papatya
İhlamur
Emziren annelere ozel cay
Pekmezli su
Bazi corbalar
Butun gunum bunlari icmekle geciyo kati olarak yediklerim tahin helvasi,bulgur pilavi,et,tavuk
Her sey gaz yapiyo yenmiyo ki hicbir sey

birsey yiyo musun diye sorsana 🥴
Rezene kimyon cayi
Anason
Melisa
Papatya
İhlamur
Emziren annelere ozel cay
Pekmezli su
Bazi corbalar
Butun gunum bunlari icmekle geciyo kati olarak yediklerim tahin helvasi,bulgur pilavi,et,tavuk
Her sey gaz yapiyo yenmiyo ki hicbir sey
Bulgur pilavını da yeme. Süt yapıyor denir ama sütten çok gaz yapıyor. 3ay bitsin gaz sorunu çözülsün yine yersin.

Bulgur pilavını da yeme. Süt yapıyor denir ama sütten çok gaz yapıyor. 3ay bitsin gaz sorunu çözülsün yine yersin.
Dünnbende bulgur yedim bi de yoğurt çorbssı geceki seremoni bulgurdan zaar😆
Rezene yaptımdı kendime ondan verdim yarım çay kaşığı sızdı yavru osura osura:)
Bide altta sünen kaka görüntüüsü vardı o neden olursa renk aynı pütürlü ama sünen şeylerde vardı dokundu galiba.

Bulguruda her gun yemiyorum ama yine gazli yine gazli kolik iste ben yesemde yemesemde onda o sorun hep var 🥴 bu gunler cabuk gecsinn 😓
Tabi bazen ne yaparsan çare olmuyor.
Büyüdü artık yakında gaz filan kalmıycak şeker gibi çocuk olcak görceksin :)

Dünnbende bulgur yedim bi de yoğurt çorbssı geceki seremoni bulgurdan zaar😆
Rezene yaptımdı kendime ondan verdim yarım çay kaşığı sızdı yavru osura osura:)
Bide altta sünen kaka görüntüüsü vardı o neden olursa renk aynı pütürlü ama sünen şeylerde vardı dokundu galiba.
Sümüksü kaka denen şey mi?
O daha çok besin alerjilerinde oluyor.
Bişey ona yaramadı herhalde.

Tabi bazen ne yaparsan çare olmuyor.
Büyüdü artık yakında gaz filan kalmıycak şeker gibi çocuk olcak görceksin :)
Ya gazi olmayinca melek gibi bebis aslinda agiz dolusu bi guluyo eriyorumm 😍😍 napsin onlarda istemez sanci cekmek gaz cikarmak onlarada yazik ona da uzuluyorum insaAllah ikimizde bu skntidan kurtulacagiz en kisa zamanda 😊

Gerçekten ama. Sen ilk bebekte gaz yaşamamışsın. Tecrübeli anneler 3 aydan sonra pek gaz sorunu kalmaz diyor.
Evet canim ilkinde yasamadm ama kizimin gazi olsada olmasada uyumuyor ya ben kendime dedim onu uykuyu sevmio zorla sallayinca duruyo hayir kaldirincada durmuyorki dursa ona da raziyim ama malesef derler ya ne emmeye gelio ne gommye😂😂 artik memnuniyetsiz diyorum hanfendiye😂😂

Kızlar bugün 1.ay aşısı olduk. Bir tane bacaktan yaptı hemşire. İki bacaktan Bi koldan 3 tane aşı muhabbeti vardı. Bize niye bir tane vurduki

El kadar bebekte bu kadar gaz mi olur arkadas yaa 🤦🏻‍♀️
Gece boyunca saldı saldıkca agladi agladikca uyandi kisir dongu 🥴 hayir bi de cikan ses bildigin koca insan gazi gibi sanirsin biz yapiyoruz benden guzel gaz cikariyo valla ben bile bu yasima kadar boyle gaz cikaramamistim 😂😂
Bir de gece emerken 2 kere bogulma tehlikesi atlattik ilki cok kotuydu Allah korusun gitti heralde dedim uzunca bir sure nefes alamadi sanki pesinden kosturan var sanki gunlerdir ac alt tarafi 2 saat once emmisti nasil emiyo baskasi alcak sanki elinden bu cocugun pis bogazliligi beni oldurucek bir gun tokken bile acmis gibi davranabiliyo 😫😫
Aynııı bizzz sanki ben yazdım yazıyı

Biran once 6. Aya ek gida donemine isinlanmak istiyorum mutfakta bizimle mama sandalyesinde oturup kahvalti yapcagimiz zamanlara gitmek istiyorum 🧐
O günler gelecek mi😜 şöyle virüsün sona erdiği, bebelerimizin biraz daha olan bitenin farkına varıp etrafı incelediği, keyifle gezmelere gittiğimiz, tatil yaptığımız günler 😇

Bi hafta on gün sonra rotavirüs aşısı olmamız lazım. Şubat görünümlü ocak anneleri siz ne yapmayı planlıyosunuz?
Ağızdan veriliyomuş. Salgın hastanesi olmayan küçük biyerde,bi tıp merkezinde mi yaptırsam diyorum?

Biran once 6. Aya ek gida donemine isinlanmak istiyorum mutfakta bizimle mama sandalyesinde oturup kahvalti yapcagimiz zamanlara gitmek istiyorum 🧐
Bende bende hayali bile güzel. Balkonda filan otursa bizle beraber aaah ah. Geçen yaz çok hayalini kurduk gocamla 😄

X