2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ya bu memelerden ne çektim ha yarasıdır mastitidir. Braz daha ilerleseydi enfeksiyon apse olurdu şırıngayla çekicektik dedi doktor çok korktm😭.şimdi kullandıgım ağor bi antibiyotk oda bebegi ishal yaptı kakası yemyeşil huzursuz cok moralim bozuk
Göğüs ucum yarık gibi bi türlü iyileştiremedm doktor silikon uçla emzir dedi bu şekilde iyileştiren varmı ya
Canim silikon ucu benim kız tutmadı. Fito krem en çok işe yaradı ben de.

😕 memeye devam etmek istiyorum evet 😕 mama hiç hoşuma gitmiyor sadece 3 gece 1 biberon verdim onu da meme mama karışık şekilde. Ama tamam bu gece öyle yapmicam inşallah işe yarar tam alışmadan bitireyim 😕 sütsüzlük bi anne için çok yıpratıcı çok allah kimsenin başına vermesin 😞
Ben ne zaman tahin ve kabak tatlısı yesem sütüm inanılmaz artıyor, denedin mi bilmiyorum ama bi dene istersen. Bide yanina maden suyu, ama keramet tahinde sanırım..

@Kidem34 albertine1204 albertine1204 benm kızda biberonla huzlı çekmeye alışınca meme reddi yaşadık. aç olup meme veriyodum ağlayıp sinirlenip almak istemedi hiç. Bende silikon uçla memeyi tutturup biraz sütün tadını alınca geri çekip silikonu çıkardım emmeye devam etti. Bazen yine aynısını yapıyor silikon uçla tutturmaya devam ediyorum
Ben de öyle yapayım canım doğumdan sonra ilk zamanlar silikon uçla emzirmiştim
Gorumcem sadece sagim yapiyordu hic emzirmedi ve sutu inanilmaz boldu bebegi 8 aylikken bicak gibi aniden kesildi
Bazı günler memeyi istemediğinde sağarak veriyorum ben de acaba sütü azaltırmıyım diye de içime sinmiyordu
Günaydın hanımlar benim bir hafta sonra doğum iznim bitiyor yüksek ihtimalle okullar yüz yüze eğitime geçecek bu durumda kızım daha 2 aylık oluyo ve ben göreve başlamak istemiyorum rapor alan var mı özel hastane rapor verir mi geçerli oluyo mu MEB de bilen var mı?
Ben doktorumdan istedim canım en fazla 1 haftalık verebilirim ama o da etik değil dedi ben de direkt ücretsiz izne ayrıldım

rapor konusunda çok zorluyorlarmış bu sene. çevremde alamayanlar var. max 10-20gün veriliyormuş. fazlası için heyet raporu oluyormuş ama onu da vermeleri çok çok zor. kendim özel sektördeyim de çevremde duyduklarımı yazdım
Kendi doğum doktoru 10+10 gün şeklinde verebilir

Ne zaman icin rapor düşündünüz? Benim de 15 inde bitiyordu , 15 ile 22 ara si 1 hafta rapor alicam, sonra zaten okul tatil. 15 şubatta açılcak. Ben de 15 şubat itibariyle ücretsiz izne ayrilicam.
Benim 20 sinde bitiyo iznim şimdi tatil diye çıkmayıp okul başlayınca rapor almam mantıklı mı bilmiyorum birde ücretsiz izne çıkamam Malesef imkanımız yok bilsem geçinebileceğiz 1 dk düşünmem ama mümkün değil malesef

Ben
rapor konusunda çok zorluyorlarmış bu sene. çevremde alamayanlar var. max 10-20gün veriliyormuş. fazlası için heyet raporu oluyormuş ama onu da vermeleri çok çok zor. kendim özel sektördeyim de çevremde duyduklarımı yazdım
Bende normal zamanda verilirken pandemi de daha kolay diye duydum

Ne zaman icin rapor düşündünüz? Benim de 15 inde bitiyordu , 15 ile 22 ara si 1 hafta rapor alicam, sonra zaten okul tatil. 15 şubatta açılcak. Ben de 15 şubat itibariyle ücretsiz izne ayrilicam.
Cnm ücretsiz izne aylık aylık ayrilabiliyir muyuz
Sonra istediğimiz zaman başlayabilir miyiz

Benım sleppy bundan. Elimde daha 14 paket var bitsin diye bekliyorum. Elma limon portakal deneyenınız var mı? Onlar nasıl guzel kokuyor ki? Ben dogal dıye almısım bunu.
nagihan3005 nagihan3005 canım o yeşil olan ıslak mendil sirkeli, o yüzden sana kötü geliyordur kokusu, bende aldım bi garipti ama alıştım sanırım, diğer beyaz olan Yenidoğan’da hiç koku yok.

sleepye yazsana ya da arasana. inceleme için numune istiyorlar bu gibi durumlarda

Eklentiler

• IMG_20210112_100118.jpg
    IMG_20210112_100118.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210112_100142.jpg
    IMG_20210112_100142.jpg
    161,2 KB · Görüntüleme: 28
Cnm ücretsiz izne aylık aylık ayrilabiliyir muyuz
Sonra istediğimiz zaman başlayabilir miyiz
MEB de nasıl bilmiyorum ama bende memurum raporum bitti şuan yıllık iznimi toplu aldım sonra ücretsiz izne ayrılacam 2 yıla kadar hakkımız var ama parça parça alınmıyormuş. Aldıgın izni istediğin zaman kesip işe başlanabiliyormus. Ben 2 yıl diye alıp 1 yılın sonunda iyi bir bakıcı bulursam başlayacam

MEB de nasıl bilmiyorum ama bende memurum raporum bitti şuan yıllık iznimi toplu aldım sonra ücretsiz izne ayrılacam 2 yıla kadar hakkımız var ama parça parça alınmıyormuş. Aldıgın izni istediğin zaman kesip işe başlanabiliyormus. Ben 2 yıl diye alıp 1 yılın sonunda iyi bir bakıcı bulursam başlayacam
Ben şöyle simdi uzaktan eğitime dönülurse devam etmek istiyorum ama bu kabul olur mu acaba
Yuzyuze ise ben üç ay alırım diye düşünüyorum

Ben şöyle simdi uzaktan eğitime dönülurse devam etmek istiyorum ama bu kabul olur mu acaba
Yuzyuze ise ben üç ay alırım diye düşünüyorum
Muhtemelen yüz yüze başlayacak şimdi online da başlayıp yüzyüze geçince rapor almak istersen etik olmaz MEB de iyi karşılamaz dedi benim idarecim

Ben gak dese emziriyorum guk dese emziriyorum.hiç saat tutmadım Bu doktorlar bazen gerçekten bi tuhaf oluyor😬anne sütü ile alınan kilonun ne zararı varda fazla almış diyor ?mama obezite yapar ama anne sütüyle alınan kg illaki veriyor bebekler
Aynen annemde aynısını soyledi sen doktora bakma bol bol emzir dedi doktorun dedigini yapmaya calistim ya az kilo aldik yada fazla aldik bu seferde fazla ve duzensiz almis dedi neyse bende kafama gore kendim yapiyorum kendi bildigimi yaptigimda her hafta duzenli kilo aldi burdaki doktorlar baytar gibi sinir olmustum en sonunda bir tane iyi bir doktor bulduk onla devam edecegiz
benim oğlan keyifçi çok. o sebeple ayarını bilmiyor. çok emip kusuyor. ben 2saatten önce vermiyorum meme. gaz da yapıyor çünkü çok sık emme1.ay 4560dı 2.ay 6.440 çıktı🙈şu an 7ye doğru gidiyor
oooo masallah seninki almis başını gidiyor işte benim kizda oyle az once mesrla emiyor karni tok haala gozu memede birakmiyor emiyor birakiyor sutude agzindan akitiyor ustu sirilsiklam oluyor fazlasini kusuyor 😂bende senin dedigin gibi yaptim ama sanirim arayi biraz acmisim 2 degilde 2.5 3 saat yapmistim bu sefer hem sutum azaldi hemde kilo alımımız eksikti bide sagmayi da birakmistim hepsi etkiledi bende 1.5 saatte bi vereyim karisik verince duzensiz kilo aliyor oda iyi degilmis seninki duzenlimi aliyor haftalik kac kg aliyor canim birde o hap geldi gunde kac tane iciyorsun sen ben 2 tane ictim ama bu seferde mastit olmayalim🙈🙈bende stoga basladim korkumdan kesilir mesilir dedim atiyorum buzluga
Ben de öyle yapayım canım doğumdan sonra ilk zamanlar silikon uçla emzirmiştim

Bazı günler memeyi istemediğinde sağarak veriyorum ben de acaba sütü azaltırmıyım diye de içime sinmiyordu

Ben doktorumdan istedim canım en fazla 1 haftalık verebilirim ama o da etik değil dedi ben de direkt ücretsiz izne ayrıldım
yok canim emzirdiğin surece bisey olmaz aksine sagimda cogaltiyor bende sagimi birakinca azaldi bide bebegimi seyrek emzirince doktorun yuzunden ama simdi normale döndü cok sukur sende gunduzleri emzir gece sutunu sagip ver ben ilk baslarda oyle yaptim sonra tamamen biberonu biraktim bizimkide biberon asigiydi

Aynen annemde aynısını soyledi sen doktora bakma bol bol emzir dedi doktorun dedigini yapmaya calistim ya az kilo aldik yada fazla aldik bu seferde fazla ve duzensiz almis dedi neyse bende kafama gore kendim yapiyorum kendi bildigimi yaptigimda her hafta duzenli kilo aldi burdaki doktorlar baytar gibi sinir olmustum en sonunda bir tane iyi bir doktor bulduk onla devam edecegiz

oooo masallah seninki almis başını gidiyor işte benim kizda oyle az once mesrla emiyor karni tok haala gozu memede birakmiyor emiyor birakiyor sutude agzindan akitiyor ustu sirilsiklam oluyor fazlasini kusuyor 😂bende senin dedigin gibi yaptim ama sanirim arayi biraz acmisim 2 degilde 2.5 3 saat yapmistim bu sefer hem sutum azaldi hemde kilo alımımız eksikti bide sagmayi da birakmistim hepsi etkiledi bende 1.5 saatte bi vereyim karisik verince duzensiz kilo aliyor oda iyi degilmis seninki duzenlimi aliyor haftalik kac kg aliyor canim birde o hap geldi gunde kac tane iciyorsun sen ben 2 tane ictim ama bu seferde mastit olmayalim🙈🙈bende stoga basladim korkumdan kesilir mesilir dedim atiyorum buzluga

yok canim emzirdiğin surece bisey olmaz aksine sagimda cogaltiyor bende sagimi birakinca azaldi bide bebegimi seyrek emzirince doktorun yuzunden ama simdi normale döndü cok sukur sende gunduzleri emzir gece sutunu sagip ver ben ilk baslarda oyle yaptim sonra tamamen biberonu biraktim bizimkide biberon asigiydi
Tabi bazen geceleri biberonla sutumu veriyorum uykusu cok derin oldugunda

Buarada emzirmekle ilgili yazmıssınız benim bebekte hiç emmek ıstemıyor her seferinde cıglık cıglıga kafasını ıtıyor nasıl yapsam bılemedım önerisi olan varmı ?? Süreklı sağım yapıyorum buarada sütüm iyi cok sukur azalırmı
Ben careyi bibste buldum canim cok sukur yagmur tippenin emzigini kullaniyo
Bebişi uyumayanlarda bu gece uyumamaları gittikçe geç saatlere kayıyor Allah ım zManla erken yatarlar yalan oldu 3.30 u geçti hala sallıyorum
Tam dalamıyor yaa
Ben gözümü kapatsam bir daha acamıcam diye korkumdan kafamı koyamıyorum 🙈
Benimkide iyiydi bu hafta erken uyudu 12 de ama bu gece 2 yi gecti dalmasi
benimim oğlan keyifçi çok. o sebeple ayarını bilmiyor. çok emip kusuyor. ben 2saatten önce vermiyorum meme. gaz da yapıyor çünkü çok sık emme1.ay 4560dı 2.ay 6.440 çıktı🙈şu an 7ye doğru gidiyor
Ohh masallah masallah bizde bu ay 1 kilo almisiz 5700 olduk😊😊

X