2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kv mi 😡 bana uzak Allaha yakın olsun onun yüzünden bir daha hamile kalıp çocuk sahibi olmak istemiyorum hamileliğimin son ayları ve doğumdan sonraki 1 ay beni bitirdi sırf eşim kırılmasın diye dayandım ama benim tahammül sınırımı geçti bundan sonrasında hiç bir şekilde katlanamayacağım
Neler kaybettiğini hiç bilmiyorlar bilemicekler se
o minicik Bebişi sevmek varken yaptıkları yanlarına kalmayacak o bebek büyüyünce onları istemeyecek babaannesi dedesi ne el gibi bakacak
Lohusa hamile kadın bu kadar üzülmez

İnşallah eşlerimizle huzurumuz olsun evlatlar herseyi unutturuyor 💞

Biz biogaia ile nurse harveys beraber kullandık ama hiç bi etkisini göremedik. Her çocuk için farklı etki görülebiliyormuş. Baya bi övmüşlerdi bu ikisini aslında ama bize yaramadı.Relaktaz verdi en son doktorumuz bu biraz rahatlattı
Bizim
Çatallanma dil ucu kıvrık oluyo B şeklinde veya kalp şeklinde diyorlar
İstanbul da degilim Denizlide yaşıyorum ben direkt kbb doktoruna götürdüm ve doktor gördü zaten dil bagı var dedi
Evet canım o şekilde benim bebeğimde sen oluyor birde dilini çıkaramıyor tam . Ya inanılmazı kafamı kurcalıyor bu ay kg alımı nasıl olacak birde onu merak ediyorum

Neler kaybettiğini hiç bilmiyorlar bilemicekler se
o minicik Bebişi sevmek varken yaptıkları yanlarına kalmayacak o bebek büyüyünce onları istemeyecek babaannesi dedesi ne el gibi bakacak
Lohusa hamile kadın bu kadar üzülmez

İnşallah eşlerimizle huzurumuz olsun evlatlar herseyi unutturuyor 💞
Kesinlikle oğlumun onlara bundan sonra el gibi bakmasını istiyorum haketmiyorlar çünkü kv yüzünden sütüm kesildi oğlum mamayla beslendi
Öyle kızgın öyle kırgınımki
Neyseki gitti de evimize huzur geldi neredeyse eşimden ayrılacaktım
Oğlumun gülüşü en büyük ilaç bana

BEnim bebeğimde sanki meme birden ağzından pat diye düşüyor bu sefer sinirleniyor ilk oğlumda hiç olmamıştı ondan anlıyorum zaten yani rahatsız ediyor belli çocuk doktoru 6. Aydan sonra alınır filan dedi ablamın ikizleri var onlardan biri de bu şekilde dilbağı vardı ve 3 aylıkken meme reddi dönemlerinde tamamen bıraktı emmeyi. Bebeğimin kg alımı da iyi dr dil bağı etkilese kg alamazdı dedi bana da bilmiyorlar gak dese emziriyoeum guk dese emziriyorum😬tekrar götüreceğim bende
Bugün kontrol de bize de dediler dil bağı var diye ama ne ben sordum buna ne yapmalı diye nede doktor alınmalı demedi emme sıkıntısı var mı dedi bende var dedim ay ondan mi oluyormuş emerken şıp şup meme damagindan düşüyor birde emme süresi kısa derdim burda arkadaşlara alerjiden dolayı iştahsız sanardim meğerse dil bağı yorarmış aşı için gitmiştik doktor kontrolünde yapıldı aşısı hastanede aşı ve tartı boy muayenesi yapıldığı için heralde pek dil bağı ile ilgilenmedi doktor
Çıkınca anneme dedim kardeşimde de varmış benim agrisizca kesiliyormus annem kardeşininkine bi fısfıs sıktı ameliyat makasıyla pıt diye azıcık kesti çocuk hissetmedi bile dedi emme problemleri peltek konuşma olmasın diye bazen kesiyorlarmış
Birde ben çatallanma ne onu merak ettim bebegimin dili normal görünüyor

Bizim

Evet canım o şekilde benim bebeğimde sen oluyor birde dilini çıkaramıyor tam . Ya inanılmazı kafamı kurcalıyor bu ay kg alımı nasıl olacak birde onu merak ediyorum
Msj yazdim sana eskiden kadınlar kesermiş berberler kesermiş öyle basit bir islem ki bebek hissetmiyormus bile kan bile olmuyor
Benim tek kaygı ettiğim şey benim bebeğim düzgünce durmaz ki hep sinirli huzursuz ağzını açıp beklemez bi aşısı yapılana kadar ortalığı yıktı genel anestezi de istemiyorum böyle basit birşey için artık bir kaç ay bekleyip sünnetiyle birlikte belki yaptırabilirim dedim
Annem 7 8 aylıkken kestirmis kardeşimin kini

Merhabalar herkese yazdıklarınızı okuyorum bebekleriniz maşallah kiloları çok iyi almışlar ben nasıl kilo aldırabilirim içime dert oldu benimki 76 günlük 4800 kilosu 😐 sadece emziriyorum. Normal demişti sağlık ocağındaki hemşire ama bence az ya ☹️ sütüm var çişini kakişini yapıyor hep niye alamıyor anlamıyorum 😐
Doğum kilosu kac canım bebek kız miydi senin karıştırıyorum eğer aylık 800+800 almışsa dert etme ilk aylar 600 gr ile 1200 gr arası normal kabul ediliyor ama 800 gr civarı almış bebek tam ortalama sanki bnm de bebeğim 5400 gr aşırı bir fark yok yani yarim kilo seninkiyle benimki arasi eğer ac olduğunu düşünüyorsan sadece 1 öğün mama verebilirsin cinsiyet farkı da olabiliyor 3 aylık olmasını bekle mesela az kalmış 3 aydan sonra günlük artıdan bir öğün mama ver

Merhabalar herkese yazdıklarınızı okuyorum bebekleriniz maşallah kiloları çok iyi almışlar ben nasıl kilo aldırabilirim içime dert oldu benimki 76 günlük 4800 kilosu 😐 sadece emziriyorum. Normal demişti sağlık ocağındaki hemşire ama bence az ya ☹️ sütüm var çişini kakişini yapıyor hep niye alamıyor anlamıyorum 😐
Canim doğum kilosu ne kadardı? Benim bebeğim de düşük kilolu doğmuştu, ve yavaş aliyor.

Kesinlikle oğlumun onlara bundan sonra el gibi bakmasını istiyorum haketmiyorlar çünkü kv yüzünden sütüm kesildi oğlum mamayla beslendi
Canim benim sütünün kesilmesine kv mi sebep oldu 🤨🤨 allah yardımcın oldun, neyseki gitmis, kafana takma hiç, boşver.

Benimki tam iki aylık, 4 Kasım doğumlu, kilosu 4800. Sadece emziriyorum. Daha şimdi aşıdan geldik. Hemsire de doktor da normal dedi. Sağlıklı olması ve beklenen kiloyu alması onemli çok kilolu olması değil. Mutlaka söyler doktor ya da hemşire kilosu azsa. Mamaya göre anne sütü daha az kilo aldırıyor ama çok sağlıklı endişelenme bence 🤗

wendy wendy ne güzel bu sayfayı kurmussun. hamilelikte ve sonrasında bir sürü şey sordum ve öğrendim. umarım yardımcı da olabilmişimdir kendi adıma. umarım böyle devam eder. sosyal medyada aktif olanlarla birbirimizi takip de edebiliriz, belki karşılaşır ya da karşılaşmayız hayat bu belli olmaz :KK200::KK68:
Ben bi keresinde sordum whatsapp grubu kuruluyor mu diye ama yasakmış sanırım hatta kadınlar klübünün adminlerinden biri o mesajıma kızgın yüz göndermişti 🙈😄

Kizlar meme verirken mama da takviye yapik derseniz sakin biberonla yapmayın siringayla ya da kasik biberon fincan falan kullanın alışırsam cok yuksek oranda memeyi tutmuyor geri.

Kızlar emzik kullanıyor musunuz ben dün avent emzik aldım tuttu oğlum bugün rahat ettim emzirip koydum yatağa uyudu kendisi annem sinir etti beni görünce bozuldu alışır böyle aç aç emer durur bilmem ne cahil cahil konuşuyor bana vicdan azabı çektirmeye çalışıyor çocuğu aç bırakırsın böyle diyerek. gerçekten sabır diliyorum kendime öteki türlü de kucağa alışmıştı sürekli memede duruyor uyanıkken memelerimin ucu öyle acıyordu ki
Bende aventin emzigini aldim cok zor durumlarda veriyorum yemek falan yapacaksam en fazla 15 -20 dk uykuya gecene kadar. Acken asla almıyor zaten, seninki de ac olsa almaz, vicdan azabi cekmene gerek yok canım. Benim de eşim cok karşıydı emzige ama ikna ettim 😊

albertine1204 albertine1204 M Mhr0602 Dildem67 Dildem67 kizlar geç kaldım sohbete ama sizin yazdıklarınıza o kadar katılıyorum ki bende benzer seyler yaşadım. Kv yüzümden eşimi o kadar doldurdu ki hamileliğim de doğumumda logusalik da burnumdan geldi. Simdi de babaanne olacakları tutuyor benim çocuğuma bi cop layık görmemişken. O kadar hastalandım insan bi arayıp sorar Doğumdan 1ay gecti beni arayıp da bi torununu sormadı kocamı arıyo gizli gizli görüntülü gösteriyor. Sorsalar mükemmel babaanne olur kendisi. Ama gerçekten burnumdan geldi hersey hevesim filan kalmadı hiç biseye. Evliliğim hala sıkıntıda. Bunun yüzünden. Ama bundan sonra iliskilermiz nasıl olacak görsün. Artık sınırı çok aştılar.

Bende aventin emzigini aldim cok zor durumlarda veriyorum yemek falan yapacaksam en fazla 15 -20 dk uykuya gecene kadar. Acken asla almıyor zaten, seninki de ac olsa almaz, vicdan azabi cekmene gerek yok canım. Benim de eşim cok karşıydı emzige ama ikna ettim 😊
Ben de şimdi emzirdim gazını çıkardım koydum beşiğe aldı emziği 5-10 dakikaya uykuya geçiyor böyle yapınca bunun nesi kötü olabilir ki ben demiyorum emziği koyayım arkama bakmadan kaçıp gideyim 😟

Geldiler madem ki hiç istemiyordum gelmesini köstek olma benimde burnumdan getirdi anneminde sanane sütüm gelmiorsa yada yemek yapmıosam nasıl yapabilirim ameliyatlı halimle be vicdansız boşuna mı geldin yap işte bizde boşanmanın eşiğine gelmiştik yolladım kendi evine

albertine1204 albertine1204 M Mhr0602 Dildem67 Dildem67 kizlar geç kaldım sohbete ama sizin yazdıklarınıza o kadar katılıyorum ki bende benzer seyler yaşadım. Kv yüzümden eşimi o kadar doldurdu ki hamileliğim de doğumumda logusalik da burnumdan geldi. Simdi de babaanne olacakları tutuyor benim çocuğuma bi cop layık görmemişken. O kadar hastalandım insan bi arayıp sorar Doğumdan 1ay gecti beni arayıp da bi torununu sormadı kocamı arıyo gizli gizli görüntülü gösteriyor. Sorsalar mükemmel babaanne olur kendisi. Ama gerçekten burnumdan geldi hersey hevesim filan kalmadı hiç biseye. Evliliğim hala sıkıntıda. Bunun yüzünden. Ama bundan sonra iliskilermiz nasıl olacak görsün. Artık sınırı çok aştılar.
Ben kendisiyle konuşmuyorum görüşmüyorum eşimi arıyor hala fiskos yapıyor terbiyesiz mutlu olsun bunlar der normal bir kayınvalide .

Ben de şimdi emzirdim gazını çıkardım koydum beşiğe aldı emziği 5-10 dakikaya uykuya geçiyor böyle yapınca bunun nesi kötü olabilir ki ben demiyorum emziği koyayım arkama bakmadan kaçıp gideyim 😟
Ah keşke benimkide alsa nuk kauçuk tavsiye üzerine aldım onu bile tutmadı yapışık ikiz gibi evin içinde geziyoruz

Kuzum sıkma canını .benimde sütüm çok azaldı taş düşürüyor musum nerdeyse günü bir bardak su ile geçiriyordum .su içmeye bir başladım tekrar 3-4lt süt geri geldi .bide yeşil soğan ye bol bol . Yapacak bişe yok kv hep aynı can sıkıntısı . Yok gibi düşün .

daisyyy daisyyy serum fizyolojik sıkmadan aspiratör tahriş edebilir burnunu bebeğinin. kuru kuru geliyormuki?

sayfanın en büyüklerinden biri biziz sanırım. 73günlüğüz bugün. zaman hızlı akıyor çok. sadece anne sütüyle devam ediyoruz. kilomuz 2hafta önce 6.400dü.beslenme ve uyku düzenimiz şu an çok iyi Allah bozmasın. 8şubat iş başı o zamana kadar biraz daha süt stoklamam lazım buzluğa. solgar breawers yeast aldım ilk bebeğimde de kullanmıştım süt için. faydasını görmüştüm.

Kızlar emzik kullanıyor musunuz ben dün avent emzik aldım tuttu oğlum bugün rahat ettim emzirip koydum yatağa uyudu kendisi annem sinir etti beni görünce bozuldu alışır böyle aç aç emer durur bilmem ne cahil cahil konuşuyor bana vicdan azabı çektirmeye çalışıyor çocuğu aç bırakırsın böyle diyerek. gerçekten sabır diliyorum kendime öteki türlü de kucağa alışmıştı sürekli memede duruyor uyanıkken memelerimin ucu öyle acıyordu ki
Ne alakası var ya bizimki doğumdan itibaren meme alıyor acıkınca memeyi atıp ağlıyor zaten kilosuda doğumdan itibaren 2 aylığız 2 kg aldı
Çok biliyorlar

X