2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bayağı bi anlamadim 2 gün neredeyse çocuk inanılmaz gaz sancısı çekti.
Kokusu ağırdı kokmuş balik gibiydi eşime koklattim yooo zaten mamalar ağır kokuyor dedi.Nemli kasığa yapışıyordu kum gibi değil de dökerken ıslak ıslakti. Bide kaynar suya atıp kaşıkla karıştırıp calkaladigim halde çözünmedi. Ben çok geç fark ettim tabi meğer yavrum neler çekmiş ishal kusma falanda oldu bak böyle resimdeki gibi.
Ben de tam tersi elini bile değsin istemiyorum uykusuz yorgun da olsam ona asla o fırsatı vermicem

Anladim
Evet cnm 2gun sonra 3aylik olacak ama bitmedi kusma ya bazi gun daha fazla bazi gunler daha az ama artik bogulcak diye korkmuyorum bazen kustugunu geri bile yutuyor buyuduler artik tikanirsa bile oksurup duzeliyo bende biktim kiyafet ve mamalik yikamaktan ama saglikli olsunlar yeterki bu kusmalar bazi bebelerde 1seneyi bile buluyormus insallah biter hepimizin tez zamanda

Kaliniyor canim bir tanidigim oyle hamile kaldi adet olunmasada süt korumuyor gebe kaliniyor dikkat etmek lazim
Anladım cnm

KKızlar dokuz Kasım’da doğum yaptım son bir haftadır kahverengi lekelenme oluyor dün dünden beri iki kere kırmızı kan geldi acaba reklam oluyorum sizde durumlar nedir

Açlıktan ağlıyor devamlı meme arıyor veriyorum emiyor bir kaç dk sonra çekiştirip tekrar ağlıyor bakıyorum süt yok sağıp baktım çıkmıyor 😕
Canım bizim doktor günde 2 kere biberon vermekle alışmaz dedi ama bilmiyorum tabiki herkes farklı şeyler söylüyor. Biz aldık kaşık biberon normal kaşıkla vermeye göre daha rahat tabiki ama ondada akma oluyor bide beslemek çok uzun sürüyor sabır lazım

4 6 ay almistm benimkine olmaz heralde teyzesi ama dun çekmeceler duzenlerken elim gitti baktim buyuk 🤩 biz hala 0-1 bile giyiyoruz 😆 ben de sizi surekli anlatiorm anneme de arkdaslarm diye valla adinizi bilmesem de 🙃
2-4 almışım onu giydirdim geçen bol oldu ama olsun dedim, bize 0-1 olsa da giydirmiyorum ben geriyor gibime geliyor rahat etsin diyorum, 1-2 ay var hm onları giyidiriyorum. Bende neler alcam da annem aldırmıyor, evdesiniz zaten çocuk dışarı bile çıkmıyor ne alacaksın diyo haklısın diyip teli bırakıyorum elimden 😂😂

Kızlar anne sütü ya da mama farketmez bebek kustuktan sonra tekrar besliyor musunuz midesi boşaldı aç mı kaldı acaba diye tereddüt ediyorum kustuktan sonra

ÇATallanma derken ağlarken sanki dili kıvrılıyor onumu kastediyorsunuz aceba?
Bende iki defa mastit oldum Dediğiniz gibi sütümün azalmasından da korkuyorum ama sağım da yapamıyorum psikolojim bozuluyor çünkü Benin göğüslerimde sağdığımda en fazla ikisinden 30cc filan çıkıyor bu sefer sütüm yok diye üzülüyorum acayip bir kısır döngü🥴siz istanbuldamısınız aslında çok basit bir yöntemmiş çoğu doktor hemen muayehanede kesiyormuş biz o doktorlara denk gelemedik sanırım ben cerraha da götürdüm oda özellikle kulak burun Boğaz’a götürmemi tavsiye etti
Canım ben dün sünnet kontrolü için çocuk cerrahındaydım bana dilinin altında minik bağ var gibi gelmişti onu sordum baktı bu herkeste var dedi ama asıl dil bağı daha büyük olur meme emerken zorlanır ve dilinin ucu çatal gibi B harfi şeklinde olur dedi
Evet bizim ki B harfi oluyo 🙂 buyudukçe daha cok belli olmaya başladı. Dil bagı dört tip miş en hafifi bizimki tip 4.kilo alıyorsa almaya gerek yok dedi doktor.
Kilo alıyo ama cok zor emiyo ben cok rahatsızım emzirirken.

Ben de aynı durumdayım alt katımda ne hamilelikte ne doğum sonrası Bi fayda görmedim üstelik oğlunun yemeğini yapıp yukarı çıkarır kahvaltını ben hazırlayım diye arkasında gezer bana daha bir gün ne yedin demedi. Çok sıkışırsa sanki işin mi var çocuğun la ilgilen dedi kesip attı. Ben saldım temizlik şu bu umrumda değil kocam vardiyalı çalışıyor onun evde olduğu zaman yemek yapıyorum bazen hazır çorba bazen makarna bazen bir kaç çeşit duruma göre onlar da aşağıda sulu yemekler yiyorlar arkadaşın dediği gibi kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz diyorum içimden. Yüzüne bakmadığım da oluyo uzak duruyorum da bu sefer kocam arada kalıyo vicdanın rahat etmiyo o da sevdiğim adamın annesi diye. Ama o benim için oğlumun eşi bile demiyor eminim. Üstelik 40 günlük bebeğimi severken kullandığı kelimeleri söylesem nasıl sustun dersiniz. Bende Bi annenin evladıyım ben de insanım deyip deyip ağladım günlerce gözlerim kızardı üstüne yatmıştır dedi. Ooo daha neler var. Allah yardım etsin inşallah Rabbim evladımı onların huyundan düşüncesizliğinden korur. Düşüncesizlik değil de işlerine gelmiyor. Bence ne diyebiliriz ki ya sabır
Ayy nasıl iç Çektim ahh dedim neden yaa
En cok aglatan cümle eşimin annesi onu büyütmüş diyerek saygı gösteriyorsunda o seni de bi ana dogurdu demiyorlar yaa işte hıçkıra hıçkıra cok agladım buna yaa 😠

Unuttum ben onu 😜gelir gider ne konuştuğunu kullagıma katmam🙉 ne demiş 😶ne yapmış 😒 zamanla oluyo bunlar bi bakmışsın Aaaa ne güzel beyinde bitmiş hersey 🙃😄

ÇATallanma derken ağlarken sanki dili kıvrılıyor onumu kastediyorsunuz aceba?
Bende iki defa mastit oldum Dediğiniz gibi sütümün azalmasından da korkuyorum ama sağım da yapamıyorum psikolojim bozuluyor çünkü Benin göğüslerimde sağdığımda en fazla ikisinden 30cc filan çıkıyor bu sefer sütüm yok diye üzülüyorum acayip bir kısır döngü🥴siz istanbuldamısınız aslında çok basit bir yöntemmiş çoğu doktor hemen muayehanede kesiyormuş biz o doktorlara denk gelemedik sanırım ben cerraha da götürdüm oda özellikle kulak burun Boğaz’a götürmemi tavsiye etti
Çatallanma dil ucu kıvrık oluyo B şeklinde veya kalp şeklinde diyorlar
İstanbul da degilim Denizlide yaşıyorum ben direkt kbb doktoruna götürdüm ve doktor gördü zaten dil bagı var dedi

Son kullanım tarihi ekim 2021 e bebekten alıyoruz bozuk çıkanın biri e bebek diğeri marketten alınan tesadüf ikisi de üst üste cıktı.E bebektekini yeni acmistim hastanelik olunca bozuk old anladım marketten alinanin eşim kenarda yedek olsun diye almış sonra onu verdik onda da aynı kusma ishal sokağa çıkma yasağı old için e bebek kapalıydı market acıktı onu geri götürdük iade aldılar e bebeği de similac incelemek için istedi .
Pazartesi günü 6 kutu mama aldik e bebekten o iade ettiklerimle aynı seri numaraları ve son kullanma tarihi aynı ve hicbir sorun olmadı sanırım saklama koşullarıyla alakalı bi durumdu.
Sana 1 kutu mama ne kadar gidiyor çoğu mamaya zam gelmiş similac aynı ama gelebilir yılbaşı geçti ya ben biraz stok yaptım 6 kutu alarak.Istersen sende stokla canım
Aman sıkıntı olmasın da ben Similac 'tan memnunum canim. Siz kaç gr lik alıyorsunuz? Biz küçük kutu alıyoruz, 10-12 gün falan gidiyor canim. Sizinki ne kadar gidiyor? Zam gelmesi hiç aklıma gelmedi.biz de bi bakalim sagolasin canim

kayınvalıdesiyle sorun yaşayanlara sabırlar diliyorum. duymazsan görmezden gelip resmi olmaya çalışın mümkünse. neden böyle yaparlar anlamam. bizimki iyi çok şükür. bir sürü şey dokumus postayla göndermiş ta buralara kadar sag olsun :) yanyana yaşamadık ama hiç o yüzden bilmem yakın olsak ne olurdu. uzaktan konusunca ve yazları tatil yaptığımızda iyi hep, bizleri düşünür iyiliğimizi ister. kendi annemiz değil sonuçta, iyiyse ilişkiler ilerler, değilse ilerlemez. kendileri kaybeder :KK39:

wendy wendy ne güzel bu sayfayı kurmussun. hamilelikte ve sonrasında bir sürü şey sordum ve öğrendim. umarım yardımcı da olabilmişimdir kendi adıma. umarım böyle devam eder. sosyal medyada aktif olanlarla birbirimizi takip de edebiliriz, belki karşılaşır ya da karşılaşmayız hayat bu belli olmaz :KK200::KK68:

Bayağı bi anlamadim 2 gün neredeyse çocuk inanılmaz gaz sancısı çekti.
Kokusu ağırdı kokmuş balik gibiydi eşime koklattim yooo zaten mamalar ağır kokuyor dedi.Nemli kasığa yapışıyordu kum gibi değil de dökerken ıslak ıslakti. Bide kaynar suya atıp kaşıkla karıştırıp calkaladigim halde çözünmedi. Ben çok geç fark ettim tabi meğer yavrum neler çekmiş ishal kusma falanda oldu bak böyle resimdeki gibi.
Çok şükürki büyük sorunlar çıkarmamış canım Allah korusun dikkat etmek lazım ben de bundan sonra dikkat edeceğim bilgilendirdiğin iyi oldu

Kv mi 😡 bana uzak Allaha yakın olsun onun yüzünden bir daha hamile kalıp çocuk sahibi olmak istemiyorum hamileliğimin son ayları ve doğumdan sonraki 1 ay beni bitirdi sırf eşim kırılmasın diye dayandım ama benim tahammül sınırımı geçti bundan sonrasında hiç bir şekilde katlanamayacağım

Kızlar emzik kullanıyor musunuz ben dün avent emzik aldım tuttu oğlum bugün rahat ettim emzirip koydum yatağa uyudu kendisi annem sinir etti beni görünce bozuldu alışır böyle aç aç emer durur bilmem ne cahil cahil konuşuyor bana vicdan azabı çektirmeye çalışıyor çocuğu aç bırakırsın böyle diyerek. gerçekten sabır diliyorum kendime öteki türlü de kucağa alışmıştı sürekli memede duruyor uyanıkken memelerimin ucu öyle acıyordu ki

Iyi şükür canım daha iyi bende sana resim atacaktım salı günü yıkadım yine elimde olan kremle kremledim yine kızardı dün bioderma geldi bu sabah onu sürdüm bakalım iyi gelecek mi .
Bizim o gün mama bozuk çıktı ishal oldu kusma vardı gaz sancısından zaten acillik olduk. Eğer bu kremer iyi gelmezse artık bi cildoyeye gidicez mecbur. Yani ben krem sürdükten sonra oluyor anladigim kadarıyla.
Alerji olsa sürekli kabarmaz mi .Resim ekledim flaslida çektim daha net gözüküyor .Sondaki resim keremden önce kürü hali
Canim ya bence bi gotur cildiyeye benimki bak duzeldi verdigi krem karisimi kendine getirdi ayni gun farketti seninkindede artma var sanki

Kızlar emzik kullanıyor musunuz ben dün avent emzik aldım tuttu oğlum bugün rahat ettim emzirip koydum yatağa uyudu kendisi annem sinir etti beni görünce bozuldu alışır böyle aç aç emer durur bilmem ne cahil cahil konuşuyor bana vicdan azabı çektirmeye çalışıyor çocuğu aç bırakırsın böyle diyerek. gerçekten sabır diliyorum kendime öteki türlü de kucağa alışmıştı sürekli memede duruyor uyanıkken memelerimin ucu öyle acıyordu ki
Canim bende sonunda 4.emzikte tutturdum 3 gundur rahat ettim valla geceleri daha erken dalmaya basladi emzigi alir almaz kapatiyo gozunu

Merhabalar herkese yazdıklarınızı okuyorum bebekleriniz maşallah kiloları çok iyi almışlar ben nasıl kilo aldırabilirim içime dert oldu benimki 76 günlük 4800 kilosu 😐 sadece emziriyorum. Normal demişti sağlık ocağındaki hemşire ama bence az ya ☹️ sütüm var çişini kakişini yapıyor hep niye alamıyor anlamıyorum 😐

X