2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bu benim de ikinci dr um cnm cok memnunum cok guzel alnatiyor bilgilendirme yapiyor beni ikna ediyor acikcasi seni tatmin etmiyorsa bencede degistir ben de aliskinim kusmalara ben hicbirseye dikkat etmedim sadece dogumdan sonra 1 ay bakliyat yemedim suan hersey yiyorum alissin bagirsaklari herseye cok sukur sorunda yasamadim dokuntu ishal vs. Hic olmadi cok sukur

Günaydın kızlar
nil peri nasıl gidiyor canım tek başına yetişebiliyor musun? Ben de yalnız kalıcam 2 gün sonra aklım çıkıyor...
Yetişirsin canim Tedirgin olma, ben annemi 1 haftalıkken gönderdim. Kendi düzenimi oturtmak adına. Bi de evde 5.5 yaşında bi kızım daha var. Bi şekilde yetişiyor şükür . Mesela 1 saat önce süpürge açtım. Sadece oturma odasını süpürdum. Sonra kızım ağlayınca simdi memeye aldım. Süpürge koridorda beni bekliyor akşama kadar yolu var yavaş yavaş.napalim

Benim bebeğim aşırı kusuyor benimki kadar kusan var mıdır bilmem. Ona rağmen doktor gayet normal karşıladı reflüsü var dedi ama kilo alımı iyi olduğu için ilaç gerekmiyor beslenmeden sonra 15 20 dk hep dik pozisyonda tutun dedi. Zaten öyle yapıyorum ama beslendikten 2 saat sonra bile kusabiliyor İşim bitmiyor ki benim emmesi zaten uzun sürüyor gazı çıkarması da uzun sürüyor sonra dik pozisyonda bekletiyorum sonra uyutmaya çalışıyorum sonra bağırsak gazı geliyor uyumuyor derken sonra yine beslenme vakti geliyor ve hep böyle kısır döngü.

Evet başkasının yardımına alışınca çok kötü oluyor gerçekten ve ben baya alıştım. İnşallah dediğin gibi yapabilirim ama bir saniye bensiz durmuyor çocuk anlamadım ben bu işi. Senin bebeğin de öyle mi? Ev işleri falan da önemli değil aslında ama ben iyi beslenemeyip sütümün azalmasından korkuyorum

Ay ayni biz ya ben de sadece papatyayla benimki kusuyor saniyodm kizlar normal demek ki hatta tam beslicem beyaz su kusuyo bazen. Bir de her küstüğünde yüzü bir eksiyo kiyamam aci ya. Her yer ağiz bezi bizde de yemekten hemen sonra beyaz kusuyor 1 2 saat sonra kesmikli cok taktik kafaya ama artık takmiyorm her videomuz kusmukla sonuclaniyor hatta. Insallah azalır biter hepimizin

Yok canım ya sen bizimkini bir görsen nasıl kusuyor ben zorunda kalmadıkça altını hep aç karnına değiştiriyorum. Besleyip değiştirsem oo bütün emdiğini kusuyor. Uyandıktan sonra aç karnına değiştirirken bile kusuyor. Mememe bile kusuyor emerken gaz çıkarırken kusuyor ıkınırken kusuyor. Kısacası her olayımız dediğin gibi kusukla sonuçlanıyor beyaz su kusma olayı bizde de var. Bazen de sapsarı kaymak gibi oluyor

Disardan söylersin en olmadi benkm dolapta kofteler var onlari yapcam ton balıklı salata yaparım tavuk haslarim. Anneme cok yalvardım 2 gun once bile gitme yapamam diye babam cok sıkıldı mecbur kaldi o da bir de burasi korona dolu hic disari cikmadi 1.kere.bile bunaldı orasi cok kucuk yer arada dolanır deniz kenarında ferahlar ise.baslayinca geri gelir ins. Hic stres olma.ben diyom ki bosuna.annemi babamı tutup koltukta yatirmisim 2 ay evde kimse yok ya cok sessiz olunca.cocuk uyur oldu masallah masallah masallah

Cnim ayniyiz bu kadar değildi onceden ama 1 2 haftadir cok artti ayni boyle olduk artık takmicam valla kilo aliyor nasisa kusmuk kokusu oyle tatlı gelmeye başladı ki artık wjdjfkgkg

Her emzirme sonrasi yikasan mi iyilesene kadar normalde gunde 1.kere öneriliyor memeyi yikamak.

benimkinin huyu suyu düzeldi aman bozulmasın . Şimdi böyle konuşuyorum akşamına ağlama krizimiz tutabilir birazda büyümesine bağlıyorum artık. 2. ayı bitti bağırsakları biraz daha düzeldi sanırım. Şimdi yatınca sabaha kadar rhat uyuyor. 10.30 gibi yatıyor, bizde yataga giriyoruz kolaylık olsun diye. 4 saat uyuyor kesintisiz. 2.30 gibi emzirmeye başlıyorum. altını değiştirmek için eşimi uyandırırdım ömnceden şimdi bezin kenarından bakıyorum sadece çiş yapmıssa bez sabaha kadar tutuyor. açmıyorum altını. emzirdikten sonra uyumaya devam ediyor. eğer kaka yapmıssa ki yapmıyor gece artık o zaman alt açılınca uykusu kaçıyor. tekrar uyutunca sabaha kadar bir 4saat daha uyuyor. sabah fazlaca kaka yapıyo tekrar yatıyo. akşamda yatmadan fazla kaka yapıyor, bağırsakları rahatlayınca uyuyor. nasıl düzeldi tam olarak bilmiyorum. bence haftası büyüdü. düzenli gaz damlası vermeye başladık. İnfacol günde 3-4 damla veriyoruz. mama vermiyorum hiç, ağlasa bile. o da biraz zorluyordu bağırsaklarını. bunun dışında aşırı sıcak tutmuyoruz. üzerinden yelek düşmezdi, çıkardık onları 2 haftadır sadece penye alt üst pijama, içinde de çıtçıtlı kolsuz ya da yarım kol body. uyurken de ya orme battaniye ya da penye battaniye ortuyoruz. burun aspiratorüyle burnunu temizliyoruz arada ama serum fizyolojik kullanmadık hiç. o da iyi geldi, burnu açılınca rahat nefes alıyor. bence en önemlisi bağırsakları düzeliyor. artık kakayı bir seferde çok fazla ve sayı olarak gün içinde daha az yapıyor. toplam 3 büyük kaka yapıyor. önceden az az sürekli ıkınırdı ağlardı. akşam uykuya dalarken bazen yine ağlıyor. onda da kanguryla eşim önüne takıyor ya da memede uyutup yerine koyuyoruz. saati gelmeden uyumuyor. illaki akşam 10-11 arası.

Benimki de uyanıkken çoğu zaman beni istiyor elbette canim. Pusete koyup olduğum ortama getiriyorum.beni gormesi icin. Öyle öyle yavaş yavaş bisiler yapmaya yemeye çalışıyorum canim .

Süt izni heralde ben daha iş kur aramadım

Aa bu ben, bi çamaşırı kaç dk da asıyorum bilmiyorum, kahve içeyim diyorum kalorifer varda allahtan az da olsa ılık içebiliyorum yoksa sıcağı bırak ılık içmek bile mucize bişeye dönüştü.
Kendimi tutamadım mangodan bussuru 2 3 yas kiyafet aldim ya yuh bana ya 2 3 yas kalmis sadece aldim ben de napim insallah güzel günlerde giyeriz giydiririz.
Yaaa eline sağlık annesi

Geçen hmden aldığım tulumu giydirdim, aklıma sen geldin, sende almıştın konuşmuştuk hamileyken, dedim o da giydiriyor mu acaba

BEnimki de bazen aynısını yapıyor çok bozuluyorum ama onda durdursun da yeterki ben de dinleneyim istiyorum
Kızlar aranızda Nurse harveys gaz damlası kullanan var mı? Memnun musunuz ve nasıl kullanıyorsunuz
Biz en başından beri bu damlayı kullanıyoruz ve gaz problemi yaşamadık hergün sabah ve akşam saat 6 da 5er damla şeklinde veriyorum
Bu arada kuzlar bizim mama bozuk çıkmıştı ya ben şikayet ettim bize hediye mama gönderdiler Yavrum bozuk mamadan ne acılar çekti ben anlayana kadar
Canım mamanın bozuk olduğunu nasıl anladın ben de dikkat edeyim bundan sonra

Bende bugün verdim hemen etki etti açıksası uyumayan bebk uyudu şükür

Canım ben dün sünnet kontrolü için çocuk cerrahındaydım bana dilinin altında minik bağ var gibi gelmişti onu sordum baktı bu herkeste var dedi ama asıl dil bağı daha büyük olur meme emerken zorlanır ve dilinin ucu çatal gibi B harfi şeklinde olur dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…