2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ben hiç süt felan sagmiyorum bebeğim kısa süre emip bırakıyor saatte 1 yada 2 saatte bir bazen uyuyorsa 3 saatte bir ama hep kısa süre emiyor en fazla 7 8 dakika sütüm hızlı gidiyor doyuyor diye hissediyorum çünkü 2.900 gr doğdu şu anda tam 2 aylık ve 5.400 gr doğum kilosu fazla olanlara göre az gelebilir belki ama 2500 gr almış oluyor ama burda okuyorum 20 dk emziren 30 dk emziren benim bebeğim hayatta emmez o kadar uzun süre zorluyorum diliyle itiyor memeyi istemiyor canım sıkılıyor emse süt de daha artacak
kalanı sağarım ben senin yerine olsam.

Kızlar benim bebeğim her öğünde 5 max 10 dakika emiyor. Herkes uzun uzun emziriyor ama bu süre normal mi bilmiyorum. Doyuyor diye tahmin ediyorum çünkü her emmeden sonra kıvranıyor sonra kusup rahatlıyor. Kaç cc emdiğini anlayamıyorum, bir kez göğüslerim doluyken sağmayı denedim 10 dkda 150 cc sağdım hala tam boşalmamıştı göğsüm kalanını emzirdim emdi doyup bıraktı. Daha sonra sağdığımı biberonla verdim 100 ccden fazla içemedi ama kusmadı da. Memede olsa doymak bilmiyor sürekli emip kusuyor

Bizlerin bebekleri zor rahatlıkla yada çok kasmakla alakası yok .Bebek emiyorsa aylık kontrolde kilosu boyu gelişimi iyiyse bizler gibi uğraşmazsın. Uğraşan arkadaşların benim gibi öncesinde veya şuan devam eden sıkıntıları var ben mesela süt icirme derdindeyim mamayı kesemiyecegimi biliyorum ama az da olsa sütüm bitmesin bari 6 aya kadar gunde 200 cc olsa anne sütü onu korusun diye uğraşıyorum. @Mazerrr arkadaşımız da bebeğini yormadan besleme derdinde. Gibi gibi uğraşanların hikayesi ya erken doğmuş ya kuveze kalmış ya bi sağlık sorunu var ya sütü az yada sütü yok gibi damlaları makinayla topluyor.
Çok isterdim emzireyim altını alayim uyusun. Süt olmuyor koş mama getir çocuğun ağzına sondayla ver uyur git biberon ucunu tak kendi kendimize olmadık yani 😉
Muhakkak öyle canım zaten keyfi yapıyorsunuz demek değil benim söylediğim ben mi fazla rahatım diye şüphe duydum kendimden Allah yardımcınız olsun inşallah bebeklerimize sağlık versin

Kac gündür yapamiyor? Benimkide 8 . Gun bugun sadece bir kere yapti 8 gunde. Her seyi denedim olmuyor, doktora götürücem akşam.
Benimki kacgunden ziyade olay su
İkinma pozisyonunda hergun yapmak istiyor
Surati kıpkırmızı oluyor ağlıyor
İkiniyir geriliyor kakasi geliyor ama çıkmıyor
Hergun yapsa var kakasi

Benimki kacgunden ziyade olay su
İkinma pozisyonunda hergun yapmak istiyor
Surati kıpkırmızı oluyor ağlıyor
İkiniyir geriliyor kakasi geliyor ama çıkmıyor
Hergun yapsa var kakasi
Evet benimkide oyle ıkınıyor hep ağlaması yok ama. Sizin Gazdandir belkide ağlaması.

Merhaba kızlar☺
Kanguru almak istiyorum ama ev içinde kullanmak için. Kucakta taşımaktan kollarım koptu. Önerdiğiniz kullandığınız bir marka model var mı acaba???

Ben adet oldum 🤦🏼‍♀️Emziren anneler adet olmaz diye biliyordum sütüm mü azaldı acaba yardım edin el atın kızlar üzüldüm şimdi

Ben adet oldum 🤦🏼‍♀️Emziren anneler adet olmaz diye biliyordum sütüm mü azaldı acaba yardım edin el atın kızlar üzüldüm şimdi
Bence ilgisi yok. Doktorum bana düzensiz regl olabilirsin dedi. Ben bir buçuk ayda üç kez regl oldum. 😀

Artması için bisey yaptin mi ben bugün burdan arkadaşım tavsiye ettiği laktamax sipariş vericem bi kaç eczaneye sorduk yokmuş. Uykuya dalmada bi tekniği illaki vardır. Omuzda memede yüz üstü müzikli birini seçebilir
Taze yada kuru soğan, bulgur ,boza, cennet hurması bunlar çok güzel arttiriyor ozelliklede soğan kurusuda tazeside cok etkili kokulu ama islevi sahane😁😁

Selam kızlar, mutlu haftalar hepimize 🥰 yarın için sünnet randevusu aldık, 11.30 da sünnet olcak oğlum inşallah. 2 gün sonra da 2 aylık aşısı ve kalça ultrasonu var. Kaç gündür bunların stresini yaşıyorum kıyamadım kuzuma hayırlısıyla Bi atlatsaydık.

Selam kızlar, mutlu haftalar hepimize 🥰 yarın için sünnet randevusu aldık, 11.30 da sünnet olcak oğlum inşallah. 2 gün sonra da 2 aylık aşısı ve kalça ultrasonu var. Kaç gündür bunların stresini yaşıyorum kıyamadım kuzuma hayırlısıyla Bi atlatsaydık.
Özelde mi yaptırıyorsunuz canım fiyat nedir sunnetin bende arastiriyorum ozeller 1000-1600tl 😳

X