2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Merhaba kızlar. Ben burayı okuyorum nadiren ama yazmaya vaktim olmuyor. Benim bu ara belli bir rutinim var gibi. Kakasını her bezini açtığımda poposuna uyarı veriyorum ve gerçekten yapmıyorsanız tavsiye ederim. İnanılmaz rahatlıyor bebişim. Süt yetmeme olayına takılmıyorum her ağladığında veriyorum memeyi. Genelde de alıyor başka sorunu varsa ağlayıp ağzına bile koymuyor. Emzik olayına gelince de biz emzik kullanamıyoruz malesef öğk deyip atıyor. Ben nurse harveys ve biogaia kullanıyorum düzenli vermediğim zamanları düşününce epey rahatlatıyormuş. Bu arada bir de stokke ana kucağında ve joie sallanır anakucağı vazgeçilmezimiz ama en rahat uykuya geçişi kucakta sallanarak oluyor o da kollarımı mahvediyor tabi.

Joie elektronik sallanır ana kucağı aldık bizde iki gün oldu. İki günde hayat kalitemiz arttı. Eşimle ruyadamiyiz acaba diyoruz. Bebeğim uyuyor artık gün içi o kadar rahatladım ki. Birbirimize paslayip duruyorduk sürekli bebek bir yandan ağlıyor başımız sis kollarımız kopmustu. Şimdi ben ders çalışıyorum eşim işini yapiyor duşa giriyorum bebek orda uyuyor valla kendime geldim

Bizim de kollarımız kopuyordu. Araştırdım bunu buldum bir aydır rahatız biz de gerçekten mükemmel bir alet ama bizimki alıştığı için bazen farklı şekilde uyumak istiyor sanırım o yüzden bazen kucakta uyutup ona yatırıyorum. Kesinlikle sallanır anakucağında daha uzun uyuyor.

Ben de dinlenince ve uyuyunca çok arttığını fark ettim. İnşallah böyle devam eder

Gece yatarkende onda uyutuyoruz alıp yatağına koyuyoruz. Yatağı da sallanır az da orda sallıyorum uyanmıyor. Neler çektik şu aleti almadan. Birimizin beli koptu digerimizin omzu eşim kanguruda tasimaktan taşırken sallandirmaktan beline ağrı girmişti gün içi saatlerce, ben de ağlarken müzik eşliğinde kucağımda bir öne bir arkaya sallamaktan boyun fıtığı olacaktım yakında. Herkese öneriyorum elektronik ana kucagini

Ben otomatik anakucagi aldim okadar para verdim sevmedi
Evde eski ablamin çocuğundan kalma eski model anakucagi var
Onu sevdi çünkü bu sert salliyor
Digeri beş ayarinda bile yavas
Sever diye göndermedim ama bosa gitti okadar para

Biz gece de bunda uyuyoruz. Yatağında yatmıyor daha. Dik pozisyon olarak da ideal olduğu için üç ayı dolana kadar da yatağına yatırmayı düşünmüyorum. Bu diklik ilk üç ay için önemliymiş.

Bizimki de saçlı doğdu canım aynı dediğin gibi bugün yıkanınca ertesi gün yağlanıyor saçı çok fazla terlediği için olduğunu düşünüyorum Bir de yağlı ciltte olabilir kuru olmasından iyidir diye şükrediyorum

Kizlar sağlıklı günler herkese.bilgilerinize iht.var.2. Kez mastit oldum.hqyattan bezdim resmen.dun gece atesim çıktı. Göğüsler yumuşak olmasına rağmen yine bu başıma geldi.ilkinde antibiyotik kullandım.sagdim.daha 36 günlük bebegim 2.kez oluyor.gogsumde kizariklik oldu.elimj suremiyirum cok ağrıyor. Yine mi antibiyotik kullancam var mi başka yolla geçirme şansım nolur bilen birileri yazsin

Ben de öyle düşünüyordum canım. Yapabiliyorsan yap tabii ki. Ama benimki doymuyor ya. Onu fark ettim. Doysun diye iki memeyi veriyorum yarım saat yarım saat, emmeye de başladı şükür, sonra hala deli gibi aranıyor, mama yapıyorum deneme için e onu da içiyor. 3 saat anca dayanıyor tüm bunlar. Gece zaten mutlaka emzirme üzerine ekleme yapıyorum. Öyle şişko bir bebek de değil ortalama kilosu ama 1 haftadır doymuyor onu fark ettim. Belki büyüme atağından sonra değişti bilemiyorum. Mesela her ögün sonrası mama yapmak istemiyorum ama sonra da içime dert oluyor ya doymadıysa diye düşün düşün duruyorum

Çıldıracağım bir noktadayım. Bebeğime dünden beri bir haller oldu emzirmek bile istemiyorum emzirme sonrası basıyor çığlığı göğsümde bile sakinleşmiyor nApacağımı şaşırdım. Ve bzde beklenen doğum tarihine göre değil doğduğu tarihe göre atak haftası yaşıyoruz biz.
Aranızda bizim gibi olan var mı merak ediyoeum?

Yapılabilecek hiç birşey yok gerçekten. Ben yaşadım geçti çok şükür. Ne mama ne meme almıyordu. Sabit bir yerde tutamıyordum. Çığlık çığlığa kopuyordu kucakta gezdirip duruyordum. Evet çok yıpratıcı ama dua et sabır çek çünkü geçiyor.

Bir de kakasını yapıyor mu o önemli. Yapamıyorsa da yapmasına yardımcı ol derim ben. Ben öyle yaptım hep.

Canım benim de 49. Günüm bugün ve toplam 3 kere oldum. İlkince sıcak ıslak havluyu buzdolabı poşetine koyup pres yaptım aynı anda sağdım öyle geçti. İkincisinde bu fayda etmedi ama yine de onu uygulayıp üstüne ters emzirme yaptım bebek boşalttı içini şükür. Sonuncusunda ben de ateşlendim doktora gittim antibiyotik verdi ve hala içiyorum birkaç gün önce oldu. Memelerimi kesin dedim yani o kadar fenaydı. Kaynar duş mu dersin, sıcak pres ters emzirme sağma hepsini denedim ama bana mısın demedi. Neyse antibiyotik ve ters emzirme devamla geçti. Ama ezdim memeyi çözülsün diye kendimden geçtim ben de. Şimdi iyiyim ama su içmeye korkuyorum çok sütüm olursa yine mastit olurum diye travma oldu doktor emzirmeden önce bebeğin ağzını karbonatlı sulu pamukla sil dedi. Meme ucu mikrobu olmasın diye. Bir de kefir yoğurt vs tüket probiyotik tüketmek mastit oluşumunu engeller dedi. Bunları tavsiye edebilirin

Her gün yapıyor daha fazla yapması gerekir mi acaba ? Kaç gün sürdü sizin atağınız 14 güne kadar sürebileceği yazıyo gerçekten yıpratıcı Ya sabır ya selamet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…