2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Dasmeer Dasmeer
Canım bu marka çok iyi akitma soğutma vs yapmıyor

Eklentiler

• 20201230_091818.jpg
    20201230_091818.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 31
Geçiyor canım gerçekten büyüme haftasıymış bitince bebegindeki değişimleri göreceksin. Allah güç versin benim belim sakat artık o geçen hafta kucağımda gezdirmekten gezdirdigim halde ağlamaktan sesi düştü düşün. Aşırı gergindim yeter artık diye bile bağırdım el kadar yavruya ☹Inşallah düzene girer bi de ben gece n haftasonu oglumu eşime bırakıp biraz hava almaya çıktım market mesafesi yasak değil. Migrosun içini gezdim 1.5 saat sonra eve geldim çok rahatlamıştım imkanım varsa sende yap yoksa cok bunalırsın hoş eve geldiğimde eşim kendi tırnaklarını kesmiş balkonu yıkamış Bulasigi boşaltmış elinde kahveyle tv izliyordu hiç uyanmamış döne döne sordum hiç mi uyanmadi yooo ben sakince uyuttum diyor 🙄Sanki ben bağırarak uyutuyorum.
Dışarı çıkmak iyi geliyor. Biz eşim ben ve bebek üçlü yürüyüşe çok ciktik ama hep bir ağladı ağlayacak korkusu oldu. Ya da usuyormu acaba diye sürekli ondan konuşup kontrol edip duruyorduk. Arada ben markete tek başıma gittim ama koşa koşa eve döndüm hep. Dün ilk defa eşim sen git bir saat falan takıl rahatla deyince şehir merkezine yürüdüm mağazaya girdim kendime su matarası aldım, insanları gordum alışveriş yapan. Kendimi mağazada kaybetmişim 😂😂 ardından markete girdim eve geldim çok mtlu olmuştum. Ben geldim bebek uyandı o ayrı :))

Yok ya doktor kafayı yemiş gecenin 4 ünde sağdığım sütü 50 cc artı mama verdim 60 cc doymadı ağladı napim, emzirdim bir de bir saat bunun üzerine bunları kaşıkla versem sabaha kdr takılırdık. Bastım biberonu. Beynim yandı yaa doktora da dicem başlarım kaşığına ay çok sinirliyimmm
Canim doktorlar kötü ihtimali bertaraf etmek icin direkt biberona hayır diyorlar. O kadar sütü kaşıkla vermek imkansız cidden yaa

Yok ya doktor kafayı yemiş gecenin 4 ünde sağdığım sütü 50 cc artı mama verdim 60 cc doymadı ağladı napim, emzirdim bir de bir saat bunun üzerine bunları kaşıkla versem sabaha kdr takılırdık. Bastım biberonu. Beynim yandı yaa doktora da dicem başlarım kaşığına ay çok sinirliyimmm
Kasikla vermek mumkun degilya iskence olur resmen ise donunce biz mecbur biberonla alacaklar yani kacari yok bu jiberonun

Ay valla eve geldim şimdi mememi kesin alın diyorum sırtıma kadar vurdu ağrısı mahvoldum yaa. Şu an orası alev alev. Artık nasıl canım yandıysa doktora ısrarla soruyorum ya bir daha olursa ya bir daha olursa😭 Allah beterinden saklasın
ya canım çeken bilir çok zor

Uzamis sariligi olanlar ne durumdasiniz bizde cokta hafif olsa var gecmeye donduk artik
Bzde hala yüzde var 10 birim çıktı 40 günlüğüz idrar testi aldı doktor temiz çıktı idrar enfeksiyonuda yaparmş neden bukdr uzadı blmiyorm
Kestim canim tahlillerimiz yapıldı kanda ve deri testinde çıkmadı alerji ama kaka tahlilinde çıktı süt alerjisi 1 haftadır kestim tamamen epey bir süre süt yok
Neleri kestin. Kakada mukus varmıydı
Cnm ilk 14 cikmisti 4 hafta önce 9 çıktı.dr sut sariligi dedi.guzel kilo almis o yüzden anne sutune devam günde 4 litre su ve herhangi proteine devam et dedi.bebisin sariligi bu şekilde geçecek dedi.bilubramin seviyesini düşürüyor. Kilo almasaydı mama ve anne sütüyle gececektim dedi.5 aya kadar sürecek sizin dedi.17 çıksaydı sonuç hastanede tedavi diyecektim dedi.sukur ki cikmadi
Bizimde 35 günlükken 10 birimdi yüzde vucut iyi yizde kaldı. Ne zmaan geçecek ya

Dışarı çıkmak iyi geliyor. Biz eşim ben ve bebek üçlü yürüyüşe çok ciktik ama hep bir ağladı ağlayacak korkusu oldu. Ya da usuyormu acaba diye sürekli ondan konuşup kontrol edip duruyorduk. Arada ben markete tek başıma gittim ama koşa koşa eve döndüm hep. Dün ilk defa eşim sen git bir saat falan takıl rahatla deyince şehir merkezine yürüdüm mağazaya girdim kendime su matarası aldım, insanları gordum alışveriş yapan. Kendimi mağazada kaybetmişim 😂😂 ardından markete girdim eve geldim çok mtlu olmuştum. Ben geldim bebek uyandı o ayrı :))
Ohhh cok iyi gelmiştir ferahliyor insan Yaaa bende çok çıkartmak istiyorum ama şuan için bebek arabasını evde kullanıyorum yemek yaparken mutfağa gidiyoruz ,banyoya girerken de arabasına koyuyorum dışarı çıkarsak evde kullanamam bi daha 🙁Ocak subat gecsin öyle cikariz diyorum çocuk insan görmediği için yabani gibi olacak normale döndüğümüzde .
Avm gidip alışveriş yapmayı yoruldiktan sonra biseyler yemeği özledim 🙁

Kızlar marketi gezerken 15 yaşlarında bi erkek çocuk bana pardon siz annemisinizzzzz dedi 😁Bende gayri ihtiyari evet nerden anladiniz dedim çok mu belli oluyir 😂Halbuki sadece gözlerim gözüküyordu kafama bile kapşon geçirmiştim.
Çocuk gülümsedi işte kız arkadaşına hediye alacakmış da bana danıştı anne old nerden bildi acaba 😅😇

Eldiven bi doğduğunda ilk haftalar taktım onun dışında gece takıyordum gündüz son 1 aydır hiç takmıyoruz az önce saçımı koparttı yapıştı oyuncaklara uzanıyor açıkinca elini yutacak gibi oluyor uyuyunca özellikle babasının boynuna dokunarak uyuyor ellerini hiç kısıtlamadım galiba yüzü kaşınıyor törpü alayım belki faydası olur. Hayır tırnak da uzun değil ama yüzünde et kalkmış resmen
O zaman tırnakla ilgili değil canım Allah bağışlasın maşallah ☺️

Kızlar marketi gezerken 15 yaşlarında bi erkek çocuk bana pardon siz annemisinizzzzz dedi 😁Bende gayri ihtiyari evet nerden anladiniz dedim çok mu belli oluyir 😂Halbuki sadece gözlerim gözüküyordu kafama bile kapşon geçirmiştim.
Çocuk gülümsedi işte kız arkadaşına hediye alacakmış da bana danıştı anne old nerden bildi acaba 😅😇
Çok mu anaç durdun😍

Gerçekten bu zamanda insana moral lazım bizimkiler olanı da kurutmaya çalışıyor babam çok değişik çocuğu benim bile almamı istemiyor sürekli müdahale ediyor bugün altını değiştirecektim gidip annemi çağırıyor sen gel dilan yapamaz diye gözüm döndü söylendim artık bu sefer de geldi beni izliyor aksi gibi oğlum da tepiniyor bezini bağlayana kadar canım çıktı çiş yapıyor mu diye sordu evet dedim süt yetmiyor çiş yok diyor lafıma da inanmıyor😂 sürekli elleri soğuk kafası soğuk diye çocuğu örtüyor da örtüyor diyorum ki doktor elleri soğuk olur terini oradan atacak diyor babamın cevap şu doktor ne bilir? 😂 gel de ölme şu çocuğun haline bak gelmiş gitmiş üstüne bir şey atmış😂
Hay sen cok yaşa😂Buyuklerımoz fikirlerini sunmasalar yada karısmasalar olmazki😂
Doğum sonrası yarı çalışma hakkımız var biliyorsun dmi ? Ona baktın mı ? Haftada 22,5 Saat.. ikinci çocuksa 4 ay boyunca
Özel sektörde pek islemiypr oyle kurallar. Ben 4 ayı 2 ay gitmeyerek kullanmak istiyorum patronla anlasırsam. Yoksa is yerine gottıgımde stresten falan sutum kalmaz.
Benim kızın benim sutun içindeki bir seye alerjisi var mamayla memenin arasını ayirdim her emzirme sonrasi 10 cc sutum var zten mutlaka ama mutlaka kusuyor dunden beri yumurtayı çikolatayı kahveyi kestim bugun yine kustu. Dr una yazdim ama onun da be dediği belli değil sanırım bozuk cok. Emzirmek bağ kurmak cok istiyordum sutjm az ok az da olsa emzireym dedim ama onu da kesmek zorunda kalcam galiba.

Ineksutu alerjisi olsa mamayi da kusardi heralde diye yumurtayı falan kestim nbakalm.
Benim oglum da cok kusuyor. Bence yiyorlar doyuyırlar ve farkında olmayarak yemeye devam etmek istiyorlar. Midelerine inmeden yedikleri anlamıyorlar ve aglıyorlar . Bizde veriyoruz fazla geliyor. Sonra gelsın ardarda kusmqlar 😂Bundan dolayı olduguna kanaat getirdim canım.Bence verdıgı mama cc sini azalt oyle de dene. Daha az kusacagına emınım.
Ben kendim gidince çocugu da götürdüm bugün kızarıklıkları gösterdim önemsemedi pek. Oda sıcak olmayacak diyor inatla. Yine de yüzü için coresatin pembe krem verdi biz ısrar edince. Bir denicem bakalım
Valla bizde de oluyor. Sivilce gıbı beyaz uc etrafı kırmızı. Bazıları da minik minik ten renginde sivilce. Dr onemli degıl olup olup gecer dedi. Drların geneli sanırım onemli bir konu olarak degerlendırmiyor.
Kızlar bebeği çok kusan var mı ? Bizimki çok sık kusuyor yatırmaya gelmiyor resmen. Altını açken değiştirmek zorundayım masaj egzersiz falan hep açken yapıyorum tokken yatırılmıyor bizimki bütün emdiğini çıkarıyor. Doktorumuza söyledik beslendikten sonra gazını çıkartıp 15 - 20 dk dik bekletin yatırmadan dedi öyle yapıyorum hep ama bazen ona rağmen bile yatırdıktan sonra kusuyor.
Yukarıda bahsettim canım. Belki fayda eder. Mama yada meme olayını doydugunu az cok hissettiğimizde durmalıyız biraz. 10 dk sonra falan oyalayıp sakınlesmesını bekle. Bu yumurcaklar sonradan doyduklaırnı anlıyor bence.
Az önce 30 cc mamayı kaşıkla vermeye çalıştım 20’dk sürdü ya, yarısı da soğudu kaldı yani 15 filan verebildim🤦🏻‍♀️ Resmen kötü günler bitti daha kötü günler bizi bekliyor olduk🤣 sinirlerim bozuldu artık ya
Kasık benım basıma bela olmustu🤦‍♀️3 gunluk bebe kasıkcı olmustu. Az az verdukce aglıyordu. Tam 1 cay kasıgı veriyordum her defasında yetmediği ıcın, 😂. Dedıgın gıbı eziyet. Biberon un daha iyi olduguna kanaat getirmiştim bende. Simdi sadece gogus kapagına akan sütü kasıkla veriyorum ama daha cok kapaktan agxına dokuyorum 😂😂Bardakla içerken zorlanmayacagım ben😂😂
Ayy cildircm çocuk 1dn beri uyuyo ben uyuyamıyorum
Dun gece aynı tam olarak aynısı benim basıma geldı🤦‍♀️2 15te kalktım emzirmeye ugrastım. Emdi vs 3te yatagınq koydum. Yarım saat Uykusunda çki mırıldanmayu dinledim gaz cıkarmadın diye. Bır de ben yan yatırıyordum o kendını düze alıyordu kusmasın aman vs derken emin olup uyudum en son😂Bugun uykusuzum. Sabah 7. 15 uyandık🤦‍♀️
Biberon ve en cok meme bırakmaz Allahın ıznıyle🤗
Geçiyor canım gerçekten büyüme haftasıymış bitince bebegindeki değişimleri göreceksin. Allah güç versin benim belim sakat artık o geçen hafta kucağımda gezdirmekten gezdirdigim halde ağlamaktan sesi düştü düşün. Aşırı gergindim yeter artık diye bile bağırdım el kadar yavruya ☹Inşallah düzene girer bi de ben gece n haftasonu oglumu eşime bırakıp biraz hava almaya çıktım market mesafesi yasak değil. Migrosun içini gezdim 1.5 saat sonra eve geldim çok rahatlamıştım imkanım varsa sende yap yoksa cok bunalırsın hoş eve geldiğimde eşim kendi tırnaklarını kesmiş balkonu yıkamış Bulasigi boşaltmış elinde kahveyle tv izliyordu hiç uyanmamış döne döne sordum hiç mi uyanmadi yooo ben sakince uyuttum diyor 🙄Sanki ben bağırarak uyutuyorum.
Evet gecen bende kızımı alıp 1.5 saat market kırtasiye magaza vs alısverıs yaptık.Eve gelınce durup dururken öyle öpmeyen k. Valıdemi öptum.O da iyi gelmiş dısarı cıkmak kızıma dedı 😂😂😂Hakikaten iyi geliyor🤗Arada yapmalıyız.

X