2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
3aydan önce aparatsız kullanma bacaklarını düzgün yerleştiremezsin. yaz için bekle derim ben. ben baharda yapıcam yaz alışverişini. şu an çok hızlı gelişiyorlar.

Bende pyle olmustim cnm yeni yeni aciliyorum daha tam acilmasamda eskisi gibi degilim

Kızlar Osman gönülal ın burun açma videosunu izledik eşimle tesadüf nasıl sümük çıktı çocuktan yaparmıyız yapamazmıyız bi druma danışayım dedim çocuk rahatlar yapın dedi bi hışımla denedik hırıltımız çok vardı olamaz böyle bişi çocuğumda sıfır hırıltı mışıl mışıl uyudu koynumda şok olduk yapmak cesaret ediyor biraz bir de gaz damlası drumuz mommys bliss önerdi kullanıp memnun olan var mı eczanelerde bulamadık e bebek sitesinden sipariş verdim

Kizlar rota aşisi yaptiracakmisiniz?ben yaptirmaya karar verdimcevrede cok duyuyorum yaptirmayanlarda hastane yatan bebek. butun bebekler mutlaka bu enfeksiyonu geciriyormus kimi agir kimi normal
bütün özel aşıları yaptıracağım. rotayı 3ve 5.ayda yaptırcam
Bizimde ufak gelmeye basladi 3 aylar helenki tulumlar hic olmuyo artk patikli almiycm. Tam bi muamma yazin ne kdr olck kilolarını diye. 2750 dogdu 4500 oldu 56 gunde. Buyuk olsn kucuk olmasin kafasiyla yapcz artk alisverisleri
yaz alışverişini hemen yapmayın derim. çok çabuk gelişiyorlar çünkü. ben baharda yapıcam.
canım sen her ağladığında aç sanıp besliyor olmayasın. yani belki o an farklı birşeyler istiyor olabilir bebeğin. gezmek kucağında durmak vs. her emme sonrası değil de bir meme bir mama gitsen. bence sen hergün bir not al kaç dk emzirdin üstüne kaç cc mama verdin. doktorunuz kim?
ters emzirme denedin mi?
Kizlar merak ettim bir konu var ev islerinj nasil yapiyorsunuz ben sabah kiz uyurken ne yapabilirsem o baska uapamiyorum gin icinde kiz hep kucagimda uyumak istiyor buna bjr cozum bulmam lazim ne yapabilorkm
ben birgün önceden planlıyorum. 4.5yaşında kızımda var. akşam oğlum gece uykusuna geçince beşiğine yatırıp oturduğumuz odayı toparlıyorum. koltuk örtülerini silkeleyip seriyorum. perdeleri bile açıyorum sabaha hazırlık. mutfak dağınıksa orayı da hallediyorum hemen. çamaşırları mümkün olduğunca biriktirmeden hallediyorum mutlaka. hem asması hem kurutması kolay oluyor. yemek işini uyuduğunda halletmeye çalışıyorum. uyumuyorsa anakucağı ile mutfağa alıyorum. 2-3gün yiyebileceğimiz kadar pişiriyorum yemekleri. ev işine gelince detaya çok inemiyorum ayda 1 temizlikçi ablayı alıyorum. robot süpürge aldım haftada 2 onu açıyorum. 2haftada 1 normal süpürgeyle eşim süpürüyor ben toz alıyorum. benim annem sık geliyor bana o gelince baya kolay oluyor işler. o yoksa da planlayarak gidiyorum oğlum müsade ettikçe de yapıyorum

ben memnunum. çok gazlı bebek diiliz ama son bir haftadır ıkınmalar ve ara ara ağlamalar olunca düzenli veriyorum sabah akşam. çok memnunum. alttan gaz çıkarmamızı arttırdı ve uyku da yapıyor. yalnız ben night olanı almadım şçinde pasiflora olduğundan.

Cnm oyaliyorum da durmuyor hep eli agzinda
Ağlıyor sürekli yalanma durumunda
Dediklerini denedim imkani yok
Mama yemeden sakinlesmiyir
Suan livde erdalbey var ona gittik
Sonra degisirmiyiz bilemedim
Hatta orada meme verdim 80cc cikti doktor ölçtü
Sonra görsen yalana yalana ağlıyor

Bir aylık bebekde kullanabilir mi
Benim doktorun verdiği metsil çok dandik

Bizim de öyle ara ara gaz sancıları var özellikle akşamları 2 den 4 e kadar uyku nöbetindeyim kendi çıkarıyor ama bu aralar çıkarana kadar mahvoluyor gündüz olanı al dedi dr sabah öğle akşam dedi memnun olmana sevdindim bi an önce gelse de uyku sorunumuz çözülse

Arkadaşlar bu kaka mukuslu mu acaba? Ayrıca sizce neden topaklanma var kakada? Bilgisi olan var mıdır?

Eklentiler

• D62E67DC-0106-4346-96B0-66EEA094AEA6.jpeg
    137,9 KB · Görüntüleme: 25
  • 0047961F-2181-4CBC-93E5-B9507BA2AB4C.jpeg
    100,5 KB · Görüntüleme: 27
4 litre su içiyorum cnm.mochi benim hayatımı gerçekten kurtardı.2.günden beri kullanıyorum..Bugün 4 kere sağdım döktüm.2,5 saatte emziriyorum.
Senin mesajını gördüm bende dün 3 litre içtim baya fışkırdı sütüm 3 litre 15 bardağa eşdeğer ben günde 15 bardak su içiyorum ayrıca zayıflamayada çok yardımcı oluyor

Maşallah canım sadece anne sütü mü alıyor
Benim oğlum mama çok içtiğinden galiba canım 1 ayda 1200gr almıştı ama her bebekte aynı durum olmuyor az alması sağlıksız olduğu anlamına gelmez
Anladım canım maşallah bebeğine mama neden veriyorsun merak ettim sadece
Maşallah canım darısı bizim başımıza çok yavaş alıyor bizim ki kilo
Canım normal bence vermıs oncesınde ödemi gitmiş sonrasında 900 almıs. Mama içen bebekler daha cok kılo alır bır ayda anne sütü ort 800-1000 kılo gayet iyi demıstı doktorum
Yaa moralim yerine geldi canım teşekkür ederim
Bizede bacaktan vurdu

Canim 3190 dogdu 90 kaybimiz oldu 39 gunluktuk 5 kiloydu simdi 42 gunluguz
Maşallaaah mama veriyor musun
Gunluk 30ngram almali biz de 3000 doğdu 1. Ayda 3480di mamayi arttirdik su an 41 gunlukken 4000 oldu cok sukur sadece anne sütüyse sizin sikinti yok gibi ama mamayla az almisti bizim
Biz 30 almıyoruz günlük işte ama benim sütüm yoktu ilk 1-2 hafta bebeğim çok ağladı belki ondan az kilomuz olabilir mi
Biz 1 aylik kontrolde 1200 kilo almistik ama biz mama da kullaniyoruz
Anladım canım peki neden mama veriyorsun merak ettim de

Benim de 7 yasin da oglun var gercekten zor oluyor bazen bende aksamdan toparliyotum ama kizim beni cok yordugunda oldugu hibj birakip yatiyorum bu arada robottan memnunmusun bende almak istiyorum supirge yapmaya imkanim olmuyor ancak aksam esim gelince oluyor

Sutum cok yok cnm aslinda ikk dogum yaptim gun surekli saat basi emzirdim kaka yapti ertesi gun hemsire sut yetmiyo gsliba dedi hem emzir hem msma ver dedi sonrada sarilik cikinca isi sansa birakmamak icin devam ettik suan beni emiyor 15 dk falan emsin sonunda gogsunle kavga ediyor yirtiyo ortaligi mama yedigi gibi duruyor

Biz 30 almıyoruz günlük işte ama benim sütüm yoktu ilk 1-2 hafta bebeğim çok ağladı belki ondan az kilomuz olabilir mi
sut arttırıcı kullanıyo msn ben rezene zrarlı dıye kullanmıyordum ama mecbur basladım bestlak falan al ıstersen anne sutuyle aylık 600 700 doğum kılosunun ustune kotu değil bir de cok vermis ilk baslarda normalde 150 falan verir siz o acığı da kapamıssınz. tabı dr una sor ama bence emzırme sıklığını ve sutunu arttır. mamaya bulasırsan meme reddi olabilir yok illa icim rahat etsin diosan aksam yatmadan biberonsla değil kasıkla ya da fincanla sırınga ile fln takvıye yapablrsn. ama dr nla konus once. 1ayda 900 almıssa 30 un ustunde iste ilk haftayı sayma 30 dan fazla bile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…