2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Geçmiş olsun, inan biz de şaşırdık kaldık, bütün olumsuz faktörleri aynı anda düzeltince doktor, hangisinden kaynaklandığını bilemiyoruz şuan, zaten cildinin düzelmiş olması önemliydi, belki şuan boşuna süt ürünleri tüketmiyorum, belki kızım boşuna süt içermeyen mama icio bilmiyorum ki girdik bi yola, yine kızarıklıklar olur diye şartları değiştirmeye korkuyorum. Bak istersen önce evin derecesini bi düşür, doktor bize max 23 derece olacak dedi. Her akşam ılık duş aldır, üşüyecek diye korkma inan hem cildine hem uykusuna çok iyi geliyor. Ilk başlarda sudan korkuodu, şimdi ağlamıyor bile. Bunları bi dene hala düzelmezse o zaman götür bence
Geçmiş olsun canım benim bence geçici bişey e benziyor endişenlenme daha cildi çok degişir düzelir

Merhaba, kızımda da 1 aydır aynı sorunu yaşıyoruz. Beslenme sonrası yüzünde bölgesel kızarıklıklarla başladı. Alerji uzmanı da dahil 3 doktora götürdük. 3 aydan küçük olduğu için allerji testi yapmak istemediler ama egzama tanısı konuldu. Egzama, besin allerjisinden ve genetik kaynaklı olabiliyormuş. Genlerde egzama öyküsü var, şuan anne sütü ve süt içermeyen mamayla besleniyor ben süt ve süt ürünleri tüketmiyorum evin sıcaklığının çok önemli olduğunu söylediler farkettik ki 23 dereceden fazlasında çocuk kizariyor. Her akşam ılık duş aldırıyoruz atopik ciltler için şampuan ve krem önerdi doktorumuz, günde 3 defa nemlendiriyorum çok şükür şuan cildi normale döndü
Yeni okudum canım bende bundan korkuyordum atopik dermatit diyor nette sizinkinden biraz daha az bizim ama zaman zaman artıyor krem vs kullanıyor musunuz ben ne yedim de sütümden geçti bilemedim çünkü mama vermiyorum evimizin ısısı yüksek değil duşunu ılık aldırırım hep bu aralar süt ve çikolata fazla tükettim farkındayım onları bi kesip deneyim bepanthen sensiderm aldım dün varsa kasintisini gideriyor atopik ciltler için üretilmiş gece rahat ettirdi gibi geldi

Kızlar doktorum iki yıl hamilelik yasak spiral takalım sana dedi bu işlem sancılı bir işlemmi bileniniz varsa beni aydınlatabilir mi
Ben daha önce taktırdım. Takma sırasında acı hissetmedim. Bir aletle açıyor ve yerleştiriyor. Sonrasında yarar mı yaramaz mı kısmı daha onemli. Benim duzen sız olan adetımı daha da duzensizlestirdi ve ilişki esnasında batmalar yasadım. 4 ayın sonuydu sanırım cıkarttırdım.

Kızlar belki okumuşsunuzdur. Eve dijital bebek tartısı aldım. Gunde 2 kez oglumu tartıyorum. Mamayı azalttık bayagı gün gün. 8 gunde sadece 150 gr alması ıyı mı sizce?Gunluk 30 gr almalı oldugu ıcın suanda 240 hadı bilemedin 220 200 gr Almis olsaydı dıye dusunuyorum.Hala tartıda 4 kg goremedim. Mamayı azaltmakla hata mı ediyorum acaba diye düsünüp duruyorum. Sütüm aşırı bol değil yok da degıl. Sütü artıracam dıye herseyi deniyorum. Bu gıdısle doguma gıttıgım kiloya donmeme az kaldı. Bu da rahatsız ediyor o kadar yiyorum ıcıyorum neden diye. Offf içimi dökmek istedim...

Attigim resim egzama gibi durmuyor dimi senin bebeğininde dediğin gibi egzama gibi gelmedi bana .Bebek egzaması kötü görünümlü ve acılı inş değildirler.Sansima üst komşum ve karşı komşum taşındı alt katta yakmıyor biz evi ısıtamıyoruz istesek de 23 dereceyi hava soğuduğu için geçiremiyoruz ☺
Evet internetteki örnekler çok kötü, inşallah değildir canım simdilik cildimiz normal, belki nemlendirici etkisidir bakalım su 3 ayımız dolsun test yapılınca netlesir inşallah, evin isinmaması isabet olmus🤗 valla polarla bile oturmaya raziyim yeterki iyi olsunlar😊

Geçmiş olsun canım kaparciklarin ici sulu muydu peki seninle yazismistik benim oğlanın yüzüde bu sekil cildi çok kuru vücut pul pul kafa bu şekil tepede konaklar da kaldı oraya tarak vuramıyorum bingildaga zarar veririm diye bu ne olabilir doktora gitmemize var daha ilk doktor cilt kuruluğu dedi yeni doktor a gittigimizde yoktu bahsettim o da surekli nemlendir banyodan cikinca hafif islakken kremle dedi şimdi endiselendim bende .
Bizimkinin de alni ve gozleri boyle pul pul oluyor. Uykuluyken surekli eliyle gözlerini ovusturuyor. Kendini çizmesini diye elleri çoğunlukla eldivenli. Bence ondan kaynaklanıyor. Eldivenle kese yapmis gibi surekli kendine.. yenidogan cildi cok kuru olur surekli nemlendirici kullanmak lazım diye izlemiştim videolarda ama mustelanin nemlendirici de döküntü yapti sanki bebekte. Ben de bıraktım.

Kızlar ameliyattan sonra göbek deliğimin altında kırmızı kırmızı kalın çizgiler var. Eşim ameliyatta zarar vermiş olabilirler diyor annem çatlamış oraların karın şişliğinden belli olmamıştır diyor. Doğuma girerken yoktu bunlar. Doğumdan sonra başına böyle bir şey gelen var mı hiç

Kızlar günaydın nasılsınız
Bebegimin yüzündeki sivilceler allerji gibi oldu henüz dr a götürmedim bisey değdiğinde falan kıpkırmızı oluyor emzirirken mesela. Konak ve bu bizim yaşadığımız duruma sivilcelenmeye vs hep egzema demiş internette internetten birseye bakmak çok kötü oluyor en uç ve korkutucu durumlar yazıyor acaba yediğim birşey sutten geçip alerji mi yapti
Canim benim kizimda da cok sivilce cikiyor gecenlerde irinliydi resmen ergen sivilcesi gibi ama ertesi gune geciyor cevresi kirmizi oluyo bide

Kızlar belki okumuşsunuzdur. Eve dijital bebek tartısı aldım. Gunde 2 kez oglumu tartıyorum. Mamayı azalttık bayagı gün gün. 8 gunde sadece 150 gr alması ıyı mı sizce?Gunluk 30 gr almalı oldugu ıcın suanda 240 hadı bilemedin 220 200 gr Almis olsaydı dıye dusunuyorum.Hala tartıda 4 kg goremedim. Mamayı azaltmakla hata mı ediyorum acaba diye düsünüp duruyorum. Sütüm aşırı bol değil yok da degıl. Sütü artıracam dıye herseyi deniyorum. Bu gıdısle doguma gıttıgım kiloya donmeme az kaldı. Bu da rahatsız ediyor o kadar yiyorum ıcıyorum neden diye. Offf içimi dökmek istedim...
Canım bende mamayı azalttım günde iki kez 90 cc mama veriyorum.hemen hemen saat başı emziriyorum gündüzleri ,2 saatte birde geceleri emziriyorum. Sütümde aman aman yok yani ama kendime dikkat ederek besleniyorum , günde 2-3 kez hurma çaylar süt ürünleri yeterince süt yapıo bence.

Canim bizim çocuk doktoru, sütün ne kadar olacaksa o kadar olur, rabbim ne kadar verdiyse dedi. Ben de az diye üzülüyordum ,şunu yaptım bunu yaptım vs dedim. O da onlar bi tık belki etki eder ama tutup da 2 katına çıkarmaz gibi şeyler dedi. Bence her gün tartıp kendini de bebegi de kasma. O günlük 30 gr genel geçer birşey. Her çocuk aynı alamaz ki, öyle olsaydı bebeklerin hepsi benzer kilolarda doğmalı idi. Ama bak hepimizin minnoslari farklı farklı doğdu. Ben de mamaya çok takmıştım. Şimdi o kadar dert etmiyorum. Gün de 2 sefer veriyorum. Napalim ,rabbim.bu kadar nasip ettiyse 🤲 ilk kızım da zayıf doğmuştu, mamayla desteklemiştim. 40 günlükten sonra mamayı kesmiştim. Çok da güzel kilo alarak ilerlemişti. Ama bu minnosum ablası gibi olmayacak. Hepsi bir değil napalim, bizimkiler de ek gıdaya geçince toparlarlar.

Kızlar ameliyattan sonra göbek deliğimin altında kırmızı kırmızı kalın çizgiler var. Eşim ameliyatta zarar vermiş olabilirler diyor annem çatlamış oraların karın şişliğinden belli olmamıştır diyor. Doğuma girerken yoktu bunlar. Doğumdan sonra başına böyle bir şey gelen var mı hiç
Aynen aneliyattan sonra oldu benimde canım çatlak onlar hamile iken yoktular

Haftada 150 gr ayda 600 gra denk geliyor bu da alt sınira yakin ama kabul edilebilir değer ama kotu degil kesinlikle canim. Bizimkide bir aylık olduğunda 600 gr almisti .doktor mama kullanalım demedi daha çok emzir dedi.. Simdi sen mamayi biraktikca memede geçirdiği zaman artacak ve sutun artacak bence haftaya daha fazla bile kilo alırsınız. Her hafta 150 gr alacak diye bir şey yok. Bence gayet doğru yoldasın hic sıkıntı yapma

Kızlar bana bi akıl fikir verin ya😔
Bebeğim 2 gündür kusmaya başladı öncesinde yoktu. Bugün toz pembe bir kusma oldu çok korkuyorum neden olur bu ya😔 Haftasonu sokağa çıkma yasağı var doktorun telefonunu almamışım aranızda böyle bir şey yaşayan oldu mu hiç ?
Selam canim kac gunluk oldu bebegin benimkinin kusmadi 1aydan sonra basladi oncesinde yoktu bizde com endiselendik doktora falan gitmistik kilo alimi normal oldugu icin onemli degil mide kaslari gelismedigi icin oluyormus bu ârada pembe kustu demistin gogsunde yaran varmi? Beninkide bir ara pembe kahve seklinde kustu bizd3 cok endiselendik meger gogsum yarilmis bebek kan emdigi icin mideye inince rengi degisip kahverengi gibi kusuyormus doktor madecasol verdi ve gogsumu dinlendirmemi soyledi ve birdaha bu sekilde kusmadi

X