2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bizimde bu sekilde olmustu doktora sordum sicaktan dedi cok katli giydirme ve tuylu seylerj giydirmeyin dedi ve suan gecti bizim 2 gun surdu dediklerine dikkat edince

Eklentiler

• 20201213_230715.jpg
    20201213_230715.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 55
Kızlar oto koltuğu aldınız mı ? Söyle çok pahalı olmayan ama iş gören bir oto koltuğuna ihtiyacım olacak .. yavaş yavaş dışarı çıkmaya başlarız artık ..
Biz de ablasindan kalma Joie marka var canim. 5 yildir kullanıyoruz taş gibi. Tavsiye ederim bu markayı.

Bugün 40 günlük olduk canım kusmayı çok önemsemiyordum ama rengi tedirgin etti beni. Evet göğsüm yara yarık var hatta ondan mıdır dersin lansinoh kullanıyorum ama, mama da kullanmadığım için nasıl dinlendireceğim ki göğsü😢
Aynisi geldi basima canim benimde gogus ucum yarikti bebe kan emiyormus sutle beraber o da midesini bulandirip kusturabilir ben gogsumu tamamen bisaltip krem surdum yaklasik 6 saat emzirmedim o gogsumu kucucuk cocuk mide kanamasi gecirmiycene gore ya gogsundeki yaradan kan emmistir ya da elini agzina sokup damagini kanatip kan yutmustur demisti

Eşinizle cinsel olarak tekrar yakınlaşmaya başladınız mı? 40i dolanlar için soruyorum. Düşünenler nasıl korunma yontemi düşünüyor? Doktor bana progesteron tablet önerdi yumurtlamayı önlüyor diye. Doğum kontrol hapı emziren anneler için onerilmiyormus. Kondom tarzı şeyler de ne olur ne olmaz çifte koruma en güzel :)) şu an başıma gelmesini en son istediğim şey bir yil izinde tekrar hamilelik. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Bizde 45 günlük olduk, ama o.kismin adını anan yok evde 😄😄 2 çocuk olunca sanırım bu islee daha zor olacak gibi. Bakalim ne zaman tekrar birlikteliğe cesaret edeceğiz 🤔🙄😄

Kızlar belki okumuşsunuzdur. Eve dijital bebek tartısı aldım. Gunde 2 kez oglumu tartıyorum. Mamayı azalttık bayagı gün gün. 8 gunde sadece 150 gr alması ıyı mı sizce?Gunluk 30 gr almalı oldugu ıcın suanda 240 hadı bilemedin 220 200 gr Almis olsaydı dıye dusunuyorum.Hala tartıda 4 kg goremedim. Mamayı azaltmakla hata mı ediyorum acaba diye düsünüp duruyorum. Sütüm aşırı bol değil yok da degıl. Sütü artıracam dıye herseyi deniyorum. Bu gıdısle doguma gıttıgım kiloya donmeme az kaldı. Bu da rahatsız ediyor o kadar yiyorum ıcıyorum neden diye. Offf içimi dökmek istedim...
canım sürekli tartıp kafanı bulandırma derim. bebeğinin durumuna göre hareket et. mama vermeyeceğim diye çocuğu da huzursuz etmemeye çalış.
Bizimkinin de alni ve gozleri boyle pul pul oluyor. Uykuluyken surekli eliyle gözlerini ovusturuyor. Kendini çizmesini diye elleri çoğunlukla eldivenli. Bence ondan kaynaklanıyor. Eldivenle kese yapmis gibi surekli kendine.. yenidogan cildi cok kuru olur surekli nemlendirici kullanmak lazım diye izlemiştim videolarda ama mustelanin nemlendirici de döküntü yapti sanki bebekte. Ben de bıraktım.
mustelanın stelopia serisi var hassas ve kuru ciltler için. onu kullanabilirsin. benim oğlanın yüzü ve karnında isilik tarzı şeyler var 2gündür.ondam sürdüm azalttı.
Kızlar ameliyattan sonra göbek deliğimin altında kırmızı kırmızı kalın çizgiler var. Eşim ameliyatta zarar vermiş olabilirler diyor annem çatlamış oraların karın şişliğinden belli olmamıştır diyor. Doğuma girerken yoktu bunlar. Doğumdan sonra başına böyle bir şey gelen var mı hiç
çatlak cnm onlar. zamanla beyazlayacak
3 oldm 68 tane var içinde bakalim nasi olck. 2 ayni die duydm bende hep o yuzdn 3 aldm bakalm sizdrmaz ins
3iyi canım. 2 ile 1arasında çok fark yok.

O olmazsanolmaz oto koltuğu derken normal puset tarzı mı yoksa otururken kullanabileceğiniz model mi? 6.ay gibi zaten oturduklrı için normal oto koltuğu alabilirsin. o da bütçeye göre değişiyor. bizde britax römer var kızımdan kalan onu kullanacağım. şu an joie pusetimiz var. genelde tek çıkıyorum dışarı eşim işte olunca. ön koltuğa kemerle bağlıyorum ters koyup

Bizimde bu sekilde olmustu doktora sordum sicaktan dedi cok katli giydirme ve tuylu seylerj giydirmeyin dedi ve suan gecti bizim 2 gun surdu dediklerine dikkat edince
Anlaşılan bu sorun tüm bebek lerde var benimkindede çoğa lmaya başladı 😒

Bizimkinin de alni ve gozleri boyle pul pul oluyor. Uykuluyken surekli eliyle gözlerini ovusturuyor. Kendini çizmesini diye elleri çoğunlukla eldivenli. Bence ondan kaynaklanıyor. Eldivenle kese yapmis gibi surekli kendine.. yenidogan cildi cok kuru olur surekli nemlendirici kullanmak lazım diye izlemiştim videolarda ama mustelanin nemlendirici de döküntü yapti sanki bebekte. Ben de bıraktım.
Zeytinyağı sür demişti ilk doktor ise yaramadi .Yağ ve losyonlarla cildi düzeldi kıyafetlerini kirli sepetine atmadan önce sirkeliyorum her yer deri oluyordu vücudu geçti ama kuru halen yüzü gecmisyir göz bölgesi old için bi kaç kez krem sürünce eliyle ovusturunca içine kaçırdı galiba pek sürmüyorum. Mustela bizde kırmızı noktacıklar yaptı bacağında ilk denedim hemen bıraktım

Evet canım emzirdikten sonra sagdim sabah uykumu almışken 50cc yaptı. Öğleden sonra 20cc. Ikisini bir biberona topladım :) bir kaç saate tekrar sagacagim. günün yorgunluğuyla birlikte azaliyor. Sabah daha iyi uyaninca
Bende bu şekil yapıyorum sagip biberona koyup buzdolabına koyuyorum 10 cc 20 cc birikiyor 3 gün bozulmuyormuş

Selam kizlar gaz sorunu çözülüyor gibi artık . Sab simplex gaz damlası kullanıyorum bide ikinmaya başlayınca yanına uzanıp karnına kıyafeti varken masaj yapıyorum rahatlıyor . Kızlar bide ne iyi geldi bilmiyorum ekmek arası yeşil soğan maydanoz marul ciTir biber tuz limon yapıp yiyorum iki gündür aşırı iyi sütüm oldu . Bide helva yiyorum oda iyi geldi
Canım kaç günlük bi de me zamandan sonra etkisini gördğn damlanın ?

Kızlar oğluma biseyler oldu emmiyor yemiyor .Sabah uyandı hiç ağlamadı çok ilginç dedim normalde ağlayarak uyanır ve memeye saldırıyor meme verdim agzin da tuttu uzun süre bekledim emmeyince sagdigim sütü biberonla verdim zoraki içti gündüz uykusu az normalde evde temizlik vardı hicbir sese uaynmadi zorla uyandırdık fazladan 2 saat uyudu akşam da emmedi ağzına alıyor çekmiyor sondayla mama verdik çok az yedi .Halsiz gibi kucağıma alır almaz uyuyor istahi yok zorla mama verdik şimdi 50 cc anca içti hasta olabilir mi.Aglamasi yok ilk kez bugün bir kaç kez kustu bide doktor günde bir kaç kez öksürmesi normal demişti bugün fazla oksurdu ve ard arda.Atesi yok ağlamıyor husuzrsuzluk yok .Uyku hali halsiz gibi yemiyor hasta mi oldu acaba eşimle anlayamıyoruz yüzümüze gülüyor sesler çıkartıyor napayım sizce

Kızlar oğluma biseyler oldu emmiyor yemiyor .Sabah uyandı hiç ağlamadı çok ilginç dedim normalde ağlayarak uyanır ve memeye saldırıyor meme verdim agzin da tuttu uzun süre bekledim emmeyince sagdigim sütü biberonla verdim zoraki içti gündüz uykusu az normalde evde temizlik vardı hicbir sese uaynmadi zorla uyandırdık fazladan 2 saat uyudu akşam da emmedi ağzına alıyor çekmiyor sondayla mama verdik çok az yedi .Halsiz gibi kucağıma alır almaz uyuyor istahi yok zorla mama verdik şimdi 50 cc anca içti hasta olabilir mi.Aglamasi yok ilk kez bugün bir kaç kez kustu bide doktor günde bir kaç kez öksürmesi normal demişti bugün fazla oksurdu ve ard arda.Atesi yok ağlamıyor husuzrsuzluk yok .Uyku hali halsiz gibi yemiyor hasta mi oldu acaba eşimle anlayamıyoruz yüzümüze gülüyor sesler çıkartıyor napayım sizce
bazen bebeklerde bu durum oluyor. keyfi yerindeyse sıkıntı yoktur.

Doktor da aynısı dedi
Şuan çok küçük dedi zorlanıyor
Büyüdükçe alışacak dedi
Birde hareketler gösterdi onu yapın dedi
Bunada devam edin dedi
Hergun mamaya 3, damla koyuyorum
Dun koymadım hemen zorlandi kabizdi ve uyutmadi gündüz boyunca
Aksama koydum rahatça uyudu çünkü yapmis kakayi
Ablamda dedi enaz 1,yasina kadar bende kullandim dedi

Günde 5 damla direk kaşıkla veriyorum ben. Bence öyle ver bişeye katmadan

Dedigin ilac probiyotik mi canim ben de forbiome kullaniyorum doktor devam et dedi ozellikle sezeryan dogumlarda ozellikle oneriyorlarmis

Ben saglik ocagi tartilarina hic guvenmiyorum canim ilk topuk kani icin gidince tarttilar kilo almis dedi sonra doktora gittik kilo vermis dedi tek bi tartida tartilmak lazim zeten tarti sallaniyordu dedim fark etmez dedi ama fark ediyor ins doktorda iyi cikar kilosu

Aynen canım Probiyotik

Kızlar 28. Günümde adet oldum erken değil mi siZler ne zaman oldunuz
Benimde 28.gunde kanamam basladi adet oldum sandim kanama 1gun surdu sonra gene az az gelmeye basladi meger adet olmamisim adetimi 56.gunde falan oldum senjnde oyle birsey olabilir bazen kanama yogun oluyor

X